Survivor South Africa: S07 - Island of Secrets

Upolu, Samoa
2019
Uživatelský avatar
hozu
A fan of Stephenie LaGrossa
Příspěvky: 523
Registrován: 26 srp 2013, 10:04
Nejoblíbenější série: S: S01, S06, S11, S13, S15, S16, S18, S20, S25, S28, S31, S33, S37
S AU: S02, S03, S04, S06
TAR: S01, S03, S05, S07, S10, S12, S14, S17, S23
TAR CAN S01, S04

Survivor South Africa: S07 - Island of Secrets

Příspěvekod hozu » 16 srp 2019, 16:08

Sledujete tuhle mezinárodní verzi? Osobně jsme nebyl moc nadšený z nějakého ostrova, který obvykle znamená, že kopu divných výhod. naštěstí mi přijde, že to produkce až tak nepřehání, takže to lze i celkem obstojně přežít. Monentálně jsme viděl čtrnáctý díl, který mě zároveň donutil i zareagovat a něco k němu napsat.
Spoiler!
Co se tu totiž stalo mi přijde dost šílené. I na poměry Survivoru a sociální hry. Sice to ukazuje na jednu stranu tu šílenou dominanci Roba, ale celé to chování jeho aliance je dost nechutné. Hlavně Stephi je neskutečně iritující a to jak zpražili Jaquese za to, že si vůbec snažil dovolit hrát. Je pravdou, že hrou tohle sloučení dost připomíná RI, kde si další Rob stejně vodil svoje ovečky, které za něj dělaly všechnu špinavou práci.
V podstatě mě víc baví reakce poroty, než samotná TC. Mmamy je mi líto, vypadla opravdu nešťastným způsobem.


Sledujete? Baví vás ta série?
Australian Survivor: Phoebe, Kate, Craig, Nick (1) Luke, Sarah, AK (2) Benji, Shonee, Brian (3) Harry, Luke, Pia (4) Shonee, Phoebe, Harry, Nick (5) Hayley, Wai, George (6) KJ, Nina (7)
Survivor Israel: Dan, Naema (1), Yulia (6)
Survivor New Zealand: Eve, Lisa (2)
Survivor South Africa: Werner, Toni, Palesa (6) Rob (7)
The Amazing Race Canada: Vanessa a Celina, Jody & Cory (1), Sukhi a Jinder (2) Simi a Ope, Nic a Sabrina (3) Steph a Kristen (4)

Uživatelský avatar
hozu
A fan of Stephenie LaGrossa
Příspěvky: 523
Registrován: 26 srp 2013, 10:04
Nejoblíbenější série: S: S01, S06, S11, S13, S15, S16, S18, S20, S25, S28, S31, S33, S37
S AU: S02, S03, S04, S06
TAR: S01, S03, S05, S07, S10, S12, S14, S17, S23
TAR CAN S01, S04

Survivor South Africa: S07 - Island of Secrets

Příspěvekod hozu » 14 zář 2019, 11:37

No, tak finále je za námi a musím říct, že tohle bylo fakt něco neskutečnýho, tak tu aspoň dokončím svoji samomluvu :D . Zbytek raději spoilery, protože takovou hru si v Survivoru už dlouho nepamatuju.

Spoiler!
Na rovinu musím říct, že tohle byla jedna z nejzajímavějších sérií vůbec. Ačkoliv měla hodně ingrediencí současného amerického Survivoru (hromada výhod, hromada imunit), které jsou často uzpůsobeny, aby balancovaly hru a zabránili herní dominanci, dokázal Rob pravý opak. Způsob, jakým pak ostatní hráče ovládal v sociální, strategické i fyzické složce hry bylo úchvatné sledovat. Pokud ti lepší vítězové vyhráli, že byli o krok před svými soupeři, on byl bezmála na míle daleko. Takto vyrovnanou a stabilní hru jsem dlouho neviděl. Silná aliance, kterou pomocí hodnot jako rodina a dobro, pevně přidružil k sobě a kdokoliv, kdo pomyslel na její rozbití, byl okamžitě smeten pryč, ukázala sílu jako charismatu a přesvědčování. Místy to bylo až děsivé a kulminovalo v poměrně nechutnou epizodku, kdy byl jeden hráč ostatními členy téměř šikanován a označen za veřejného nepřítele, jen proto, že si dovolil oponovat všeobecnému mínění, respektive si vůbec dovolil hrát. Co bylo z diváckého hlediska trošku trpčí sledovat, bylo pro vlastní potřeby obhájeno jako konání morálního dobra a z hlediska hry to byl skutečně efektivní způsob, jak držet moc až do samotného finále. Sílu jeho hry myslím nejlépe shrnuje naprosto geniální důvod, jakým si Nicole vysvětlila jeho uchování ve hře, na úkor plánu svých spoluhráček, vytvořit alianci: “Rob is true women empowerment.” Mimochodem, Nicole mě taky dost překvapila na FTC, jelikož mi přišlo, že až do závěrečné Robovi promluvy, byly její odpovědi podle mého mnohem konzistentnější. Docela mě zajímá, kolik hlasů jí bylo uděleno spíš jako anti-Rob.

Je sice pravda, že takto dominantní hra přinesla i negativa z čistě diváckého pohledu, jelikož většinu času byla hra předvídatelná, čemuž pomohla především editace dílů, která často odhalila v podstatě celý plán, takže napětí bylo často tu tam. Zároveň však přinášela až nebývale komplexní pohled do myšlení vítěze a člověk tam mohl snáze pochopit důvody jeho činů. A že některé tahy byly vskutku fenomenální. V mnoha hráčích četl jak v otevřené kniha (Jak Steffi odhalil, že potkala svoji kamarádku na IoS bylo totálně šokující :D ) a pokud ne, obvykle mu to řekli jeho věrní. Naprosto neskutečné. Líbí se mi jakými způsoby dokáže tahle soutěž, ačkoliv ve své jihoafrické mutaci, stále překvapit.

Jinak, Durao, hráč co neměl vůbec šanci na FTC, to se taky moc často nevidí, jelikož takto ignorovaného hráče jsem taky dlouho neviděl. Ale vzal to očividně jako srandu :D
Australian Survivor: Phoebe, Kate, Craig, Nick (1) Luke, Sarah, AK (2) Benji, Shonee, Brian (3) Harry, Luke, Pia (4) Shonee, Phoebe, Harry, Nick (5) Hayley, Wai, George (6) KJ, Nina (7)
Survivor Israel: Dan, Naema (1), Yulia (6)
Survivor New Zealand: Eve, Lisa (2)
Survivor South Africa: Werner, Toni, Palesa (6) Rob (7)
The Amazing Race Canada: Vanessa a Celina, Jody & Cory (1), Sukhi a Jinder (2) Simi a Ope, Nic a Sabrina (3) Steph a Kristen (4)


Zpět na „Survivor South Africa S07: Island of Secrets“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů