Survivor New Zealand: S01 - Nicaragua

San Juan del Sur, Nicaragua
2017
Uživatelský avatar
hozu
A fan of Stephenie LaGrossa
Příspěvky: 523
Registrován: 26 srp 2013, 10:04
Nejoblíbenější série: S: S01, S06, S11, S13, S15, S16, S18, S20, S25, S28, S31, S33, S37
S AU: S02, S03, S04, S06
TAR: S01, S03, S05, S07, S10, S12, S14, S17, S23
TAR CAN S01, S04

Survivor New Zealand: S01 - Nicaragua

Příspěvekod hozu » 15 čer 2017, 02:24

Sleduje tu někdo novozélandský Survivor? Já na tuhle řadu čekal již od té australské a jsem rád, že jsem se i nakonec dočkal. Po dvanácti dílech to není vůbec špatná verze Survivoru a má i několik příjemných prvků z kořenů show (16 hráčů, žádné HII). Bohužel místo toho tu je RI, který je podle mého opět spíše přítěží pro celou zajímavost hry a Nikaragua fakt není pěkná země pro série na pláži. Přesto se mi docela líbí, že většina hráčů minimálně vidělo americkou show, takže i docela hrají. A občas i velice příjemně překvapí. Jen ta novozélandská angličtina je místy docela šílená :D
Australian Survivor: Phoebe, Kate, Craig, Nick (1) Luke, Sarah, AK (2) Benji, Shonee, Brian (3) Harry, Luke, Pia (4) Shonee, Phoebe, Harry, Nick (5) Hayley, Wai, George (6) KJ, Nina (7)
Survivor Israel: Dan, Naema (1), Yulia (6)
Survivor New Zealand: Eve, Lisa (2)
Survivor South Africa: Werner, Toni, Palesa (6) Rob (7)
The Amazing Race Canada: Vanessa a Celina, Jody & Cory (1), Sukhi a Jinder (2) Simi a Ope, Nic a Sabrina (3) Steph a Kristen (4)

Uživatelský avatar
ItalianManiac
Příspěvky: 881
Registrován: 23 zář 2014, 19:42
Nejoblíbenější série: Australia, Africa, Marquesas, Amazon, PI, Palau, China, Gabon, Tocantins, HvV, Philippines, BvW, Cagayan, Worlds Apart, Cambodia, Kaoh Rong, GI, WaW, AUS (2016-2020)
Nejméně oblíbené série: Thailand, Fiji, Nicaragua, Island of the Idols
Bydliště: Jihlava

Survivor New Zealand: S01 - Nicaragua

Příspěvekod ItalianManiac » 16 čer 2017, 09:25

Já sleduju, i když jsem kvůli titulkování finále S34 pořád o pár dílů pozadu. I když je místy vidět, že je to o něco "levnější" verze než třeba ta australská, pořád je to na docela dobré úrovni. Hodně mi to připomíná starší řady Survivora, kdy šlo pouze o přežívání a taktizování a ne o hromadu různých twistů. I když v NZ verzi o přežívání asi tolik nepůjde - přijde mi, že mají na Survivora nějak moc kusů oblečení :D Má to svoje mouchy, ale na zabíjení času v off-season je to velmi příjemná řada. Ani ten RI mi tolik nevadí, aspoň mají čím zaplnit tu dvojnásobnou stopáž. Někteří hráči taky příjemně překvapili úrovní hry :) A s angličtinou souhlasím, je to ještě horší než australská, a když si někdy společně mumlají v přístřešku, tak mám problém pochytit význam i já :heat: :D
A fan of Survivor & The Amazing Race
US Survivor: S01-S46
AUS Survivor: 2016-2024
NZ Survivor: S01, S02
CZ & SK Survivor: Trosečník (2006), Ostrov (2016), Robinsonův ostrov (2017), Robinsonův ostrov 2 (2018), Survivor CZ&SK (2022 - 10 epizod)
The Amazing Race: S01-S13

Obrázek

Uživatelský avatar
hozu
A fan of Stephenie LaGrossa
Příspěvky: 523
Registrován: 26 srp 2013, 10:04
Nejoblíbenější série: S: S01, S06, S11, S13, S15, S16, S18, S20, S25, S28, S31, S33, S37
S AU: S02, S03, S04, S06
TAR: S01, S03, S05, S07, S10, S12, S14, S17, S23
TAR CAN S01, S04

Survivor New Zealand: S01 - Nicaragua

Příspěvekod hozu » 16 čer 2017, 23:50

Taky jsem si občas říkal, že to asi bude nějaká levnější verze. Hlavně je to vidět na odměnách, které jsou snad stále jen nějaká "jídla na pláži", ale právě to kouzlo těch starších řad se mi na tom taky líbí. Přijde mi, že tam je taková ta "hráčská pohoda", kdy i my diváci můžeme vidět, že si to tam hráči vlastně i docela užívají. A ne se jen osekaně protaktizovávají co nejdál.
Jako pro natáhnutí těch dvou dílů ten RI samozřejmě má smysl. Aspoň to působí, že vždycky někdy odejde. To je fajn. Pro mě je to hlavně taková výplň, než začne červencový TAR Canada s bonusem v podobě naprosto podivných záběrů z novozélandské televize těsně před reklamou :D .
Občas jsem co se týče angličtiny rád, že některým hráčům (hlavně Tom), nefungují mikrofony a je to celé otitulkované :D
Australian Survivor: Phoebe, Kate, Craig, Nick (1) Luke, Sarah, AK (2) Benji, Shonee, Brian (3) Harry, Luke, Pia (4) Shonee, Phoebe, Harry, Nick (5) Hayley, Wai, George (6) KJ, Nina (7)
Survivor Israel: Dan, Naema (1), Yulia (6)
Survivor New Zealand: Eve, Lisa (2)
Survivor South Africa: Werner, Toni, Palesa (6) Rob (7)
The Amazing Race Canada: Vanessa a Celina, Jody & Cory (1), Sukhi a Jinder (2) Simi a Ope, Nic a Sabrina (3) Steph a Kristen (4)

jukab
Příspěvky: 165
Registrován: 29 srp 2013, 19:04

Survivor New Zealand: S01 - Nicaragua

Příspěvekod jukab » 05 črc 2017, 21:24

Taky sleduju, jsem u 12.dílu a baví mě to :) Postrádá to trochu invenci v soutěžích a nemám vyloženého favorita, což je vždycky škoda, ale je to odlehčenější než origo verze a přes delší délky se nenudím, což se mi u australské verze, přesto, že byla jinak lepší, stávalo. Blindside 12.dílu se dal čekat, ta trojka byla prostě moc viditelně pevná a naivní. Jinak předchozí děj žádné překvapení na kmenovkách nepřinesl, tak doufám, že dál to bude zajímavější. Pobavila aspoň snaha zahazovat soutěže, Jakovy občasný šplouchy ("Snad ani nebudeme muset soutěžit",....) a celkově slušný formát, záběr na kynkažua, opylujícího orchidej, byl prostě highlight celé série :)

Taky vám přišlo, že Lou jako by z oka vypadla Kristie z australské verze?

Uživatelský avatar
hozu
A fan of Stephenie LaGrossa
Příspěvky: 523
Registrován: 26 srp 2013, 10:04
Nejoblíbenější série: S: S01, S06, S11, S13, S15, S16, S18, S20, S25, S28, S31, S33, S37
S AU: S02, S03, S04, S06
TAR: S01, S03, S05, S07, S10, S12, S14, S17, S23
TAR CAN S01, S04

Survivor New Zealand: S01 - Nicaragua

Příspěvekod hozu » 11 črc 2017, 00:50

Tak jsem to viděl celé a za mě docela spokojenost. Byl to vážně takový návrat k počátkům. Hudba se sice z toho občas snažila vykřesat větší drama než to doopravdy bylo, ale jinak jsme spokojený. RI bych samozřejmě stále oželel, ale jinak tam z produkčně nebylo nic, co by vadilo. Herně už je to trochu jiné. Dále spoilerově...
Spoiler!
Z finálové trojice pro mě určitě nejzajímavější hru hrála ta Barb, ale opět se tak nějak ukázalo, že on ten sociální aspekt je asi nejdůležitější vůbec. Z hráčů jsem jinak docela fandil Tomovi, ale jak začal vyhrávat ty imunity, tak nadšení opadlo, jelikož se tím ztratil veškerý herní potenciál. Avi je prostě sympaťák a není se čemu divit, že vyhrál.

Celkově je tohle rozhodně příjemná jednohubka ke zkrácení čekání na další RS (i když další série bych klidně bral). Jen na to "reuninu" mi trochu vadilo, že jak si to ten moderátor docela jel v té show po svém, tak tam snad odvykládal úplně všechny Probstovy reunionové repliky. Což je trochu škoda.

jukab: Jo, Lou se trochu na Kriste podobala :D

Oblíbení hráči: Tom, Shannon
Australian Survivor: Phoebe, Kate, Craig, Nick (1) Luke, Sarah, AK (2) Benji, Shonee, Brian (3) Harry, Luke, Pia (4) Shonee, Phoebe, Harry, Nick (5) Hayley, Wai, George (6) KJ, Nina (7)
Survivor Israel: Dan, Naema (1), Yulia (6)
Survivor New Zealand: Eve, Lisa (2)
Survivor South Africa: Werner, Toni, Palesa (6) Rob (7)
The Amazing Race Canada: Vanessa a Celina, Jody & Cory (1), Sukhi a Jinder (2) Simi a Ope, Nic a Sabrina (3) Steph a Kristen (4)

jukab
Příspěvky: 165
Registrován: 29 srp 2013, 19:04

Survivor New Zealand: S01 - Nicaragua

Příspěvekod jukab » 11 črc 2017, 16:44

Taky mám dokoukáno :) Na první řadu to Kiwíci zvládli fakt nad očekávání

Plusy:
- znělka
- reunion, docela zábavný
- neusnadněný život v táboře
- závěrečná kmenovka, kde to porotci TOP3ce docela osolili
- pár zajímavých hráčů (Jak, Barb, Shay, Tom, Mike, Avi, Sala, Izzy), i ostatní se snažili aspoň trochu hrát
- vtipné momenty, vč. závěrečných záběrů a la Baywatch

Mínusy:
- neměl jsem vyloženého favorita
- chyběl pořádný stratég
- Redemption Island
- některé díly zbytečně dlouhé

berka496
Příspěvky: 45
Registrován: 02 led 2017, 14:28

Survivor New Zealand: S01 - Nicaragua

Příspěvekod berka496 » 06 srp 2017, 22:00

Povedená první série. Pro další sérii to potencionál rozhodně má. Škoda, že zatím nebudou české titulky. Intro taky povedené! Obzvlášť, když slyším soundtrack z USA Survivoru. Spíš mně někdo vysvětlete, že mohli použít tu americkou, když pro mezinárodní verzi je jiná? Takže USA soundtrack verzi mohli použít australané a teď i novozélanďané. Co si vzpomínám, když začínala USA verze tak bylo řečeno, že žádná mezinárodní verze ji nesmí použít a pro ostatní bude složen jiný Survivor soundtrack. A najednou ji mohou použít kromě Američanů i jiní :cry: ? Kéž by Nova pro další řadu použila tu americkou verzi.

Uživatelský avatar
Yedko
Příspěvky: 264
Registrován: 10 úno 2020, 22:29
Nejoblíbenější série: 20, 16, 13, 1, 40
Nejoblibenější hráči: Domenick, Tony, Andrea, Brenda, Coach, Cirie, Yul, Richard
Nejméně oblíbené série: 39, 37, 35, 30, 21, 5
Kontaktovat uživatele:

Survivor New Zealand: S01 - Nicaragua

Příspěvekod Yedko » 28 črc 2020, 15:13

berka: Pokud se nepletu tak je americká a evropská licence. Nova má koupenou (i na 3.sérii) evropskou, takže ne.

Na toto se koukněte až pokud jste shlédli celou sérii nebo vám to je jedno:
Spoiler!
Celkově docela překvapení. Škoda že tento docela nadprůměrný cast neměl nějakou větší zkušenost s tím, že "podrážet" je v té hře základ a že je to úplně normální. Hrát třeba třetí NZ sérii tak to mohlo být trochu jiný a hráč jako Avi by se neměl absolutně šanci dostat do final3. Pak by to bylo zajímavější. Na Barb narozdíl od kolegy nehodnotím kladně absolutně nic. To že "chtěla hrát" nemělo nic společného s nějakou strategií, protože jinak by se nenavázala na Toma s Avim. Prostě ji jen někdo nebyl sympatický tak ho kopla do řiti. Celou dobu se chovala jako typická white privilege lady v domácnosti a v životě by nedostala jediný hlas i kdyby tam byla s kýmkoliv a hrála jakoukoliv dobrou hru. Jak házela její obvyklé ksichty tak mi bylo na zvracení. Horší sociální hru měla snad už jen Natalie Cole z David v Goliath. Hovno v ucpaný v záchodě co nejde spláchnout bylo docela vhodné přirovnání. Nejvtipnější moment hry byl odchod Jakoba ze kmenovky :D Správnej týpek.

Celkově nejsem nerad, že jsem tuto sérii shlédnul a určitě si před koukáním Austrálie dám i sérii druhou :idea:
Vytvářet pětačtyřicátou sérii (od roku 2000) není tak lehké, jako vytvářet osmou sérii (od roku 2016). Myslete, prosím, na to při vašem urážení. Pokud máte hlavní problém s tím koukat na více černochů a homosexuálů tak jste ubozí. Ale souhlasím, že US40 měla být sérii poslední...


Zpět na „Survivor New Zealand: S01 - Nicaragua“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti