Big Brother – sledujte Haydena ze Survivora

SURVIVOR: BLOOD VS. WATERUrčitě jste si všimli, že v nejnovější řadě Survivora (Blood vs Water) soutěží i účastník Big Brothera Hayden Moss. Pokud chcete vidět jeho začátky ve světě reality show, máte nyní na našem webu možnost stáhnout si titulky k 1. dílu 12. série Big Brothera a brzy budou následovat i titulky k dalším epizodám. Můžete tak porovnat Haydena z roku 2010 (Big Brother) a Haydena z roku 2013 (Survivor).
Jelikož ale u nás je všeobecně zažitý názor, že Big Brother je jen o pár lidech v domě, kteří se pouze válí, občas řeknou koho mezi sebou nechtějí a diváci pak někoho vyhodí (takto vypadal český pokus o Big Brothera v podání TV Nova), dovolte mi, abych vás vyvedl z omylu. Big Brother má totiž k Survivorovi blíže než si myslíte a dokáže možná dokonce vychovat lepší hráče než Survivor (stačí se podívat na zatím poslední epizodu Survivora, kde Hayden bez problémů porazil jednoho z fyzicky nejzdatnějších trosečníků v historii – Tysona).
Princip hry
BIG BROTHERZákladní myšlenka je v podstatě stejná jako u Survivora – vezme se skupinka lidí, kteří se neznají, a nechá se žít bez kontaktu s okolním světem. Rozdíl je pouze v tom, že v Survivorovi se musí lidé ještě navíc starat o přežití, zatímco v Big Brotherovi mají komfort (i když ani tady to neplatí úplně vždycky).
Každý týden v BB proběhne soutěž o pána domu (a většina soutěží rozhodně stojí za to). Pán domu (HoH) je velice důležitým prvkem hry, jelikož tento člověk dostane samostatný pokoj a také při tzv. nominacích určí dvě osoby, které dá na špalek (na špalku jsou vždy osoby, ze kterých bude vybrán ten, kdo bude vyloučen). Nominování však mají šanci se zachránit při soutěži o právo veta. Vítěz této soutěže může (ale nemusí) jednoho z nominovaných zachránit a pán domu pak místo něho musí nominovat někoho jiného. A na závěr týdne probíhá tajné hlasování, ve kterém samotní soutěžící určí, koho z nominovaných už mezi sebou dále nechtějí. Hru navíc ovlivňují i různé twisty. Ve 12. sérii to například je sabotér – člověk, který nesoutěží o výhru v celé show, ale žije tajně mezi soutěžícími a snaží se jim různě škodit. Díky všem těmto věcem je ve hře spoustu prostoru pro taktizování a jak už jsem jednou psal, tato show je Survivorovi podobná více, než si divák, který americkou verzi BB nikdy neviděl, může myslet.
BB_2Pokud stále váháte, zda Big Brothera sledovat, stáhněte si na našem webu 1. díl 12. série a titulky k němu alespoň kvůli tomu, ať můžete porovnat Haydena z Big Brothera s Haydenem ze Survivora. V 1. epizodě dostal před kamerou hodně prostoru a můžu vám slíbit, že nudit se u sledování určitě nebudete.
Pokud vás tato reality show zaujme,  tak vězte, že se pracuje i na dalších překladech, takže se brzy můžete těšit i na titulky ke zbytku 12. série a také titulky k dalším sériím.
Touto cestou také hledáme schopné překladatele, kteří by byli ochotni se podílet na překladu Big Brothera a urychlit tak umisťování titulků k dalším epizodám na náš web.

miky253

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.