Australian Survivor 2021 – Brains vs. Brawn

Po dlouhém nuceném čekání z důvodu pandemie koronaviru se na obrazovky konečně vrací další série australského Survivora. Pojďme si tedy jako vždy shrnout všechny informace o této řadě a podívat se na profily soutěžících.

AUSTRALIAN SURVIVOR 2021 – BRAINS VS. BRAWN

Šestá novodobá série australského Survivora měla premiéru 18. července 2021, opět na televizní stanici Network 10. Nová řada tentokrát nese název Australian Survivor: Brains vs. Brawn – a jak název napovídá, bude se jednat o souboj chytrosti a síly. Vysílat by se mělo v obvyklém cyklu tří dílů za sebou – každý týden vždy v neděli, pondělí a úterý. Natáčení tentokrát kvůli koronavirovým omezením probíhalo na domácí půdě, poblíž Cloncurry v australském Queenslandu, a to ve dnech 22. dubna až 8. června letošního roku. Pro fanoušky může být dobrou zprávou také to, že po dlouhé době uvidíme Survivor natáčený ve vnitrozemské lokaci. Do hry vstoupí 24 nových trosečníků, kteří spolu budou po dobu 50 dnů soupeřit o titul Posledního trosečníka a výhru 500 tisíc australských dolarů. Celou sérii bude opět moderovat „australský Jeff Probst“, Jonathan LaPaglia.

KMENY A SOUTĚŽÍCÍ

Do hry se pustí 24 nových hráčů, kteří se rozdělí do dvou kmenů. Jak již název série napovídá, postaví se proti sobě kmen Brains (Chytrost) a Brawn (Síla). Kmen Brains ponese žlutou barvu a bude se skládat ze soutěžících, kteří se vyznačují svým intelektem nebo skvělými psychickými schopnostmi. Kmen Brawn bude mít barvu červenou a objeví se v něm hráči, kteří se ve svém životě spoléhají zejména na fyzickou sílu a tělesnou zdatnost. V každém kmeni bude opět dvanáct trosečníků – šest žen a šest mužů (resp. v jednom kmeni se poprvé v dějinách Survivora objeví i nebinární soutěžící – tedy osoba, která se nepovažuje ani za muže, ani za ženu). Níže si postupně představíme profily všech hráčů.


BRAINS (Chytrost)

ANDREW

Jméno: Andrew Ucles
Věk: 33 let
Povolání: expert na přežití
Bydliště: Alice Springs, Severní teritorium

Výstřední, nadšený a zvídavý Andrew, expert na přežití a australskou divočinu, se nejen setkává tváří v tvář s nejnebezpečnějšími zvířaty na světě, ale dokonce cestuje do všech koutů světa a aktivně je vyhledává. Je zvyklý sbírat lajky a získávat fanoušky na svém úspěšném kanálu na YouTube, dokáže si však také získat své spoluhráče a soukmenovce?

 

BADEN

Jméno: Baden Cooke
Věk: 42 let
Povolání: bývalý profesionální cyklista
Bydliště: Melbourne, Victoria

Současný podnikatel Baden se po dobu 14 let věnoval profesionální cyklistice na nejvyšší úrovni. Reprezentoval Austrálii na olympiádě, vyhrál přes 50 závodů a dokonce získal i zelený trikot na Tour de France v roce 2003. Baden také hraje poker na profesionální úrovni, umí takticky přemýšlet a dokáže přesvědčit ostatní, aby za něj odvedli špinavou práci.

 

CARA

Jméno: Cara Atchison
Věk: 47 let
Povolání: realitní makléřka
Bydliště: Sydney, Nový Jižní Wales

Majitelka realitní kanceláře Cara je možná známá jako Vévodkyně z Double Bay, ale dokáže vládnout i v australské buši? Ve 20 letech si tato svérázná dobrodružka uvědomila, že má skrytou moc. Má silně vyvinutou empatii a tak dokáže vycítit emoce ostatních, jako by byla na jejich místě – bolest i radost ostatních dokáže prožívat jako své vlastní.

 

GEORGE

Jméno: George Mladenov
Věk: 31 let
Povolání: státní úředník
Bydliště: Sydney, Nový Jižní Wales

George, samozvaný „vládní spin doctor“ [spin doctor je osoba, která pro propagandu využívá často falešnou, klamnou a vysoce manipulativní taktiku – pozn. překl.] a předseda Labouristické strany z Bankstownu věří, že se během celé své kariéry připravoval na australského Survivora. Tento vychytralý a zkušený vyjednavač, mistr manipulace a úspěšný člověk se nezastaví před ničím, aby se dostal na finálovou kmenovou radu.

 

GEORGIA

Jméno: Georgia Jane Ray
Věk: 35 let
Povolání: forenzní psycholožka
Bydliště: Noosaville, Queensland

Forenzní psycholožka Georgia se připravuje na to, že využije zkušenosti ze své profese a bude hrát tu nejpromyšlenější psychickou hru, jako kdy kdo v australském Survivoru viděl. I když může působit jako „holka odvedle“, už spoustu let se zabývá myšlením těch nejzákeřnějších zločinců Austrálie. Použije také svůj velmi bystrý úsudek k profilování svých soukmenovců.

 

HAYLEY

Jméno: Hayley Leake
Věk: 31 let
Povolání: specialistka na léčbu bolesti
Bydliště: Sydney, Nový Jižní Wales

Okouzlující akademická badatelka Hayley je nadšená superfanynka australského Survivora, která má v plánu vynikat ve hře soupeřivé manipulace. Jako profesionální specialistka na léčbu bolesti podává pacientům placebo při psychoterapii a zkoumá reakce mozku na léčbu. Hayley má rovněž titul z fyzioterapie a bude si získávat přátele svým léčivým dotekem.

 

JOEY

Jméno: Joey McCann
Věk: 35 let
Povolání: vedoucí asociací
Bydliště: Sydney, Nový Jižní Wales

Joeymu, původnímu maloobchodníkovi, který se vypracoval v magnáta na úrovni Vlka z Wall Street, rozhodně není cizí nemilosrdnost, kterou musí vládnout ti nejlepší. Také má ocelovou výdrž – dokončil celkem 140 maratonů a určitě svou sílu dokáže i ve vytrvalostních soutěžích. Joey je plný pozitivní energie a nezlomné houževnatosti a ve hře bude zabíjet svou dobrosrdečností.

 

LAURA

Jméno: Laura Wells
Věk: 36 let
Povolání: ekologická aktivistka
Bydliště: Sydney, Nový Jižní Wales

Ekologická aktivistka Laura má titul z biologie a vášeň pro oceánografii a mořskou biologii. Pracuje jako ochránkyně přírody a chce jít příkladem jako ekologická aktivistka a zastánkyně změn. Laura je také plus-size modelka a chce vyvrátit předsudky, že všechny modelky jsou sice krásné, ale jinak úplně hloupé.

 

MITCH

Jméno: Mitchell „Mitch“ Shaw
Věk: 33 let
Povolání: doktor
Bydliště: Brisbane, Queensland

Vysoce inteligentní a úspěšný doktor Mitch do hry vstupuje jako jeden z papírově nejchytřejších soutěžících. Může se chlubit hodnotou IQ, kterou má jen 1 % populace, a mohl by tak být tajnou zbraní Chytrého kmene. Pracuje jako praktický lékař v Brisbane a pyšní se tím, že se dokáže vcítit do svých pacientů a získat si jejich důvěru.

 

PHIL

Jméno: Phil Ferguson
Věk: 28 let
Povolání: umělec
Bydliště: Melbourne, Victoria

Virální senzace a internetová hvězda Phil aneb @chiliphilly se na Instagramu proslavili pózováním ve svých háčkovaných čepicích ve tvaru různých jídel. Jejich praštěná osobnost vystřelila jejich popularitu až ke hvězdám a oni si tak získali přízeň fanoušků na celém světě. Phil mají schopnost přirozeně okouzlit každého, kdo je potká, a to bude jejich nejsilnější stránka ve hře. [Phil jsou také prvním nebinárním soutěžícím v dějinách australského Survivora – po vzoru angličtiny tedy v českém překladu užívám zájmen v množném čísle, tedy oni/jejich – pozn. překl.]

 

RACHEL

Jméno: Rachel Downie
Věk: 50 let
Povolání: učitelka a podnikatelka
Bydliště: Buderim, Queensland

Přímočará a oceňovaná pedagožka Rachel má vášeň a odhodlání pro život a odmítá, aby ji někdo komandoval. Jako učitelka, ředitelka a podnikatelka přeměnila vzdělávací systém, zavedla spoustu inovací a vysloužila si tak titul Australanka roku za Queensland v roce 2020.

 

WAI

Jméno: Wai Chim
Věk: 38 let
Povolání: spisovatelka
Bydliště: Sydney, Nový Jižní Wales

Wai je mezinárodně oceněná autorka šesti knih pro děti a mládež a výkonná akademička. Má několik titulů z těch nejprestižnějších univerzit po celém světě. Tato samozvaná šprtka je velkou knihomolkou a má vášeň pro purismus [úsilí o stylovou čistotu v jazykové tvorbě – pozn. překl.].


BRAWN (Síla)

 

BENNY

Jméno: Shaun „Benny“ Burdo
Věk: 38 let
Povolání: podnikatel
Bydliště: Los Angeles, Kalifornie

Benny si léta užíval života na vysoké noze v Sydney, ale poté spadl psychicky na dno, když si uvědomil, že auta, peníze a úspěch nic neznamenají. Znovu tedy přehodnotil, co od života očekává, sbalil si kufry a přestěhoval se do Los Angeles v Kalifornii, kde se věnoval mnoha obchodním příležitostem. Vedl call centrum, pracoval jako podomní obchodník a prodával i nemovitosti za cenu vyšší než 4 milióny dolarů. Jedna věc je jistá – Benny umí makat!

 

CHELSEA

Jméno: Chelsea Hackett
Věk: 21 let
Povolání: bojovnice MMA [Mixed Martial Arts, smíšená bojová umění – pozn. překl.]
Bydliště: Gold Coast, Queensland

Profesionální MMA bojovnice Chelsea je připravená nasadit si boxerské rukavice za kmen Síly. Svůj první zápas vyhrála ve 13 letech a nyní je dvojnásobnou světovou šampionkou v Muay Thai [thajském boxu – pozn. překl.]. Chelsea rozhodně bude fyzickou hrozbou, umí takticky přemýšlet a má silnou sociální hru. Nebude se však bát bez výčitek přetrhat svá pouta a vazby, pokud jí to zajistí náskok před konkurencí.

 

DAINI

Jméno: Daini Tuiqere
Věk: 26 let
Povolání: osobní trenér
Bydliště: Sydney, Nový Jižní Wales

Osobní trenér a kulturista Daini se svou výškou 190 cm přinese do kmene Síly pořádnou porci svalů. Narodil se v Zemi dlouhého bílého oblaku [maorský název pro Nový Zéland – pozn. překl.] a má fidžijské a maorské kořeny. Dainiho vychovala jeho maminka, teta a babička, a on tvrdí, že díky této ženské výchově se teď nechová jako macho.

 

DANI

Jméno: Dani Beale
Věk: 34 let
Povolání: dozorkyně v nápravném zařízení
Bydliště: Sydney, Nový Jižní Wales

Dani, bývalá řidička armádních nákladních vozidel a současná dozorkyně ve věznici s nejvyšší ostrahou v Sydney, je zvyklá pracovat pod tlakem. V mládí vypomáhala na venkovské dobytčí farmě v Západní Austrálii, takže je zvyklá na drsné a suché podmínky. Dani chce, aby v ní soukmenovci viděli průměrnou a týmovou hráčku, ale jakmile dojde na lámání chleba, nebude brát žádné zajatce!

 

EMMETT

Jméno: Emmett Pugh
Věk: 31 let
Povolání: poradce pro zdravý životní styl
Bydliště: Perth, Západní Austrálie

Samozvaný „vegetariánský Superman“ Emmett rád lidem dělá osvětu, jak plně využít svůj potenciál. Sám nutí své tělo překračovat všechny hranice, a tak dobře zná triatlon Ironman, ultravytrvalostní běžecké závody nebo náročné tréninky CrossFit. Emmett věří, že tělo nejlépe funguje na základě přírodní a rostlinné stravy.

 

FLICK

Jméno: Felicity „Flick“ Palmateer
Věk: 28 let
Povolání: surfařka na velkých vlnách
Bydliště: Margaret River, Západní Austrálie

Flick je momentálně druhou nejlepší surfařkou na velkých vlnách, a tak není žádným překvapením, že je silnou a nebojácnou soupeřkou. Drží rekord za nejvyšší vlnu, jakou kdy sjela australská žena. Také je úspěšnou umělkyní a často se účastní výstav.

 

GAVIN

Jméno: Gavin Adrian Wanganeen
Věk: 48 let
Povolání: legenda AFL (Ligy australského fotbalu)
Bydliště: Adelaide, Jižní Austrálie

Gavin je jeden z nejproduktivnějších hráčů AFL [Ligy australského fotbalu – pozn. překl.]. Za kluby Port Adelaide a Essendon odehrál 300 zápasů, získal Brownlowovu medaili [medaile pro nejlepšího a nejférovějšího hráče v AFL – pozn. překl.], vyhrál několik mistrovství a na stadionu Adelaide Oval má po sobě pojmenovanou tribunu. Je prvním domorodým Australanem, který získal Brownlowovu medaili, byl uveden do Síně slávy australského fotbalu a je také čestným doživotním členem AFL [titul udělovaný hráčům AFL, kteří odehráli 300 a více zápasů – pozn. překl.].

 

GERALD

Jméno: Gerald William Youles
Věk: 26 let
Povolání: mistr ve sportovním dřevorubectví
Bydliště: Kilcoy, Queensland

Gerald, světový šampion ve sportovním dřevorubectví, přinese do Silného kmene pořádnou hrubou sílu. Tento okouzlující kluk z venkova pochází z páté generace chovatelů dobytka a dobře se vyzná v australské buši. Extrémně soutěživý dřevorubec se živí nejen výhrami na mistrovstvích světa, ale také unikátním řemeslem jako expert na broušení seker. Je to jeho životní vášeň a je jeden z hrstky lidí na světě, kteří toto řemeslo opravdu ovládají.

 

JANELLE

Jméno: Janelle Durso
Věk: 43 let
Povolání: uklízečka
Bydliště: Townsville, Queensland

Janelle, bojovnou Australanku a tvrdě pracující matku tří dětí, by ve hře rozhodně neměli podceňovat. Se smíchem, který je slyšet na kilometry daleko, se připravuje na to, že se kmenem Síly pořádně zamíchá. Rodina je pro Janelle celý její svět a hlavní priorita. Teď však chce upřednostnit samu sebe. Je připravená hrát tu nejlepší hru a zaměřuje se na peněžní výhru, se kterou by do života zajistila své děti.

 

KEZ

Jméno: Kerryn „Kez“ McGee
Věk: 25 let
Povolání: kulturistka
Bydliště: Busselton, Západní Austrálie

I když osobní trenérka a kulturistka Kez vypadá mile, tato Západní Australanka bude v australské buši nemilosrdná. Její intenzivní fyzický trénink ji připravil na hlad, fyzicky náročné soutěže i sociální aspekt, který také zakomponuje do své hry.

 

SHANNON

Jméno: Shannon Lawson
Věk: 30 let
Povolání: modelka
Bydliště: Sydney, Nový Jižní Wales

Shannon je modelka na plný úvazek, zastánce fitness a zdravého životního stylu a proslavila se také na Instagramu. I když na svém účtu zveřejňuje zejména momentky ze svého oslnivého života, považuje se za silnější a fyzicky zdatnější, než je většina lidí. Jako sportovkyně, trénovaná tanečnice a instruktorka boxu každý den cvičí natolik, že by se z toho zapotili i ostatní příslušníci kmene Síly.

 

SIMON

Jméno: Simon Mee
Věk: 31 let
Povolání: tesař
Bydliště: Brisbane, Queensland

Samozvaný „zlatý synek“ Simon vždycky neobyčejně exceloval ve všem, co si zamanul. Před nedávnem změnil kariéru – ukončil svou práci v kanceláři, chopil se nářadí a vyučil se tesařem. Jako bývalý kulturista stále tvrdě trénuje a udržuje si své vyrýsované svaly a hrubou sílu.


Všechny díly budou opět postupně ke stažení v Download sekci a poté o nich můžete diskutovat na fóru. Budeme se těšit na vaše názory, dojmy z hráčů i postřehy z epizod! 🙂

zdroje informací a fotek: Network 10, Inside Survivor, Survivor Wiki, Wikipedia

ItalianManiac

ItalianManiac

Překladatelka a fanynka Survivoru

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.