Déjà vu?!

Tento článok si nebude brať servítku pred ústa, nečakajte tu milé riadky u väčšiny hráčov, čo ale môžte očakávať je kritika, subjektívne pohľady na hru z minulých sérii a samozrejme kopanie do hráčov, ktorých hra bola, je a aj vždy bude o h… (veď vy viete).

Takže ste boli varovaný a ja môžem začať, kto iný ako samotné druhé zosobnenie Krista, pán „kandidoval-som-na-Guvernéra“, dámy a páni Rupert „batikované tričko“ Boneham.

Rupert-Boneham

Rupert je v celku zaujímavý človek, v Pearl Islands (ďalej len PI) to bol milovaný hráč masami ľudí, zodpovedný a milujúci rodič a manžel v jednom. Rupert je, ale veľmi preceňovaný hráč a ja sa Vám pokúsim zhrnúť, v čom vidím tie najzásadnejšie problémy z môjho pohľadu na jeho osobu.

V PI patril Rupert bezpochyby k veľmi charizmatickým hráčom. Mal v celku ťažký život poznačený šikanou, jeho osobný život je veľmi inšpiratívny, čo som mu vlastne nikdy nebral a dosť ho zato cením a rešpektujem. Rupert sa staral a vždy asi aj bude starať o problémovú mládež, dokonca aj peniaze z výhry v S8 v „Hlasovaní ľudu“ vrazil do tejto nadácie. Problém u Ruperta ale nastáva ten, že je to hráč bez štipky súdnosti, inteligencie, hráč, ktorý môže vďačiť svojej popularite za výborný strih v PI, keďže produkcia pred vysielaním PI točila All-Stars (ďalej len AS), a vedela, že Rupert bude ústrednou postavou aj ďalšej série. Taktiež mala v PI hrdého zloducha Jona Fairplaya a potrebovala k nemu spraviť protiklad hrdinu. Tématikou PI bola pirátska história pri ostrovoch Panamy a Rupert samozrejme uveril, že je pirát. Hráči na Reunione otvorene vraveli, že Ruperta vykresali ozaj veľmi dobre, a zvyšní hráči nedostali až toľko priestoru. Rupert bol samozrejme ikonou šou, ktorou aj stále je, i keď v PI sa dosť nechal vodiť za ručičku hráčmi ako JFP či Burton.

Jeho hra v AS bola tragická, chlap čo otvorene tvrdí, že už roky stavia príbytky spraví dieru do piesku na pláži?! Počul niekedy o prílive a odlive? Samozrejme tento uhundraný človek, ktorý ma vždy pravdu a nikdy sa nemýli si v tom čase nedal povedať, nechal sa vodiť, tentokrát Bostonom Robom.

Ako ste si všimli, zo zhrnutí dvoch jeho sérii, nikdy to nebol nejaký stratég, skôr dieťa v tele dospelého muža, čo sa však nemalo stať a sa stalo, prišla ďalšia hviezdna séria, tentokrát Heroes vs Villains (ďalej len HvV). Rupert tu bol samozrejme v úlohe hrdinu, i keď človek čo kradne a predáva obuv iných hráčov v PI, nieje pre mňa osobne žiadny hrdina.

Ani človek, čo keď mu poviete, že je pirátska tematika, tak bude pirátom, ani ten keď mu poviete, že je v kmeni Hrdinov a bude zrazu hrdina. Ako raz napísal miky253 na fóre, ak by Rupertovi povedali, že bude sezóna s homosexuálmi, aj tam by sa vedel zariadiť…

Ale, aby som sa vrátil späť k HvV, Rupert tu bol veľmi podráždený muž, na ktorom bolo vidno ako sa obáva o svoj status hrdinu, v kmeni s ďalšími veľkými hráčmi. Muž, ktorý sa stal „mastermindom“ série, muž ktorého počúval ďalší idiot jeho rangu James.

Prečo píšem o idiotoch? U mňa osobne je málo inteligentných hrdinských hráčov, všetci čo rozmýšľali nad taktikou, robili podrazy, alebo mali skvelé hlášky na kameru, sú v hre označovaní za zloduchov, takže Rupert bude najskôr najväčší hrdina aký kedy hral hru.

Preto je pre mňa osobne nepochopiteľné, či je možné vrátiť do hry človeka, ktorý ani raz nebol vo finále už po tretí krát (celkovo 4. účasť). Bez štipky taktiky, intelektu, bez súdnosti, bez všetkých atribútov, ktoré by hráč na toľko účastí mal mať.

Tyson „Zoolander“ Apostol, v celku zaujímavý hráč, so skvelou fyzičkou, ale prehnaným sebavedomím…

S18_Tyson_Apostol

Po fyzickej stránke to môže byť prínos do tejto série, ale po strategickej stránke a hlavne sociálne, som z neho v rozpakoch. V S18 otvorene šikanoval Sierru, v S20 spravil jeden z najhlúpejších ťahov, ako keby neovládal ani matematiku, len preto, aby sa mohol čím skôr najesť, čo sa mu vlastne aj podarilo, gratulujem Tyson! Takto zničil hru svojej aliancii nedokáže nikto iný len ty.

Colton „hore nos“ Cumbie, v celku zábavný, zženštilý, afektovaný homosexuál z juhu, ktorý sa netají tým, že má afro služobníctvo… Spojenie gay + rasista je samo o sebe dosť vtipné, takže sa môžme tešiť na vtipné okamihy v hre, v jednom kmeni so sexistom Gervom.

S24_Colton_Cumbie

Do svojej evakuácie vo One World (ďalej len OW), mal celkom hru v rukách, séria dosť upadla po jeho odchode. Nezabudnem na jeho otvorenú šikanu aziatky a na to, ako sa zachoval sebecky, keď si nechal skrytú imunitu. OW mohla dopadnúť úplne inak a bude v celku zaujímavé ako sa vyrovná s tým, že ho čaká pomsta, najmä od Monicy, ktorú podrezal.

Keď som začal s tým OW, tak si predstavme ďalšiu hráčku, Kat „Kit Kat“ Edorsson, vtipný element a zlatíčko.

S24_Kat_Edorsson

Kat nieje určite žiaden jadrový fyzik a ani by som si nedal od nej operovať apendix, ale jej jednoduchosť a milosť, je záruka vtipných odpovedí a situácii v hre, nikto si ozaj nemyslí, že by mohla súťaž ako Survivor vyhrať, ale treba je uznať, že vo OW to bola dosť veľká bojovníčka a fyzicky jedna z najzdatnejších hráčok, od tej doby dosť na sebe zapracovala a je to určite hrozba do súťaži.

Monica „zúfala panička“ Culpepper, môže najskôr ďakovať za svoju ďalšiu účasť svoju hviezdnemu mužovi, celkovo nechápem, ako sa mohli dostať do návratu až traja hráči z odpadu ako je OW, alebo vlastne viem, nápad Jeffa Probsta. Znova máme v hre hráča, ktorý sa nedostal ani do zlúčenia.

S24_Monica_Culpepper

Monice, ale treba uznať, že sa aspoň ako tak pokúšala v OW hrať a je možné, že sa bude chcieť pomstiť Coltonovi. Ale pre mňa osobne veľmi nezaujímavá hráčka, po známosti v hre. Táto určite neposielala prihlášku do šou, uvidíme či aspoň fakt, že má peniaze zaručí v hre jej a jej mužovi príležitosti ako nás divákov zabaviť, aj bez snahy získať tie prachy.

Gervase „Buuu“ Peterson, účastník prvej série, na ktorého sa dosť teším, sledujem jeho Facebook a dosť často sú jeho statusy dvojzmyselné a sexistické. Áno je to stále ten istý starý (mladý) Gervase.

S1_Gervase_Peterson

Gervase môže zaujať svojou sociálnu hrou, dosť sa ale bojím aké budú súťaže, lebo plavecký šampión z neho nikdy nebude. Jeho hra sa môže len vyvíjať, keďže v Borneu nikto až na Richarda ani poriadne Survivor nehral. Možno je to (v jeho prípadne) biely kôň série.

Tina „umelé kozy“ Wesson, víťazka v poradí druhej série Austrália, a tragicky prvá vylúčenia z AS.

S2_Tina_Wesson

Dlho som rozmýšľal, prečo sa vracia do hry práve Tina, okrem faktu, že sa možno chcela pochváliť novým priateľom (ktorého účasť padla a nahradila ho jej dcéra), mi to hneď došlo. Kto videl prsia jej dcéry pochopí, kto nie tak hneď na google.

Tina má v celku dobrú sociálnu hru, ale fyzicky to podľa mňa bude brzda svojho kmeňa, časy Austrálie sú už dávno preč. Dúfajme, že jej účasť v tejto sérii znamená, že ju neuvidíme, podobne ako Ruperta, už v žiadnej inej, i keď pri Jeffovi ani hráči nemajú svoje miesto isté na pódiu počas Reunionu, takže kto vie?!

Aras „plačko“ Baskauskas, ďalší „elitný“ víťaz, ktorý dostal miesto v tejto sérii ako „bolestné“ a dúfajme, že ho neuvidíme v poriadnej hviezdnej sérii na konci…

S12_Aras_Baskauskas

Tento totálne tragický jedinec z Panamy, ktorého výkony boli na zaplakanie, ako výkony slovenských futbalistov proti Lichtenštajnsku, bude v tejto sérii asi objavovať sám seba.

Skrachovaný spevák a hráč, ktorého si pamätáme ako plačka a večného rivala Terryho. Škoda, že práve Terry dal znova prednosť rodine a promócii svojej dcéry, inak by ho znova kopal pred sebou na ostrove a Aras by volal svojej mamičke a vyplakával na pleci Jeffa Probsta. Dúfajme, že jeho brat má väčšie gule.

Laura „babička“ Morett, čo sa jej týka, docela sa na ňu teším, v Samoe to bola v celku fyzicky dobre pripravená staršia žena, dúfajme, že stále nebude na kameru rozprávať akou mladou babičkou je, čo nás ale môže v celku tešiť je účasť jej dcéry.

S19_Laura_Morett

V Samoe ma celkom zaujala, že sa nedala „opiť rožkom“ a mala v celku obstojnú fyzičku. Veľkým sklamaním pre mňa bolo, keď ona a ďalšie fifleny chceli namiesto PLACHTY, opakujem PLACHTY, radšej vankúše. Dúfajme, že bude liať ako v Samoe a znova si zvolí radšej vankúš ako plachtu.

Candice „pobehlica“ Cody, je typická sebecká hráčka, ktorých je v hre viac než dosť, jej tragické vystupovanie si nezaslúžilo účasť ani v HvV, nie to ešte tu. Jediné, za čo jej môžme poďakovať, je jej neúčasť v S16, vďaka čomu dostala pozvánku Parvati.

S20_Candice_Woodcock

Jej prebehnutie v Cook Islands je už legendárne, je to jeden z najhlúpejších ťahov v hre, ale tak krysy opúšťajú loď ako prvé a ako tvrdila Sue v Borneu, krýs a hadov je na ostrove dosť, takže prečo by mali byť Filipíny výnimkou? V HvV to bola rovnako tragická hráčka, ktorá behala ako kura bez hlavy medzi alianciami. Môže ďakovať Jeffovi že si na ňu spomenul, pri absencii RC a jej otca. Tri účasti pri nej sú ďalším klincom do rakvy zvanej Survivor.

A jeden bonus:

Hayden Moss, hráč, ktorý sa hlásil už do S21, ale nebol vybraný a bol nahradený Fabiom, bol následne preradený do S12 Big Brother.

Hayden_MossHayden je typ hráča, ktorého v hre moc nemusím, v S12 BB, mi kvalitne liezol na nervy, bol to blbec, vyjadrovaním aj vystupovaním. Dosť namachrovaný. Je to samozrejme víťaz tejto série a bude vcelku zaujímave sledovať ho v hre, keďže je to veľký fanúšik. Fyzicky by som ho vedel prirovnať k Malcolmovi / Peteovi, a môže znamenať veľkú fyzickú hrozbu pre Tysona, či Arasa. V BB sa vôbec nebál robiť veľké roky v hre, a dokonca si myslím, že vzťah s Kat ich dosť oboch výrazne zmenil k lepšiemu, a som ochotný prekonať svoje antipatie k nemu, ak bude tým navrátilcom kopať do ich viac krát vrátených zadkov. Neviem, do akej miery zdieľate moje zhrnutie hráčov, v postate je mi to ukradnuté, je to môj pohľad na hru hráčov, kde 80% z nich si už nezaslúžilo návrat a radšej by som videl koniec celej šou, alebo priemernú sériu s nováčikmi.

 

Milan (c) 2013

Milan

Milan

SOM FANÚŠIK REALITY SHOW: Beauty and the Geek (AU), The Amazing Race (U.S.), Big Brother (CAN), Big Brother (U.S.), Big Brother (AU), Survivor (U.S.) & Utopia (U.S.)

10 Comments

 1. Boston Rob

  To, že je Aras zkrachovalec, vztahuješ na Panamu, nebo na celý jeho život? Úplně ho nesnáším, takže by mě zajímalo, co udělal s tím mega, který vyhrál. Navíc když jeho brácha fetoval… Jestli jen nepoplatil rodinný dluhy a nekoupil malý domeček. Od kdy je zpěvák? Já myslel, že je cvičitel jógy… 🙂 Dost by mě zajímalo, jak žijou vítězové. Probst by mohl udělat nějaký sumář, když už potřebuje vymýšlet pořád nový chujoviny.

 2. soonrich

  měl bych pár výhrad k tvým popisům hráčů:
  Rupert: jo většina sedí, ale to, že se nechal tahat za ručičku Burtonem a JFP? ano podrazili ho, ale do toho onoho dílů mu jinak furt lízali zadek tihle dva, protože byli v menšine, jelikož Rup tam měl svoje holky. zbytek souhlas
  Tyson:přínos po fyzické stránce?? viděl si jeho nové fotky? jak je tam hubenej? dyt i jeho slečna má pomalu větší ruce než on, ta fotka z Tocantins se ještě dala a ted je opravdu jako Skinny Ryan….
  Dcera Tiny: no s těma kozama to není žádná sláva…. ale druhá věc: jestli měla soutěžit s chlapem a ten vypadl a ona měla „náhradníci“ dceru, proč kurva RC měla nějakou rodinnou náhradu za svého otce? Když už RC uplně vyřadili, měli vyřadit i Tinu, protože ta tam dle mého nic nezahraje a to už i Francesca by byla zajímavější, když by byla v prvním souboji RI proti svému rodinnému oponentovi 😀

  • Milan

   Zjavne si nepochopil o čom som písal, na PI som robil titulky, takže si stojím za tým čo som písal, mám v hlave všetky tie dialógy a veci… Rupertovi stačilo pohladiť ego a poslúchal.
   Čo sa týka Tiny, znova si nepochopil, ona došla na ostrov so svojou dcérou (nie s ním), RC došla na ostrov s otcov, takže ten výber a zmena nastala ešte pred odletom. Tyson je možno vychudnutý ale je stále „žilovatý“ a hlavne obratný, nieje všetko o svaloch (viď James).

 3. SiGi

  Zajímavé, uvidíme, jak ses trefil. Už se těším až to vypukne!

 4. Ezechiel

  Krásné přirovnání k slovenské repre v utkání s Lichlštejnskem, tos pobavil a skvěle vystihl.

 5. carneval

  Překvapil mě kritický názor na Arase, máš u mě malý bodík ^.^

 6. evulienka

  Som veľmi rada, že konečne má niekto podobné názory na niektorých hráčov. Popravde som sa tešila asi len na RC a tá teraz tu ani nie je. Na ostatných účet je tu dosŤ toho popísané a ja len môžem súhlasiť. A ešte stále ma štve, že vrátili tu kravu y CI a HvsV lebo tie série patria medzi moje najoblúbenejšie a ona ich len kazila. Inak ďakujem za článok. 😉

 7. Vladka

  uplne zdielam tvoje zhnusenia nasadenymi hracmi…cest vynimkam ktore si v clanku vyzdvyhol…je tolko potencionalne vybornych hracov ktory nedostali ani druhu sancu ale produkcia…jeff…budu dosadzovat strategickych stroskotancov ktory nepredviedli ani druhy pokus nic nie to este na treti a tento stvrty to nebude urcite o nic lepsie…moje pocity z tejto show zacinaju byt dost zmiesane a neviem ci si viac zelam jej dostojny koniec alebo pokracovanie aj za cenu nasadzovania takychto stroskotancov

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.