Australian Survivor 2017

Rok se s rokem (téměř) sešel a máme tady další řadu australského Survivora. Opět jsme pro vás tedy připravili souhrnný článek s informacemi o aktuální sérii a nových hráčích.

AUSTRALIAN SURVIVOR 2017 – 2. nebo 4. řada?

Nová řada australského Survivora měla premiéru 30. července 2017 opět na televizní stanici Channel Ten. Od minulého roku zůstává podobný i vysílací rozvrh, který se během předcházející řady rozrostl na tři epizody týdně – v neděli, v pondělí a v úterý. Tentokrát byla nová řada zahájena v prvním týdnu třemi epizodami, v dalším týdnu však počet dílů klesl na dva týdně (neděle a pondělí). Je však možné, že se před koncem série opět vysílací rozvrh vrátí na tři díly týdně.

Tímto se rovnou dostáváme k problému číslování této série. Jak jsme uvedli v minulém článku, Survivor v Austrálii nebyl před rokem žádná novinka, jelikož na jiných televizních kanálech v předchozích letech běžely již dvě řady (klasický Survivor v roce 2002 a Celebrity Survivor v roce 2006). Mnozí tedy označovali loňskou verzi od Channel Ten jako S03. Zmiňovaná televizní stanice se však letos rozhodla všechny zmást, nepovedené pokusy z předchozích let ignoruje a novou řadu nazvala Season 2. Proto nové díly někde najdete pod značením S04, jinde zase pod S02. Zde na webu máme pro předchozí sérii již zavedené značení S03, proto raději zvolíme označování nových řad podle roku vysílání.

Nová série Australian Survivor byla oficiálně oznámena už v říjnu loňského roku a vzápětí se ihned otevřel casting. Přihlásilo se přes 20 tisíc zájemců, z nichž bylo vybráno 24 nových trosečníků. Natáčení probíhalo v květnu a červnu letošního roku, nezměnila se ani lokalita – Samoa. Stejná zůstala i délka hry, tedy 55 dnů. Na vítěze opět čeká odměna v podobě 500 tisíc australských dolarů a titulu Posledního trosečníka. Žádná změna neproběhla ani na postu moderátora, kterým zůstává Jonathan LaPaglia. Novinkou však bude zakončení celé série živým vyhlášením vítěze a Reunionem.

KMENY A SOUTĚŽÍCÍ

Na úvod hry máme oproti loňsku malou změnu v počtu kmenů. Loňská série začínala se třemi kmeny po osmi hráčích, tentokrát hru odstartovaly kmeny pouze dva. V každém kmeni je dvanáct soutěžících – šest žen a šest mužů. Kmen Asaga má tyrkysovou barvu a kmen Samatau ponese purpurovou. Oba kmeny jsou pojmenovány po samojských vesnicích.

 

ASAGA

BEN

Jméno: Ben Morgan
Věk: 20 let
Povolání: obsluha ve fastfoodu
Bydliště: Perth, Západní Austrálie

Ben, nejmladší z letošních účastníků, obsluhuje ve fastfoodu a žije doma s rodiči. Sám sebe popisuje jako podivína a v současnosti je nezadaný. Tvrdí, že na vině jsou jeho nedostatečné flirtovací schopnosti. Ben je jedinečná osobnost s charakteristickými blonďatými loknami a jakožto superfanoušek pořadu bedlivě sledoval loňskou sérii australského Survivora. Doufá, že se dostane až do sloučení a bude moci hrát sám za sebe.

 

HENRY

Jméno: Henry Nicholson
Věk: 26 let
Povolání: dělník
Bydliště: Adelaide, Jižní Austrálie

Henry má v plánu oklamat své soukmenovce tím, že bude hrát pohodového instruktora jógy. Oni však nebudou tušit, že je ve skutečnosti dělník s diplomem z marketingu a účetnictví, který vlastní svůj malý podnik. Henry pracuje ve stavebním průmyslu a provozuje podnik dovozu jídla s objednáním online, který mu pomohla vybudovat jeho nedávno zesnulá matka. Před nějakou dobou odložil svoji kariéru na později, aby se mohl starat o maminku, zatímco bojovala s rakovinou slinivky – bohužel však zemřela. Henry se přihlásil do australského Survivora na její počest, protože ho vždy nabádala, aby následoval své sny.

JACQUI

Jméno: Jacqui Patterson
Věk: 50 let
Povolání: oddávající
Bydliště: Byron Bay, Nový Jižní Wales

Jacqui, která o sobě prohlašuje, že říká věci bez obalu, je jednou z nejstarších soutěžících druhé řady australského Survivora, ale určitě se tím nenechá nijak omezovat. Chce dokázat ostatním ženám, že život nekončí po třicítce. Jacqui miluje život a příležitostnou sklenku šampaňského a pracuje jako oddávající na Severním pobřeží Nového Jižního Walesu. Je vdaná a má dvě děti, je ve skvělé fyzické kondici a miluje běhání, jízdu na kole a surfování s manželem Gazem.

 

JERICHO

Jméno: Jericho Malabonga
Věk: 25 let
Povolání: stevard
Bydliště: Melbourne, Victoria

Jericho se přestěhoval z Filipín do Aucklandu a nyní do Melbourne, takže je zvyklý být nováčkem. V australském Survivoru však bude pořád ve střehu, protože bude předstírat, že je někým úplně jiným. Jericho je obrovský fanoušek Survirora a má připravený už celý herní plán. Nebojí se ukázat svoji temnější a soupeřivější stránku. Jericho vystudoval antropologii a pak následoval svůj sen stát se stevardem v letadle. Začal jako uklízeč na palubě a postupně se vypracoval. Nyní pracuje pro velkou leteckou společnost a slouží na mezinárodních letech.

 

JOAN

Jméno: Joan Caballero
Věk: 29 let
Povolání: majitelka únikové hry
Bydliště: Sydney, Nový Jižní Wales

Joan je majitelkou únikové hry z Nového Jižního Walesu, která se stala matkou v 16 letech. Podle jejích slov jí tato zkušenost „změnila život a udělala z ní silnější osobu“. Její syn José má nyní 13 let a je jedním z nejnadanějších australských talentů v gymnastice. Joan tvrdí, že by ji její přátelé popsali jako upovídanou, a doufá, že se jí to povede ve hře omezit. Říká: „Přijmu všechno tak, jak to přijde. Tohle je jedinečná životní příležitost, která už se asi nikdy znovu neobjeví. To je ono. Chci to nasávat plnými doušky a všeho si vážit.“

 

KENT

Jméno: Kent Nelson
Věk: 51 let
Povolání: vedoucí finančního oddělení
Bydliště: Adelaide, Jižní Austrálie

Kent je oddaným otcem tří dětí a přijímání nových výzev mu není nijak cizí. Australský Survivor není výjimkou. V 39 letech se Kent začal věnovat plavání a zúčastnil se světově proslulého závodu Rottnest Island v Západní Austrálii. V 50 letech přeplaval za 13 hodin Lamanšský průliv. Kent pracuje posledních 10 let jako vedoucí finančního oddělení v australském parlamentu v Jižní Austrálii a tvrdí o sobě, že umí dobře číst v lidech.

 

LUKE

Jméno: Luke Toki
Věk: 30 let
Povolání: důlní technik
Bydliště: Perth, Západní Austrálie

Luke je sice vtipálek, ale některé věci dokáže brát velmi vážně, zejména svoji rodinu, práci a reality show. Pracuje jako těžební operátor v západoaustralském dole a před nedávnem přešel na kancelářskou pozici, aby mohl trávit víc času doma s dvěma syny a manželkou Mary. Luke to v dětství neměl doma vůbec lehké, proto je pro něj jeho rodina tou nejdůležitější věcí na světě a chce, aby na něj byli hrdí. Těší se na Samou, kde se chce hlavně pobavit, ale také vyhrát.

 

MARK W.

Jméno: Mark Wales
Věk: 37 let
Povolání: bývalý velitel speciálních vojenských jednotek
Bydliště: Perth, Západní Austrálie

Mark je bývalý voják ze speciálních jednotek SAS, který mnoho let sloužil v australské armádě a dostal se i na mise do Afghánistánu. Po odchodu z armády se přestěhoval do New Yorku, kde rozjel módní značku inspirovanou vojenským oblečením. Mark doufá, že se mu jeho dlouholeté zkušenosti budou hodit i na Samoe. „Myslím, že když dám dohromady všechny své schopnosti, podaří se mi to celé vyhrát.“

 

MICHELLE

Jméno: Michelle Dougan
Věk: 33 let
Povolání: chůva
Bydliště: Sydney, Nový Jižní Wales

Michelle ví, co chce, a nebojí se ostatním lidem říct, jak to dostane. Pracuje jako profesionální chůva v Sydney, ráda chodí na dostihy, na pláž a tráví čas s přáteli. I když přiznává, že není zvyklá na život v drsných podmínkách, chce dokázat, že na výhru má. Použije jakékoliv své přednosti, aby navázala vztahy a aliance. Michelle chce hrát tak, aby na ni mohl být hrdý její otec, který bohužel zemřel v roce 2008.

 

ODETTE

Jméno: Odette Blacklock
Věk: 32 let
Povolání: podiatrička
Bydliště: Sydney, Nový Jižní Wales

Svobodná matka Odette pracuje jako podiatrička v Sydney a každý den se snaží být hrdinkou pro svého syna. Sama vyrůstala bez otce, vychovávala ji pouze matka, která bohužel zemřela, když bylo Odette 14 let. Po smrti matky Odette ve škole tvrdě pracovala a získala magisterský diplom z podiatrie. Přes den chodila na univerzitu, po nocích pracovala a při tom všem se ještě starala o svého syna. Odette chce hrát upřímnou a morální hru.

 

SAM

Jméno: Samantha Gash
Věk: 32 let
Povolání: vytrvalostní atletka
Bydliště: Melbourne, Victoria

Sam je sotva 152 cm vysoká, ale nenechte se její výškou zmást. V roce 2008 přerušila studium práv a začala běhat. Po pouhých 16 týdnech tréninku dokončila melbournský maraton. Její další výzva? Závod 4 Deserts Grand Slam: čtyři ultramaratony přes pouště v Chile a v Číně, přes Saharu a Antarktidu. Zapsala se do dějin jako první žena a zároveň nejmladší účastnice, která dokončila tento závod, jenž je známý jako jeden z nejnáročnějších vytrvalostních závodů na celém světě.

 

SARAH

Jméno: Sarah Tilleke
Věk: 22 let
Povolání: modelka
Bydliště: Perth, Západní Austrálie

Sarah je modelka ze Západní Austrálie. Získala druhé místo v reality show The Face, kterou uvádí Naomi Campbell. Tvrdí o sobě, že studuje hru v Survivoru. „Vím, že je manipulace součástí Survivora, a na to se naopak těším.“ Také říká, že chtěla před odletem na Samou tvrdě trénovat, ale místo toho raději jela na výletní plavbu s rodinou.

 

 

SAMATAU

A.K.

Jméno: Aaron Knight
Věk: 29 let
Povolání: svatební DJ
Bydliště: Adelaide, Jižní Austrálie

Aaron je svatební DJ na plný úvazek a netají se tím, že je blázen do reality show. Je připraven postavit se australskému Survivoru. Aaron je zapálený sportovní fanoušek, který bude hrát tak, aby vyhrál. Ví, že nečinné posedávání není způsob, který by ho ve hře posunul dál. Dříve pracoval jako stavitel plotů a myslí si, že práce v horkém počasí a zvedání těžkých předmětů ho dobře připravilo na život na ostrově. Chce, aby na něj mohli být hrdí jeho rodiče a jeho partnerka Bec. Nejvíc se obává toho, že skončí na druhém místě.

 

ADAM

Jméno: Adam Parkin
Věk: 40 let
Povolání: mezinárodní hráč pokeru
Bydliště: Brisbane, Queensland

Jako mezinárodní hráč pokeru, oceňovaný prodejce a bývalý dobrovolník pro SES (Státní pohotovostní službu) je Adam hrozbou, se kterou je nutné počítat. Adam je přes 198 centimetrů vysoký a má v plánu ovládnout hru a stát se nezapomenutelným hráčem. Během své dobrovolnické práce pro SES Adam pomáhal při záchranných akcích, které ho dobře připravily na drsné životní podmínky v Survivoru. Je to také manžel a otec dvou dětí, který umí takticky přemýšlet a číst v lidech a situacích. Jeho největší úspěch v pokeru je loňská účast na Světové pokerové sérii v Las Vegas.

 

AIMEE

Jméno: Aimee Stanton
Věk: 23 let
Povolání: instalatérka
Bydliště: Melbourne, Victoria

Aimee je instalatérka z Victorie, kterou prý lidé často považují za kosmetičku. „Většina lidí mě určitě bude podceňovat,“ tvrdí. „Budou si říkat, co to je za fiflenku? Ta nemá žádnou šanci, vůbec nic netuší. Ale já jsem připravená na výzvu a dám do toho všechno.“ Aimee se připravovala na australského Survivora tak, že v lednu na základě sázky s přáteli došla pěšky z Melbourne do Canberry.

 

ANNELIESE

Jméno: Anneliese Wilson
Věk: 23 let
Povolání: studentka
Bydliště: Melbourne, Victoria

Anneliese je taktická a posedlá superfanynka Survivora a Jeff Probst je její idol. Studuje žurnalistiku v Melbourne a je opravdu vynikající studentka. Vyhrála stipendium na exkluzivní školu a teď ví, že dokáže cokoliv, co si vezme do hlavy. Před nedávnem zhubla 35 kilogramů. Anneliese chce začít hrát hned, jakmile vstoupí na ostrov, ale zároveň má v plánu držet se mimo radar.

 

JARRAD

Jméno: Jarrad Seng
Věk: 29 let
Povolání: fotograf
Bydliště: Perth, Západní Austrálie

Jarrad je fotograf ze Západní Austrálie. Jedním z jeho hlavních klientů je britský zpěvák Passenger, kterého potkal, když hrál na ulici v Perthu. Jeho profese fotografa umožňuje Jarradovi cestovat po celém světě. „Všichni kamarádi i rodina už si zvykli na to, že se najednou někde objevím a začnu dělat nezvyklé věci,“ tvrdí Jarrad. „Určitě se budou na moji účast v Survivoru velmi těšit a budou si říkat, které mé osobnosti se objeví na obrazovce?“

 

KATE

Jméno: Kate Temby
Věk: 47 let
Povolání: manažerka finančního oddělení
Bydliště: Melbourne, Victoria

Kate je úspěšná podnikatelka, která žila všude možně po světě, například ve Västerviku ve Švédsku, v Torontu, New Yorku a nyní v Melbourne. Nedávno ukončila svoji 17letou kariéru v mezinárodní investiční společnosti, kde řídila tým více než 50 lidí. Kate teď hledá další pracovní příležitost a napadlo ji, že by mezitím mohla zkusit štěstí v australském Survivoru. Chce být vzorem pro mladé ženy a zejména pro své děti, které jí pomohly se přihlásit do tohoto pořadu.

 

LOCKY

Jméno: Locklan Gilbert
Věk: 27 let
Povolání: průvodce na dobrodružných výpravách
Bydliště: Perth, Západní Austrálie

Locky provozuje v Západní Austrálii společnost pořádající dobrodružné výpravy, v minulosti také hrával americký fotbal v Evropě. Tvrdí, že se nejvíc těší na fyzickou stránku australského Survivora. „Pocházím ze sportovně založené rodiny a nevzpomínám si, že bych déle jak měsíc nedělal žádný sport. Takže se na soutěže a podobné věci moc těším.“

 

MARK H.

Jméno: Mark Herlaar
Věk: 51 let
Povolání: farmář na limetkové farmě
Bydliště: Toowoomba, Queensland

Mark provozuje limetkovou farmu kousek od Toowoomby a říká o sobě, že je rodinný typ. Má 27letého syna a 25letou dceru, kteří mu pomáhají s obchodováním s limetkami. Předtím přišel téměř o všechno při bankrotu jeho předchozího podnikání po krachu vládního programu pro izolaci domů. Mark tvrdí, že chce v australském Survivoru hrát silnou sociální hru. „Budu váš nejlepší kámoš, váš důvěrník, takový jsem i v opravdovém životě. Ale chápu, že tohle je jen hra, takže budu muset učinit i nějaké oběti.“

 

PETER

Jméno: Peter Conte
Věk: 22 let
Povolání: producent digitálních reklam
Bydliště: Sydney, Nový Jižní Wales

Peter pracuje jako producent digitálních reklam a žije v Novém Jižním Walesu. Je jedním z nejmladších hráčů v této řadě. Tvrdí, že ho lidé zřejmě budou ve hře podceňovat. „Někdy působím naivně a energicky, takže mě lidé nebudou považovat za hrozbu. Nejdůležitější pro mě bude s lidmi navázat silné emocionální vazby, než s nimi začnu probírat taktiku.“

 

TARA

Jméno: Tara Pitt
Věk: 32 let
Povolání: jezdkyně barrel racingu
Bydliště: Brisbane, Queensland

Tara je máma tří dětí z Queenslandu a jezdí barrel racing. Toto povolání vyžaduje opravdu obratné vedení a soustředění a Tara má v plánu ho před ostatními spoluhráči tajit. Momentálně studuje bakalářský vzdělávací program v oboru historie a dramatu. Tara chce dokázat, že není jen obyčejná matka v domácnosti.

 

 

TESSA

Jméno: Tessa O’Halloran
Věk: 29 let
Povolání: lékařka
Bydliště: Melbourne, Victoria

Tessu neustále podceňují její kolegové i pacienti kvůli věku a pohlaví. Tessa je však velmi inteligentní a připravená soupeřit. Když studovala na lékařku, pracovala pod velkým tlakem, chodila na přednášky a studovala, aby získala titul. Nyní je na svém pracovišti jednou z nejmladších lékařek. V plánu má utvořit čistě dívčí alianci a až se nebudou dívat, zapůsobí i na ostatní. Nebojí se lhát, podvádět a krást, aby vyhrála australského Survivora.

 

ZIGGY

Jméno: Nicola Zagame
Věk: 26 let
Povolání: olympionička
Bydliště: Sydney, Nový Jižní Wales

Ziggy (vlastním jménem Nicola) je dvojnásobná olympionička a držitelka dvou olympijských medailí. Myslí si, že má všechny schopnosti potřebné k přežití na Samoe. Ziggy reprezentovala Austrálii ve vodním pólu na olympijských hrách v Londýně a v Riu. Nedávno ukončila sportovní kariéru a pracuje jako radioložka v Sydney. Jako dcera triatlonisty vyzkoušela Ziggy snad všechny sporty na světě a udržuje se ve formě běháním, surfováním, jógou a posilováním. Ziggy je bývalá záchranářka a účastnice triatlonu Ironman. Tvrdí, že zkušenosti z vodního póla jí také pomohou v taktizování a hraní hry.

zdroje informací a fotek: Channel Ten, Inside Survivor, Wikipedia, Survivor Wikia

ItalianManiac

ItalianManiac

Překladatelka a fanynka Survivoru

1 komentář

  1. Wolfi Wolfi

    Díky za info

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.