Survivor NZ: S2 - Thailand - EP14

Khao Laem, Thajsko
2018
Uživatelský avatar
ItalianManiac
Příspěvky: 883
Registrován: 23 zář 2014, 19:42
Nejoblíbenější série: Australia, Africa, Marquesas, Amazon, PI, Palau, China, Gabon, Tocantins, HvV, Philippines, BvW, Cagayan, Worlds Apart, Cambodia, Kaoh Rong, GI, WaW, AUS (2016-2020)
Nejméně oblíbené série: Thailand, Fiji, Nicaragua, Island of the Idols
Bydliště: Jihlava

Survivor NZ: S2 - Thailand - EP14

Příspěvekod ItalianManiac » 22 črc 2018, 08:52

Epizoda 14
22.7.2018


(Finále to ještě není, to nás čeká až za týden. Omlouvám se všem za dezinformaci) :oops:
A fan of Survivor & The Amazing Race
US Survivor: S01-S46
AUS Survivor: 2016-2024
NZ Survivor: S01, S02
CZ & SK Survivor: Trosečník (2006), Ostrov (2016), Robinsonův ostrov (2017), Robinsonův ostrov 2 (2018), Survivor CZ&SK (2022 - 10 epizod)
The Amazing Race: S01-S13

Obrázek

Uživatelský avatar
hozu
A fan of Stephenie LaGrossa
Příspěvky: 523
Registrován: 26 srp 2013, 10:04
Nejoblíbenější série: S: S01, S06, S11, S13, S15, S16, S18, S20, S25, S28, S31, S33, S37
S AU: S02, S03, S04, S06
TAR: S01, S03, S05, S07, S10, S12, S14, S17, S23
TAR CAN S01, S04

Survivor NZ: S2 - Thailand - EP14

Příspěvekod hozu » 23 črc 2018, 12:27

Ukázky nelhaly a Tess se skutečně dostala do finále. Dostala moc a šanci rozhodnout a paradoxně ani v tenhle moment to nedokázala. Sice jsme se dozvěděli, že se Tara víceméně vzdala (že by i kvůli tomu ten mizerný edit?), přesto si nepamatuju moment, kdy by vítěz poslední imunity takto přišel o šanci "vybrat si svoje finále".
Vcelku mě překvapilo, že příště nás už víceméně čeká jen FTC, ale tipuju, že je to kvůli tomu, že mají hodinový slot na finále, takže to bude půlhodiny FTC, půlhodiny reunion. Možná i minule to tak nějak bylo. Nepamatuju se přesně.

A jak vidím šance?

Lisa: z těch tří je pro mě osobně největší favorit, co se hry týče. Otázkou je, nakolik to kdo ocení. Trochu se bojím, že se nedokáže moc obhájit. Ale velice rád se budu mýlit. Bude asi záležet na zahořklosti poroty, ale stále podle mého bude vítěz řady.
Dave: být to soutěž v jídle, tak není pochyb o vítězi, tady (i na základě ukázek), očekávám, že dostane pěknou sodu za mimoherní známost s Mattem. Nutno však říct, že je to chyba produkce, kterou by asi jen málokdo nevyužil. Je však pravda, že nebýt toho, asi by tak "hladce" neprošel i s HII v kapse do pozdější fáze sloučení. Zbytek velkých tahů udělala spíš Lisa, tak jsem zvědav, na čem si postaví obhajobu.
Tess: Mě ta její herní jalovost vcelku bavila, ale otázkou je, jestli se skutečně měla dostat až do finále. Ano, dvojí výhrou imunity si to právem zasloužila, ale většinu hlasů byla mimo hlavní proud a celkově se moc nechytala. Očekávám, že Adam jí asi ten hlas dá. Jestli jí pro zbytek pomůžou sympatie poroty si nejsem jist. Snad ne.
Australian Survivor: Phoebe, Kate, Craig, Nick (1) Luke, Sarah, AK (2) Benji, Shonee, Brian (3) Harry, Luke, Pia (4) Shonee, Phoebe, Harry, Nick (5) Hayley, Wai, George (6) KJ, Nina (7)
Survivor Israel: Dan, Naema (1), Yulia (6)
Survivor New Zealand: Eve, Lisa (2)
Survivor South Africa: Werner, Toni, Palesa (6) Rob (7)
The Amazing Race Canada: Vanessa a Celina, Jody & Cory (1), Sukhi a Jinder (2) Simi a Ope, Nic a Sabrina (3) Steph a Kristen (4)

Uživatelský avatar
ItalianManiac
Příspěvky: 883
Registrován: 23 zář 2014, 19:42
Nejoblíbenější série: Australia, Africa, Marquesas, Amazon, PI, Palau, China, Gabon, Tocantins, HvV, Philippines, BvW, Cagayan, Worlds Apart, Cambodia, Kaoh Rong, GI, WaW, AUS (2016-2020)
Nejméně oblíbené série: Thailand, Fiji, Nicaragua, Island of the Idols
Bydliště: Jihlava

Survivor NZ: S2 - Thailand - EP14

Příspěvekod ItalianManiac » 23 črc 2018, 20:15

Tak já si bohužel při stahování a uploadování Jury Villy omylem vyspoilerovala, že posledním vypadnuvším bude Tara... :cry: I když díky ukázkám z minulého dílu jsem stejně tak nějak tušila, že imunitu vyhraje Tess. Navíc jsem se nechala splést na Redditu, že tento díl už je finále, takže jsem se těšila na FTC a až při posledních 20 minutách jsem si začala říkat, že mám asi něco špatně. :D

Soutěž o odměnu vyhrál Dave a překvapivě s sebou nevzal svou spojenkyni Lisu, ale Taru, která ještě žádnou odměnu nevyhrála. Rozhodl se však takticky správně, protože tak vlastně nenechal Taru dlouho o samotě s Tess, která by jí mohla nasadit nějaké brouky do hlavy. Na odměně navíc Dave ještě víc utvrdil pouto s Tarou, které se mu vyplatilo na poslední TC. Jinak mě docela překvapilo, že do dílu nedali z odměny žádné záběry na Davea s Tarou u hostiny, které si střihači nechali až do Jury Villy.

Soutěž o imunitu byla opět o výdrži, takže mi nejen díky spoileru bylo jasné, že favoritkou bude Tess. Tara měla údajně společně s Davem největší šanci Tess porazit, ale vypadla po pár minutách. No nevím, dokonce i v Jury Ville zmiňovali její skvělé výkony v soutěžích, ale připadalo mi, že je někdy až moc brzy vzdává... :? Postupně bylo čím dál tím jasnější, že vyhraje Tess, která visela většinou skoro jako socha, kdežto Dave pořád měnil polohu. Nakonec se tak opravdu stalo a Tess vyhrála.

Před kmenovkou mi přišel hrozně vtipný rozhovor Tess s Tarou, která měla možnost hlasovat pouze pro Davea nebo Lisu:
Tess: "Chtěla bych vyloučit Davea."
Tara: "Já mu ale slíbila, že ho nenapíšu."
Tess: "A koho chceš tedy napsat?"
Tara: "....................................................................................................................... Nevím. Asi Lisu."
:lol:
Nad tím jsem obracela oči do té doby, než jsem z Tařina vyjádření po vyloučení (a také z Jury Villy) pochopila, že Tara vlastně odešla ze hry dobrovolně.

Tess však nakonec opět projevila svou herní jalovost (díky Hozu za super termín :D ) a i když věděla, že Tara bude psát Lisu, mohla se buď přidat k dvojici Lisa-Dave a napsat Taru (easy), nebo napsat Lisu a poslat je rozdělávat oheň. (Co by pak asi Tara udělala? Zahodila křesadlo a řekla, že na to kašle?) :evil: Místo toho se Tess opět nechala blindsidnout Lisou a Davem (jo, asi jsme ještě fakt neviděli, aby se vítěz poslední imunity nechal blindsidnout na poslední kmenovce před tou finálovou).

Na závěr dílu už jsme viděli jen závěrečnou hostinu a montáže finálové trojky, které měly zřejmě nahradit Rites of Passage (teď si nevzpomínám, jestli RoP dělali v první řadě, ale při titulkování finále AUS 2016 jsem si to hezky připomněla a opět jsem si uvědomila, jak moc mi to v novějších řadách chybí). Do dílu nakonec střihači vložili i Mattův rozhovor s Adamem z minulé Jury Villy a prozrazení utajeného přátelství Matta s Davem. No a příště nás čeká FTC, živé finále a nejspíš i reunion.

A tady je můj pohled na finálovou trojku:
Lisa: Jak pravil Hozu, Lisa je také můj největší favorit z herního hlediska a hlavně bych jí to jako superfanynce hrozně přála (tick!). Taktéž se bojím, že při obhajobě bude neobratná, ale (spoiler k AUS 2016)
Spoiler!
třeba překvapí a ukáže skvělé představení podobně jako Kristie.
Porota by rovněž mohla být dost zahořklá, protože Lisa měla prsty ve vyloučení pěkné řádky porotců. Z hlediska editu však tuším, že to vyhraje, ale asi to bude hodně těsné (taky měla snad nejdelší finálovou montáž v závěru dílu).
Dave: Jeho status proplouvajícího underdoga se skrytou imunitou v kapse bohužel hodně utrpěl vyzrazením starého přátelství s Mattem. Kdyby to nevyšlo najevo, věřím, že by to celé vyhrál - porota však vypadala dost naštvaně a hlavně Tara v Jury Ville to hodně špatně nesla. Aspoň nás čeká hodně vypjatá FTC. Sice to vypadá, že asi žádné hlasy nedostane, ale třeba nás tím střihem chtějí jenom zmást. Tipuju, že nějaké hlasy nakonec dostane, ale na výhru to stačit nebude.
Tess: Té to přeju ze všech nejméně a doufám, že nevyhraje. Sice měla v posledních pár dílech edit outsiderky, která si musela své místo v F3 vybojovat přes imunity (a respekt za to!), ale její fanditelnost u mě klesla nesympatickým chováním na začátku řady (posmívání se Dylanovi atd.) a již zmiňovanou herní jalovostí. Nejvíc se však bojím toho, že se většina porotců buď nechá zviklat Adamem, nebo jí dají hlas prostě proto, že ho nechtějí dát Lise (zahořklost) ani Daveovi (přátelství s Mattem). To by byl asi nejhorší závěr této celkem solidní Kiwi řady.

P.S. Taky jsem zvědavá, s kým měla Lisa pre-game alianci, kterou zmiňuje v ukázce na příští díl :o Tohle by si možná měla produkce v příští řadě pohlídat - jak staré známosti (Matt/Dave), tak i navazování aliancí v pre-game Ponderose (v US Survivoru mají hráči před hrou přísný zákaz komunikovat mezi sebou, ale Kiwíci na to očividně kašlou).

P.P.S. Taky docela stojí za to si připomenout tuhle scénu... Že by se nám už v prvním díle snažili střihači něco naznačit? :shock:
https://youtu.be/QDucHruUdgc
A fan of Survivor & The Amazing Race
US Survivor: S01-S46
AUS Survivor: 2016-2024
NZ Survivor: S01, S02
CZ & SK Survivor: Trosečník (2006), Ostrov (2016), Robinsonův ostrov (2017), Robinsonův ostrov 2 (2018), Survivor CZ&SK (2022 - 10 epizod)
The Amazing Race: S01-S13

Obrázek

Uživatelský avatar
hozu
A fan of Stephenie LaGrossa
Příspěvky: 523
Registrován: 26 srp 2013, 10:04
Nejoblíbenější série: S: S01, S06, S11, S13, S15, S16, S18, S20, S25, S28, S31, S33, S37
S AU: S02, S03, S04, S06
TAR: S01, S03, S05, S07, S10, S12, S14, S17, S23
TAR CAN S01, S04

Survivor NZ: S2 - Thailand - EP14

Příspěvekod hozu » 29 črc 2018, 02:28

ItalianManiac píše:P.S. Taky jsem zvědavá, s kým měla Lisa pre-game alianci, kterou zmiňuje v ukázce na příští díl :o Tohle by si možná měla produkce v příští řadě pohlídat - jak staré známosti (Matt/Dave), tak i navazování aliancí v pre-game Ponderose (v US Survivoru mají hráči před hrou přísný zákaz komunikovat mezi sebou, ale Kiwíci na to očividně kašlou).


A zrovna u tohoto mi přišlo, že to bylo dost vytržené z kontextu, takže i nějakou takovou odpověď očekávám. Ale osobně taky doufám, že Lisa překvapí a totálně si to podá.
K tomu editu v závěru dílu. Taky mě to zaujalo kolik času měla Lisa, ale na druhou stranu, reálně si myslím, že Tess je její největší konkurence a u ní vykřesat herní "příběh" je podle mého mnohem těžší. Takže ta délka medailonku nemusí ještě nic znamenat. Souhlasím s tím, že bude možná záležet na Adamovi a podle toho se asi odvine ten finiš.
Australian Survivor: Phoebe, Kate, Craig, Nick (1) Luke, Sarah, AK (2) Benji, Shonee, Brian (3) Harry, Luke, Pia (4) Shonee, Phoebe, Harry, Nick (5) Hayley, Wai, George (6) KJ, Nina (7)
Survivor Israel: Dan, Naema (1), Yulia (6)
Survivor New Zealand: Eve, Lisa (2)
Survivor South Africa: Werner, Toni, Palesa (6) Rob (7)
The Amazing Race Canada: Vanessa a Celina, Jody & Cory (1), Sukhi a Jinder (2) Simi a Ope, Nic a Sabrina (3) Steph a Kristen (4)


Zpět na „Survivor New Zealand: S2 - Thailand“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů