AU Survivor 2019: CvC II - EP24 - finále

Savusavu, Fiji
2019
Uživatelský avatar
ItalianManiac
Příspěvky: 883
Registrován: 23 zář 2014, 19:42
Nejoblíbenější série: Australia, Africa, Marquesas, Amazon, PI, Palau, China, Gabon, Tocantins, HvV, Philippines, BvW, Cagayan, Worlds Apart, Cambodia, Kaoh Rong, GI, WaW, AUS (2016-2020)
Nejméně oblíbené série: Thailand, Fiji, Nicaragua, Island of the Idols
Bydliště: Jihlava

AU Survivor 2019: CvC II - EP24 - finále

Příspěvekod ItalianManiac » 17 zář 2019, 18:00

Epizoda 24 - finále
17.9.2019
A fan of Survivor & The Amazing Race
US Survivor: S01-S46
AUS Survivor: 2016-2024
NZ Survivor: S01, S02
CZ & SK Survivor: Trosečník (2006), Ostrov (2016), Robinsonův ostrov (2017), Robinsonův ostrov 2 (2018), Survivor CZ&SK (2022 - 10 epizod)
The Amazing Race: S01-S13

Obrázek

Uživatelský avatar
hozu
A fan of Stephenie LaGrossa
Příspěvky: 523
Registrován: 26 srp 2013, 10:04
Nejoblíbenější série: S: S01, S06, S11, S13, S15, S16, S18, S20, S25, S28, S31, S33, S37
S AU: S02, S03, S04, S06
TAR: S01, S03, S05, S07, S10, S12, S14, S17, S23
TAR CAN S01, S04

AU Survivor 2019: CvC II - EP24 - finále

Příspěvekod hozu » 18 zář 2019, 15:01

Tak a je to tu, víceméně se potvrdilo to, v čem nám střih tak nějak utvrzoval, Pia se skutečně probojovala do finále a uzmula vítězný titul. Musím říct, že svoji roli před porotou obhájila perfektně (ostatně, dalo se čekat, že by to mohla být její parketa :D ). Ne, nepočítaje Kristie, tak si myslím, že jsme byli asi svědky neskutečného výkonu. To jak zpražila Davida, za to že jí řekl, že ji vnímá jako "goat," bylo neskutečné. Sice mi bylo líto, že díky tomu Badon nedostal ani hlas (tak zle vážně nehrál), jen proti Piině výkonu se zřejmě nedalo obstát. Zajímalo by mě, jak by to třeba vypadalo, kdyby tam byl s Harrym.

Každopádně Baden překvapil, že vyhrál závěrečnou imunitu. Bohužel to však zřejmě pro oči poroty byl až moc pozdní trumf a celkově mi přišlo, že
pak v argumentech dost během obhajoby tápal. Přesto, vydržet skoro sedm hodin bylo šílené. Líbí se mi, že australský Survivor stále drží tuhle tradici těžké výdržovky do samotného závěru.

Přesto mám k finálovému dílu i pár výtek, či lépe řečeno věcí, co mě trochu zklamaly. První je absence Rite of Passage. Podle mého bylo fajn, že tenhle prvek australský Survivor navrátil a bylo dost škoda, že skončila teprve po třech sériích. Pak formát kmenovky, které bylo zase ono podivné hádání navzájem (vím, že bylo i minule), přesto se mi ten formát stále nelíbí. Jihoafrický Survivor letos končil klasickou otázkou od každého člověka a je to fajn slyšet myšlenku od každého porotce. Beru to tak, že asi každý dostal šanci promluvit, ale je škoda, že jsme to nemohli vidět,protože to zmizelo ve střižně. A závěrečné, kde je reunion? :D Jo, vím, že není, protože JLP a někteří z aktuální série právě točí All-stars sérii, ale osobně mi trochu chybělo takové to závěrečné shrnutí série.

Přesto sérii jako takovou hodnotím určitě pozitivně. Osobně měla podle mého trošku silnější pre-merge část hry, ale to neznamená, že druhá půlka nebyla zábava. Osobně ji řadí v oblíbenosti na druhé místo, hned za druhou sérii, která je podle mého stále nedostižná.

oblíbenci: Luke, Pia, Baden, Harry, Janine, Daisy, Ross
Australian Survivor: Phoebe, Kate, Craig, Nick (1) Luke, Sarah, AK (2) Benji, Shonee, Brian (3) Harry, Luke, Pia (4) Shonee, Phoebe, Harry, Nick (5) Hayley, Wai, George (6) KJ, Nina (7)
Survivor Israel: Dan, Naema (1), Yulia (6)
Survivor New Zealand: Eve, Lisa (2)
Survivor South Africa: Werner, Toni, Palesa (6) Rob (7)
The Amazing Race Canada: Vanessa a Celina, Jody & Cory (1), Sukhi a Jinder (2) Simi a Ope, Nic a Sabrina (3) Steph a Kristen (4)

sheldom
Příspěvky: 181
Registrován: 15 srp 2015, 16:10
Nejoblíbenější série: Borneo S01, Pearl Islands S07, All-Stars S08, Guatemala S11, China S15, Micronesia S16, Australian Survivor
Nejméně oblíbené série: Africa S03, Thailand S05, Samoa S19, BvW S27, SJDS S29

AU Survivor 2019: CvC II - EP24 - finále

Příspěvekod sheldom » 18 zář 2019, 18:25

Pia na závěrečné kmenovce předvedla výkon, který jsme od ní nejspíš čekali a tak Badenovo "zapojení" do společnosti trochu ztratilo svoje kouzlo a celkově Baden moc nenašel téma, kterým by porotu přesvědčil. Brzí mě, že jsme neslyšeli nic od Abbey nebo Daisy, to samotné čtení hlasů rovnou má určitě svoje kouzlo, ale nevěřím, že to všichni vydrží takovou dobu tajit, navíc když je při čtení i rodina.
David byl evidentně finálovou dvojkou zklamaný, ale i přesto se rozhodl pro většího hráče a výsledek skončil až neuvěřitelných 9:0 :shock:
Pobavilo gesto JLP na Luka a Harryho knírek :D
A teď se můžeme těšit na All-stars, postav mají za ty 4 série více než dost, tak snad tam budou nějací moji oblíbenci ;)
Survivor
S01: Richard; S02: Elizabeth, Rodger, Jeff; S03: Kim P.; S04: Boston Rob; S05: Shii Ann; S06: Heidi, Dave; S07: Rupert, Ryan O.; S08: Boston Rob, Rupert; S09: Eliza; S10: Stephenie; S11: Judd, Stephenie; S12: Terry; S13: Penner, Yul; S14: Yau-Man; S15: Amanda, James, Todd; S16: Amanda, James, Penner; S17: Randy, Sugar, Bob; S18: Stephen; S19: Monica, Dave; S20: Boston Rob, Sandra; S21: Brenda, Marty; S22: Boston Rob, Natalie, Andrea; S23: Jim, Albert; S24: Troyzan, Chelsie; S25: Penner, Skupin; S26: Laura, Andrea, Brenda; S27: Vytas; S28: Spencer; S29: Kelley, Jeremy, Natalie
AUS S03: Nick, Phoebe, Craig AUS S04: Luke, Jericho, Sarah, Tessa AUS S05: Benji, Robbie, Paige AUS S06: Luke, David, Harry, Pia AUS S07: Phoebe, Nick, Shonee, David, Harry, Brooke AUS S08: George, Kez, Simon AUS S09: Mark & Sam, Nina AUS S10: George, Shonee, Liz AUS S11: Aileen, Val, Mark
RO S01: Marek, David RO S02: Radim, Bizon

strom-z
Příspěvky: 169
Registrován: 30 zář 2017, 15:59
Nejoblíbenější série: Heroes vs. Villains, Micronesia, All-Stars, Cagayan, Second Chance, Samoa, Pearl Islands
dark horses: Gabon (hillarious), kontroverzní Caramoan za post-merge
Nejoblibenější hráči: US: Cirie, BRob, Parvati, Malcolm, Sandra, Kelley, Tony, Natalie A., Amanda, Andrea, Yul, Corinne AUS: Phoebe, Nick, Šamponela, Flick, Brooke, David, Benji, Craig, Henry, Sam (S3), Tessa, Kristie
Nejméně oblíbené série: Island of the Idols, Ghost Island, HvHvH, Thajsko (nedokoukal jsem)

AU Survivor 2019: CvC II - EP24 - finále

Příspěvekod strom-z » 18 zář 2019, 23:29

já budu trošku kritičtější, AuSurvivor 2019 měl podle mě o dost lepší pre-merge než 2018, ale v post-merge to bylo přesně naopak.
nebyla to nikdy vyložená nuda, ale taky mi tam chybělo víc fakt super míst, humor, jakym minulou sezónu geniálně okořenila
Spoiler!
Shonella nebo záporák King Grub, kterej namyšlený "šampióny" doháněl k nepříčetnosti.


co tady byly největší momenty? jasně, Luke je super, ale spíš super týpek a charakter než super hráč (byť hraje slušně) a trošku mi ta láska k němu už připomínala Ozzyho, Joeyho nebo Ricka Devense - ani tihle tři, ani Luke nehráli nějak bezchybnou hru, Luke byl několikrát pěkně "blindsided" a když jeho immunity run skončil, prostě šel domů. jo, bylo to celkem emocionální, ale přesto to pro mě Australani ždímali až trošku přehnaně...

v merge jsem sestavu hráčů vnímal strašně nadějně, jenže zatimco Pia a Janine potvrdily velký herní kvality a Pia dost zaslouženě vyhrála (byť její hra nebyla perfektní, zachránil ji deus ex machina Luke), hráči jako Baden, John nebo Daisy (ta se aspoň snažila) nekladli nějakej pořádnej odpor (Simona radši ani nekomentuju) a Harry hrál sice z Contenders asi nejlíp, ale že by z toho byly nějaký super TV momenty? nepřišlo mi.

chudák Baden... když na tý závěrečný kmenovce začal mluvit, překvapeně jsem koukal, jestli neuvidíme novou
Spoiler!
Kristie
ze sezóny 2016, ale opak se stal pravdou, Badenovi všechna čest za snahu, ale prostě proti Pie neměl nárok a podle mě zaslouženě nedostal ani hlas - stejně by dopadl proti Harrymu. podle mě oproti sezónám 2016/2018 bohužel dost anti-climactic závěr. byť pár momentů bylo - jak Pia setřela Davida bylo naprosto dokonalý ;)))

ovšem ano, absence reunionu velký mínus (doufám že jen jednorázově kvůli časovejm problémům s All Stars) a ta forma tribalu byla podivnej mix klasickejch otázek, do kterejch pak mohl každej volně zasahovat... hmmm :D ... ale furt vlastně lepší než ta naprostá blbost "Outwist Outplay Outlast" z US verze. a STRAŠNĚ mi vadí, že US verze se naprosto vys**la na opening speeches - některý tradice by se opouštět neměly.

za mě jsou na tom sezóny 2016, 2017 a 2018 kvalitativně dost podobně - 2017 by vedla, jenže v poslední třetině silně uvadne a má nejslabší finále, zatimto 2016 má velmi fajn pre-merge a fantastickej závěr + 2018 nejslabší pre-merge, ale celkově asi nejlepší post-merge.

2019 u mě bohužel těsně asi nejslabší, byť furt OK.

best hráči: Pia, Janine, Harry, Luke, Shaun
oblíbení hráči: Daisy, Pia, Janine, David, Andy, Luke
chci vidět znova: Daisy, David, Andy, Janine

PS: smí se tu hovořit o nadcházející all-star řadě a castu? leaknutej cast vypadá fakt dobře, nemůžu se dočkat!! a pevně doufám, že Season 8 už to hodně diskutabilní téma Champions vs Contenders bude opuštěno, za mě to stačilo jednou

Uživatelský avatar
ItalianManiac
Příspěvky: 883
Registrován: 23 zář 2014, 19:42
Nejoblíbenější série: Australia, Africa, Marquesas, Amazon, PI, Palau, China, Gabon, Tocantins, HvV, Philippines, BvW, Cagayan, Worlds Apart, Cambodia, Kaoh Rong, GI, WaW, AUS (2016-2020)
Nejméně oblíbené série: Thailand, Fiji, Nicaragua, Island of the Idols
Bydliště: Jihlava

AU Survivor 2019: CvC II - EP24 - finále

Příspěvekod ItalianManiac » 21 zář 2019, 16:16

Tak já taky ještě dodatečně napíšu dojmy z posledního dílu a celkově z celé série :)

Na úvod mě trochu zklamalo, že tentokrát v posledním díle chybělo tradiční Rites of Passage, které už několik dlouhých let postrádám u US Survivora. Vždycky bylo pěkné si připomenout alespoň krátkým sestřihem soutěžící, kteří vypadli v úvodních fázích soutěže. Někteří jako Sammy nebo Hannah prostě museli být "under-edited" i v posledním dílu.

Jak už je u AU Survivora zvykem, před finální soutěží nás nejprve čekalo setkání soutěžících se svými blízkými. Závěrečná soutěž o imunitu pak byla opět brutální výdržovka, kde dokonce došlo k překonání australského rekordu nejdelší soutěže. Do té doby to vypadalo, že soutěž potrvá věčně, ale jakmile se překonal rekord, nejdříve odpadl Harry a pak i Pia. Všichni tři podali vynikající výkony a Baden si zaslouží respekt za výhru té nejdůležitější imunity. Sám pak na Redditu zmínil, že mu z této trojice ta soutěž vyhovovala asi nejlíp, protože má velké nohy, ale malou váhu - mohl si ji tedy lépe rozkládat po ploskách nohou.

Baden tedy vyhrál poslední imunitu a dostal se tak do F2, ale zároveň musel vybrat, koho si na FTC vzít. Harry hrál na první pohled taktičtější hru než Pia a Baden by asi měl větší šanci na výhru s Piou. Bohužel, Badenova hra nebyla tolik výrazná a zřejmě by prohrál v obou případech (možná s Harrym by to nebylo tak jednoznačné). Chvíli jsem doufala, že si Baden nakonec vezme do F2 Harryho, ale edit jednoznačně ukazoval, že vyhraje Pia.

No a pak přišla na řadu finálová kmenová rada. Hned v úvodu přišlo další zklamání, když JLP prohlásil, že kmenovka bude probíhat v podobě "otevřeného fóra" po vzoru amerického Survivora. Asi jsem staromódní, ale otázky jednotlivých porotců mě vždycky bavily víc, než tohle vzájemné překřikování a skákání si do řeči. Vadí mi, že se pak někteří porotci ve střihu nedostanou ke slovu a já pak nevím, proč hlasují pro toho či onoho.

Nicméně k samotné kmenovce. Pia ukázala nejen své herecké schopnosti a podala neuvěřitelný výkon, až mi bylo chvílema Badena líto, jak se do něj opírala. Proti tomu se však nic říct nedá, je to taky jedna z taktik na FTC - prostě shodit druhého člověka v očích poroty, aby spíš hlasovali pro ni. Chudák Baden se však sotva dokázal ubránit. Podle jednoho rozhovoru s Lukem se pak prý Simon zeptal na otázku ohledně rýže - kvůli nočnímu rýžovému "dýchánku" s Lukem totiž pak rýže došla mnohem dříve než měla (a Luke o tom po příchodu do Jury Villy povyprávěl ostatním porotcům včetně toho, že se toho účastnil i Baden). Baden se do odpovědi kompletně zamotal a to ho prý údajně připravilo o možné hlasy od těch, kteří ještě nebyli rozhodnutí. Navíc se toho prý chytila i Pia a prohlásila, že nemůžou hlasovat pro někoho, kdo jim "kradl" rýži.

Nakonec to tedy na plné čáře vyhrála Pia se skórem 9:0. Jenom je škoda, že její vítězství bylo tak "průhledné" prakticky od prvního dílu ("Buď vypadnu jako první, nebo to celé vyhraju") a to hlavně kvůli střihu. Nedošlo tak vlastně k žádnému překvapení a celý závěr této jinak skvělé série působil tak nějak antiklimaticky.

Celkově mě však série hodně bavila a to o dost víc, než třeba ta předešlá. Poznali jsme spoustu skvělých hráčů i zábavných charakterů, soutěže pořád na top úrovni, prostě super. Určitě bych však zlepšila rovnoměrnost střihu (vypadnutí Sammy bez jediné zpovědi byla opravdu ostuda) a dala větší prostor neviditelným hráčům. A jak už jsem psala výše, trochu mě mrzí snaha podobat se US Survivoru, co se týče vynechání Rites of Passage nebo přechod na nový formát FTC (ale jak psal strom-z, aspoň to násilně nedělili na Outwit/Outplay/Outlast portions). Taky bych už se v následujících řadách asi nevracela k tématu CvC - vlastně opět vyhrál Champion, takže snad už nemá cenu hrát na "odvetu" Contenders.

No a příště nás čeká All-Stars série a na tu se neskutečně těším! :hungry: :dance:

Série AUS podle mé oblíbenosti:
1) 2017
2) 2019 - CvC II
3) 2018 - CvC
4) 2016
A fan of Survivor & The Amazing Race
US Survivor: S01-S46
AUS Survivor: 2016-2024
NZ Survivor: S01, S02
CZ & SK Survivor: Trosečník (2006), Ostrov (2016), Robinsonův ostrov (2017), Robinsonův ostrov 2 (2018), Survivor CZ&SK (2022 - 10 epizod)
The Amazing Race: S01-S13

Obrázek

sextant
Příspěvky: 335
Registrován: 30 srp 2013, 10:48

AU Survivor 2019: CvC II - EP24 - finále

Příspěvekod sextant » 21 zář 2019, 22:28

Mně se série líbila asi v mezích jak to uvádí ItalianManiac . Současně chci poděkovat všem znalcům co sem psali příspěvky a tím jsem se dozvěděl to co nešlo vypozorovat.
Co mně překvapilo byla malá účast v diskuzích vzhledem k množství vzdechů u US Survivoru jak je Australský Survivor vynikající.

jukab
Příspěvky: 165
Registrován: 29 srp 2013, 19:04

AU Survivor 2019: CvC II - EP24 - finále

Příspěvekod jukab » 23 lis 2019, 23:40

Gratulace Pie, udělala z toho na konci one-woman show :) Je zajímavý, že Janine a Luke chtěli v prvním hlasování Piu vyhodit, aby se postupem času stali jejími spojenci a fanoušky :) Finálovou dvojici vytvořili hráči, kteří oba málem nepřešli přes první hlasování svého kmene.

Plusy:
hráči, u mě oblíbení: Daisy, Janine, David, Ross, Abby
silný rozjezd i dění po promíchání
příběhy dvojiček Dave+Shaun, Janine+Harry, Luke a Matt
kmenová imunita a Davidovo vytvoření falešné imunity
pár hodně těžkých soutěží
napínavě sestříhané vyhazovy

Mínusy:
časté opakování názorů stejných hráčů, když by bylo zajímavější slyšet i jiné
chybí Reunion!
pár neviditelých hráčů
spousta imunit
Rossovo nezaviněné zranění
zbytečná jednodílná ExileBeach
vždycky to rychle uteklo :)

Je super, že na konci ukázali porotce, proč hlasují pro Piu. John je velký řečník a Luke to završil skvěle :)

Díky ItalianManiac za info ze zákulisí přes sociální sítě hráčů :)

Uživatelský avatar
Dejvy
Příspěvky: 250
Registrován: 27 srp 2013, 12:54
Nejoblíbenější série: Skoro všetky do S25 a potom už len Second Chance. (US)
Čo sa týka AU tak všetky, hlavne S04-2019 - Champions vs. Contenders II
Nejoblibenější hráči: Ozzy, Malcolm, Penner, Todd, Parvati, Amanda, James, Rich, Colleen, Rob M., Sandra, Brenda, Spencer, Yul, Terry, Tom W. (US)
Luke, Moana, Sarah, Monika, David, Harry,Locky, Nick, Henry (AU)
Nejméně oblíbené série: Tá kde vyhral Ben.

AU Survivor 2019: CvC II - EP24 - finále

Příspěvekod Dejvy » 26 led 2020, 17:00

Skvelá sezóna. Klobúk dole protinožci. :idea: :idea: :idea:

Kým sa rozpíšem, porovnávať Lukea s Ozzym? :? To vážne? A to som Ozzyho veľký fanúšik za jeho perfektnú formu v súťažiach kde myslím navždy zostane ten najlepší, ale Ozzy má v hlave totálne NIČ. Luke je pre mňa hráč hráčov, 100% villain, 100% hero. Ale je to ten typ, ktorý proste nemôže vyhrať. On nemôže hrať hru akú hrala Pia, to sa jednoducho nedá. Bolo mi ho veľmi ľúto, že nemohol absolvovať final ICH lebo za prítomnosti loved ones si myslím, že by tam stál aj 20 hodín.

Malinko som bol v tom, že nakoniec Pia dá Lukeovi šancu lebo bude mať isté finále čo s Contenders nemala vôbec. Keď prehrala aj final ICH tak som si bol istý, že letí. Zvládla to super ako prehovorila Badena. Ten to mal ťažké lebo by pravdepodobne prehral s oboma.

Áno, chýbalo tu pár vecí ako píšete vyššie, ale čert to vem. Toto je Survivor, nie ten americký odpad čo do nás tlačí Jeff. Tu ma normálne dojalo až rozplakalo ako končil Luke, ako prišli loved ones aj samotné čítanie hlasov. Proste som s hráčmi žil. Nie, že v US nikoho poriadne nepoznám, neviem o ňom nič a potom mám pozerať ako narieka keď mu príde rodina. Who cares? a pretáčam to. Tu to bolo úplne iné.

Hlavne žiadne mŕtve váhy do finále typu Shepard a podobné mátohy čo si niekto zoberie len aby vyhral. Tu nebol ANI JEDEN hráč po zlúčení čo bol vyslovene mimo. ANI JEDEN. Toto si kedy naposledy pamätáte? Rok čo rok vypadávajú najlepší a v hre zostávajú nevýrazné tváre. Tu sa nám vyprofilovalo naozaj niekoľko veľmi zaujímavých hráčov: Totálny diabol Dave (už sa tešííím na All stars), Luke, Janine, Harry, Daisy, Abbey a v neposlednom rade Pia.

Pia povedala v prvej epizóde, že buď vypadne prvá alebo to celé vyhrá a dala to. Keď si to zoberiete tak obaja finalisti boli ako prví na odstrel. Tak to inak je posledné roky. V pre-merge sa vyhadzuje na základe fyzičky aby bol kmeň silný a vtedy ako slabší musíš prežiť potom po merge už lietajú zase hrozby v súťažiach. Už som si myslel, že vo finále bude Harry a Baden a tak som išiel napísať, že tam bolo 5 Champions a dvaja Contenders a že tí sa práve dostali do finále. Bol by to príklad toho ako sa neoplatí točiť kabáty kým nie je niekto definitívne vonku, ale len ma to utvrdilo v tom, že to bol zlý názor :mrgreen:

Pia bola naozaj perfektná, pekná baba, usmievavá, presne vedela čo robí každý jeden deň. Zaujímalo by ma finále medzi ňou a Lukeom. Akože on by asi vyhral, ale ako by to prebiehalo.

Luke už asi túto show nevyhrá, ale pre mňa zostane jeden z top hráčov vôbec.

A nakoniec, takto som si Survivor neužil od čias HvV. Čo sa týka AU jednoznačne a suverénne najlepšia sezóna. Keby som mal rátať všetkých vyše 40 sezón tejto show čo som kedy videl. Tak je pre mňa v TOP 5 určite.

Díky Austrália. Pokračujte robíte to kurva dobre!

P.S. Fuck Probst :fuck: :mrgreen:
US Survivor S40: ROB, Danni, Denise, PARVATI, Sandra, Tony, YUL

AU Survivor S07: NICK, Locky, Henry, AK, Matt, Harry, DAVID, Phoebe, Sharn, Lydia, MOANA

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 351
Registrován: 20 dub 2015, 08:32
Nejoblíbenější série: Austrálie (S02), Amazonie (S06), Pearl Islands (S07), Palau (S10), China (S15), Heroes vs. Villains (S20)

AU Survivor 2019: CvC II - EP24 - finále

Příspěvekod Radix » 09 dub 2020, 18:05

Tak jsem trochu pozapomněl ohodnotit tuhle sérii po jejím konci. V rámci brutální finální IC si nejlépe dokázal poradit Baden, který si pak do finále vzal s sebou Piu, což chápu, protože hrál skoro celou dobu s Harrym, který byl výraznější. Pia ho nicméně solidně ve finále zničila a zaslouženě si došla pro vítězství.

Celkově se mi série líbila. Líbí se mi, že díky delší stopáži vidíme i více humorných prvků oproti US. Zároveň s tím ale Australani neumí dost dobře pracovat a pak nám neustále předhazují stejné tváře, které jsou sice zábavné (viz David), ale po chvíli už to začíná mít to samé dokola. Dlouhodobě patří edit mezi nejslabší článek Australian Survivor, což se tady opět ukázalo, např. vyřazení Sam někde v osmém díle bez jediné zpovědi. :?

Celkově byl velmi solidní pre-merge a líbilo se mi, jak to aliance kolem Lukea a Davida otočila v kmeni Champions. V rámci Contenders ale moc strategických hráčů nebylo, takže pak poodpadávali vcelku snadno po sloučení. Troufám si tvrdit navzdory Dejvymu, že tady bylo docela dost lidí mimo ve sloučení. Andy byl mastermind pouze ve svojí hlavě, jinak byl mimo. Shaun by doteď nevěděl, že má fake HII, kdyby mu to neřekla Janine. John je zábavný hráč, ale tím to končí. Daisy je chaotická a strategií moc neoplývala. O Simonovi jsme ani nevěděli.

Celkově se mi však řada líbila a jsem spokojený i s vítězkou. Na All Stars jsem zvědavý, má to výborné promo.

Oblíbenci: Luke, David, Ross, Pia
TOP US: Rich, Rudy (S01)| Rodger, Colby (S02)| Lex (S03)| Shi Ann (S05)| Rob (S06)| Rupert, Andrew, Sandra (S07)| Boston Rob (S08)| Tom, Ian, Steph (S10)| Gary (S11)| Terry, Cirie (S12)| Yul, Jonathan, Ozzy (S13)| Yau-Man, Earl, Michelle (S14)| James, Courtney, Todd (S15)| Jonathan, Parvati, Cirie (S16)| Marcus, Charlie, Bob (S17)| Brendan, Stephen, JT (S18)| Courtney, Sandra (S20)| Brenda (S21)| Boston Rob, Phillip, Dave (S22)| Cochran, Coach (S23)| Denise, Malcolm (S25)| Cochran, Malcolm, Brenda, Phillip (S26)| Tyson, Aras, Ciera (S27)| Spencer, Tony (S28)| Keith, Josh (S29)| Mike, Tyler, Caroline (S30)| Kelley, Jeremy, Keith (S31)| Neal, Tai, Cydney (S32)| Adam, David, Ken (S33)| Brad, Sandra (S34)| Ali (S35)| Chris, Domenick (S36)| Mike, Christian (S37)| Ron, Victoria, David (S38)| Tommy, Dean, Janet (S39)
TOP AUS: Craig, Phoebe, Nick (S03)| Luke, Sarah, Jericho (S04)| Mat, Brian, Shonee (S05)| Luke, David, Ross, Pia (S06)| Harry, Nick, Shonee, Harry, Brooke, David, Moana (S07)
TOP RO (CZ): Marek, David (S01)

Uživatelský avatar
Survivorfans
Příspěvky: 247
Registrován: 18 úno 2018, 16:37
Nejoblíbenější série: PI, Mikronésie, Samoa, HvV, Cagayan, Cambodia
Nejoblibenější hráči: Tony Vlachos, Rob Mariano, Russell Hantz, Jon Dalton, Rob Cesternino, Parvati Shallow, Kim Spradlin
Nejméně oblíbené série: Markézy, Thajsko, RI, SP, OW, Caramoan, Ghost Island,
Bydliště: Jižní Čechy

AU Survivor 2019: CvC II - EP24 - finále

Příspěvekod Survivorfans » 19 dub 2020, 13:15

Finále nebylo úplně nejhorší, ale bylo bohužel celý o tom kdo půjde s Badenem do finále. Jakmile by vyhrál Harry, tak by Pia letěla a zase naopak.
Finálová kmenovka slabší, ale Pia tam slušně Badena drtila a i setřela Davida. :fuck: Je škoda, že Pia neměla lepšího soupeře. Hrála dobře, ale zas né žádnou legendární hru(+u mě má velký mínus za kmenovku v top5, kdy měla nejspíš letět). Navíc po sloučení snad v každý epizodě, nechybělo vyzdvihování jejích super vlastností(což u jiných ne, u takovýho Harryho sme viděli věčně jeho myšlenky). Naproti tomu Baden nehrál nějak bídně, ale bohužel v ničem nevynikal a ty výkony v soutěžích přišli už moc pozdě, když měl stejně jistý finále.
Je taky zajímavý, že oba dostali hlasy na svých prvních kmenovkách a moc nechybělo aby letěli hned v začátku a skončili v „zapomnění". ;)

Co se týče celý série, tak za mě byla průměrná. Bídnej začátek, ale po promíchání se to rozjelo a drželo cca stejnou úroveň až do konce. Nebýt Davidův podraz, tak se tam nestalo nic legendárního nebo něco, na co by si za pár let někdo vzpomněl(nepočítám kmenovku ovlivněnou blbým twistem, když letěla Abbey).

Casting
V týhle sérii se hodně povedl, hlavně u Champions který tentokrát víc hráli než v minulé sérii. :idea:
Luke - jako většina lidí mám rád jeho osobnost a líbí se mi jeho příběh, ale přijde mi až moc přeceňovanej. Zase takový zázraky nepředváděl. Před sloučením samozřejmě svoje kvality ukázal, protože to u Championů nebo po promíchání krásně otočil :idea: . Po příchodu Shauna k jejich kmeni, ale měl veliký štěstí že nemuseli na kmenovku. Po sloučení se nám až moc uchýlil k pohodlný většině a zapomněl na kecy ze začátku druhé sérii jak je velká aliance nuda, kam ty kecy zmizeli :? :fuck: Po podrazu Davida začal a trochu to zamíchal, ale po většinu doby se už jen spoléhal na imunity ze soutěží a jakmile jí nezískal, tak očekávaně letěl. Navíc za mě „super hráč" si mohl počkat na All Stars sérii a né dělat génia mezi nováčky. Navíc byl docela ve stínu Davida. Sem upřímně moc rád, že do finále nešel a neplatí to co dlouho u američanů - navrtilec mezi nováčky = min. finalista.
David - jeho osobnost nemusím, ale hrál opravdu skvěle. Přišlo mi jak kdyby sme sledovali veterána co hraje už po několikáté :idea: . Je jen škoda, že jakmile byl u moci, tak automaticky kvůli jeho chování ostatní hned plánovali podraz. :mrgreen:
Líbila se mi taky moc hra Janine nebo Rosse :idea: . Abbey se taky občas snažila, jen často volila pohou, na kterou pěkně doplatila. :)

Contenders - U nich se nebudu nějak moc rozepisovat, i když samozřejmě někteří hráli slušně nebo nějaký potenciál mají.
Spíš mě ale u nich šokovalo jak dokázali ztratit náskok v počtu lidí, který měli. A když to vypadalo na nějaký zlepšení pro ně, tak raději potopí Andyho než aby ho 1 nebo 2 kmenovky podrželi a pak fňukají jak sou v menšině. :cry:
Svojí blbostí mě hodně překvapil Shaun, když se hromadu dní nepodíval na tu falešnou HII nebo hláška na odměně,že David má hlas i když bylo jasný že hledal HII. Matt byl taky slušně vypatlanej s těma jeho kecama a akorát na sebe dával terč. Jenom se divím, že v táboře byl asi snesitelnej nebo to tam nebylo zmíněný.
Taková je Casey je taky případ, kdykoliv mohla tak při soutěžích seděla a to co předváděla v táboře bylo taky vážně k smíchu. Podržte si tu Harryho, aby pak hlasy připadly na mě :? :fuck:

Bohužel se nám ale australani víc a víc přibližujou víc a víc američanům, na který rádi naraží nebo se jim někdy rádi vysmívají.
Mínusy
- totální ignorance Sam a Hannah, i přesto že letěli 8. a 10. díle. Nebýt Sarahnino příběhu a strachu z výšek, tak taky o ní moc nevíme. Plus samozřejmě Simon byl taky dlouho ignorovanej, na to jak to dotáhl daleko tak o něm nebo o jeho hře víme celkem málo.
- z 12 holek za 2 série od Conternders stojí za řeč trochu jen Daisy a podle diskuze zde Shonee
- Rossova evakuace je taky hodně velký mínus, protože tam za to mohla produkce a nebyla to vůbec jeho vina. :angry: :down:
- Exile Beach, v minulé sérii něco s tím mrtvým mužem
- ten twist jak Luke někoho mohl poslat z kmenovky. Né že by byl extra špatnej, ale v týhle fázi hry to mělo až moc velkej vliv. :vomit: :down:
- né že by mi vadili HII, ale přišlo mi jich v týhle sérii až přehnaně moc
- absence reunionu a znovu vyhlášení přímo na místě. Tedy si ani neuměj časově naplánovat aby se tahle série nepromítala s All Stars. Navíc hráči z prvních 3 sérií nebudou pořádně znát hráče z této série, ale z USA už sme si na to bohužel zvykli.
- opakující se lokality, ale další věc na kterou sme si už od američanů zvykli

Jen mě trochu udivuje, že sou věci který se kritizují v USA, ale tady o tom neni ani zmínka. Př. hromady výhod, hodně emoční epizody, ve kterých hraje hodně na city nebo opakující se lokality.

cihi
Příspěvky: 298
Registrován: 16 lis 2014, 01:50

AU Survivor 2019: CvC II - EP24 - finále

Příspěvekod cihi » 04 srp 2022, 01:41

Taky jste si tukali na celo, jak je Baden hloupej, kdyz si vzal s sebou Piu? :D

To udela v jeho pozici fakt jenom hlupak. Vzit si dobrovolne nekoho, kdo ma v porote vetsinu sampionu. Nekoho, kdo tam ma "best friend" Janine, ktera muze a hlavne bude lobovat u ostatnich. Neuveritelna hloupost.

Kdyby si vzal Harryho, tak ano Harry hral jiste 100x lepsi hru nez on a byl by i tak favoritem, ale na druhou stranu to mohl proti nemu uplne v klidu hrat na toho emancipovaneho introverta, protoze hodne lidi v porote se to ve vysledku mohlo libit vic nez Harryho "dirty" hra. Urcite by tak mel vetsi sance na vyhru, nez hajit svou slabou hru proti v porote oblibene Pie - to byl opravdu nesmysl, a tak to taky zakonite dopadlo tak, jak muselo - Baden 0 hlasu.

Kdyby sel proti Harrymu, tak mu podle me da hlas: Luke, John, mozna Abbey, Shaun, Daisy a mohl s trochou stesti i vyhrat.

PS: Jinak to byla z meho pohledu nejhorsi ze vsech 4 serii AU Survivora, kterou jsem videl. Nebyt Davida, ktery hral tak arogantne zabavnou hru, a Luka, kterymu to clovek lidsky pral a fandil mu az skoro do konce, tak by to byla uplna slabota.

Minuly rocnik Champions VS. Contenders byl mnohem lepsi a zabavnejsi.

PS2: Reunion ani nepostradam, tato serie pro me byla "povinna jizda" pred ocekavanym All-Stars, a tak nac se taky zdrzovat nejakym reunionem u teto serie?


Zpět na „Australian Survivor 2019: Champions vs. Contenders II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti