TAR S30 (US) - Epizoda 11+12

2018
jukab
Příspěvky: 165
Registrován: 29 srp 2013, 19:04

TAR S30 (US) - Epizoda 11+12

Příspěvekod jukab » 22 úno 2018, 21:45

30. série za námi, nalákala mě hlavně na Island a Prahu a tyto etapy nezklamaly. Postupem času ale byly etapy čím dál nudnější (s čestnou výjimkou Thajskem) a hrálo se spíš na emoce než na soutěživost, ale OK, je to reality-show. Poslední dvojdíl nepostrádal napětí, což je super, aby nakonec skončil naprosto nejhorším vítězem v historii soutěže - to by měl Phil taky někde zmínit, když se pořád snaží nacházet nějáká nej :) Poučení do další série: sežeňte si borce, který zvládne všechno, vč. kuchyňských disciplín, a pak si užívejte zájezd kolem světa a komentování úspěchů vašeho protějšku začínajíc vždy "We...." :) A pak že čarodějnictví neexistuje :)

Uživatelský avatar
Zeck
V.I.P.
Příspěvky: 137
Registrován: 26 srp 2013, 16:52
Nejoblíbenější série: x-x-x-x-x-x-x
S07 Pearl Islands (2003)
S16 Micronesia (2008)
S20 Heroes vs. Villains (2010)
Nejoblibenější hráči: x-x-x-x-x-x-x
Boston Rob (S04/S20)
Jonny Fairplay (S07)
Grant Mattos (S22)
Nejméně oblíbené série: x-x-x-x-x
S29 San Juan Del Sur (2014)
S26 Caramoan (2013)
S24 One World (2012)

TAR S30 (US) - Epizoda 11+12

Příspěvekod Zeck » 26 kvě 2018, 03:49

Nejlepší série, kterou jsem za poslední roky viděl. Vzhledem k naprosté degradaci The Amazing Race v posledních letech si už ani nevzpomínám, kdy jsem si poslední epizody takhle užil, protože produkce KONEČNĚ udělala to, na co jsem si stěžoval snad po každé nově řadě. Zapojila do hry více papírově kvalitních týmů, ne pouze dva papírově kvalitní týmy a zbytek bizár pro pobavení. A ony se ty papírové předpoklady skutečně potvrdily a minimálně polovina startovního pole byla vyrovnaná a konkurovala si naprosto fantasticky. Žádné trapné lámání rekordů v počtu vítězství, žádný neohrožený tým, který si vodí závod od začátku do konce a zbytek si na něj stěžuje. Pěkně zamotaná záležitost jako staré řady, kdy člověk netuší kdo to vyhraje, protože to může být kdokoliv. Vsadím trenýrky, že například houslisté by v castu libovolné řady za posledních pět let byli třeba ve finále, tady skončili v polovině řady, sice po obratu, ale stejně.

Praha člověka samozřejmě potěšila, zvláště když o ní neměl tušení dokud nezapnul epizodu. Úkol na univerzitě byl dobrý, Staropramen totální slabota, legendární úkol s Kafkou až směšný. Polovina týmů spolupracovala, navíc už z TV většina z nich věděla, co má dělat, navíc uhádnout větu z odposlechu slov je stokrát jednoduší než slovo z odposlechu písmen. Pokud si odmyslím ty parádní záběry na panorama Prahy, což vypadalo skoro jako turistická reklama, moc se tentokrát s úkoly nepředvedli. Jen nechápu, proč v každé druhé zemi někam samy týmy cestují a v ČR jsou v roce 2008 dvě epizody v Praze kdy nevytáhnou paty z centra a o deset let později sem vítězoslavně přistanou, aby totálně zrecyklovali již viděné, včetně piva a Kafky. Naštěstí tady nepobíhali s pytlem koblih jak v polských panelácích, ale mohli jim dát klíče od aut a poslat je třeba do Kutný Hory, v okolí Prahy je tolik zajímavých míst a při cenách všeho v ČR by to bylo pro produkci výhodný i cenově a snad nejsme rozvojová země jako Rusko, že by za něco stálo jen centrum hlavního města zbytek země byl rozlitý septik.

Všechny 4 týmy, které došly do finálové epizody jsem uznával. Nicméně, bavili mě závodníci a fandil jsem týmu Big Brother. Nevím jestli náhodou tahle řada nebyla poslední, vzhledem k tomu, že CBS dává přednost i tragickému seriálu MacGyver před TAR. Ještě u předminulé řady by mi to bylo úplně u prdele, ale pokud by pořad vypadal v budoucnu takhle, nerad bych o něj přišel. Ať jsem tady jeho podobu oprávněně hejtoval do zblbnutí, evidentně jsou v produkčním týmu ještě lidé, kteří ho umí udělat dobře. A tahle řada dobrá je, v kontextu posledních řad je dokonce vynikající.

Hodnocení řady:

***** 85%
Obrázek Obrázek Obrázek

Pepi
Příspěvky: 80
Registrován: 21 srp 2014, 19:09
Nejoblíbenější série: 16, 20, 28, 13, 40
Nejoblibenější hráči: Cirie, Sandra, Tony
Nejméně oblíbené série: 38, 5, 29, 26, 35
Bydliště: Praha

TAR S30 (US) - Epizoda 11+12

Příspěvekod Pepi » 27 dub 2019, 23:48

Sice jsem moc řad neviděl (19-23, 25-26, 30), ale TAR30 je zatím jediná řada, proti které skoro nemám jedinou výtku. Bylo tam plno skvělých týmů, z nichž většina se dostala daleko. Zároveň ale nechyběly týmy, kterým jsem to ze srdce nepřál, takže řada byla hooodně napínavá. Nepamatuju si, kdy jsem byl naposled takhle zažranej do reality-show obecně. Destinace byly skvělé. V Asii, která mi přijde jaksi jednotvárná (sorry, jsem kulturní barbar), se zastavili pouze ve dvou epapách, narozdíl od mnoha řad :idea: . Praha samozřejmě potěšila, ačkoliv mi přišla ze všech etap nejhorší, co se týče úkolů a dost blbě vyřešenýho U-Turnu. Vítězové potěšili, i když to nebyli úplně moji TOP favorité, ale hlavně, že to nevyhrál tým, co byl druhý.

K týmům:
Spoiler!
:idea:
Kristi & Jen – Zatím jeden z mých nejoblíbenějších týmů v TARU. V průběhu závodu si vedly skvěle. Škoda, že to nevyhrály. Trochu mi vadilo, že úplně poslední rozhodující úkol musela dělat jen jedna z nich, jako tým byly totiž skvělý.
Cody & Jessica – Jessicu jsem do poloviny řady extrémně nesnášel, nicméně to byla super villianka (taková charakterově sympatičtější Angelina), která dala řadě šmrnc. Kdyby nesložila na konci to letadlo, asi bych veškeré zásluhy připisoval Codymu. Roadblocky 6:3 mluví za vše. :D Pak ke konci řady mi přišli oba v pohodě a nemám sebemenší problém s tím, že vyhráli.
Trevor & Chris – Tyhle týpky jsem si oblíbil hlavně v epizodě, kdy vypadli. Amíky, kteří mají upřímnou radost z toho, že jedou do Prahy, a znají Dvořáka a Kafku, prostě nemůžu mít nerad. :D Rozhodně si nezasloužili vypadnout, v té etapě si vedli ze všech nejlíp. Nešťastně vymyšlený U-Turn bohužel rozhodl o všem už na začátku. Btw myslím si, že ke konci je ten kluk tím metrem navedl blbě. Pokud bych chtěl na Letenské sady, vystoupil bych nejspíš na Malostranský a ne až na Můstku, ale třeba by to nic nezměnilo, i když to bylo hodně napínavě sestříhaný.
Lucas & Brittany, Alex & Conor

:down:
Henry & Evan – Nejvíc samolibej tým ever. Ačkoliv tvrdili, že jim to Yale pomůže vyhrát (nejabsurdnější výrok za celou sérii), tak je v těch úkolech, kde by jim možná to vzdělání pomohlo, porazily ostatní týmy. Finále nebylo napínavý proto, že bych fandil jednomu konkrétnímu týmu, ale hlavně kvůli tomu, že jsem nechtěl, aby vyhráli oni dva. Ještě, že Henry rozložil to správně sestavený letadlo. Větší radost jsem nemohl mít. :mrgreen:


Sérii, jako je tahle, jsem přesně potřeboval k tomu, abych se po 4 letech dokopal k dalším řadám TARu. :hungry: Teď jsem u dost kritizovaných TAR 26-29, tak schválně, jestli moje nadšení vydrží. :D

99%
Seen:
Survivor: 1-42
TAR: 19-23, 25, 26, 28, 30-32

Uživatelský avatar
Survivorfans
Příspěvky: 247
Registrován: 18 úno 2018, 16:37
Nejoblíbenější série: PI, Mikronésie, Samoa, HvV, Cagayan, Cambodia
Nejoblibenější hráči: Tony Vlachos, Rob Mariano, Russell Hantz, Jon Dalton, Rob Cesternino, Parvati Shallow, Kim Spradlin
Nejméně oblíbené série: Markézy, Thajsko, RI, SP, OW, Caramoan, Ghost Island,
Bydliště: Jižní Čechy

TAR S30 (US) - Epizoda 11+12

Příspěvekod Survivorfans » 04 kvě 2019, 13:32

Taky sem sice u TAR nováček a tedy sem moc sérií neviděl, ale čím víc vidím slabších sérií vidí, tak si rád vzpomenu na tuhle povedenou. :)

Jako fanoušek motorsportu sem začal sledovat tuhle sérii kvůli Alexovi s Connerem a celkově mě zaujal cast. A rozhodně nelituju, série se mi hodně líbila a páry co se dostali do top5 byli hodně dobrý a vyrovnaný.

Lokality se mi moc líbili, potěšila Belgie, Zimbabwe a samozřejmě Česko - tedy až na to vykreslení naší země :mrgreen: a to že skládání sudů byl výrazně lehčí úkol než druh hledání slov, což bylo na dlouho.

Finále se mi taky moc líbilo a byl to hodně těžkej úkol, hlavně to bylo napínavý až do úplnýho závěru. :idea:
Jen se divím, že není pravidlo aby každý z párů dělal stejně úkolů, taková Jessica by bez Codyho podle mě vážně nevyhrála a může mu jen děkovat. Dělala jen 3 úkoly a Cody 6, u jiných párů to bylo stejný nebo vyrovnaný. :down:

Uživatelský avatar
hozu
A fan of Stephenie LaGrossa
Příspěvky: 523
Registrován: 26 srp 2013, 10:04
Nejoblíbenější série: S: S01, S06, S11, S13, S15, S16, S18, S20, S25, S28, S31, S33, S37
S AU: S02, S03, S04, S06
TAR: S01, S03, S05, S07, S10, S12, S14, S17, S23
TAR CAN S01, S04

TAR S30 (US) - Epizoda 11+12

Příspěvekod hozu » 03 lis 2020, 19:05

Poměrně dobrá série s českou etapou. Osobně se mi líbily ty různé twisty, které podle mého docela oživily formát. Jak head to head, tak i prohození partnerů vcelku fungovalo. Navíc bylo komu fandit od začátku do konce (Yale), takže člověk nemusel hledat motivaci k dosledování finále závodu, protože ho závodníci nezajímali (pro mě třeba 29. série). Jediným minusem tak popravdě budou hlavně ti vítězové, protože Cody a hlavně Jessica byli neskutečně otravní. Přesto závěrečná soutěž byla dost napínavá a bylo asi jen dobře, že člověk nemohl jen tak odhadnout kdo vyhraje.

Z destinací se mi líbila epizoda ze Zimbabwe, Bahrajn, Thajsko a hlavně Hong Kong. Ten byl naprosto fascinující, i když teda závěrečný úkol, najděte indicie podle náhodných symbolů mi přišel už trošku divný. Jinak mě vcelku překvapilo, jak byla tahle série fixovaná na zvířata. Mám pocit, že tolik úkolů s různou zvěří snad v jiném závodě nebylo. Pražská zastávka byla určitě z těch slabších. Působila tak nějak zrecyklovaně. A osobně mi přišlo, že nabrali nějaké náhodné bezďáky jako komparz :D. Ale to fajn, že se tu opět zastavili.

Oblíbené týmy: Henry & Evan, Eric & Daniel
Australian Survivor: Phoebe, Kate, Craig, Nick (1) Luke, Sarah, AK (2) Benji, Shonee, Brian (3) Harry, Luke, Pia (4) Shonee, Phoebe, Harry, Nick (5) Hayley, Wai, George (6) KJ, Nina (7)
Survivor Israel: Dan, Naema (1), Yulia (6)
Survivor New Zealand: Eve, Lisa (2)
Survivor South Africa: Werner, Toni, Palesa (6) Rob (7)
The Amazing Race Canada: Vanessa a Celina, Jody & Cory (1), Sukhi a Jinder (2) Simi a Ope, Nic a Sabrina (3) Steph a Kristen (4)


Zpět na „The Amazing Race S30 (U.S.)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů