Blood vs Water – 1. díl očima Roba Cesternina

S8_Rob_CesterninoV noci ze středy na čtvrtek CBS odvysílala první epizodu již 27. série Survivora s podtitulem Blood vs Water a fanoušci po celém světě si vzájemně sdělují názory na ni. O svůj názor se podělil i bývalý účastník Survivora Rob Cesternino (Survivor: Amazon a Survivor: All Stars) a my vám přinášíme volný překlad jeho shrnutí první epizody, ke které měl, jakožto někdo, kdo ví jak tato show funguje, několik zajímavých poznámek.

Je to láska, nebo jen přátelství s výhodami?

Během Jeffova úvodního proslovu jsme viděli několik párů, které mířily do různých koutů ostrova. Jako první se na obrazovce objevili Aras a Vytas, Brad a Monica, Tyson a Rachel a Kat a Hayden. Když se v záběru mihli Rupert a Laura, Jeff oznámil, že jednotliví příbuzní budou hrát proti sobě, což ovšem ještě netuší. Pirát Rupert byl během tohoto oznámení v záběru možná i proto, že rodinné příslušníky proti sobě v minulosti s oblibou stavěli piráti.

První představený hráč byl Gervase, který se vrátil až z první série.
Gervase: „Jsem jedna z původních hvězd a tentokrát jdu vyhrát.“
Marissa ho ale rychle uzemnila: „Je roztomilé, jak si myslí, že po třinácti letech vyhraje.“

Následně Jeff přešel ke Kat, která minule doplatila na svoji vrtkavost. Představen byl také její přítel Hayden – vítěz jiné reality show CBS.
Hayden: „Big Brother je jako Survivor v domě, takže jsem určitě nejlépe připravený nováček.
Kat: „Hayden už jednu podobnou show vyhrál. Ale teď je můj čas a tohle je má hra.“
Hayden následně při vstupu do jungle, kdy byl “pozdravený“ od naštvané opice, prohlásil, že je to celé padlé na hlavu, čímž možná vyjádřil svůj názor na to, s čím Survivor letos přišel.

Dál přišla na řadu Laura, která v Samoe dělala matku celému svému kmeni, ale tentokrát bude svou pozornost muset rozdělit mezi dceru Cierru a hru.
Cierra: „To, že jsme dost vyrovnané, nám určitě pomůže.“
Laura: „Je to moje zlatíčko a není nic těžšího než vidět někoho, koho milujete, trpět.“

Další nastoupil oblíbenec diváků Rupert, který se ale nikdy nedostal až na konec.
Rupert: „Survivor hraji už počtvrté.“
Laura: „Vždy to bylo jen o Rupertovi.“
Rupert: „Nyní přišel čas pro Lauru.“

Jeff poté mluvil o Coltonových kontroverzních prohlášeních, jeho záhadné nemoci a pouhé hrstce fanoušků.
Colton: „Nevím, jak na mě budou reagovat. Minule jsem byl jen ztělesněním vzteku, takže teď kromě výhry toužím i po tom, abych si zlepšil reputaci.“
Caleb: „Mám strach o Coltonovu reputaci, protože minule naštval dost lidí. Tohle však pro něho bude vykoupení.“

Dále byla představena Candice, která je, stejně jako její manžel, lékařkou.
Candice: „Oba jsme velice úspěšní a to by z nás mohlo udělat hrozbu.“
John: „Přesně tak, jsme oba vysportovaní a budeme na zádech mít obrovský terč.“

Monica byla představena jako manželka bývalého hráče NFL, která hrála jen za sebe, ale teď se o světla ramp bude muset podělit se svojí slavnější polovičkou.
Monica: „Obyčejně jsem vnímána jen jako Bradova manželka, ale tady jsem veteránem já.“
Brad: „Hraji tady Monice druhé housle. Jsem tu totiž za zelenáče.“
Monica: „Přišla jsem si pro výhru a vzala jsem si s sebou i munici.“

Tina touží po druhém titulu, ale její dcera Katie má své vlastní plány.
Tina: „Jak už jsem řekla Katie, naše životy se dost změnili, ale stále jsme hodně soutěživé.“
Katie: „Vyhrát může jen jedna a my jsme dvě. Strašně ráda bych porazila matku v její hře.“

Jeff nám díle připomněl Tysona, který byl podražený v Tocantins a sám se vyloučil v HvV. Nyní, společně s přítelkyní Rachel, doufá, že se vykoupí.
Tyson: „Survivor mi to už dvakrát dal sežrat, ale tentokrát mám hodně dobré vyhlídky. Naši blízcí na takovou hru nebudou připraveni, čehož já využiju a zakroutím jim krkama.“
Rachel: „Survivor vždy byla Tysonova hra a já si nikdy nepomyslela, že tu taky budu.  V této řadě se hra dost změní. Bude tu blázinec.“
Následně jsme viděli Tysona, jak nese Rachel na zádech, což možná bylo předzvěstí hry, kterou Rachel hodlá hrát.

Aras byl prezentován jako sympatický vítěz Exile Islandu a nyní hraje s bratrem Vytasem, který má mnohem temnější minulost.
Vytas: „Byl jsem narkoman a heroin nakonec vedl až k mému zatčení. Strávil jsem rok ve vězení a Aras má ke mně ještě stále trochu odpor.“
Aras: „Když jsme byli mladší, tak byl můj bratr docela grázl. A proto ho chci porazit alespoň ve věcech, ve kterých můžu. Nevím, jestli mi brácha záviděl účast v Survivorovi, ale určitě mi záviděl výhru.“

PremiereHayden by mohl být ve vůdčí roli díky své slávě, i když Brad zde byl ukázán pouze jako Moničina munice. Při pohledu na zbytek epizody se zdá, že Kat byla pozvána pouze jako pojítko mezi Survivorem a vítězem Big Brothera.

Cierra svým komentářem ukázala naivitu a s tímto přístupem by se uplatnila spíše v The Amazing Race. U Laury je s ohledem na to, že nemůže vidět svoji dceru trpět, celkem zbytečná otázka, jestli by byla ochotná jít místo dcery na RI.

Vytas nás ihned zasvětil do svého životního příběhu, což může znamenat dvě věci: Bude vyloučen hned na začátku nebo dojde hodně daleko. Jelikož má v kmeni celkem dobrou pozici, můžeme se domnívat, že nejspíš ve hře vydrží dlouho a možná by se z něho mohl stát i oblíbený zloduch.

Gervase byl celkem brutálně uzemněn svou neteří, což byla předzvěst toho, co se stane.

Tina s Katie mají mezi sebou velice pevné pouto, symbolizované detailním záběrem na to, jak se drží za ruce, ale Tina nám zároveň připomněla, že obě jsou soutěživé a později bychom toho od nich mohli vidět více.

Zatímco Rupertovo „Teď je čas pro Lauru.“ nás připravovalo na jeho rozhodnutí jít na RI, mohli jsme si povšimnout, že Tyson za svoji přítelkyni hrát nehodlá. Její poznámka, že si nikdy nemyslela, že bude v Survivorovi, nám zase může naznačovat, že je absolutně nepřipravená.

Candice má na zádech obrovský terč.

A zatímco Caleb uvažoval o Coltonovo možném vykoupení, mohli jsme už očekávat, že ve hře se objeví i další účastníci One World.

Když si všichni uvědomili, že stráví noc v džungli jen ve dvou, bylo vtipné sledovat jejich reakce:
– Gervase požádal Marissu o radu, což by mohlo ukazovat, že se toho moc nenaučil.
– Kat navrhla, že by neměli spát na zemi.
– Colton pouze seděl, stejně jako téměř celou dobu ve One World.

Po krátkém Jeffově intermezzu jsme se dozvěděli další věci:
– Kat řekla, že nejdůležitější věcí pro ni je, aby porazila Haydena.
– Gervase řekl, že Marissa je hrozba a bude se jí v pravou chvíli muset zbavit.
– Vytas: „Chci vyhrát peníze, chci vyhrát tuhle hru a chci porazit Arase, abych toho dosáhl.

Když Vytas říká, že chce vyhrát celou hru, je potřeba zmínit, že všichni tři uvažují špatně. Porazit svého příbuzného totiž není všechno. Ve hře je ještě dalších 18 lidí.

Jakmile se všech 10 párů sešlo na jednom místě, Jeff okamžitě oslovil Haydena, který řekl, že džungle opravdu není něco, co by znal z Big Brothera.

Poté Jeff všem řekl, že budou hrát proti sobě a my tak mohli vidět zklamanou Tinu, nešťastného Coltona, šokovanou Rachel, ohromenou Lauru Bohelmanovou a nejistou Kat.SURVIVOR: BLOOD VS. WATER

Po zaznění otázky, jestli se někdo těší na soupeření proti svým blízkým, Monica, Candice, Marissa, Kat a Aras byli první, kteří zvedli ruce nahoru a následovala je Katie se slovy „promiň mami.“

Když se na to Jeff Katie zeptal, řekla, že je překvapená, že ruku nezvedla i její máma.

Tina to vysvětlila: „Soutěžení je skvělé, ale zároveň myslím, že bude pro každého z nás těžké, až se kmeny sejdou u soutěže a něčí příbuzný bude pryč.“

Jak řekla Tina, tato řada sklouzává k “Soutěžení bude skvělé, ale bude smutné vidět někoho z blízkých odcházet.“ Takže bude k vidění, že vítěz souboje o imunitu bude sice projevovat smutek, ale zároveň i odhodlání hrát hru. Lítost brzy pořádně ukážou Rupert a Brad, zatímco Tyson, Kat, Gervase a Vytas moc ne.

Pochvalu si zaslouží režie za krásné zvýraznění Katie a jejího „promiň mami“ poté, co Tina dříve mluvila o jejich soutěživé povaze. Přidejte k tomu fakt, že Tina si okamžitě uvědomila vážnost situace a nezvedla ruku, aby to nevypadalo, že nemá dostatek soucitu s dcerou a vypadalo to, jako bychom se vrátili do vnitrozemské Austrálie, kde se Tina občas chovala jako chladnokrevný stratég.

Brad si trochu zavařil, když řekl, že pokud by například každý den pršelo a byla soutěž o plachtu, určitě by uvažoval i nad myšlenkou, že jeho manželka plachtu potřebuje více.

Marissa mu okamžitě vysvětlila, ať takhle v jejím týmu nemluví.

Brad: „Odpověděl jsem srdcem a ne hlavou a najednou koukám, že mě všichni pozorují. A já si jen říkal: Bože můj! Prvních pět sekund hry… Bravo Brede…“

Bred by chtěl u svého kmene napravit svůj komentář, ale mohli jsme vidět, že poslouchají i členové Galangu. Ve chvíli, kdy Brad mluvil, jsme viděli Tysona, Coltona, Kat a Gervase, kteří si uvědomili, že Brad je ochotný udělat něco pro Monicu. Galang tak má nyní způsob, jak Breda podrazit, aniž by Brad vstoupil na kmenovou radu.

Caleb: „Byl jsem trochu smutný, protože vím, že Colton počítal s tím, že budem hrát spolu. Určitě to byl takový budíček.“

Rachel: „Bylo to smutné, ale je to hra a já můžu hrát na vlastní pěst.“

Aras: „Vytas a já jsme oba strašně soutěživí, takže pokud s ním prohraju, budu to poslouchat po zbytek života.“

Rupert: „Sledovat, jak jde má žena do druhého kmene, byla trochu úleva, ale zároveň to bylo smutné. Nemusel jsem se bát, že bych musel napsat její jméno, ale zároveň jsem jí neměl jak ochránit.“

Když Jeff oznámil, že oba kmeny ihned někoho vyloučí, vyvolalo to mnoho reakcí.

Hayden (který by měl očekávat neočekávatelné) byl v šoku a řekl, že je brzy na to, aby byl někdo vyloučen.

Colton: Tohle bylo přesně ve stylu Jeffa Probsta. Ještě musí tím nožem v ráně zakroutit… Hej, pamatujete si mě? Já jsem Colton. Divil bych se, kdybych nebyl vyloučen já.

Jak se dalo čekat, všechny odhalené hlasy Tandany dostala Laura.

Galang tak jednotný nebyl a roli zde sehrály i předchozí řady všech soutěžících (nebo alespoň sloužily jako alibi), ale nebylo žádným překvapením, že nejvíce hlasů dostala Candice. Překvapením bylo, že Colton nehlasoval stejně jako Rupert. Druhý největší počet hlasů dostala Laura.

Rupert: „Sledovat, jak je má žena vyloučena, mě zabíjelo. Je to úder proti mé osobě, protože ty zelenáči se bojí a snaží se zastavit Ruperta.“

John: „Pokaždé, když jsem viděl její jméno, cítil jsem to jako kopanec do hlavy. Udělám všechno pro to, abych vyloučil každého, kdo napsal její jméno. Tohle je něco, co nezapomenu.

Poté Jeff oznámil návrat Redemption Islandu a nabídl rodinným příslušníkům možnost výměny. Nebylo žádným překvapením, že Rupert zaujal místo Laury. Překvapením bylo spíše to, že Tina se pokusila změnit jeho rozhodnutí.

Rupert: „Ničí mě, že jsem se vystavil do pozice, kdy nejsem v bezpečí, ale je to lepší, než aby v té pozici byla má žena. Laura si zaslouží šanci.“

Tina: „Nevěděla jsem, co si o tom Rupertově kroku myslet. Chápu jeho city, ale my na něho spoléhali. Rupert je fantastický stavitel (Tina už byla ze Sabogy vyloučená, když Rupert postavil nejhorší přístřešek v historii) a rybář. Hned na začátku oslabil náš kmen.“

Po krátké debatě John oznámil Jeffovi, že Candice může Ruperta porazit, takže on zůstává v Tadhaně.

Rupert: „Jestli si vybojuju cestu zpátky a Laura tu pořád bude, tak ať si radši všichni dávají pozor, protože budeme hodně dobrý tým.“

John: „Sledovat Candice, jak odchází, mi rvalo srdce. Sledoval jsem jí a věděl, že musím dát všechno do její záchrany. Teď mám šanci těm blbcům ukázat, jakou udělali chybu.“

Bude mít John šanci jim ukázat, že udělali chybu? Mohl by z toho být dlouhý příběh, u kterého bude záležet na tom, jestli někdy potká Tinu, Coltona, Kat, Lauru nebo Monicu. Já si myslím, že Candice jich pár potká na RI a všechno jim naservíruje z první ruky.

Galang – den 1

Hudba, využívající hodně smyčců, měla navodit atmosféru dobrodružství společně se záběry na hejno ptáků poletující nad hlavou hráčům, kteří přišli do tábora a objali se.

Gervase prohlásil, že oni jen tak Jeffa na radě neuvidí.

Nějaká žena (Monica?) nadhodila, že by ráda viděla kolem pobíhat nahého Tysona, což vedlo k hromadnému smíchu.

Gervase: „Je to už 13 let od mé první hry. Myslím, že takhle dlouhou pauzu nikdo jiný neměl. Bude to přinejmenším zajímavé. Byl jsem nadšený, že jsme dostali krabici s nářadím.“ Hned poté se Aras zeptal, jestli mají křesadlo a Tyson okamžitě zareagoval, že ví jak oheň rozdělat bambusem, protože to viděl dělat Boston Roba. Gervase pokračoval: „Máme silný kmen už jen proto, že nehrajeme poprvé. Ale Laura není Galang. Teď už ano, ale na začátku nebyla. Chtěl jsem hrát s Rupertem a ne s ní. Jestli ten její zadek bude chtít vypadnout, tak pápá.“

Rupertova žena ukázala, že nemá zkušenosti, když se snažila otevřít kokos. Na kameru pak řekla: „To, že jsem u navrátilců, je trochu děsivé. Všichni z nich jsou tu experti (v záběru je Aras udělující Lauře rady). Jsem pod velkým tlakem a musím ukázat, jak jsem silná a prospěšná. Oni předpokládají, že jsem jako Rupert, ale já nejsem.

Když začala stavba přístřešku, všichni byli ohromeni ve chvíli, kdy Tyson srazil bambus. A ještě větší dojem Tyson udělal, když za pomoci Monicy rozdělal oheň.

Laura M.: „Jakožto veteráni si dost dobře uvědomujeme, jak je důležitý oheň. Není třeba řešit přístřešek nebo něco jiného, dokud nebudeme mít oheň. Bez ohně jsme nahraní. Tyson šel a oheň rozdělal během patnácti minut. Teď neustále vaříme vodu. Máme plné čutory, jíme rýži a morálka je hodně dobrá. Je to paráda. Jsme ve velmi pohodlné pozici.“

Monica sledovala, jak si Colton při práci s pilou počíná jako nováček. Prohlásila o tom: „Dostala jsem možnost hrát dokonce dvakrát a v obou případech je u toho Colton. Byl vnímaný jako jeden z nejpodlejších, nejprolhanějších a nejpomstychtivějších lidí, co kdy hráli.“ Dále jsme Monicu slyšeli Coltonovi říkat, že jí minule dost ublížil, ale i tak chce zakopat válečnou sekeru. „Jednou už jsem s ním hrála a vrazil mi kudlu do zad. To už ale znovu nedopustím.“ Colton jí řekl, že mu může věřit a oba se objali. „Změnil se? Nezměnil? Nevím. Může zebra změnit pruhy? Dokáže mě napálit znovu? Nemám ponětí.“

V Galangu jsme neviděli moc taktiky. Gervase chce vyloučit Rupertovu ženu, Aras jí v kmeni nechce a Monica má strach z Coltona. Scénaristé se nejspíše rozhodli, že nám taktické řeči neukáží, dokud Galang nepůjde na kmenovku. Od Breda víme, že Monica bude pobíhat po pláži, ale zatím jsme jí neviděli o aliancích mluvit. Nedokázala si snad žádnou vybudovat? Bylo její soustředění na Coltona ukázané jen pro zmatení diváků?

Tadhana

Nováčky místo hejna ptáků pozdravila rybí školka. Zatímco ptáci se pohybovali ve formaci, ryby působily více zmateně. Dokonce i hudba byla dramatičtější a dominovaly v ní bubny. Je to špatné znamení pro nováčky nebo to má jen připravit půdu pro další děj? Laura ze Samoy nám řekla, že kmen by neměl jako první myslet na přístřešek, ale nováčci jako první pracovali právě na něm. V divákovi to celé vyvolávalo představu, že nováčci mají špatně nastavené priority.

Brad: „Prožil jsem Moničin zážitek z One World snad tisíckrát, ale najednou nás vyložili na pláži a vůbec nic tu není. Je tu trochu nervozity, ale jdeme na to. Všichni jsme se pustili do práce. Takže kluci začali pracovat na přístřešku a holky splétaly palmové listy. Všichni jsme nováčci, takže vycházíme z toho, co nám řekli naši blízcí. Byl to trochu šok, protože moc netušíme co a jak. A já jsem možná v potížích. 5 minut hry a já už řekl, že bych mohl pomoci manželce, která je nepřítel.“

Brad všechny shromáždil a řekl jim, že ho klidně mohou vyloučit, pokud jim bude připadat, že nedává do soutěží 100%.

Marissa si bude na Brada dávat pozor.

Marissa: „Brad nám řekl, že nebude kvůli manželce zahazovat soutěže. Ale to mi nepřipadá jako omluva, takže ho budu určitě sledovat. Připadá mi trochu jako neřízená střela.

Jakmile řekla, že Brada nespustí z očí, okamžitě ho ztratila a ptala se Katie kam zmizeli kluci.

Brad a John při průzkumu ostrova našli vodopád.

Brad: „Monica mi řekla jednu věc. Řekla mi, že v téhle hře si musím okamžitě vytvořit aliance, takže jdu na to.“

Takže e pustil do práce a vydal se a Johnem, kterého přesvědčil, že by bylo fajn spojit pět chlapů dohromady.

John: „Myšlenka o spojenectví chlapů pochází od Brada. Není žádným překvapením, že bývalý hráč NFL chce kolem sebe chlapy. Ale čím více o tom mluví a staví se do role vůdce, tím více zvyšuje pravděpodobnost, že se mu to vymstí.

Brad se poté vydal za Haydenem, který s podobnou strategií má zkušenosti. Hayden Bradovi řekl, že toto spojenectví by mohlo být zlatem.

Další na řadě byl Caleb, kterému Brad nabídl pozici jedničky.

Caleb: „Brad za mnou přišel a chtěl se kamarádíčkovat. Kámoši až za hrob, všichni kluci do konce, bla bla bla…“ Viděli jsme jak si na to Caleb s Bradem potřásá rukou a Caleb pokračoval: „Snaží se jen dostat do konce svou ženu a toho, kdo bude s ní. Nejsem blbej. Ale teď mu všechno odsouhlasím, ať zmlkne.“

Jako poslední přišel Brad za Vytasem. Ten byl pro a Brad mu řekl, že se bojí, lidí typu John Cochran, kteří vyhrávají.

Brad: „Mám Caleba, Johna, Haydena, Vytase a sebe. To je pět. Čtyři z devíti znamená konec, ale pět z devíti je v pohodě.“

Oba se potom smáli, když Vytas řekl, že to bylo až moc snadné.

Jakkoliv tahle aliance vypadá silně, tak má nějaké trhliny a asi nevydrží moc dlouho.

Přístřešek už se začal rýsovat, ale oheň stále nikde.

Vytas: „Nemáme křesadlo a nikdo bez něho nedokáže rozdělat oheň, takže nemůžeme uvařit vodu. Cítím, jak tekutiny opouštějí mé tělo, a měním se v rosol.“

Dva chlapi se bavili se Cierrou, která jim řekla, že měla dítě už v šestnácti letech.

Cierra: „Byla jsem matka už jako teenager. Změnilo to mě i moji mámu a bylo to dost těžké. Máma se určitě musela cítit trapně.“

Vytas mluvil o svých zkušenostech s vězením a Brada šokovalo, že jeho spoluhráč byl narkoman.

Vytas: „Můj brácha byl zlaté dítě. Byl to premiant, zatímco já byl pravý opak… Každý den jsem Premiereokrádal lidi, abych měl na svou dávku. Má závislost na rodinu měla veliký dopad. Ani můj vztah s bráchou se ještě pořád úplně nezahojil. Teď máme skvělou příležitost spolu něco prožít. Je fajn, že jsme v tom spolu. Myslím si, že ve hře, kde jde především o důvěru, se musím kmeni otevřít, protože pokud mi mají věřit, musím si je pustit k sobě. Nemyslím, že na mě lidé budou koukat jako na trestance nebo narkomana. Už 14 let jsem čistý a chci ukázat, že jsem víc než jen učitel jógy. A myslím, že to posílí naše pouta a půjdeme dál hrou společně.

Když to Vytas řekl, viděli jsme záběr zezadu na Bradovu hlavu a Vytase, což možná mělo ukázat, že Brad bude Vytasovi důvěřovat. Podobné přiznání na kameru jsou typické pro dlouhodobé hráče, takže Vytas pravděpodobně vydrží ve hře dlouho. Nejspíše se setká po sloučení s Arasem. Poslední záběr nám ukázal Vytase, který sledoval nádherný zápas slunce, což mělo diváka více vtáhnout do příběhu. Vytasovo přiznání navíc bylo i strategické, protože si s ostatními chtěl vytvořit pouta a ví, jak si získat jejich důvěru. Spojme si to s jeho prohlášením, že chce vyhrát a máme tu nejspíše silného hráče.

Galang – noc 1

Cotlon mluvil ke kmeni u ohně.

Colton: „Naposledy když jsem hrál, měl jsem na sobě masku. Byl jsem na všechny hrubý, což bylo způsobené tím, že jsem byl nejistý. Snažím se, aby mi porozuměli. Když jsem byl malý, byl jsem to nejsladší dítě na světě. Ale časem jsem začal být unavený z toho, jak jsem neustále poslouchal buzno, teplouši nebo homouši… Snažím se změnit a začít myslet pozitivně.“

Poté se Colton rozplakal, takže Tina, Monica a Laura B. ho začaly utěšovat.

Monica: „Soudit jeho činy je pro nás těžké. Nikdo z nás nezažil to co on, takže si nedokážeme představit, jak se cítí. Ale pokud se změnil, nebyl by to krásný příběh? Ale je to Colton Cumbie.“

Takže režie se rozhodla dát Coltonovi více airtimu, aby se mohl vykoupit a také, aby mohli ukázat, že Monica je na něho stále zaměřená. To, že byl tento příběh vytažený tak brzy, by mohlo znamenat, že to asi bude jen krátkodobá záležitost.

Redemption Island – den 2

Candice sekala do kokosu a myslela při tom na Kat, Monicu, Lauru a Coltona s každým dalším máchnutím.

Je třeba poznamenat, že Tinino jméno nezaznělo.

PremiereCandice: „Určitě mi to ublížilo. Chci se jim pomstít. Snažím se zůstat soustředěná a teď myslím hlavně na to, že musím porazit Ruperta. Žít s Rupertem je neskutečně otravné. Rupert pořád jen žere nebo se válí ve vodě.“ Viděli jsme Candice, jak se stará o tábor, zatímco Rupert sedí ve vodě. „Rupert se tu jen veze. Je to otravné.“

Rupert: „Nehodlám udělat stejnou chybu, jako pokaždé. Jeden z důvodů, proč jsem nikdy nevyhrál imunity, když jsem jí potřeboval, je, že jsem se unavoval neustálým rybařením. Tady je to ovšem více individuální, a jestli mám porazit Candice, tak potřebuji co nejvíce energie. Jestli se Candice chce sama zničit, tak ji nechám a pak ji vyřadím.“

Navzdory nádhernému záběru z vrtulníku, mám pocit, že tohle je pro Ruperta polibek smrti. Ukázat v Survivorovi lenost nikdy není dobré. Jelikož Rupert má mnoho fanoušků a Candice jen pár, tak mám pocit, že byla záměrně vykreslena jako ta, která dokáže na RI lépe přežít, jako předzvěst toho, že vyřadí čtyřnásobného účastníka show. Proč jinak by Candice režie takhle pomáhala?

Tadhana – den 3 (chybí celý den 2!)

Brad a Rachel šli pro poštu.

Brad: „Dokud nedostanete poštu, tak nemáte nikdy pocit, že opravdu hrajete.“

V Galangu došli pro poštu Tina a Colton.

Laura M.: „Jsem nadšená, že jdeme na soutěž. Máme obrovskou, protože víme, že se může stát všechno, takže jsme v klidu.“

Katie: „Hned přemýšlíme, kdo je nejlepší plavec, kdo sprinter a komu jdou nejlépe skládačky.“ Cierra všem řekla, že u skládačky bude určitě její máma, ale ona ji dokáže porazit. Katie pokračovala: „Má máma skvěle zvládá skládačky, takže u ní určitě bude. Já u ní budu taky, takže to bude souboj matky s dcerou.“

John si myslí, že by bylo super, kdyby dcery porazily své matky.

Gervase všem řekl, že klíčem je skládačka a záleží vlastně jen na ní.

Laura: „Ve skládačkách jsem dobrá, protože se na ně dokážu podívat jinak. Jak by to šlo udělat rychleji?“ Tina s Laurou se obě shodly, že u skládačky bude Katie a Cierra. Laura pokračovala: „Mám ji strašně ráda, ale chystám se jí porazit. Promiň Cierro.“

Všiml jsem si, že ačkoliv Tina chtěla vyhrát výzvu, tak na rozdíl od ostatních nevyjádřila žádnou touhu porazit Katie. Neviděli jsme žádný náznak toho, že by Tina chtěla porazit svou dceru, jako by už tušila, že Katie bude mít problémy. To Laura se rozmluvila více a mluvila o tom, že chce porazit svou dceru, takže si vybrala vodu místo krve a jde tak proti tématu celé řady.

Soutěž o imunitu

Galang prozradil Jeffovi, že Tyson rozdělal oheň. Laura dodala, že to trvalo jen 15 minut.

Brad řekl, že neví, jestli jim má věřit.

Tyson ho pak trochu popíchl dotazem, jestli oni oheň nemají.

Brad zalhal a řekl, že oheň mají také. Vytas nabídl výměnu.

Hayden: „Nejspíše oheň opravdu mají, protože už s tím mají zkušenosti. My oheň nemáme, protože jsme jen banda pitomců.“

Monica se připojila k Lauře a Tině u skládačky, kde se postavili trojici Caleb, Katie, Cierra.

Tahdana lépe spolupracovala při překonávání překážek a zatímco Brad s Haydenem pomáhali ostatním přes, tak Jeff komentoval: „Tadhanové dál dobře spolupracují… John vytahuje Rachel a Marissu…Navrátilci mají potíže… Aras je poslední a je na to sám… Arasovi nikdo nepomáhá…. Gervase zažívá těžké časy…Gervase se sotva vyškrábal na plošinu… Nováčci mají velký náskok… Gervase svůj kmen hodně zpomaluje… A pak hodil hroznýho placáka… Aras mu musí pomoct… Navrátilci nevědí, jak pádlovat!“

Podrážděný Colton začal křičet na Kat: „Sklapni, než tě trefím tím podělaným pádlem!“

Galang se dostal zpátky na pláž!

Tadhana měla obrovský náskok, ale ženy z Galangu je u skládačky nejprve dohnaly a rychle i předběhly.

Jeff poznamenal, že Katie stále nemůže najít svůj prostor, zatímco ženy Galangu skvěle spolupracují a dostaly se do vedení. Absolutní kolaps u skládačky, kde matky vyučily své dcery.

Galang vyhrál imunitu, načež se Gervase přestal ovládat a začal křičet směrem k Tahdaně: „Nenech se od nich zmást!“, dokud k němu nepřišel Tyson a neuklidnil ho. Dokonce i Marissa se ho snažila umlčet a Vytas prostě řekl: „Uvidíme se příště.“

Když Jeff podal Galangu imunitu a křesadlo, Colton se rozplakal. Jeff se ho zeptal, jestli je to kvůli tomu, že Caleb se tím dostal do potíží a bude muset na kmenovku, ale za Coltona odpověděla Laura, která řekla, že je to hořkosladké vítězství, když vědí, že výhrou ohrozili své blízké.

Brad: „Gervase tam hopsal a smál se nám do obličeje. A já si říkal: “Hele kámo, poslali jste domů někoho z vašich blízkých. A ty se nám směješ? Možná slavíš svou vlastní prohru.“ Prohráli jsme a to mi dost vadí. Nepřijel jsem sem, abych prohrával. Prohry nesnáším (jeho týmy v NFL nepatřily zrovna k nejlepším).“

Brad s Johnem řekli, že prohru určitě nezavinily ženy u skládačky.

Katie: „Po soutěži jsem byla dost zklamaná. Byla to první soutěž a my prohráli. A já navíc vím, že jsem se pod tu prohru výrazně podepsala. Matka mi to nandala a to, že mi tři u skládačky jsme prohru zavinily, mě dost znervózňuje, protože na čem se asi budou zakládat hlasy?“

Když Vytas zmínil Gervase, Marissa se od něho okamžitě distancovala prohlášením, že on byl po soutěži nejhlasitější.

Marissa: „Myslím, že druhý kmen slavil až moc. Ano, vyhráli, ale zároveň někoho z nás pošlou domů.“

Vytas shromáždil všech pět mužů a řekl jim, že mají skvělou pozici. Způsob, jakým vše ale bylo prezentováno (s Haydenem, který přišel až uprostřed rozhovoru), ale vyvolává otázku, jestli je účastník Big Brothera opravdu součástí této aliance.

Brad, John a Caleb pokračovali ve svém hovoru ve vodě a Brad projevil radost nad tím, že Monica moc neslavila. A dále řekl, že Marissa se dostala do problémů tím, jak Gervase slavil.

Brad: „Marissa, před soutěží byla nenápadná, ale potom, co jsme viděli, jak Gervase slaví, jde domů. Co vy na to?“

Pro Brada se to nevyvíjí špatně, protože Marissa byla tou, která šla na začátku proti němu.

Caleb: „U skládačky jsem byl já, Cierra a Katie. Cierra se okamžitě zapojila, ale Katie tam byl zbytečná. Nechci, aby Katie šla pryč, ale pokud se na tom dohodne většina, tak budu souhlasit.“

Vytas: „Holky asi tuší, že kluci se proti nim spřáhli. Takže je důležité udržovat silné aliance i s holkami. Půjdu za nimi a řeknu jim, pro koho jsme se rozhodli. (to, že Vytas říká “aliance“ v množném čísle, nám ukazuje, že je to mazaný a nevyzpytatelný hráč, což bylo vidět i ve chvíli, kdy řekl Rachel, že půjde Marisse a Marisse řekl, že půjde Katie) Řekněme si to na rovinu. Je jedno, koho holky vyberou. Kluci drží spolu a pro holky je to kruté, ale teď by bylo hloupé jít proti chlapům.“

Brad: „Máme teď velice silnou pětku a půjde jedna z holek. Může to být Marissa, může to být Katie. Je mi to fuk. Obě holky jsou pevně spojené s druhým kmenem a my musíme přemýšlet, jak vyloučením ovlivníme druhý kmen.“

Zajímavá byla zmínka o tom, že by se vše mohlo rychle obrátit proti Bradovi, pokud se vrátíme k našim dřívějším spekulacím.

Kmenová rada

(Kat bylo posazena do „horkého křesla“ uprostřed, zatímco Marissa byla umístěna na kraj)

Jeff se zeptal Haydena, co bylo během prvních dní nejtěžší.

Hayden řekl, že nejtěžší bylo rozdělávání ohně, takže Jeff pochopil, že oheň nemají a lhali.

Jeff se poté obrátil na Cierru, která řekla, že i přes matčino vyprávění je to tady úplně jiné a ona nikdy nebyla tak hladová.

Jeff zdůraznil, že jsou na ostrově jen 3 dny.

Brad odpověděl, že je frustrující nemít oheň.

Caleb poznamenal, že vše dělá těžší letošní twist, protože Colton neví, co dělá Caleb a Caleb zase neví, co dělá Colton. Oba jen musejí doufat, že ten druhý se bude rozhodovat dobře.

John Jeffovi řekl, že se cítí špatně kvůli svému rozhodnutí poslat na RI Candice. Bojí se, aby na něho Candice nebyla naštvaná.

Vytas ho přátelsky poplácal po zádech a John dodal, že dnes se musí rozhodovat tak, aby posílil kmen, a nemůže při tom řešit, jestli Candice dokáže vyřazenou osobu porazit.

Brad poznamenal, že ho překvapilo, jak hodně někteří, a především Gervase, slavili výhru.

Marissa při tom kroutila hlavou, jelikož čekala, že Gervase to zvládne s větší grácií.

Vytas řekl, že tato série je jiná v tom, že kmenové rady se vždy budou bát oba kmeny, protože někdo na ní přijde o blízkého.

Marissa tvrdila, že je spoluviník Gervasova chování.

Jeff nadhodil, že by mohla být vyloučena za chování někoho jiného, což by nejspíše bylo dost zničující.

Marissa odvětila, že by jí ostatní měli hodnotit především za její chování a výkony.

Kattie přiznala, že soutěž prohráli lidé u skládačky a nepřekvapilo by jí, kdyby byla vyloučena.

Brad poznamenal, že se určitě nebude vylučovat jen na základě výkonu u skládačky.

Když Jeff Marisse zhasl pochodeň, vrhla ještě na ostatní vyčítavý pohled. Kamera nám ukázala Rachel, Brada a Hayden, kteří se necítili moc příjemně, a Vytase, který pozoroval hvězdy, jako kdyby na vyloučení Marissy neměl svůj podíl.

Jeff to celé uzavřel tím, že navrátilci své příbuzné dokonale naučili umění podrazu, ale soudě podle toho, že jsou na kmenové radě, je ještě nenaučili úplně všechno.

Příběh

Pokud první epizoda něco ukázala s ohledem na další vývoj, tak to bylo to, že zde uvidíme mnohem větší vývoj jednotlivých postav, než v předchozích sériích. Už jen ze samotné podstaty tohoto formátu musí divák dostat více informací o jednotlivých postavách a jejich vztazích. Začalo to už samotným úvodem, kde měl každý hráč alespoň jednu zpověď na kameru.

Co se týče příběhu, tak se zdá, že tématem této episody bylo především to, že láska je silnější než tato hra, ale mezi příbuznými je určitě dost soutěživosti. Hodně soutěžících mluvilo o své touze porazit blízkého, ale jen pár jich dodalo, že zisk imunity by mohl mít nepříjemné následky pro oba kmeny. Úspěšní budou pouze ti hráči, kteří se naučí pracovat s twistem, pomocí kterého můžou ovlivňovat druhý kmen. Tadhana se rozhodla ublížit někomu kvůli přehnané oslavě výhry v soutěži, ale možná spíš měla vyloučit někoho, kdo má hodně pevné pouto k druhému kmeni.

Postavy

Milované
Dostali mnoho prostoru a pravděpodobně dojdou daleko. Ale vítěz mezi nimi pravděpodobně není. I když jeden nebo dva kandidáti by se tu našli.

Gervase: Mnoho diváků se nemohlo dočkat, až uvidí Gervase zpět ve hře a teď se diví, co se stalo s tím sympaťákem z Bornea. Jeho neteř prohlásila, že Gervase se toho moc nenaučil a je třeba s ní souhlasit. Očekával jsem, že uvidíme Gervase rychle vytvářet aliance a možná to i udělal a jen nám to nebylo ukázáno, ale zatím to vypadá, že stejně jako v první sérii jede na vlastní triko.

Cotlon: Příběh o jeho vykoupení začal tím, že nám řekl, jak to měl těžké v dětství a Caleb dodal, že Colton je křehký. Vše ale skončilo v okamžiku, kdy začal během soutěže křičet na Kat a vyhrožoval, že jí udeří pádlem. Možná mu ještě bude dopřáno pár hezkých chvil, ale brzy určitě uvidíme starého známého (a taky pravého) Coltona. Vykoupení se možná dočká na ostrově, který už na něho netrpělivě čeká.

John: Pokud Rupertovi úvodní twist zničil celou hru, tak Johnovi ranil city. Slyšely jsme jeho vztek vůči hráčům, kteří volili Candice, aby se připravila půda pro jejich konfrontaci? Je možná, že někteří z těch, kteří Candice vyloučili, se ocitnou na RI a Candice se pomstí sama, ale přesto je důležité, že John přísahal, že na tohle nikdy nezapomene. Mohl by se dostat do konfliktu s Laurou a Tinou, což jsou hráčky, které by se podle mého názoru měly dostat do sloučení. John je členem mužské aliance, ale rozhodně na ní nijak nestaví svou hru, protože ví, že tato aliance je pouze nástrojem, který má Bradovi umožnit dojít až do konce s Monicou. Tento hráč působí mnohem více než Laura B., která se jeví jako poslušná ovce, jako hráč na volné noze, který by mohl podniknout několik překvapivých kroků.

Monica: Soustředila se na Coltona, takže je dost velká šance, že jí uteklo něco důležitého. Myslí si, že Brad je její municí, ale přitom by mohl být důvodem jejího pádu. Nebylo by to poprvé, co byl někdo vyloučen kvůli nebezpečnému kamarádíčkování. Brad ve svém kmeni potřeboval pár věcí uvést na pravou míru a Monica by to možná měla udělat také i přesto, že necítí žádné nebezpečí. Jinak by se mohla dost ošklivě spálit.

Brad: Objevoval se na kameře po celou dobu. Od faux-pas při představování kmenů, přes vytvoření aliance pěti mužů až po rozhodnutí o vyloučení Marissy. Samozřejmě, že bývalý hráč NFL si myslí, že momentálně všemu velí, ale pravda je taková, že by si měl dávat pozor. John a Caleb měli k této alianci pár výhrad, Hayden z celého tohoto spojenectví také nebyl zrovna dvakrát nadšený a Vytas má své vlastní plány už od samého začátku. A ještě důležitější je, že všichni mají nějakou citovou vazbu ke druhému kmeni a pokud si Galang uvědomí, že Brad vede alianci pěti kluků, mohli by ho hodně snadno poslat do kolen vyloučením Monicy. Navíc ho slyšeli říkat, že by pro Monicu udělal cokoliv.

Vytas: Byl hvězdou této epizody. Slyšeli jsme jeho příběh a konflikt s Arasem a navíc se Vytas výrazně zapojuje do hry. Je členem vedoucí aliance pěti kluků a navíc si vytvořil spojenectví i s každou z holek. Obzvláště silná byla scéna, ve které sedí na pláži a říká, že ostatní ho nebudou považovat za prohnaného. Vytas by mohl být parádním zloduchem, což bylo naznačeno už na kmenové radě, kdy h absolutně nezajímal odchod Marissy. Ublížit někomu tím, že ho podrazí, mu nezabrání v tom, aby hrál svou hru.

Caleb: Přes veškerý čas, který byl věnovaný jeho vztahu s Coltonem, se Caleb zatím jeví jako chytrý hráč. Není moc nadšený z Bradovy aliance, ale prozatím s ní souhlasí a nelíbilo se mu ani hlasování, ale šel s většinou. To je momentálně dobrý plán a bylo nám ukázáno i něco z jeho strategie, což je dobré znamení. I když dostal méně prostoru než Vytas, jeho šance na to, že dojde daleko, je veliká.

Přáleté (s výhodami?)
Tyto postavy byly dost vidět, i když nepatřily mezi ty hlavní. Dá se čekat, že u jednoho z této skupiny je nenápadně připravována půda pro jeho pozdější vítězství.

Laura B.: Rupertova žena byla ukázána především v důsledku úvodního hlasování, abychom viděli, jak se jí povede zapojit do kmene, ale ukázáno to být vůbec nemuselo. Jak řekl Gervase, ve hře nemusí být moc dlouho. Ale dokud bude Rupert na RI, Galang ji nejspíše nebude chtít vyloučit (což je mimochodem další z podivných důsledků nového twistu: Laura přežije některé hráče jen proto, aby byl Rupert šťastný). Bude zajímavé sledovat, jestli se dostane do nějaké aliance, nebo bude pouze chována jako zvířátko, které by mohla posloužit k přilákání Ruperta. Pokud si vytvoří alianci a kmen bude vyhrávat soutěže, pak by se možná mohla Rupertova slova ukázat jako pravdivá a mohl by přijít její čas. Nebylo by to překvapení?

Cierra: Dostala příležitost podělit se s námi o svůj životní příběh, který je sice dobrý, ale je především o tom, jak mezi nimi těhotenství vytvořilo napětí. Jelikož jsme slyšeli, že Laura by pro dceru udělala cokoliv, můžeme předpokládat, že tento příběh měl sloužit především k narušení představy o tvrdé ženě ze Samoy.

Laura M.: Byla ukázána velice komplexně. Nejprve řekla, že udělá cokoliv pro svou dceru, protože ji nechce vidět trpět, ale později jsme od ní slyšeli, že chce dceru porazit. Vypadá to, že by mohla být mluvčím Galangu. Pověděla nám o ohni, přístřešku i o tom, že Tadhana má špatně stanovené priority. Buď jak buď, Laura nejspíše vydrží ve hře dlouho.

Hayden: Nebylo by překvapením, kdyby jeho sebedůvěra sloužila pouze jako předehra pro příběh o jeho utrpení. Vsadím se, že režie by hodně ráda ukázala, že Big Brother není na stejné úrovni jako Survivor a že Big Brother určitě není Survivor v domě. Jeho úvodní prohlášení, že je to na hlavu, by mohlo být začátkem celého tohoto příběhu, ale prozatím má Hyden jiný, mnohem zajímavější, příběh. Je totiž v alianci pěti mužů, ale nevypadá, že by z toho byl nějak nadšený. Zatím se zdá, že Hayden čeká, až se připojí ke Kat a navrátilcům a až poté začne pořádně hrát. Určitě může překvapit.

Tyson: Evidentně patřil mezi hráče, kteří neprojevili žádné slitování se soupeřem, což je trochu v rozporu s hlavním motivem této epizody. Nicméně to, že byl ukázán jako pravý trosečník, mu dává dobré vyhlídky. Byl výraznou postavou při stavění přístřešku a získal si uznání ostatních rozděláním ohně. Také jsme od něho slyšeli, že se něco naučil od Boston Roba, což by se u něho mohlo opakovat podobně jako u Phillipa. Phillip navíc i přes to, že neustále opakoval, co všechno se naučil, do konce nedošel. Tyson bude opět zajímavou postavou, která stojí za povšimnutí.

Aras: Ačkoliv ho Jeff charakterizoval, jako všeobecně oblíbeného, po sociální stránce se zatím moc nevytáhl, když nejprve jako jediný hlasoval pro vyloučení Gervase a později řekl Lauře, že by raději měl v kmeni Ruperta. Musel vědět, že být fanouškem Redskins není dostatečný důvod pro to, aby byl někdo vyloučen, takže se raději měl pokusit hlasovat s většinou. Alespoň, že svůj výpad proti Gervasovi napravil tím, že mu pomohl při soutěži. Největším problémem je, že jeho příběh se točí pouze kolem toho, že chce porazit Vytase. Jeho fyzička a bezstarostná povaha mu téměř zaručují místo ve většinové alianci, ale jeho společenská hra je zatím dost omezená a nevypadá to, že by se v dohledné době měla zlepšit.

Katie: Nejsem příliš optimistický ohledně jejího dalšího působení ve hře. Za normálních okolností se hráč, který je Jeffem během soutěže označen za bezradného, nestane vítězem, i když samozřejmě existují výjimky jako Sandra nebo Chris. Chris stejně jako Katie prohrával svému kmeni soutěže a byl neustále kandidátem na vyřazení, ale došel až do konce. Dočkáme se podobného příběhu? Je příliš brzy na to, abychom mohli něco takového tvrdit. Zajímavé bylo také její místo na kmenovce. Katie byla druhým plánovaným cílem a byla usazena doprostřed. Štáb musel vědět, že Katie nic nehrozí a hlasy dostane Marissa, ale chtěl, abychom měli o Katie strach a umístil ji do popředí doprostřed, aby byly zvýrazněné veškeré její reakce. Možná má v kmeni silnější pozici, než si myslíme. A co se týče Katie s Tinou, byla vidět snaha štábu o vykreslení Tiny v lepším světle než Katie. Koneckonců jak řekla samotná Katie: Je to hra její matky.

Tina: Režie její obraz dost zajímavě upravila. Tina byla vždy jednou z prvních, u které jsme viděli reakci na twisty a výrazně jsme slyšeli, jak se Katie Tině omlouvá za zvednutí ruky, když se Jeff zeptal, kdo chce porazit svého blízkého. Tina také byla první, kdo upozornil na hlavní problém této hry – vidět druhý kmen přicházet na soutěž a zjistit, že tam není váš příbuzný. Střihači s i pohráli i s Candice, která sekala kokos a vyslovovala při tom jména všech, kdo pro no hlasovali. A ačkoliv Tina byla první, která dala hlas Candice, její jméno jsme neslyšeli.

Tato série je mnohem více než kterákoliv jiná především společenská hra a sociální stránku této hry Tina ovládla už dávno. Tyto nové twisty způsobí mnoho věcí a zdá se, že Tadhana propásla příležitost ovlivnit celý Galang. Myslím si, že pokud bude mít na konečné rozhodnutí vliv Tina, tak první vyřazování v Galangu zasáhne Tadhanu na hodně citlivém místě.

Bez zájmu
Tyto postavy jsou zde navíc, i když párkrát promluvily na kameru.

Kat: Je zde pouze proto, aby mohl soutěžit Hayden a ačkoliv nám řekla, že chce Haydena porazit, nevěřím, že se jí to povede.

Rachel: Stejně jako Kat, i Rachel je zde spíš jen proto, aby se mohl rozvíjet příběh jejího blízkého. Její zpovědi na kameru pouze připravují půdu pro další události. Evidentně na tuto hru není připravena a ani není součástí příběhu. Má alianci s Vytasem, z čehož by třeba mohlo něco vzejít – pravděpodobně podraz na ní.

Hledající vykoupení
Museli být ukázáni kvůli jejich vyloučení.

Candice: I když se dalo čekat, že bude brzy vyřazeno, bylo celkem překvapivé, že na RI byla vykreslena v lepším světle než Rupert. To naznačuje, že Candice vydrží ve hře déle než on.

Rupert: Trpí přeludem, že vyřazování z kmene nováčků bylo především úderem proti němu. Laura byla nejstarší žena a v této show už se dříve ukázala, takže s Rupertem to nemá moc co dělat. Jeho rozhodnutí vyměnit si s Laurou místo bylo idiotské a lenost, kterou jsme u něho viděli, nevěští pro jeho fanoušky nic dobrého.

Marissa: První oběť letošního twistu. Byla hlavním Bradovým protivníkem, takže bude zajímavé sledovat, co předvede, pokud stále ještě bude na RI, až se tam objeví Brad nebo Monica. Jakkoliv nepravděpodobně se to jeví, tak její výtky vůči Bradovi byly ukázané z nějakého důvodu. Může Rupert prohrát s Candice i Marissou? To se nám možná režie snažila naznačit.

miky253

9 Comments

 1. miky253

  Jsem rád, že se článek líbil a pokusím se dělat překlad po každé epizodě, jelikož Cesternino má opravdu zajímavé postřehy a v mnoha případech, jako je třeba Rupertův brzký konec se trefil do černého.

 2. Lortis

  Sice musím uznat, že takhle do hloubky jsem nad tím vážně neuvažoval, ale souhlasím s každým jedním slovem a všechny ty předpovědi budoucího vývoje mají hlavu a patu a jsou opřeny o nějáký základ.

  Díky moc za překlad 🙂

 3. Rendy Rendy

  Perfektní, všechny palce nahoru za rychlý překlad tohoto dlouhého článku!

 4. Pavel projectX Pospíšil

  Díky za článek, byla to jednorázovka, nebo se chystáš se týdně pouštet do takto dlouhých překladů? Člověk si urovná v hlavě, co vlastně viděl.

 5. Kamil

  Sice se živím angličtinou, ale mnohé díky za tento článek v češtině 🙂
  Není náhoda proč sem měl rok Roba v avataru !

 6. Lamik.lamity Lamik.lamity

  Díky moc za překlad, bez problém jsem to prolouskal v angličtině, ale do tak dlouhého překladu bych se stěží vrhl, takže palec nahoru

 7. Earl

  Skvelý článok, ďakujem, že som sa dozvedel aj niečo iné než len to čo servíruje CBS, Cesternino sa vždy ukáže ako jeden z najlepších odborníkov na Survivor/BB. Škoda toho, že ho neoslovili kvôli tehotenstvu Nicole, mohol komentovať seba. 😀

  • ja si myslím, že Jeff aj keď Roba rešpektuje sa bojí jeho účasti, mám pocit, že Rob má nielen v malíčku hru, ale má aj prečítaných hráčov a aj samotného Probsta. Aj keď to nieje vyslovene jeho kritik (kopec iných hráčov sa ozýva), som názoru, že Jeff takých hráčov veľmi nemá rád. Myslím, že keby chcel tak aj toho Stephena ukecá, alebo nájde cestu ako ho do Caramoanu dostať aj keď nemohol ísť. Komentáre Cesternina sú veľmi trefné a niekedy sekne do živého.

 8. vďaka za super článok, čítal som to cca. cez víkend na Robovom webe, ale bol som si istý len tak 70-80% toho čo som rozumel, takže niektoré veci mi dali širší záber.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.