Australian Survivor 2019 – Champions vs. Contenders II

Po necelém roce nás opět čeká další série australského Survivora – pojďme si tedy v tomto článku shrnout všechny informace o této řadě i nových soutěžících.

AUSTRALIAN SURVIVOR 2019 – CHAMPIONS VS. CONTENDERS II

Nová série australského Survivora měla premiéru 24. července 2019 na televizní stanici Network 10 (dříve známé pod názvem Channel Ten) a i tentokrát ponese podtitul Champions vs. Contenders (Šampioni vs. Aspiranti). První dva díly proběhly ve středu a ve čtvrtek, další epizody by měly následovat každý týden vždy v neděli, pondělí a úterý. Natáčení opět probíhalo poblíž města Savusavu na Fidži ve dnech 3. května až 21. června letošního roku. Do hry vstoupí 24 trosečníků, kteří spolu budou po dobu 50 dnů soupeřit o titul Posledního trosečníka a výhru 500 tisíc australských dolarů. Celou sérii bude jako vždy moderovat „australský Jeff Probst“, Jonathan LaPaglia.

KMENY A SOUTĚŽÍCÍ

Jak již název napovídá, i tato série bude stejně tematicky zaměřená jako ta předchozí – opět se proti sobě postaví kmen Šampionů (veřejně známé osoby ze sportu, zábavního průmyslu nebo mistři ve svém odvětví) a Aspirantů (obyčejní Australani). V každém kmeni bude dvanáct soutěžících – šest žen a šest mužů. Kmen Šampionů ponese azurovou barvu a kmen Aspirantů purpurovou. Nově se také ve kmeni Šampionů poprvé objeví navrátilec z australského Survivora (pozor, článek může obsahovat spoilery ze všech australských sérií).


CHAMPIONS (Šampioni)

 

ABBEY

Jméno: Abbey Holmes
Věk: 28 let
Povolání: hvězdná hráčka AFLW (Ligy australského ženského fotbalu)
Bydliště: Melbourne, Victoria / Perth, Západní Austrálie

Abbey se stala jednou z největších hvězd AFLW (Ligy australského ženského fotbalu) po úspěšné sezóně v klubu Adelaide Crows. Je také první ženou, která vstřelila v jedné sezóně 100 gólů. Kromě své sportovní kariéry často působí jako sportovní komentátorka a před nedávnem představila svou vlastní řadu sportovního oblečení. Svůj čas tráví střídavě mezi Melbourne a Perthem, kde její přítel Keegan Brooksby hraje australský fotbal za klub West Coast Eagles. Abbey také pracuje jako realitní makléřka, ale sport je její největší vášní už od dětství, kdy byla náruživou hráčkou netballu.
Abbey je hrdou představitelkou australského ženského fotbalu a ráda k tomuto sportu inspiruje ostatní dívky. Sama tvrdí, že největší motivaci jí dodávalo, když o ní ostatní tvrdili, že jako dívka není na fotbal dost dobrá.
Abbey říká, že ji Survivor velice zaujal. Proto se rozhodla, že ho letos vyzkouší a uvidí, jak daleko se dostane. „Loňská série se mi moc líbila a říkala jsem si, že by to byla neuvěřitelná zkušenost a výzva. Nerada se s něčím spokojuji a vždycky hledám nové výzvy.“

 

ANASTASIA

Jméno: Anastasia Woolmer
Věk: 42 let
Povolání: šampionka v tréninku paměti
Bydliště: Brisbane, Queensland

Anastasia je trenérka paměti a dvojnásobná australská mistryně v pamatování. Doufá, že jí paměťové schopnosti pomohou i v Survivoru. „Survivor je úžasná a absolutní výzva, fyzicky i psychicky. Zapamatuju si všechny informace o událostech a spoluhráčích a využiju je ve svůj prospěch.“
Anastasia odešla z domova v 15 letech a šla studovat na Australskou baletní školu. Působila v baletních představeních například v Norsku, Švédsku nebo USA. Podle ní to bude v Survivoru také výhoda, protože ve hře využije stejné fyzické i psychické schopnosti, které potřebovala jako baletka.
Také přiznává, že má silnou osobnost, a doufá, že nepůjde na nervy ostatním hráčům. „Rozhodně se nebudu držet v pozadí. Moje osobnost mi to bohužel nedovolí.“
Než se dostala ke tréninku paměti, Anastasia získala titul v oblasti financí a pracovala jako investiční makléřka. Brzy u ní však zvítězila láska k paměťovým schopnostem a tak svou paměť začala trénovat.

 

DAVID

Jméno: David Genat
Věk: 39 let
Povolání: mezinárodní model
Bydliště: New York, USA

David je jedním z nejlepších celosvětových modelů a zároveň dlouholetý fanoušek Survivora. K přihlášení ho však přemluvila jeho kamarádka Sarah Tilleke, která se objevila v sérii z roku 2017.
David si do hry připravil několik různých taktik a má v plánu hrát tvrdě. „Chci dát dohromady čtyři silné hráče a každý z nich se spojí s obětním beránkem. A ty pak postupně obětujeme. Obětní beránek pro každého.“
Dokonce má v rukávu i nějaké finty: „Možná vyrobím falešnou imunitu nebo budu předstírat, že nejsem fanoušek, když budu mít pocit, že mě to dostane dál.“
David odstartoval svou kariéru v modelingu v roce 2002 po sázce o 50 dolarů. Viděl tehdy reklamu na modelingový televizní pořad, přihlásil se do něj a nakonec vyhrál. Od té doby se objevil v časopisech Vogue nebo Vanity Fair, fotili ho nejslavnější fotografové a také byl tváří značek jako jsou Tommy Hilfiger, Ralph Lauren nebo Mont Blanc.
David žije v New Yorku a má tři děti. Čtvrté dítko je jeho motorka, na níž jednou přejel celé Spojené státy. Miluje dobrodružství a také se věnuje jiu-jitsu nebo thajskému boxu.

 

ET

Jméno: Andrew „ET“ Ettingshausen
Věk: 53 let
Povolání: bývalý hvězdný hráč NRL (Národní ligy v rugby league)
Bydliště: Sutherland, Nový Jižní Wales

Andrew „ET“ Ettingshausen je považován za jednoho z nejlepších hráčů Národní ligy v rugby league [jeden ze dvou základních druhů ragby, česky se také nazývá třináctkové ragby – pozn. překl.]. Za svou osmnáctiletou kariéru odehrál 328 zápasů za klub Cronulla Sharks. Jeho dlouhá kariéra a úspěchy v NRL mu zajistily status legendy a medaili Dallyho M za Středního útočníka roku v letech 1994 a 1996.
ET žije v Sutherland Shire v Sydney a má čtyři dcery. Většinu svého času však nyní tráví na vodě, kde natáčí svůj vlastní rybářský pořad Escape with ET, který se vysílá na Network 10. ET rovněž miluje dobrodružství a věnuje se jeskynnímu potápění, létání na závěsném kluzáku, paraglidingu nebo turistice po celém světě.
Nová výzva v podobě Survivoru ho okamžitě zaujala. „Nikdy bych netušil, že dostanu šanci hrát Survivor. Být v týmu Šampionů je úžasné a já to vidím jako životní příležitost.“ Doufá, že bude hrát podobně loajální hru jako Mat Rogers nebo Lee Carseldine. „Když ukážete, že jste hráli naplno, vyhrávali soutěže, pomáhali spoluhráčům a pracovali v táboře, pak určitě můžete vyhrát.“

 

JANINE

Jméno: Janine Allis
Věk: 53 let
Povolání: významná podnikatelka a generální ředitelka
Bydliště: Melbourne, Victoria

Janine je jedna z nejvýznamnějších australských podnikatelů a rovněž je zakladatelkou značky džusových barů Boost Juice, která nyní patří mezi největší značku džusových barů na světě. Pod značku Boost Juice patří přes 600 poboček v 15 zemích. Janine je rovněž spolumajitelkou mateřské společnosti Retail Zoo, pod kterou kromě Boost Juice patří ještě značky Salsa’s Fresh Mex Grill (fastfood zaměřený na mexickou kuchyni) a kavárny Cibo Espresso. Společnost Retail Zoo má přes 7000 zaměstnanců ve čtyřech různých odvětvích.
Než Janine začala podnikat, pracovala jako chůva nebo stevardka na jachtě. Její obchodní duch byl však nezastavitelný a v roce 2000 s manželem Jeffem založila společnost Boost Juice. Za své úspěchy získala mnohé ceny z oblasti maloobchodu, franšízingu nebo podnikání včetně ceny Telstra za Podnikatelku roku. Janine také znají mnozí australští diváci z pořadu Shark Tank [reality show zaměřená na podnikání – pozn. překl.].
Jako velká milovnice sportu (zejména netballu a jógy) se Janine nejvíce těší na soutěže, ale zároveň se bojí, že se jí bude stýskat po manželu Jeffovi a čtyřech dětech.
Janine je velká fanynka Sharn z předchozí série. Ví, že bude muset hrát tvrdě, a na hru se poctivě připravovala. „Myslím si, že vyhrát může kdokoliv. Já jsem dobře připravená a studovala jsem různé způsoby hry. Umím se přizpůsobit, ale bude potřeba i trochu štěstí.“

 

LUKE

Jméno: Luke Toki
Věk: 33 let
Povolání: důlní technik, navrátilec z Australian Survivor 2017
Bydliště: Perth, Západní Austrálie

Král džungle je zpátky, zlato! Luke, oblíbenec fanoušků a herní génius ze série z roku 2017 se vrátil na ostrov pro svoji korunu. Oblíbený šprýmař a potížista se vrací jako Šampion a je připraven si tentokrát vybojovat titul Posledního trosečníka. „Vážně si myslím, že mám na výhru. Klidně kvůli tomu i chcípnu, haha.“
Luke má nyní tři děti a kvůli hře musel opustit svou novorozenou dceru. Doufá však, že uspěje, zajistí tak svou rodinu do budoucna a vezme je na tolik potřebnou dovolenou.
Luke se proslavil svým „plíživým“ stylem hry a nenechá nikoho, aby mu ve hře zabránil. „Vrátil jsem se, protože lidi tvrdili, že se vrátit nemůžu. Ne, dělám si srandu, tohle mi fakt nikdo neřekl. Prostě jsem se tam chtěl vrátit! Litujete jenom toho, co neuděláte. Budu hrát tvrdě a dělat si z lidí prču.“

 

NOVA

Jméno: Nova Maree Peris
Věk: 48 let
Povolání: olympijská vítězka a bývalá politička
Bydliště: Darwin, Severní teritorium

Málokdo je v životě tolikrát v něčem první jako Nova. Stala se první Austrálkou [domorodou obyvatelkou Austrálie – pozn. překl.] a také první obyvatelkou Severního teritoria, která vyhrála olympijskou zlatou medaili v pozemním hokeji. Je také jedinou ženou, která se na dvou po sobě jdoucích Letních olympijských hrách dostala do finále ve dvou různých sportech [v roce 1996 ve zmíněném pozemním hokeji a v roce 2000 v atletice – pozn. překl.]. Rovněž se stala první Austrálkou, která byla zvolena do Federálního australského parlamentu.
Nova má čtyři děti a jedno vnouče, nyní je však připravená utkat se s ostatními hráči v Survivoru. Doufá, že její úspěchy v životě doplní úspěch na ostrově, ale taktéž se těší na novou příležitost. „V životě jsem dokázala spoustu věcí, ale Survivor se hodně liší od moderního světa. Má matka i babička jsou v jistém smyslu slova přeživší, tak chci zjistit, jestli také dokážu přežít.“
Nova o sobě tvrdí, že je vytrvalá a ve hře jí pomůže psychická síla a neústupná povaha. Také díky své politické minulosti umí jednat s lidmi. „Samozřejmě si myslím, že můžu vyhrát. Musela jsem vycházet s lidmi celý svůj život. Mám velmi dobré sociální schopnosti a jsem psychicky silná. Nenechám se jen tak rozhodit!“

 

PIA

Jméno: Pia Miranda
Věk: 45 let
Povolání: herečka
Bydliště: Melbourne, Victoria

Pia je jedna z nejoblíbenějších australských hereček, která se filmovému, divadelnímu i televiznímu herectví věnuje přes 20 let. Původně začínala jako baletka, ale během dospívání se přesunula k herectví. Objevila se v seriálech Neighbours, The Secret Life of Us, Wentworth a Sea Patrol. Nejvíce se však proslavila hlavní rolí v kultovním australském filmu Looking for Alibrandi, za který získala cenu AFI [Australského filmového institutu – pozn. překl.] za Nejlepší herečku v hlavní roli. Pia rovněž účinkovala v divadelních společnostech v Sydney nebo Melbourne.
Pia je matka dvou dětí a obrovská fanynka Survivoru, která o účasti sní už od samého počátku této show. „Sleduju Survivor od první série z roku 2000. Už skoro 20 let sedím na gauči a tvrdím, že bych to dokázala vyhrát, a teď mám konečně šanci! Chci hrát jako fanoušek a jako někdo, koho by ostatní fanoušci rádi sledovali.“
Pia se pečlivě připravovala – trénovala plavání a skládačky, rozdělávala oheň a cvičila jógu. Nejvíce se však bojí, jak přežije 50 dnů bez pinzety: „Mám italské kořeny, takže možná budu vypadat šíleně!“

 

ROSS

Jméno: Ross Clarke-Jones
Věk: 53 let
Povolání: surfař na velkých vlnách
Bydliště: Bells Beach, Victoria

Pokud si ve slovníku vyhledáte heslo „bouřlivák“, určitě tam najdete fotku Rosse. Ross je legendární surfař na velkých vlnách, který sjížděl vlny vysoké přes 24 metrů. V surfingu se proslavil v soutěži Billabong Pro v roce 1986 a dalších 12 let se účastnil mistrovství světa v surfingu pořádaném ASP [Asociací profesionálních surfařů – pozn. překl.].
V roce 2001 se stal prvním australským (a ne havajským) surfařem, který vyhrál prestižní Quiksilver memoriál Eddieho Aikau [Eddie Aikau byl slavný havajský surfař a plavčík, který zachránil více jak 500 lidí. Ve 31 letech zemřel po lodním neštěstí – zkusil na surfu odpádlovat na souš pro pomoc, ale jeho tělo už se nikdy nenašlo. – pozn. překl.]. Poté se v roce 2016 umístil na druhém místě v elitní a světově nejznámější soutěži v surfování na velkých vlnách, která je nyní známá pod názvem The Eddie.
Ross je také jediný, kdo se odvážil sjet nebezpečnou vlnu „Velkou mamku“ na pláži Nazaré v Portugalsku. Měl štěstí, že po vyplavení na útesech odešel jenom s otřesem mozku.
Ross přiznává, že sice není největší fanoušek Survivora, ale je připravený postavit se této výzvě a už teď ví, jak bude hrát. „Doufám, že budu milý a úctyhodný chlápek jako Mat Rogers, snad budu umět držet pusu zavřenou jako Shane Gould a bavit se jako Brian Lake.“

 

SIMON

Jméno: Simon Black
Věk: 39 let
Povolání: bývalá hvězda AFL (Ligy australského fotbalu)
Bydliště: Brisbane, Queensland

Simon je nejen hvězdný hráč z fotbalového klubu Brisbane Lions, ale také vítěz tří mistrovství a držitel medailí Charlese Brownlowa a Norma Smithe. Fotbal už aktivně nehraje, působí však jako vedoucí trenér v Simon Black Australian Rules Academy [Akademie australského fotbalu Simona Blacka – pozn. překl.], kterou založil v roce 2016. Na této akademii se vyučuje jak fotbal, tak i akademické znalosti, a studijní programy se organizují v Brisbane, Melbourne, Adelaide a Perthu.
Simon nyní žije v Brisbane a má tři děti. Je velkým fanouškem hry a do Survivoru vstupuje s myšlenkou na výhru. „Tento pořad sleduju už dlouho a vždycky mě lákal. Jsem hodně soupeřivý člověk a zajímalo mě, jak bych si v takové soutěži vedl. Fyzická i psychická stránka této hry by mě mohly obohatit. Hra samotná bude velká výzva, ale už se nemůžu dočkat a vydám ze sebe všechno. Mým snem je dostat se ve hře co nejdál a hrát tak, abych si získal důvěru a respekt ostatních. Rád bych se dostal alespoň do poroty. Taky se těším na to, že se naučím něco nového o sobě.“

 

STEVEN

Jméno: Steven John Bradbury
Věk: 45 let
Povolání: olympijský vítěz v rychlobruslení
Bydliště: Camden, Nový Jižní Wales

Málokdo má po sobě pojmenovanou frázi v australském národním slovníku. Sousloví „udělat Bradburyho“ se však stalo součástí australské slovní zásoby s významem „vyhrát z posledního místa“.
Steven je bývalý rychlobruslař na krátké dráze a čtyřnásobný účastník na Zimních olympijských hrách. Nejvíce se vyznamenal zlatou medailí ze Zimní olympiády v Salt Lake City z roku 2002, kdy se všichni čtyři jeho soupeři vybourali a on si z posledního místa lehce dojel pro vítězství. Stal se tak lidovým hrdinou v příběhu outsidera, který se nikdy nevzdává.
Za svou dvacetiletou kariéru se Steven proslavil nejen svými vítězstvími, ale i hrůzostrašnými zraněními. V roce 1994 mu brusle jiného bruslaře přeťala stehenní tepnu a on za 60 vteřin přišel téměř o čtyři litry krve. Zranění si vyžádalo 111 stehů a 18 měsíců rekonvalescence. V roce 2000 při tréninku narazil hlavou do bariéry a zlomil si dva krční obratle.
Všechna tato zranění a okamžiky blízké smrti se Stevenovi vryly do paměti a budou i součástí jeho taktiky v Survivoru. „Je úžasné, jakou sílu v sobě člověk dokáže najít, když se nachází mezi životem a smrtí. Já jsem od přírody tolik soupeřivý, že tyto schopnosti využiju ve svůj prospěch.“

 

SUSIE

Jméno: Susan Jean „Susie“ Maroney
Věk: 44 let
Povolání: bývalá vytrvalostní plavkyně
Bydliště: Cronulla, Nový Jižní Wales

Susie je nejvýznamnější vytrvalostní plavkyní v dějinách Austrálie. Dokáže si udržet psychickou sílu a ví, jak je důležitá vytrvalost ve hře, jako je Survivor.
V dětství trpěla astmatem a dětskou mozkovou obrnou – matka ji tedy přivedla k plavání, aby si zvýšila kapacitu plic. To ji nakonec dovedlo k obrovské kariéře ve vytrvalostním plavání. V roce 1991 obousměrně přeplavala kanál La Manche (z Anglie do Francie a pak zpět do Anglie) za 17 hodin a 14 minut. Stala se tak nejrychlejší ženou v pouhých 17 letech a tento rekord drží dodnes. Nejvíce se však proslavila v roce 1999, kdy za 38 hodin přeplavala téměř 200 km z Mexika na Kubu. Dodnes je jediná, kdo tuto trasu kdy přeplaval, a v té době se dokonce jednalo o nejdelší uplavanou vzdálenost na širém moři bez pomoci potápěčských ploutví.
Susie je držitelkou ceny Australanka roku a dvakrát byla uvedena do Mezinárodní plavecké síně slávy. V Survivoru se nejvíce těší na soutěže spojené s výdrží. „Během kariéry ve vytrvalostním plavání jsem byla neskutečně psychicky silná, takže jsem nejspíš lépe připravená na různé typy soutěží než ostatní. Vážně se těším, až opět ozkouším své individuální schopnosti.“
Susie je matka tří dětí a chce jim ukázat, že je pořád hrdinka.

 

CONTENDERS (Aspiranti)

 

ANDY

Jméno: Andy Meldrum
Věk: 47 let
Povolání: ředitel marketingu
Bydliště: Noosa, Queensland

Nikdo není lépe připravený hrát Survivor než Andy, ředitel marketingového a reklamního oddělení z Noosy. Je absolutně největším fanouškem tohoto pořadu a chce být ten největší zloduch.
„Jediná věc, na kterou se teď soustředím, je výhra v Survivoru. Ale nechci jenom vyhrát, chci vyhrát tak, jak ještě nikdo nevyhrál, a pořádně se zapsat do dějin. Australskému Survivoru chybí podmanivý a nezapomenutelný zloduch jako vítěz.“
Andy pracoval od Austrálie přes Londýn až v New Yorku a také hrál čtyři roky profesionálně poker. Přišel do Survivoru vyhrát nejen titul, ale i peníze, z nichž by koupil své sestře dům a zaopatřil i zbytek rodiny.
Andy doufá, že Šampioni budou „skupinka dvanácti bohatých, samolibých, arogantních a tlustých atletů v důchodu, kteří netuší, jak to v Survivoru chodí“, ale také ví, že přehnaná taktika v začátcích hry by se mu mohla vymstít.
„Jsem fanouškem už strašně dlouho a téměř dvacet let sním o tom, že si tuhle hru budu moci zahrát. Chci zjistit, jestli v ní budu tak dobrý, jak si myslím, a ne o tom pořád jenom mluvit.“

 

BADEN

Jméno: Baden Gilbert
Věk: 23 let
Povolání: student
Bydliště: Adelaide, Jižní Austrálie

Baden je vysoce inteligentní, ale zároveň trošku neohrabaný student. Momentálně studuje na doktorát v oboru fyzikálních vlastností ionosféry, což je nejvyšší část zemské atmosféry. Věda je celý jeho život, což v Survivoru nebývá ta nejsilnější stránka, ale Baden doufá, že najde s ostatními nějakou společnou řeč. Co se týče soutěží, myslí si, že bude klíčovou součástí kmene. „Ve fyzických soutěžích dokážu přiložit ruku k dílu, ale nejlepší pro mě budou skládačky. Když pokazíte skládačku, tak pak můžete mít velký terč na zádech, ale já doufám, že si v nich povedu skvěle.“
Baden se do soutěže přihlásil poté, co v loňské sérii viděl geniálního vědce Sama, jak došel až do Vily poroty. Sam ho tak inspiroval, aby vyzkoušel i něco mimo svůj všední život.
Baden ví, že ho možná ostatní odsoudí jako nejslabší článek, ale on je už od sedmi let členem Surf Lifesaving [dobrovolnická organizace plavčíků na australském pobřeží – pozn. překl.]. Doufá, že soutěže spojené s plaváním budou také jeho silnou stránkou. Myslí si, že podceňování však může mít své výhody. „Outsider má menší pravděpodobnost, že se na něj ostatní zaměří, takže ve hře vydrží o něco déle. Snad se něco podobného stane i mně.“

 

CASEY

Jméno: Casey Louise Hawkins
Věk: 31 let
Povolání: pedagožka
Bydliště: Adelaide, Jižní Austrálie

Casey je cestovatelka a pedagožka, která o sobě říká, že je kreativní, odvážný, tvrdohlavý a spontánní snílek, jenž rád překračuje své hranice. Už dva roky sama cestuje po Austrálii ve své obytné dodávce a jezdí do odlehlých komunit, kde vyučuje děti tvůrčímu psaní. Předtím byla učitelkou na základní škole a napsala pro děti knížku o psaní.
Casey věří, že Survivor je ta největší výzva. „Oproti ostatním lidem se cítím nepříjemně, když je všechno moc pohodlné a rutinní. Survivor je ta nejnepohodlnější věc, jakou můžu udělat.“
Největší problém pro ni bude nevyvolávat scény. „Jsem hodně svéhlavá a bohorovná, takže možná někdy neudržím pusu zavřenou. A když se někdo bude chovat špatně, tak ho vyhlásím. Sama se považuju za Šampionku, takže u Aspirantů ráda převezmu velení a vyhraju tak titul Posledního trosečníka.“

 

DAISY

Jméno: Daisy Richardson
Věk: 24 let
Povolání: prodejkyně zájezdů v cestovní agentuře
Bydliště: Brisbane, Queensland

Daisy je klasická australská venkovanka. Vyrostla na dobytčí farmě svých rodičů ve vnitrozemském městečku na západě Queenslandu, které má pouze 500 obyvatel. Rodiče ji však v dětství poslali na internátní školu.
Odchod od rodiny a přesun do světa plného nových lidí ji naučilo se přizpůsobit. To je jeden z důvodů, proč si Daisy myslí, že má na výhru. „Internátní škola hodně ovlivnila, jakým člověkem jsem se stala, a už zamlada mě naučila houževnatosti. Je těžké opustit maminku v tak útlém věku a muset si vybudovat novou rodinu z přátel, ale zároveň se toho hodně dozvíte sami o sobě.“
Daisy má ráda ragby a chození na pivo s kamarády. Momentálně prodává zájezdy v cestovní agentuře v Brisbane. Na čas se sama přestěhovala do Kanady a myslí si o sobě, že je Aspirantkou v pravém smyslu slova.
„Hodně se snažím vyhrávat, vždycky do toho dávám všechno a je se mnou zábava, tak si snad povedu docela v pohodě. Určitě se nebudu držet v pozadí, protože jsem dost hlasitá a vůbec se nestydím. Někdy si sama zavařím, když si pustím pusu na špacír, ale ve skupinách si většinou vedu dobře.“
Daisy tvrdí: „Lidé, kteří museli překonat nějaké překážky, jsou většinou odolnější. Jo, já jsem taky taková bojovnice. Myslím, že ostatní Aspiranti budou stejní.“

 

HANNAH

Jméno: Hannah Pentreath
Věk: 27 let
Povolání: policistka
Bydliště: Bendigo, Victoria

Hannah sama přiznává, že ji ostatní spoluhráči určitě odsoudí jako „hloupou blondýnku“, ale to jí vůbec nevadí, protože je stejně chce všechny přelstít. Bude o sobě tvrdit, že je kadeřnice, a pokusí se co nejdéle utajit, že je ve skutečnosti policistkou z Bendiga.
„Každý den v práci opouštím svou komfortní zónu a musím přemýšlet za chodu, takže vím, že dokážu vyhrát. Ostatní budou mou osobnost přehlížet a předpokládat, že jsem nepřišla hrát tvrdě. Budu hrozba, kterou budou mít přímo před očima, ale stejně ji neuvidí.“
Aby vypadala mladší, Hannah má také v plánu tajit, že už je pět let vdaná za svou středoškolskou lásku Zaca. Za svou účast v Survivoru vděčí především jemu. „Já se nepřihlásila, ale můj manžel Zac to chtěl, tak jsem si řekla – proč ne? Vždycky jsem ráda sledovala Survivor a kdybych dostala šanci, určitě bych do toho šla. Vůbec jsem nečekala, že se sem dostanu – a manžel teď na mě žárlí!“
Hannah je superfanynka Survivoru a má ráda dobré podrazy, zároveň se však bojí, že se nějaký podraz přihodí i jí. Doufá, že bude mít silnou sociální hru, která jí zajistí pevné aliance, a že její fyzická stránka také ostatní překvapí.

 

HARRY

Jméno: Harry Hills
Věk: 30 let
Povolání: zmrzlinář
Bydliště: Perth, Západní Austrálie

Troufalý vtipálek Harry je odborník na výživu, který sní o svém vlastním vlastním podniku a zmrzlinářském voze. Vystudoval postgraduální studium v oboru výživy a nyní pracuje jako odborník na výživu a kuchař v kavárně. Ovšem jeho hlavní vášní je výroba zmrzliny – rád vyrábí každý měsíc nové příchutě.
V dětství si Harry a ostatní děti z ulice vytvářeli své verze pořadů jako je Survivor a účastnili se vlastních soutěží a závodů, což ho inspirovalo k tomu, aby se přihlásil.
„Už jako malý kluk jsem zbožňoval tenhle pořad, ale až nedávno jsem si uvědomil, že o věcech nemusím jenom snít. Proto jsem se stal zmrzlinářem a proto jsem se přihlásil do Survivoru. Když teď něco chci, tak si za tím prostě jdu.“
Harry má v plánu aktivně podrývat své protihráče a hrát jako populární zloduch. Jeho oblíbenými hráči jsou samozřejmě Luke a Jericho. „Jsem jejich obrovský fanoušek, hrozně se mi líbily jejich rošťárny, třeba když se plížili kolem se sklenicí sušenek. Doufám, že je dokážu napodobit.“
Harry má také zkušenosti s wrestlingem, ale doufá, že ho ostatní budou podceňovat. „Myslím, že mám tu správnou kombinaci psychické a fyzické síly. Ale hlavně se budu maskovat jako hloupoučký a vtipný zmrzlinář, což mě udrží mimo radary ostatních.“

 

JOHN

Jméno: John Eastoe
Věk: 28 let
Povolání: dělník ve zlatém dole
Bydliště: Kalgoorlie, Západní Austrálie

John je klasický australský vidlák, který vypadá jako herec z reklamy na pivo. Je to odhodlaný drsňák, který pracuje ve zlatých dolech v Západní Austrálii, ale zároveň je to chlápek, co se prostě chce bavit. Sice není největší fanoušek Survivoru, ale doufá, že na to má a že mu tyto vlastnosti pomůžou ve hře.
John vyrůstal se svou svobodnou mámou a babičkou ve Footscray ve Victorii, ale pak se přestěhoval do Kalgoorlie a šel si vydělávat v těžebním průmyslu. Jeho charakteristický mullet [účes, kdy jsou vlasy po stranách hlavy a na temeni ostříhány nakrátko a vzadu zůstávají dlouhé; u nás se tomuto účesu často přezdívá „na Jágra“ – pozn. překl.] má nyní kudrliny, protože se John při příležitosti místního charitativního večera převlékl za Cher a nechal si udělat trvalou, která mu ještě neodrostla.
„Chci prostě bejt milej chlápek. Snadno se s lidma zkámoším a dokážu poznat hada, tak snad se mi to povede i na ostrově. Do hry budu dávat všecko, ale nechci se hned ze začátku stát hrozbou. Na těžký rozhodnutí se nejradši pořádně vyspím, ale v Survivoru takovej luxus asi mít nebudu. Můj největší problém je, že se k lidem někdy chovám až moc důvěrně, což by mohla bejt moje slabina.“

 

LAURA

Jméno: Laura Choong
Věk: 31 let
Povolání: manažerka digitálního marketingu
Bydliště: Sydney, Nový Jižní Wales

Laura se svými necelými 145 centimetry má sice malou postavu, ale její osobnost se nedá přehlédnout. Sama se popisuje jako „čivava, která si myslí, že je rotvajler“. V životě je hodně podceňovaná, ale v Survivoru si chce dokázat, že na to má. „Ráda lidem dokazuju, že se pletou. A pár lidí si určitě myslí, že se pod tlakem a útokem brouků zhroutím!“
Laura nesnáší děsivou havěť, brouky a tmu, ale rozhodně se těmito strachy nenechá porazit. Na život na ostrově se pečlivě připravovala a dokonce si v hobbymarketu koupila křesadlo a kokosová vlákna.
Její přítel má téměř 185 cm, ale Laura se za svou maličkost nestydí – dokonce jednou měla SPZku s nápisem „Trpaslice“.
„Kvůli mé výšce mě budou podceňovat, ale já to ze začátku využiju ve svůj prospěch. Umím přemýšlet analyticky a takticky, takže vymyslím tahy, které mě dostanou až na konec. Všichni mě podceňují vlastně pořád, ale já jsem ráda za outsidera. Pak to vítězství chutná mnohem sladčeji!“

 

MATT

Jméno: Matt Farrelly
Věk: 29 let
Povolání: učitel na střední škole a profesionální wrestler
Bydliště: Sydney, Nový Jižní Wales

Matt má dvě velmi výrazné stránky osobnosti – přes den je obyčejným učitelem dějepisu, ale večer je ukecaným a samolibým profesionálním wrestlerem vystupujícím pod jménem Matty Wahlberg.
Taktický, suverénní a samozvaný „Úspěch 21. století“ se hlásil do Survivoru už dříve, ale až teď dostal šanci postavit se Šampionům. „Jsem nekorunovaný Šampion a chci to dokázat.“
I když někdy svou wrestlingovou image dost přehrává, Matt má rozhodně i soucitnou stránku. Díky své učitelské minulosti ví, jak se o lidi postarat a zajistit, aby se cítili v bezpečí. Dříve také pracoval jako plavčík v Disneyworldu nebo vedoucí na dětském táboře.
Matt chce zkusit hrát hru poctivě a bez toho, aniž by musel lhát lidem do očí, ale zároveň ví, že je pro výhru potřeba hrát tvrdě. „Lidé i po vyloučení pozitivně reagují na někoho, kdo hrál dobře a dělal tahy. Musíte hrát se správnou taktikou, abyste na konci dostali hlasy. Vím, že to můžu vyhrát. Na finálové kmenové radě chci sedět s někým, koho můžu lehce porazit, protože všechny velké soupeře porazím už dávno předtím.“

 

SAM

Jméno: Samantha „Sam“ Schoers
Věk: 30 let
Povolání: VIP manažerka v kasinu
Bydliště: Perth, Západní Austrálie

Sam dříve pracovala jako letuška v soukromých tryskáčích a nyní je VIP manažerkou v jednom z největších australských kasin. Je zodpovědná za nejdůležitější návštěvníky kasina a zajišťuje, aby o ně bylo dobře postaráno. Rozhodně tedy ovládá sociální stránku a umí si získat ostatní na svou stranu.
„Psychicky jsem hodně odolná, ale hlavně vím, jak lidi uchlácholit a pak z nich dostat to, co potřebuju. Sociální dovednosti jsou moje silná stránka.“
Sam není televize rozhodně cizí – účastnila se první série The Amazing Race Australia, v níž skončila na druhém místě. Survivor však měla na seznamu už dlouho. „Survivor je věc, kterou si už dlouho chci odškrtnout. Je to ta největší hra o přežití a nejlepší věc hned vedle mé oblíbené trilogie Hunger Games.“
Sam chce jít ve stopách svých dvou oblíbených hráček – Sarah ze série z roku 2017 a Shonee z loňské řady Champions vs. Contenders. Doufá, že ji ostatní hráči budou podceňovat a ona tak bude mít větší šanci dojít do finále. Věří, že to spoluhráči od ní rozhodně nebudou čekat a že když bude věřit instinktu, tak dojde až na konec.

 

SARAH

Jméno: Sarah Ayles
Věk: 45 let
Povolání: uklízečka
Bydliště: Adelaide, Jižní Austrálie

Sarah je uklízečka z Jižní Austrálie a skutečná přeživší, která chce hrát za všechny mamky.
26. prosince 2004 byla na Srí Lance, když udeřila ničivá tsunami po zemětřesení v Indickém oceánu. Netušila, co se děje, dokud nebylo pozdě. Seskočila z balkonu a 800 metrů ji unášel proud, zatímco se snažila čehokoliv chytit. Nakonec ji ostatní přeživší zachytili a vytáhli na střechu.
„Přežití tsunami a život poté byla ta nejtěžší věc, jakou jsem musela překonat. Měla jsem hrozné noční můry. Musela jsem se dál starat o své povinnosti a přitom se tvářit sebejistě a schopně. Byly to ty nejtěžší chvíle mého života.“
Sarah je 10 let vdaná a má dvě děti. Ty špatné časy chce využít k něčemu dobrému a inspirovat ostatní, aby žili své životy naplno. „V Survivoru chci dokázat sobě, dětem, rodině i komukoliv po čtyřicítce, že nic není nemožné, když si věříte a máte se rádi. Snad lidem ukážu, jaké radosti a zázraky můžete v životě získat, když zariskujete, zvednete zadek a vypadnete z komfortní zóny.“

 

SHAUN

Jméno: Shaun Hampson
Věk: 31 let
Povolání: bývalý hráč AFL (Ligy australského fotbalu)
Bydliště: Moonee Ponds, Victoria

Shaun je bývalý hráč AFL (Ligy australského fotbalu), který za svou dvanáctiletou kariéru odehrál 98 zápasů za fotbalové kluby Carlton a Richmond. Nepovažuje však svou kariéru za nijak výjimečnou kvůli zraněním, které ho donutily se sportem předčasně skončit. Když se zranil, chyběly mu už jen dva zápasy ke stovce. Poté zdrceně sledoval z postranní čáry, jak jeho tým vyhrál mistrovství v roce 2017. Všechny tréninky a góly v kariéře mu však dodaly motivaci vyzkoušet Survivor, což byl jeho sen už od 12 let.
„I když jsem ve fotbalu nedosáhl ničeho světoborného, mám spoustu odhodlání a motivace nechat po sobě ve hře nějakou stopu. Zbožňuju tenhle pořad a konečně mám šanci. Miloval jsem ho od chvíle, kdy jsem poprvé viděl první sérii. Je to dokonalá kombinace fyzických, psychických, taktických a sociálních prvků.“
Shaun je nyní ženatý [jeho manželka je australská supermodelka a herečka Megan Gale – pozn. překl.], má dvě děti a vlastní kavárnu v Melbourne. Ve hře chce využít svého sportovního ducha a smysl pro týmovou práci. Chce hrát upřímně, ale jako fanoušek ví, co je k výhře potřeba. „Ve skutečném životě jsou pro mě mé slovo a mé vztahy neuvěřitelně důležité, ale tohle je hra plná klamu. Pokud nejste připraveni lhát nebo že někdo bude lhát vám, tak byste sem vůbec neměli chodit.“


Jak jsme uvedli na začátku článku, tato nová série odstartovala už před pár dny. Pokud nepotřebujete čekat na české titulky (na které snad dojde řada někdy v budoucnosti), všechny díly si opět můžete stáhnout v Download sekci a poté o nich diskutovat na fóru. Těšíme se na vaše dojmy z nových hráčů i celých epizod! 🙂

Na závěr také skalní fanoušky australského Survivora potěšíme zprávou, že by se letos měla natáčet ještě jedna série – natáčení by mělo začít v srpnu a na obrazovkách by se tato řada měla objevit začátkem roku 2020. Network 10 tedy možná přejde na formát CBS – vysílání dvou sérií Survivora za rok. Spekuluje se také o tom, že by tato řada měla zahrnovat navrátilce z předchozích ročníků AU Survivora. Jakmile bude vše potvrzeno, budeme vás opět informovat. 😉

zdroje informací a fotek: Network 10, Inside Survivor, Survivor Wikia, Wikipedia

ItalianManiac

ItalianManiac

Překladatelka a fanynka Survivoru

20 Comments

 1. Jirkass

  Ahoj, kde můžu koukat na díly? Nemohu najít složku, pouze zde v komentech titulky… Jinak Jury Villu někdo někde překládal? Klidně titulky v angličtině, nevíte kde je stáhnout?

 2. vladimir

  Nový odkaz na stažení:https://uloz.to/file/aI8BfMEWlif6/survivor-au-s06-2019-titulky-srt-cz-zip

  V tuto chvíli (27.4.2020) má uloz.to nějaký výpadek, nejdou stahovat malé soubory, snad to spraví. Když tak mi pošlete mail a já vám je pošlu. vladimir a za zavináčem volanidalek.cz

 3. Survivorfans

  Opět musím i tady poděkovat Vladimírovi za titulky. Dneska plánuju u týhle série a líbí se mi. 🙂 Jediný co moc nechápu, tak proč nejsou zveřejněný normálně na webu jako titule třeba na Afriku a je to tedy pro nás co sledujem tady pro tu diskuzi. Určitě by nás bylo víc nadšenejch. Bohužel se tak trochu ignoruje druhá série, ale to už je samozřejmě Vladimírova věc. I když to taky logiku nedává, aby chyběla když už sou titule na hvězdnou sérii, u který by bylo určitě dobrý znám minulost všech hráčů. No uvidím, spoilery to případně jistí. 😀

  • Survivorfans

   U tý hvězdný série zatím samozřejmě na 1. díl co sem viděl, ale to už je detail. A je škoda, že nejde v prvních minutách příspěvek upravit jako na jiných webech, aby se nemusel psát zbytečně další koment.

  • vladimir

   Co je zase moje věc? Pokud narážíš na sérii S04 2017, tak ty titulky překládá Italian Maniac, která odmítla mou nabídku na dopřeložení série, že to chce dodělat sama.

  • vladimir

   A umístění „normálně na webu“, to se ptejte noderátorů tohoto fóra. Já dávám odkazy tam, kde mám právo a to mi ještě některé mažou.

  • ItalianManiac ItalianManiac

   Už se nám to tady trochu zvrhává, tak vše uvedu na pravou míru:
   • jak píše Vladimir, sérii AUS 2017 si dodělám sama (pravděpodobně po S40)
   • titulky bez korekcí na webu zveřejňovat nebudu (bohužel, i po letmém pohledu na titulky vidím, že korekce potřeba budou) – kdo se chce dívat bez korekcí, odkaz si najde
   • korekce na další řady AUS provedu po dokončení série 2017
   • odkazy mažu pouze tehdy, pokud jsou umístěny v nesprávné diskuzi nebo mimo téma
   Díky všem za pochopení 😉

   • Survivorfans

    Až na pár překlepů sou za mě ty titulky na obě série v pohodě. 🙂 Nebýt posledních 20 minut finálového dílu CVC II tak jdou v pohodě a asi u 2 dílu CVC I , ale tam jde o poslední minuty dílu a titule jdou jinak o pár vteřin, tedy se to dá.
    Jinak super teda, odradit někoho na tu druhou sérii když jí sama uděláš bůh ví kdy. :/

    • Survivorfans

     Tak u toho finálového dílu to byla moje chyba, protože sem stáhnul jinou verzi dílu. Tedy celá série za mě v pohodě a komu nevadí občasný menší překlepy, tak se s tím spokojí. 🙂

 4. vladimir

  Vidím, že netrpělivost vzrůstá, takže i když bych se s nimi rád ještě chvíli mazlil, tady to je:
  https://uloz.to/file/aC4v7cL5rDo9/survivor-au-s06-2019-titulky-srt-cz-zip

  Příjemnou zábavu, duševně se teď musím připravit na sérii 2020 Allstars.

  • blixa blixa

   Ďakujem !

  • Survivorfans

   Nebyla by jednodušší a lepší druhá série? Určitě nejsem sám, kdo by rád znal minulost hráčů i z tý série před All Stars. 🙂 😀

  • Iwikk Iwikk

   Supéééér, strašně moc děkuju!!! Ted když máme karanténu se to hodí 🙂

  • sleepflower

   Já se omlouvám, že si asi rýpnu, sleduju spíše v originále s EN titulky a CZ titulky používám jako takovou berličku, protože ne každému dobře rozumím. vždy to bylo ok, ale tyhle titulky jako by dělal někdo, kdo Survivora nikdy neviděl, případně překládal text bez jakéhokoliv kontextu… Bloody high – krvavě vysoko, he can’t pass the ball – nemůže projít míčem, get on board – dostat se na šachovnici, they were sorry for her – omlouvali se za ni, i’m really gutted – jsem opravdu vykuchaný, pick an order – klovat pořadí, spill the beans – rozlít fazole… atd.
   přitom jsou tam některé AJ chytáky, co jsou přeloženy dobře…

 5. Iwikk Iwikk

  Ahoj Vladimire, budeš na ně dávat zase nějaký odkaz? Děkuju 🙂

 6. vladimir

  Pracuji na překladu titulků této série. Pokud by se našel někdo, kdo by byl ochotný dělat korektury, ozvětě se mi. Momentálně mám hotových 6 dílů.
  Email je můj nick tady a za zavináčem je volanidalek.cz

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.