EXKLUZÍVNE: JOJO SPATAFORA z Big Brother 14

BIG BROTHERDnes tu máte rozhovor, ktorý si označenie exkluzívny ozaj zaslúži, s JoJo mám nadštandardné vzťahy, a tak ako ste sa dozvedeli podrobne zákulisie Survivora od RC, tu máte pohľad na Big Brother od jednej z mojich najobľúbenejších hráčov v histórii hry. JoJo sa zúčastnila veľmi ospevovanej 14. série z roku 2012. Táto séria patrí aj medzi moje obľúbené a momentálne ju sledujem po 3x, aj kvôli tomuto rozhovoru, aby som si na odpovediach, ktoré poskytla dal dokopy veci, ktoré sa udiali v dome, pekné čítanie, a poteší určite komentár. Za preklad poďakujte MBej-ovi.

ROZHOVOR:

Můžeš nám prozradit, jak probíhá příprava na show? Castingy, fotografování a interview? Hodně lidí si myslí, že produkce ovlivňuje hráče. Je to pravda?

JoJo: Tohle je těžká otázka, ale odpovím z mojí perspektivy a z mých zkušeností. Sama si myslím, že produkce ovlivňuje nějak hráče a hru. Asi bych o tom neměla mluvit, ale myslím, že produkce měla prsty v mém vystěhování, protože asi chtěli, aby Dan zůstal v domě, protože kdyby vyloučili Danielle, Dan by musel opustit dům s ní. Nemyslím si, že by produkce Dana pustila tak jednoduše jen po dvaceti dnech hry, protože věděli, že čím déle je v domě, tím více škody nadělá a přinese zábavy do hry. Je toho spousta, co bych chtěl říct, ale kdyby to producenti slyšeli, asi bych se už nemohla vrátit. Ale ano, myslím, že nejdůležitější je štěstí a hlavně přednostně strategie, ale vzpomeňte, když Boogie zachránil Iana v prvním týdnu. Ian byl cíl, protože první týden má být vyloučení jednoduché, většinou lidé v domě vědí koho vyloučit. Ian se choval divně a byl jednoduchý k vyloučení, nicméně když ho Boogie zachránil, věci se daly do pohybu jiným směrem. Ian měl první týden štěstí, protože dostal další týden, aby vykoupil svojí podivnost, vyrostl nad nás a každý ho začal mít rád. Musíme taky pamatovat na to, že se to jmenuje „zábava“ z nějakého důvodu a myslíte si, že dají 500 tisíc dolarů každému? Big Brother rozhodně nejede podle scénáře a co se stane, to se stane, ale upravují se věci tak, aby byly zajímavější a myslím, že některé soutěže jsou strojené tak, aby vyhrál ten, koho chce právě v této jedné soutěži. Proces castingu je náročnější a vyžaduje oddanost. Je to také nejsložitější casting v historii reality show. Ví o vás věci, které o vás netuší ani vaši přátelé, takže znají vaše silné stránky i slabiny, v čem jste a nejste dobří. Prověřují informace o vás, testují vás na drogy, následují psychologické testy a plné tělesné testy, spousta papírování a spousta otázek o vás, mluví s vašimi přáteli, rodinnými příslušníky a zjisťují více informací. Navrch jsem ztratila přehled o tom, kolik jsme před show dělali rozhovorů, předtím než nás obsadili. Celý tříměsíční proces castingu je vážně šílený, ale taky sranda, spousta oddanosti a tvrdé práce.

tumblr_m7daepBI0V1r0hwjdo1_500Moje odpověď na tuhle otázku je takhle dlouhá, protože je to to, na co se lidé často ptají a na co se sama ptám – jestli produkce ovlivňuje hru. Řeknu to takhle, rozhodně si myslím, že produkce chce, aby se něco dělo a že zjistí, jak to provést. Když Amerika nechce hlasovat podle nich, můžou to vždycky změnit. Ale z větší části je hra reálná, jen si myslím, že mají kontrolu jen nad některými věcmi. Například v mé řadě, když byl Shane po mém vyloučení HOH, a Frank měl jít domů, ale myslím si, že produkce ho chtěla v domě, takže se rozhodli nikoho ten večer nevylučovat a troufám si říct, že Amerika hlasovala NE pro zapojení trenérů do hry, protože z toho, co jsem slyšela a četla od fanoušků, tak byli uražení, že trenéři začali hrát a chtěli, aby nadále jen trénovali, to je můj názor. Jak říkám, přeju si, abych mohla říct víc, ale nechci problémy nebo něco podobného.

Kolikrát ses hlásila do Big Brothera?

JoJo: Hlásila jsem se jen jednou… ano, protože jsem nebyla fanynkou show, neboť jsem netušila, že stále běží a málo lidí na Staten Islandu tušilo, o čem ta show je. Můj přítel na Facebooku, který pracuje v castingu, se mě zeptal, přesněji řekl mi, abych se přihlásila. Byla jsem skeptická, protože nejsem ten člověk, co se účastní reality show, aby byl v reality show, jako ostatní. Řekla jsem mu, že se podívám na starší řady a pak se k němu vrátím. Jakmile jsem viděla třináctou řadu, přitáhlo mě to a viděla jsem nejméně sedm celých řad a epizod show, ale když jsem zjistila, o čem je tahle show, tak jsem se musela přihlásit. Takže to tak mělo být, nicméně jsem měla divný pocit, že budu nesnášet tenhle twist a nebudu mít štěstí, takže jsem šťastná za tu zkušenost.

Máš nějakou oblíbenou sérii a oblíbeného vítěze?

JoJo: Moje oblíbená série je osmá. Bože, viděla jsem ji tolikrát, milovala jsem šíleného America’s Playera a Erica bylo tak zábavné sledovat. Taky jsem měla rád Evel Dicka a jeho hru a taky Daniele, twisty, finále…zamilovala jsem si ji celou.

GALLERYJak vzpomínáš na hru?

JoJo: Jak vzpomínám na hru? Nejsem si jistá, jak mám odpovědět. Myslím, že z dalších mých odpovědí vyčtete, jak na ní vzpomínám a co si myslím. Pamatuji si vše, co se stalo, chtěla jsem zůstat pozitivní a vše vstřebat, takže jsem vlastně ráda, že můžu mít tu zkušenost být have-notem a chtěla jsem před sebe postavit tuhle výzvu, když jsem šla do hry a plný zážitek z Big Brothera. Naneštěstí jsem zažila jen něco, ale je to lepší než nic.

Chtěla by ses zúčastnit Survivora / The Amazing Race?

JoJo: Ráda bych se zůčastnila Survivoru, protože ráda před sebe stavím různé výzvy a soutěže, ale nevím, jestli bych vydržela 39 dní bez cigarety. Je smutné o tom mluvit, ale nejdříve bych musela úplně přestat s kouřením, protože jinak bych to nezvládla, kdybych měla mentální i fyzické abstinenční příznaky. Amazing Race bych se neskutečně ráda zúčastnila, protože ráda cestuji a soutěžím, takže co může být lepší a k tomu za milión dolarů. Ale ráda bych soutěžila s mužem, neboť je jednodušší pro ženu vyhrát s mužem v týmu a vybalancovat určité úkoly.

Sleduješ novou sérii Survivora? A pokud ano, máš nějaké oblíbence?

JoJo: Ano, viděla jsem celou sezónu Survivoru Brains vs Beauty vs Brawns, velice se mi líbila a taky Tonyho hra. Rovněž si myslím, že Spencer byl taky dobrým hráčem. Viděla jsem druhou půlku sezóny TAR a fandila jsem mým přátelům z týmu Brenchel, ale i když nevyhráli, jsem ráda, že to dokázali otec se synem.

Co si myslíš o podpoře fanoušků z celého světa?

JoJo: Myslím, že ta fanouškovská podpora z celého světa je úžasná. Netušila jsem před Big Brotherem, že BB US je tak populární v jiných zemí, ale věděla jsem, že v ostatních zemích také běží a dokonce jsem viděla některé epizody britského Big Brotheru před BB 14 a nyní i některé epizody „grande fratello“ (Big Brothera v italštině) s mojí matkou a Nonnou (babička v italštině), protože jsem z první generace narozené v Americe, takže mým prvním jazykem byla italština a mám v Itálii spoustu rodinných příslušníků. Takže celá moje rodina v Itálii byla šťastná, když mě viděli v Big Brotheru, jsem mezinárodní a jsem ráda, že BB taky.

BIG BROTHERPřijala bys nabídku na návrat?

JoJo: Hrozně ráda bych se vrátila (kdo by nechtěl? Kromě těch, co hráli víc než jednou). Chtěla bych vyrovnané podmínky pro všechny…všichni, co se nedostali do poroty a měli potenciál, ale nestihli vše, co dokážou.

Byla jsi někdy v České republice nebo na Slovensku?

JoJo: Nikdy jsem nebyla ani v jedné, ale když mi bylo osm, navštívila jsem Sicílii. Jednou procestuju Evropu…jednou.

Chtěla bys fanouškům v České republice a na Slovensku něco vzkázat?

JoJo: Jen bych ráda řekla, že opravdu oceňuji podporu od každého. Je úžasné komunikovat s fanoušky mimo Státy a všechny vás moc miluji a jednoznačně miluji interakci s vámi v každé chvíli, co mám. Můžete mě sledovat na Twitteru @jojodoll1 (jsou tam nějaké falešné účty), ale tenhle je reálný a odpovím za čas pomalu každému, také na mém Facebooku www.facebook.com/jojobaby22, kde jsem taky aktivní a také na mém poměrně novém Instagramu www.instagram.com/jojospatafora
@jojospatafora.

Také někdy sleduji ostatní a skoro vždycky odpovídám na komentáře. Miluju vás a moc děkuju. Xoxo

-JoJo BB14

Za redakciu, chcem úprimne JoJo poďakovať za rozhovor, dlho som to riešil s ňou cez e-mail a bola veľmi milá, ak ju chcete osloviť použite odkazy, ktoré uviedla vyššie, určite sa dočkáte odpovede.

Milan & MBej (c) 2014

Milan

Milan

SOM FANÚŠIK REALITY SHOW: Beauty and the Geek (AU), The Amazing Race (U.S.), Big Brother (CAN), Big Brother (U.S.), Big Brother (AU), Survivor (U.S.) & Utopia (U.S.)

2 komentáře

  1. Maty

    Dejte tam prosím spoiler, protože, když čtu o BB, rozhodne jsem nečekal, ze se omylem dozvím vítěze TAR, kterého jsem si nechával na druhou půlku prázdnin :/
    Jinak děkuji za rozhovor, sice nebyla tak sdílna jako RC, ale i tak super 🙂

  2. Earl

    Myslím, že twist BB 14 ovplyvnil veľa hráčov, takže rozhodne by mala dostať druhú šancu. Podľa odpovedí by z nej bola kvalitná hráčka a možno ďalšia legenda. Kľudne by som oželel All-Stars s hráčmi ako Daniele, Jeff, Jordan, Rachel, Brendon a dal možnosť ľudom, ktorí hrali raz a hlavne takým čo majú potenciál a nie žiadnym hráčom ako Howard a podobne. Big Brother ma skvelú sledovanosť, je No. 1 vo vysielacom čase takže enviem kde CBS vidí problém v zimnej sérií. Raz to urobili a prepadák to nebol, dokonca bola sledovanosť vyššia než v lete. Mohli by upustiť od toho trápneho letného dobrodružstva a robiť niečo viac. Koh-Lanta (fr. Survivor) má skvelú štruktúru – na jar ide All-Stars a ku koncu roka bežná séria. Naposledy bola All-Stars pred pár rokmi takže určite je tam kvantum hráčov, ktorí majú potenciál a dospeli.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.