Big Brother séria 15, z pohľadu diváka?!

Big_Brother_15_Cast(ČLÁNOK OBSAHUJE SPOILERY) Tak na úvod by stálo za zmienku, že táto séria bola moja prvá, ktorú som si išiel „naživo“, tak ako sa vysielala v USA. Očakávania som mal veľmi vysoké, od série 11 po sériu 14 som si užíval každú jednu časť ako naposledy Survivor v zlatej ére. Ak by som sa mal zamerať na cast, bol podobne ako pri iných reality show poskladaný podľa istej šablóny, v ktorej nesmeli chýbať menšiny, rôzne orientácie, či vierovyznania. Nedá sa nespomenúť, že aj keď išlo o nováčikovskú sériu, tak aj tu sa ušlo jedno miesto po známosti.

o-BIG-BROTHER-ELISSA-facebookZnámosť ako známosť, nešlo vyslovene o celebritu, ale „prečo nedať šancu sestre jednej z víťaziek šou“, si určite povedali v produkcii, keď do hry nasadali Elissu Slater (dievčenským priezviskom Reilly). Čakal som popravde babu s otravným až priam prenikavým hlasom, so silikónmi, proste druhú Rachel, ale samozrejme ma nechápte zle, ja som veľký fanúšik Rachel, a tá je buď fanúšikmi milovaná alebo zatracovaná. Takže som mal z toho hneď jasno, už pred vstupom do domu, komu budem fandiť.

Ale poďme pekne po poriadku, v hre sme mali v celku zaujímavých ľudí, kto by bol čakal, že pár minút v dome bude znamenať vytvorenie hneď jednej z prvých aliancii The Moving Company. Kto by čakal nejaké svetoborné výsledky tejto aliancie asi ostal sklamaný, padla ako domček z karát.

Mottom šou je Expect The Unexpected, v tejto sérii produkcia pridala tretiu nomináciu, ktorú mal v rukách MVP (Most Valuable Player), svojím spôsobom tento twist hre dosť uškodil, bolo jasné, že Elissa, ako sestra jednej z ex-víťaziek šou dostane túto moc do rúk od Ameriky, a mohla do nominácie dvoch hráčov, volených HoH pridať ďalšiu osobu.

Ale by som tento článok pojal troška sarkasticky a hlavne vypichol nejaké momenty z 3 mesiacov vysielania šou zoberiem to pekne od podlahy od prvého vypadnutého.David David a.k.a Mič Bjukenen, tejto sérii nič nedal, otravný a v mnohých aspektoch mi dosť pripomínal Dereka Zoolandera.

Človek, ktorý nedal pri súťaži dokopy ani jedno písmenko, ukázal, že dlhé vlasy, krátky rozum v mnohých prípadoch sedí ako riť na šerbeľ. Neskutočne otravný, a je mi jasné, že podobne ako taký Eddie zo S26 Survivor robí svoje povolanie skôr na opaľovanie pipiek, ako nejaké svoje životné poslanie. Poznáte tie filmové scény, keď je v zábere nejaký idiot a réžia pustí čvirikanie vtákov? Tak dámy a páni predstavujem Vám Davida.

Ďalší pán na holenie je Nick, vcelku slušný potenciál tohto chlapca  trošku viac poškodilo jeho ego, mozog The Moving Company.

NickInak v osobnom živote ho dosť žeriem, má neskutočné dobré hlášky v jeho prípade sa dá hovoriť o potenciály do nejakého návratu. V hlave mal tiež, žiaľ doplatil skôr nato, že až príliš skoro začal hrať. Pri jeho vylúčení si pamätám na tweet od Dana (S10, S14), kde napísal v preklade “ The Moving Company, vitajte v meste rozbitých aliancií „, totálne ma tento tweet vtedy rozsekal, a bolo jasné, že to nieje len tak, ale že začína rozpad jednej z prvých aliancii v dome.

Samozrejme sa tento trend hneď potvrdil a to vypadnutím ďalšieho hráča z tejto aliancie, Jeremy, hrajúci nielen s jednou, ale rovno s dvoma alianciami si balil kufre ako ďalší, nielenže bol v The Moving Company, on si dovolil mať ešte jednu, súbežnú alianciu a to The Blonde-Tourage, táto aliancia ale nikdy vo svojej podstate ani nefungovala, keďže s prvým vylúčeným, odišiel aj jeden z členov. Pri Jeremym sa troška zastavím…

Jeremy

Chalan mal výbornú fyzičku, mal jednu z prvých showmance v dome, kto videl nepublikované zábery z domu ako si pri ňom Kaitlin hladí klitoris cez nohavičky, hneď pochopí, že tam to nebolo len o aliancii, to ale bolo aj jeho skazou (a vlastne aj jej). Bol neskutočne iritujúci, s klobúkom Elissy si vytrel doslova zadok, bol v aliancii s dvoma ženami ktoré mali rasistické a xenofóbne reči, čo z pohľadu toho, že Jeremymu v tele prúdi aj Indiánska krv vyznie vtipne.

 

KaitlinAby som hneď nadviazal na jeho lásku a prvú ženu ktorá vypadla z tejto série, tak tu máme Kaitlin, pekné meno – peknej mrchy, užíval som si týždeň predtým ako vypadla keď musela nepriamo vyhodiť svojho priateľa a spojenca. Herne ma až tak nebrala, ako ma bral jej zadok a nohy, ale potenciál tam určite bol. Niekedy je showmance viac na škodu, ako na úžitok a myslím, že v jej prípade to platí dvojnásobné. Osobne som pred začiatkom série, čakal, že sa dostane do poroty, kto by to bol čakal? Práve s Kaitlin vypadli po sebe traja veľmi zaujímaví hráči, ktorí by si zaslúžili miesto v porote a možno aj pokus číslo dva. Ako Nick, Jeremy tak aj Kaitlin neboli až tak tragický ako hráč, ktorého si predstavíme teraz.

Howard

Nechcem, aby to vyznelo rasisticky, toho sme si v tejto sérii užili dosť, ale čo môžme čakať od černocha v reality show? Samozrejme isté miesto v caste pre farbu pleti, samozrejme tragický výkon vo vode, samozrejme veľkohubé reči na kameru a jeden vyhonený penis od ženy pod paplónom. Samozrejme znova použijem slovo „samozrejme“ lebo sme sa dostali k tak často opakovanej karikatúre Afroameričanov v hre (lebo slovo černoch je neslušné).

Howard bol tragický podobne ako Russell Swan v Survivore, myslím, že CBS by ich mohla zobrať na pivo, obaja by si mali určite čo povedať a možno by ten mesiac, ktorý ma prenasledoval a otravoval v dieloch už nemusel znova prísť. Tretí člen The Moving Company, ktorý sa porúčal, a prvý krát som ďakoval Bohu, že sa nedostal ani do poroty, lebo trpieť tie jeho spomalené reči neskutočne veriaceho človeka, ktorý sa modlí cez deň a v noci sa nechá uvolniť ženskou rukou sú tak farizejské ako mať análny sex s pannou.

Candice

Candice, och Candice, pre mňa rozhodne najsexy černoška v Big Brother v histórii, zbožňoval som hlas, ktorý mi pílil uši, jej vyjadrovanie, ktoré človek pozná tak max. z filmových diel z Bronxu, jej mimiku tváre. Proste baba, ktorá stála za všetky drobné a jej odchod ma zabolel. Jej hra určite nebola nejaká výnimočná, ale neskutočne ma bavila, a aj fakt, že bola slovne atakovaná, vždy si zachovala úroveň. Pri nej sa nedá nespomenúť, že to bola jej (vyššie spomenutá) ruka, ktorá sa venovala Howiemu, a tiež to bola ona, ktorej rasistické narážky boli vo väčšej miere adresované.

Neskutočne ma zarmútilo, keď si GinaMarie obtrela ústa o jej mamu, keďže o Candice je známe, že má dve mamy, jednu belošku, ktorá ju adoptovala a samozrejme svoju „pravú“ mamu, s ktorou sa pred časom dala dokopy.

Jessie

Jessie ma neskutočne (milo) prekvapila, po prvom týždni bola na päsť, ale postupom času si u mňa získavala sympatie, veľmi sympatická baba, ktorá v hre poukázala ako jedna z prvých na hrozbu. V dome porotcov mi prišla ako jedna z mala nad vecou.

Čakal som blbku a našiel som sympatickú, i keď určite nie žiadnu jadrovú fyzičku, s možným potenciálom do ďalšej série.

Dúfam, že sa jej bude po hre dariť, lebo je to také slniečko tejto série.

A ďalšia dáma na holenie, je Helen. Aj ona si musela v dome pretrpieť narážky na jej pôvod, čo mi prišlo vtipné (ja viem je to smutné) z pohľadu toho, že aj moderátorka šou je aziatka, a bolo jasné už dopredu, že to troška zaváži aj v edite, čo sa aj stalo.

Helen

Helen nám bola prezentovaná ako mastermind série, ale podobne ako Howard viac kecala ako konala. Nedá sa jej ale uprieť, že mi bola veľmi sympatická a jej aliancia The Mom Squad, v ktorej bola s Elissou mi prišla veľmi sympatická. Bola to vlastne taká mamina pre všetko. Trošku mi na nej vadilo, že sa snažila viesť Elissu a vždy byť tou ktorá má pravdu. Ono na ňu aj dosť vplýva fakt, že robí v politike, a asi to nieje žiadna triedička papierov, ale dravá šelmička.

Aaryn a.k.a. Aryan, tak toto dievča je najkontroverznejšia hráčka asi v celej histórii šou. Miss z Texasu, v prvej polovici veľmi nafúkaná, blbá, jednoduchá, s rasistickými a xenofóbnymi kecami, od ktorých sa dištancovala aj samotná CBS. Počas šou (ani o tom nevedela) prišla o prácu, práve na základe svojho vystupovania v hre.

Aarynnew

Po odchode Davida ju p… svrbela a svoju frustráciu si dosť ventilovala. Dlho som hľadal či nemá nejakých predkov v KKK, lebo som ostal fakt v šoku, ako môže mať dievča v jej veku také názory, v multi-kultúrnej Amerike, a hlavne v šou, ktorá beží na židmi ovládanej CBS, s aziatkou (vydatou za žida) na moderátorskom mieste. Vtipne už pôsobilo len jej namaľované obočie. Čo sa ale (ne)stalo, ku koncu mi až tak nevadila, ako v období kedy som si prial jej skorý odchod. Nemôžem jej uprieť že po Janelle, Rachel a Daniele to bola jedna z najlepšie fyzicky pripravených báb a celkom som jej nohy a zadok žral, ale prvé týždne som jej zabudnúť nemohol, bolo to ozaj nechutné a drsné. Najhoršie na tom, všetkom bolo, že si ani sama neuvedomovala aké veci narozprávala, až jej vylúčenie a vlažné privítanie publika, no hlavne totálny masaker a hurikán otázok od Julie spôsobil, ako keby dostala virtuálnu facku a najskôr jej asi aj došlo ako to bolo prezentované v Amerike. No nemôžem byť len kritický. Neviem do akej miery to bolo nútené, ale jej gesto a ospravedlnenie Helen a Candice v dome porotcov ma milo prekvapilo a určite to kvitujem. Myslím, že to, keď videla svoju fan page na FB a nenávistné odkazy, ktoré by jej asi aj Dawn mohla závidieť z nej spravia lepšieho človeka. Ja v to verím, ale obočie nevychytala, nieje nič horšie na peknej babe, ako keď si dok…. obočie… BABY NEROBTE TO!!! Tiež by som pri nej rád spomenul, že aliancia 3 A.M. v ktorej bola aj ona, bola jedna z najmenej sympatických aliancií v tejto sérii.

AmandaAmanda, je pre mňa opakom Aaryn čo do sympatií v prvej časti hry som ju neskutočne žral, skvelé hlášky, výborné telo, neskutočná mrcha, ktorá mi pripomínala vzhľadom Zuzanu Fialovú (slovenská herečka) a Corinne Kaplan zo Survivoru. Postupom času, a určite aj zmenou editu jej osoby zo strany produkcie sa mi neskutočne sprotivila. Otvorená šikana napr. takej Elissy, jej naduté reči keď mala moc v rukách vs. momenty plaču keď sa bála že vypadne. Amanda má rozhodne potenciál, a podobne ako celý cast ide o fanúšika šou a nie o „regrúta“. Ak by zmenila prístup tak by určite vedela tie svoje kozičky natriasať aj v nejakej inej sérii. V hlave určite má, len jej sociálna hra bola asi najslabšia v dome. Dosť mi pripomínala svojim štýlom Russella Hantza, zastrašovanie a šikana ale do šou nepatrí.

 

Elissa

Elissa, pre mňa hnací motor tejto série, a dôvod toho to sledovať celé tri mesiace, veľmi jej pomohlo vylúčenie Helen, neskutočne ju to nakoplo a zamerala sa na svoj cieľ, ktorým bola Amanda, nevyšlo jej to ako by si želala počas jej vládnutia v dome, ale fakt, že bola ochotná meniť strany a aliancie, z vidinou svojej vlastnej hry jej veľmi kvitujem. Ľutoval som ju, keď mala terč na chrbte len preto, že jej sestra je veľká Rachel, trápil som sa keď som videl akou nepriamou šikanou si prechádza. Mrzelo ma a bol som znechutený keď ju pred jej vylúčením Andy počastoval slovami, že je klamárka a pritom to bola jedna z najčestnejších hráčov v hre. Nikdy nezabudnem nato, ako si zachránila zadok (inak neskutočne sexy postava, joga z nej spravila samicu) v súťaži HoH, kde je išlo o prežitie v hre. Čo ale nepochopím nikdy u nej ani u jej sestry, prečo si toľko sajrajtu dávajú na tvár, neskutočne krásna bola bez make-upu, toto vážne nepochopím nikdy. Nečakal som od nej veľa a v konečnom dôsledku som bol milo prekvapený. Jej sestra nieje veľmi obľúbená hlavne pre svoje vystupovanie ale Elissa je totálny opak, je zlatá, milá, proste MILF, hlasovanie Ameriky na konci a výhru 25 000 dolárov si zaslúžila. CHCEM OBE SESTRY V ALL-STARS II. !!!

JuddJudd, neskutočne otravný „balík“ z Juhu, ktorý ma iritoval tým, že som mu takmer nič nerozumel, iritoval ma svojim chovaním, keď prvý krát išiel dverami, cítil sa urazene a predtým citovo vydieral ľudí aby ho nechali v hre (na úkor jeho kamarátky Jessie), vďaka twistu sa vrátil do hry, a hra “ s čistým stolom “ mu dlho nevydržala, chlap, ktorý si prešiel troma alianciami mi vyslovene nemôže šmakovať po hernej stránke. Aliancia The Goof Troupe, by najskôr i tak dlhého trvania nemala, pri počte ľudí v nej, a hlavne aliancia kde chceli viesť ako Amanda tak aj Helen. Pričom to bola aliancia spojená z „mamičiek“ a neskorších 2 A.M. (predtým 3 A.M) + Judda. Aliancie Tenexas, kde bola s Juddom ešte Jessie, ktorú by pokojne podrezal, ale sám jej vylúčenie nevedel odpustiť a aliancie The Exterminators, ktorá si s ním vytrela prdel, pričom išlo samozrejme o jednu z najhorších aliancii v hre (čo do zloženia členov). Obetovanie Elissy mi prišlo úplné drsné, hlavne z hľadiska, že niečo podobné sa stalo prvýkrát jemu.

Mcrae

McCrae, najväčšie sklamanie série, pred začiatkom som do neho veľké nádeje nedával, prvý týždeň ma prekvapil a čakal som, že tento trend bude pokračovať. Ale keď sa k.k.t postaví rozum sa zastaví. Jeho showmance mu v hre neskutočne uškodila, to že uveril Andymu po vylúčení Amandy, vlastne znamenalo, že skôr či neskôr vypadne. Ak by poslúchol Elissu, mal by s ňou v aliancii veľkú šancu, možno aj vyhrať celú sériu. To sa už ale nedozvieme… Čom som si tak všimol, pôsobí na mňa dosť submisívne popri Amande. Bude zaujímavé sledovať, či to bude pokračovať, alebo to skončí jednou nocou.

 

Spencer

 

 

Spencer spravil v hre rekord v počte nominácii v jednej sérii. To je asi jedna z mala vecí čo viem o ňom napísať. Veľmi nevýrazný, a člen aliancie „okrajových“ hráčov. Nepredviedol žiaden veľký ťah v hre, a vypadnúť pár minút pred koncom celej série a skončiť ako číslo tri musí zabolieť. No v jeho pozícii, akú mal v hre, to bolo asi víťazstvo.

GinaMarie

 

GinaMarie sa na moje prekvapenie dostala ďaleko, podobne ako Aaryn aj ona asi zistí nemilé veci ohľadne svojej práce a najlepšej (už bývalej) kamarátky. Jej výstup voči Candice je pre mňa jedným z najnechutnejších, aké som kedy v reality show videl. Jej záchvaty za Nickom, závislosť na jeho oblečení, jej vyjadrovanie a znalosť rodného jazyka asi ostanú  tým, čo si budeme môcť pri nej povedať, keď budeme spomínať na túto sériu. Herne ma neskutočne iritovala, Nickovi asi už aj muselo liezť na nervy ako často ho spomína, a jej výstup vo finále, keď ho objala a jeho „wtf“ výraz ma neskutočne pobavil. Jej finálová účasť a celkovo druhé miesto je pre mňa šokom, čakal som že vypadne v polovici hry. Jediné čo v hre predviedla okrem vylúčenia Amandy bolo jedenie zmrzliny spôsobom ktorý ocení asi každý chlap skôr v spálni. Prišla o prácu, ale ponuky z porno biznisu sa asi budú hrnúť.

A konečne sa dostávame k víťazovi, ak by som vedel, že to tento zženštilý, afektovaný prebehlík vyhrá, tak by som sa ani pred troma mesiacmi na túto sériu zvysoka… vy…viete čo…

Andy

Andy je pre mňa prototyp nechutného človeka, karikatúra a zlé meno homosexuálov vo svete je aj vďaka takým úlisným gayom ako je on. Nemám nič proti gayom a viacerým z nich aj v hre fandím, ale podobné osoby ako Andy, alebo jeden nemenovaný zo S12, či dokonca dvaja zo S8 ma len utvrdzujú v názore, že títo ľudia sú v podstate veľmi zákerní, ale pritom spoločnosťou vnímaní ako milí a bezbranní ľudia. V celej sérii bol fyzicky tragický, sociálnu hru mal veľmi dobrú, tú mu neberiem, ale jeho klamstvá a to afektované vystupovanie, hrané plakanie a celkový prejav, ho u mňa radia na chvost obľúbených hráčov. Celú sériu kazil hru v podstate zaujímavejším hráčom. Neviem sa zbaviť dojmu, že druhá z celkových troch posledných súťaží HoH bola ako keby stavaná na neho (Spencer či váhou alebo bruchom mal problémy) + rozhodujúca súťaž a test taktiež, kedže mal dobrú sociálnu hru, vedel kopec vecí o hráčoch. Ale tak či onak, prial som mu finále, keď som videl zostavu F5, lebo som chcel aby ho porota pekne zotrela. To sa však nestalo, snáď si búchajú hlavu o stôl ak budú sériu sledovať zo záznamu, komu dali 500 000 dolárov. Andy ako učiteľ u mňa veľmi kladných bodov nezískal, a neviem či by som dieťa zveril do jeho opatery a prial si, aby bol vzorom pri dospievaní vôbec nejakej mládeže.

Čo dodať na záver? Castingy sú otvorené, snáď S16 o rok prinesie viac, a možno pre mňa ako diváka aj viac zábavy a lepší koniec.

 

Milan (c) 2013

Milan

Milan

SOM FANÚŠIK REALITY SHOW: Beauty and the Geek (AU), The Amazing Race (U.S.), Big Brother (CAN), Big Brother (U.S.), Big Brother (AU), Survivor (U.S.) & Utopia (U.S.)

9 komentářů

 1. soonrich

  nevíte, zda už GinaMarie dostala už nějakou nabídku na porno? 😀

 2. soonrich

  kdyby byl ve finále Spencer, tak by třeba vyhrál, vždyt ten nezradil snad vůbec nikoho

  • veď to, ani nehral tým pádom žiadnu hru, lebo keď si zoberieš, vždy ho dali do nominácie, aby si nepohnevali iných hráčov, Spencer bol taký toaletný papier, ktorý sa nechá dávať do nominácie, vytvoril rekord BB. Celkovo bola posledná 3 a vlastne celá 5 veľmi nesympatická. predtým vypadli tri silné ženy celej série : Aaryn (fyzicky dominovala), Amanda (strategicky dominovala), Elissa (najlepšia sociálna hra, ak človek berie, že mala sťaženú hry, tým že je sestrou Rachel).

 3. je to škoda, ten cast mal potenciál, žiaľ práve Andy pochoval svojou hrou viacerých (a pritom si myslím, že ak by mal stálu alianciu tak by sa dostal do finále aj čistejšie). Spojenie tých 3 + Judda ktorý sa vrátil bolo najhoršou alianciou akú som kedy na konci série zažil, v rebríčku antipatií prekonali aj tú zo S12.
  Človeka najviac serie, že treba rok čakať, ale čo už možno S2 v Canade začiatkom roka 2014 bude skvelý predkrm…

 4. Earl

  V podstate súhlasím, veľmi sa to zvrhlo zo skvelej série na odpad.

 5. Pattrick

  Naprosto souhlasím, Andy je otřesný vítěz, nehorázně slizký tvor.

  • Kamil

   Díky Milane za recap,
   velmi výborně shrnuto. Je mi blbé opakovat 99% recapu a shrnout svůj vlastní názor, protože ho popravdě nemám, lépe řečeno líp bych to nenapsal :-/

   Jednou větou : Obrovské zklamání z mého prvního Big Brothera Live, na kterého jsem se opravdu těšil mnohem víc než na Blood vs Water…
   Přesto mi dal do sbírky oblíbenců 4 potencionální hráče – v tomto případu hráčky , které bych chtěl vidět v Big Brotherovi Allstars, popřípadě ve verzi Survivor 29: Big Brother players vs Survivor players, těmi jsou ELISSA, CANDISE, AARYN & JESSIE

Trackbacks / Pings

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.