TAR S23 (US) - Epizoda 5

2013
Angie
A fan of Malcolm Freberg
Příspěvky: 349
Registrován: 26 srp 2013, 22:45

TAR S23 (US) - Epizoda 5

Příspěvekod Angie » 27 říj 2013, 22:43

5. epizoda

Uživatelský avatar
milan
A fan of Lisa Donahue
Příspěvky: 2728
Registrován: 26 srp 2013, 09:51
Nejoblíbenější série: S: 1, 6, 7, 8, 9, 10, 13, 15, 16, 20, 22, 25 BB US: 2, 3, 6, 7, 8, 11, 12, 13, 14 BB CAN: 2
Nejoblibenější hráči: S: Boston Rob, Parvati, Malcolm, RC, Purple Kelly, Alexandra, Julie BB: Janelle, Rachel, Ian, Porsche, Ashley, Will, Lisa BB (CAN): Liza, Kenny
Nejméně oblíbené série: S: 2, 3, 4, 5, 11, 12, 14, 17, 18, 19, 21, 23, 24, 26, 27, 28 BB US: 4, 9, 15, 16 BB CAN: 1, 3
Kontaktovat uživatele:

Re: TAR S23 (US) - Epizoda 5

Příspěvekod milan » 28 říj 2013, 19:03

Výborný diel, zatiaľ najlepší z celej série, neviem či za to môže Poľsko, ale neskutočne ma to bavilo.
Moje favoritky sa zachránili, hlavne Nicky & Kim som fandil, lebo z posledného miesta mali najhoršiu pozíciu, no ten presun ich zachránil, keďže bolo úplne jedno kto skončil prvý a kto posledný, všetci išli jedným spojom.
Škoda Brandona & Adama, i keď som im nefandil, vypadnúť si nezaslúžili a rozhodla "Stopka" a návrat na plnenie úloh.
Vtipný moment bol určite taxikár :D som sa kvalitne nasmial pri jeho mimike keď klamal do telefónu.
Amy je dosť v pohode, hlavne v tom dlhom obytnom komplexe bola taká srdečná.
Ten komplex ma ale dostal, ani som nevedel, že niečo také v Poľsku je, a určite aj ten rozpis bytov mali nahodený tak aby sa čo najviac nachodili.
Zatiaľ som veľmi spokojný zo sériou (aj s nadšením u mňa, keďže som nikdy pri TAR nevydržal do konca), Ally & Ashley, Nicky & Kim & Amy s jej polovičkou sú stále v hre a to ma strašne teší.

Diel 95%, fakt som sa bavil :)
VIDENÉ:
Survivor S1-S28, Big Brother S2-S4 + S6-S9 + S11-S17 (U.S.), Big Brother S1-S3 (CAN)

Nejoblibenější hráči:
S: RICH, RUDY (S1) AMBER, JEFF (S2) SILAS (S3) "BOSTON" ROB, JOHN (S4) BRIAN (S5) JENNA (S6) SANDRA, JFP, BURTON (S7) CHRIS, JULIE (S9) TOM (S10) JAMIE (S11) DANIELLE (S12) PARVATI, PENNER, YUL (S13) YAU-MAN (S14) AMANDA, TODD (S15) RANDY (S17) STEPHEN (S18) NATALIE (S19) KELLY S. (S21) GRANT (S22) JIM (S23) KAT (S24) RC, MALCOLM (S25) ALLIE (S26) HAYDEN (S27) SPENCER (S28)

BB: WILL, KRISTA, BOOGIE (S2) LISA, MARCELLAS, DANIELLE (S3) ALISON (S4) JANELLE, KAYSAR, HOWIE (S6) DICK, DANIELE (S8) JAMES (S9) JORDAN, JEFF (S11) RACHEL, BRITNEY, BRENDON (S12) PORSCHE (S13) ASHLEY, JOJO, IAN, SHANE (S14) LIZA (C S1) ELISSA (S15) RACHELLE, ANDREW, SARAH, IKA, KENNY (C S2) ZACH, DONNY, AMBER, VICTORIA (S16) NAEHA, KEVIN, WILLOW (C S3) JACKIE, JULIA, AUDREY, VANESSA, SHELLI (S17)

lord_night
V.I.P.
Příspěvky: 108
Registrován: 26 srp 2013, 09:56
Bydliště: Zálesí

Re: TAR S23 (US) - Epizoda 5

Příspěvekod lord_night » 29 říj 2013, 10:31

Parádní díl :)
Marie se nakonec Express Passu vzdala a Nicole tak konečně dosáhla svého....ale čekal jsem, že Tim & Marie budou vráceni zpět, přeci jen v Zastávce vždycky museli mít soutěžící všechny nápovědy a když neměli, tak jí museli najít a přinést...Jinak Polsko úžasné, polovina taxikářů doveze týmy ke vjezdu do přístavu - z čehož jsou všichni v loji, ale situace kdy si taxikáři volají a ten jeden toho druhého klame - to mě rozsekalo :D Objížďký skvělé, ale překvapilo mě, kolik týmů šlo tancovat polku - přeci jen taneční úlohy většinou dělají problém. Mrzí mě, že Brandon & Adam svou objížďku, kde dělali živou sochu Neptuna brzy vzdali a podstatě se jim to vymstilo, protože s polkou bojovali a nakonec ještě byli obráceni, takže Neptuna museli stejně udělat. Zátaras také úžasný, ten orgasmus z koblih co ty týmy měly...to prostě není ten jejich donut :D V tomto díle mě celkem bavil Tim & Danny, hlavně teda Danny v kostýmu ženy :D Jinak Marie s Timem chytře využili Express Pass, aby se posunuli - dokonce na první místo, i když jsou to hráči a záporáci. Ale série stále lepší a lepší :)
The world is waiting for you!!!

Angie
A fan of Malcolm Freberg
Příspěvky: 349
Registrován: 26 srp 2013, 22:45

Re: TAR S23 (US) - Epizoda 5

Příspěvekod Angie » 29 říj 2013, 15:51

Trochu mě zarazil úvod dílu a jeho sestříhání. Pokud se Tim a Marie vraceli pro zbytek nápovědy, což by podle mě měli (podle jejich umístění bych ale neřekla, že se vraceli), tak jsme to neviděli. Stejně jako nám neukázali, většinu týmů ve chvíli, kdy jim Phil říká, že to není konec a má pro ně další nápovědu. Přišlo mi to zbytečně moc rychlé a nepřehledné.

Detour překvapil. Téměř všichni se nadšeně vrhli na polku. Věřím, že kdyby věděli do čeho jdou, ještě by si to rozmysleli :D Při tomhle úkolu mě opravdu bavili Tim a Danny stejně jako Brandon a Adam nebo Leo a Jamal, zkrátka chlapi v sukních jsou pro mě skvělým zdrojem zábavy :D

Tim a Marie mě na jednu stranu strašně bavili a na druhou stranu si říkám, co tam blbnuli. Využitím Express Passu si sice pomohli a posunuli se krásně dopředu. Na druhou stranu mi to ale přišlo nelogické. Podle mě zkrátka vyhodili EP, přestože úkol nebyl nijak nesplnitelný. Dobře, chtěli se rychle dostat k U-Turnu, ale pak ho ani nevyužili. Tohle mi hlava prostě nějak nebere... :-?

Roadblock byl skvělý! Až do dneška jsem si myslela, že liberecká "hokejka" je nejdelší panelák, už jsem změnila názor. Tady se mi líbila spolupráce Marie a Amy a kluci, kteří při čekání dělali blbiny mě prostě bavili... :D

Mimochodem, všimli jste si, že Kim ztratila při plnění Roadblocku nápovědu? Nechala ji ležet na stole, když odcházela z jednoho z bytů, u stolu v té chvíli už seděl Travis. Buďto se pro ni musela vrátit, což nám opět neukázali nebo se opravdu někam vytratilo pravidlo o tom, že tým musí mít v etapové zastávce všechny nápovědy.

Vyřazení Brandona a Adama mě vážně mrzí, protože jsem jim opravdu fandila a viděla v nich druhého B.J.e a Tylera. No tak nic, budu si muset najít jiné favority...

Rodajz
Příspěvky: 1
Registrován: 30 zář 2013, 16:12

Re: TAR S23 (US) - Epizoda 5

Příspěvekod Rodajz » 01 lis 2013, 20:11

Dobrý díl, jen s tou mou angličtinou je trochu problém a titule se nějak zasekly :-(

Chci se zeptat, jatože mohli Leo a Jamal obrátit u Double U-Turnu Brandona a Adama, když neměli splněný druhý Detour? Kdyby se domluvili s Ally a Ashley aby Brandona a Adama obrátily ony, tak bych to chápal, když tam byli současně. Myslel jsem si vždycky, že tým, který nemá splněný Detour, nemůže U-Turm použít. Brandona a Adama je škoda.

Uživatelský avatar
XtttX
Příspěvky: 570
Registrován: 26 srp 2013, 18:02

Re: TAR S23 (US) - Epizoda 5

Příspěvekod XtttX » 02 lis 2013, 18:21

Rodajz píše:Chci se zeptat, jatože mohli Leo a Jamal obrátit u Double U-Turnu Brandona a Adama, když neměli splněný druhý Detour?

Mohli ich obrátiť aj bez splnenej úlohy č. 2, pravidlá to umožňujú. Podobný scenár sa odohral v takmer každej sezóne od zavedenia DU... :)

U DU ešte chvíľu ostanem... V prvom rade oceňujem že sa producenti rozhodli zrušiť dotykovú "tabuľu"(na ktorej sa fotky leskli a nebolo ich poriadne vidieť), a nahradili ju tým čo sme mali možnosť vidieť v dnešnej epizóde. :idea:
Ale čo pri "tabuli"(alebo ako to mám nazývať) robil ten chlap? U mňa to dosť kazilo dojem, v starších sériách tam žiadny človek nestával... Nemohli im tam dať schránku?
Prekvapilo ma že Tim a Marie neobrátili Travisa s Nicole. Obrátenie doktorov by bolo skvelé strategické rozhodnutie, ktoré by s najväčšou pravdepodobnosťou viedlo k odstráneniu ich EP z hry. Takto si ten svoj "vyplytvali", a ich im nechali. No čo už... Travis a Nicole budú odteraz nebezpeční.

Vylúčenie bradáčov mi nejako extra nevadí...
Favoriti: v podstate všetci okrem Tima a Dannyho, ale najviac Tim & Marie.

Séria je zatiaľ super, snáď sa to nepokazí...

Uživatelský avatar
Darius
V.I.P.
Příspěvky: 56
Registrován: 04 říj 2013, 11:43

Re: TAR S23 (US) - Epizoda 5

Příspěvekod Darius » 25 lis 2013, 22:43

lord_night píše:Parádní díl :)
Marie se nakonec Express Passu vzdala a Nicole tak konečně dosáhla svého....ale čekal jsem, že Tim & Marie budou vráceni zpět, přeci jen v Zastávce vždycky museli mít soutěžící všechny nápovědy a když neměli, tak jí museli najít a přinést...Jinak Polsko úžasné, polovina taxikářů doveze týmy ke vjezdu do přístavu - z čehož jsou všichni v loji, ale situace kdy si taxikáři volají a ten jeden toho druhého klame - to mě rozsekalo :D Objížďký skvělé, ale překvapilo mě, kolik týmů šlo tancovat polku - přeci jen taneční úlohy většinou dělají problém. Mrzí mě, že Brandon & Adam svou objížďku, kde dělali živou sochu Neptuna brzy vzdali a podstatě se jim to vymstilo, protože s polkou bojovali a nakonec ještě byli obráceni, takže Neptuna museli stejně udělat. Zátaras také úžasný, ten orgasmus z koblih co ty týmy měly...to prostě není ten jejich donut :D V tomto díle mě celkem bavil Tim & Danny, hlavně teda Danny v kostýmu ženy :D Jinak Marie s Timem chytře využili Express Pass, aby se posunuli - dokonce na první místo, i když jsou to hráči a záporáci. Ale série stále lepší a lepší :)



Volající si taxikáři navzájem už v TAR bylo. Myslím, že to bylo asi před dvouma řadama v Rusku. Taxikáři si takhle volali navzájem aby se zeptali kde je to místo kam jedou.

Uživatelský avatar
Tereeeza
Příspěvky: 50
Registrován: 18 lis 2013, 20:26
Nejoblíbenější série: Micronesia, All stars, HvV, CI, Tocantis, Australia, Amazon, ...
Nejoblibenější hráči: Colby, Boston Rob a Amber, Jonathan Penner, Tyson...
Nejméně oblíbené série: Thailand

Re: TAR S23 (US) - Epizoda 5

Příspěvekod Tereeeza » 26 lis 2013, 11:14

Další výborná epizoda, nemohla jsem se dočkat titulků, protože 'pokračování příště' mě může vždycky hrozně naštvat, ale tentokrát to bylo hned (takže chci ještě jednou moc poděkovat překladatelům za výbornou práci).:)
Akorát mi není úplně jasné, z minulé části jsem pochopila, že Nicole a Travis od Tima a Marie naštvaně odjeli, že jim Express pass nechtěli dát, tady najednou opět stojí u sebe a dál vyjednávají a nakonec Express pass získávají. Jasně sestřihy apod., jen mám pocit, že v tom minulém díle byl jasně záběr na to, jak od sebe odjíždějí, aniž by se Tim a Marie dozvěděli, kam mají jet a Nicole a Travis získali EP.:)
Nicky a Kim jsou mi vážně hrozně sympatické, měla jsem radost, když přišly a nemohly uvěřit, že pokračují, každopádně pro ně velkou výhodou bylo to, že se opět všechny týmy sešly, jinak by to měly dost těžký. Ale, co je pro někoho výhodou se samozřejmě pro někoho může ukázat jako nevýhoda, Brandona a Adama to nejspíš stálo hru, i když na to mělo vliv i jejich další rozhodování.
Jak už tady bylo zmíněné, taxikář Jasona a Amy byl skvělej a jakou z toho měl radost, to byla povedená scéna.:D 3 týmy měly smůlu na taxikáře a společně bloudily v kruhu, ale je mi jasný, že v Polsku každý taxikář nemluví plynule anglicky, ale ty názvy mi nepřišly tolik nerozluštitelný na to, aby někdo, kdo tam žije a jezdí taxíkem, byl takhle zmatený.:)
Objížďka měla perfektní úkoly, taky mě hodně překvapilo, že si většina z nich vybrala polku, zvlášť dva kluci, ale aspoň jsem se pobavila.:)
To, že Tim a Marie použili Express Pass mě tolik nepřekvapilo, to, že nikoho neobrátili ale ano, kdyby nechali druhý úkol dělat Nicole a Travise, tak by to bylo určitě strategické, mohli z nich tím dostat i Express pass (čekám, jestli v dalším díle někomu neřeknou, že ho mají, před tím nechtěli, aby to někdo věděl, i kvůli sobě, teď ale terč na záda můžou dát někomu jinému).
Tým Oklahoma mě překvapil obrácením, ale Afganimals nemusím, tak proč ne, jejich reakce potom byla pochopitelná, a jak řekli Brandon a Adam v rozhovoru, udělali by to samé.
Poslední úkol mě taky bavil, rozesmála mě poznámka, že se mají chovat slušně, Tima a Marie to dobře pobavilo..:D Hodně v této části fungovala spolupráce, až mě to překvapilo.
Když Brandon a Adam dorazili k poslední části, bylo to už téměř jasné, nedělala jsem si iluze, že by se zase nevylučovalo, neměla jsem je nijak v oblibě, ale na konci je mi všech vždycky líto. Závodili hodně dobře.

Co se týká mých oblíbenců, tak je to Nicky a Kim, Jason a Amy, svým způsobem i tým Oklahoma a Tim a Marie.

Doki
A fan of Daniele Donato
Příspěvky: 135
Registrován: 27 srp 2013, 12:47

Re: TAR S23 (US) - Epizoda 5

Příspěvekod Doki » 27 lis 2013, 19:49

Tak tohle byl zas a opět skvělý díl. :idea:
Nechápu, proč nedostali Tim & Marie nějakou penalizaci za to, že neměli ten papírek, kde byl zobrazen Pit Stop.
Doktoři dostali Express Pass, protože Timovi & Marii pomohli dostat se do cíle.
Detour byl super, hlavně tanec Team Oklahoma. :mrgreen:
U-Turn padl na Afganimals a vousáče.
Roadblock byl taky dobrý.
Nakonec vypadli Brandon & Adam, což trochu zamrzelo.
Pořád nejvíc fandím Nicky & Kim, pak i Afganimals, Ice Girls, Jamy.

Uživatelský avatar
honzavohralik
A fan of Twinnies
Příspěvky: 332
Registrován: 19 zář 2013, 07:55
Bydliště: Cheb

Re: TAR S23 (US) - Epizoda 5

Příspěvekod honzavohralik » 24 črc 2014, 23:19

Ještě nikdy jsem nebyl tak šťasný z dvojitý nebo nevyřazovací etapy. Vážně jsem počítal s tím, že Nicky a Kim by šly domů, takže pro mě naprosto super díl. Po splnění Detour v prvním místě jsem sice doufal v jejich vítězství, ale co aspoň, že se udržely.
Jedna z posledních scén v Norsku mi nápadně připomínala osud Caitlin a Brittany v S21. Tim a Marie jedou do cíle, střih, Tim a Marie jedou opačným směrem. Napadá mě jestli nedojeli do cíle a nebylo jim řečeno, ať se vrátí, i když si myslím, že to už by se tam dostalo více týmů, než Adam a Brendon. Je možné, že střih nedopovídal časově, což se stává, ale rozhodně se na místo nevraceli, protože pak jeli s Nicole a Travisem a i přestože papírek nebyla běžná obálka, by mi přišlo fér, aby se i pro něj vraceli. (K tomuhle jsem se upnul v E04, když jsem doufal, že nevypadnou Bunnies. Čekal jsem, že budou mít šanci, až se Tim a Marie vrátí.)

U-Turn byl plýtvání. Hlavně tedy, co se týče týmu Oklahoma. Myslím, že momentálně jsou v soutěži mnohem silnější týmy, kterých se mohli zbavit, než Leo a Jamal a pokud si nebyli jistí, kdo je za nimi, tak to ho radši nepoužít. Použití se mi nelíbilo, Brandon a Adam možná byli trochu silný tým, ale tak Afghanimlas, už stejně neměli koho obrátit, než Ally a Ashley a to nevím, jestli by udělali.
SURVIVOR: Colleen (S1) Colby, Jerri, Elizabeth (S2) ETHAN, Teresa (S3) Kathy (S4) Sandra, Andrew, Tijuana (S7) ELIZA (S9) TOM, STEPHANIE (S10) Gary, Lydia (S11) TERRY, Cirie (S12) Yul (S13) PEIH-GEE, Courtney, Amanda (S15) Natalie, Alexis (S16) Ken, Crystal, Corrine (S17) Sierra, Brendan (S18) Natalie, Laura (S19) BRENDA, Marty (S21) Kim, Alicia (S24) RC, Abi-Maria (S25) CIERA, HAYDEN (S27) Spencer, Tasha (S28) Jeremy, NATALIE, KELLEY (S29) Shirin, Joe, Jenn, Mike (S30) Cydney, Aubry (S32)

TAR: Blake, Paige (S2) Jill (S3) Millie, Chuck (S4) CHARLA, MIRNA (S5) Gaghans (S8) BJ, Tyler, Fran, Barry (S9) DUSTIN, Kandice (S10) Ron, CHRISTINA, Vyxsin (S12) Kisha, Jen (S14) Maria, Tiff, Brian (S15) Carol, Brandy (S16) BROOK, CLAIRE (S17) Bill, Cathi (S19) Brendon, Rachel (S20) TWINNIES, Chippendales (S21) Pam, Winnie (S22) LEO, JAMAL, Nicky, Kim (S23) KYM, ALLI, Shelley, Nici, Amy, Maya (S25) Jenny, Jelani (S26) Krista, Tiffany (S27)

BB: DANIELLE, Marcellas (S3) Alison, Erika (S4) Adria, Natalie (S5) James, JANELLE, KAYSAR, Howie, Rachel (S6) Dick, Jen, JESSICA, Eric (S8) Chelsia, JAMES (S9) Renny, KEESHA (S10) Michele, Russell (S11) RACHEL, BRENDON, Ragan, BRITNEY (S12) Shane, Danielle, IAN (S14) ELISSA, Helen, AMANDA (S15) Donny, Christine, Nicole (S16) VANESSA, Johnny Mac, Liz (S17)

BB CAN: Gary, Topaz, Andrew (S1) Sarah, KENNY, Allison, Sabrina (S2)

perr
Příspěvky: 64
Registrován: 19 říj 2013, 22:48
Nejoblibenější hráči: Survivor: Yul, Rob, Parvati, Eliza TAR: Colin & Kristie, BJ & Tyler, Brook & Claire, Jason & Amy, Kym & Alli

Re: TAR S23 (US) - Epizoda 5

Příspěvekod perr » 24 srp 2014, 11:31

Úžasná dvojepizoda, pobavili taxikáři, kteří hráli významnou roli. Líbilo se mně jak Tim & Marie zužitkovali druhý express pass, i když tomu nemuselo předcházet to divadlo a vzhledem k tomu, že jim nefandím se mně líbilo i jejich vyčerpání, myslím, že jejich úvaha byla celkem na místě a bylo velké riziko, že aj kdyby první objížďku zvládli, tak by byli obrácení. Použití U -turnu ze strany vidláků ve výsledku zbytečné, ale v té době asi dobrý tah, nemohli tušit jak náročný bude zátaras. Poznámka o slušném chování by mohla být ve všech obálkách dokud nevypadne Marie. Vousáči se odepsali změnou úkolu, bude jich škoda.

Uživatelský avatar
sirek
Příspěvky: 73
Registrován: 26 črc 2015, 15:55

Re: TAR S23 (US) - Epizoda 5

Příspěvekod sirek » 15 říj 2015, 22:43

Jaj, zjistil jsem, že vůbec nekomentuji tuhle sérii. Všechno proto krátce shrnu tady, a pak zkusím komentovat častěji.
Změna znělky a grafiky se mi hodně líbí, jediné co mě trochu irituje jsou ty červené záblesky. Jinak je to fajn a líbí se mi to.
K týmům: Není to tak hrozné.
Chester a Ephraim - Moc si na ně nevzpomínám, vypadli brzy a i když jednou byli první, nějak mě neoslovili.
Rowan a Shane - Měl jsem je docela rád, za vyřazení si ale mohli sami.
Tim a Marie - Ta ženská je příšerná. Jsou mi vážně nesympatičtí, asi jako Ralph s Vanessou ze S21. Doufám že v závodu už moc dlouho nebudou.
Leo a Jamal - Velký plus této série, oblíbil jsem si je.
Ally a Ashley - Mám je rád. Nejsou sice nejsilnější tým, ale jsou ženský tým (vážně jsou v této sérii jen dva?) a mají dobré vazby s Leem a Jamalem.
Nicole a Travis - Zpočátku mi nevadili, a dokonce mi jich bylo líto, když nevyhráli to EP. Postupně mi byli ale čím dál víc nesympatičtí, a nakonec je nemám rád ještě víc než T+M, který jsou alespoň klasický villain tým. Tihle (hlavně Nicole) jsou strašně nesympatický tým.
Hoskote a Naina - Byli mi nesympatičtí, jsem rád že vypadli tak brzy.
Tim a Danny - Nemám je rád. Sice ne že by to bylo něco hrozného, ale nemusím je (asi jako Jeta s Cordem v S18).
Brandon a Adam - Ty dva jsem si strašně oblíbil, měli strašný zápal do hry a užívali si to. Škoda, že byli vyřazeni.
Nicky a Kim - Na začátku mě moc nebavili, teď jim ale fandím.
Jason a Amy - Nejdřív jsem je rád neměl, teď je rád mám ^^
Série zatím špatná není, ale zároveň to není nic extra. Asi takový průměr. Úkoly zatím nijak ohromující nebyly a ne že by mě to nebavilo, ale nenadchlo mě to.
Tenhle díl byl asi jeden z lepších, vadilo mi ale, že se U-Turn použil až ke konci. Taky nechápu, proč to všichni považují za "špinavou hru". Je to součást hry, tak proč by to mělo být nečestný. Kor, když to je dvojitý, protože tým má pak větší šanci na to, nebýt poslední.


Zpět na „The Amazing Race S23 (U.S.)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti