AU Survivor 2019: CvC II - EP04

Savusavu, Fiji
2019
Uživatelský avatar
ItalianManiac
Příspěvky: 883
Registrován: 23 zář 2014, 19:42
Nejoblíbenější série: Australia, Africa, Marquesas, Amazon, PI, Palau, China, Gabon, Tocantins, HvV, Philippines, BvW, Cagayan, Worlds Apart, Cambodia, Kaoh Rong, GI, WaW, AUS (2016-2020)
Nejméně oblíbené série: Thailand, Fiji, Nicaragua, Island of the Idols
Bydliště: Jihlava

AU Survivor 2019: CvC II - EP04

Příspěvekod ItalianManiac » 29 črc 2019, 13:20

Epizoda 4
29.7.2019


Tak tohle byla snad jedna z nejlepších epizod ever :hungry:

Na začátku mě opět potěšily ukázky ze života v táborech - Lukeovy vtípky nebo hledání termitů u Šampionů a ranní relace u Aspirantů. US Survivore, uč se, epizody nemusí být jenom o taktice! :angry:

Soutěž o odměnu byla dle očekávání brutální. Překvapilo mě, že od Aspirantů si ihned šla sednout Casey, i když ve svých řadách mají Sarah, přeživší tsunami. Vysvětlení jsem však našla od Badena na Redditu: Aspiranti se už někdy předtím bavili, které soutěže by kdo chtěl vynechat, a Casey prohlásila, že by se určitě nechtěla účastnit této soutěže. Sarah na to nic neřekla, tak všichni předpokládali, že tuto soutěž vynechá Casey.
Každopádně jsem čekala, že Sarah nakonec skočí a bude z toho dojemný "Cirie přešla přes lávku" moment, ale nakonec ne. Každopádně bylo od Aspirantů hezké, že se za Sarah postavili a nikdo jí nic nevyčítal (ale zajímalo by mě, jak by to dopadlo, kdyby následující soutěž o imunitu prohráli). Pěkné bylo i gesto od Johna, který jí z odměny donesl marshmallow.

Zajímavým zvratem bylo přizvání jednoho Aspiranta na odměnu k Šampionům a stejně tak "Aspirantská imunita", kterou našla Janine. Čekala jsem, že ji předá Johnovi, ale je fakt, že John se asi netváří moc takticky a mohl by o té imunitě povědět ostatním Aspirantům. Jsem zvědavá, co s ní Janine nakonec udělá (ukázky na příští díl napovídají, že dojde k největšímu tahu v dějinách... tak to jsem vážně zvědavá! :? )

Soutěž o imunitu opět dost fyzická a zajímavá. Bohužel Šampionům to asi opravdu prohrála Pia s Lukem, kteří zamotali lano. Až jsem se bála, že by se terčem kmenovky mohla stát právě Pia, ale naštěstí se Sportovní aliance sama rozpadla. Jak jsem předpovídala v diskuzi k předchozímu dílu, Steven udělal zásadní taktickou chybu. Místo toho, aby s Abbey a Rossem jednal přátelsky a pokusil se je přetáhnout na svou stranu (např. "Chápu, proč jste raději vyloučili Susie, byla nejslabší, teď je však nejslabší Pia, tak pojďme vyloučit ji"), tak se do nich pustil ještě víc. O Abbey prohlásil, že je (její hra) slabošská, Abbey si to vzala osobně a její nová aliance ji naopak chtěla ochránit a pustili se zpátky do Stevena. No a Nova to nakonec dovršila komentářem o krokodýlích slzách :fuck:

Každopádně před kmenovkou to vypadalo, že bude hlavním terčem Steven, ale na potutelných úsměvech Lukea, Davida a spol. mi něco nehrálo. Nakonec se k údajnému vyloučení Stevena přidal i ET a Simon, ale nová aliance toho využila a raději vyloučila Novu (která byla nejspíš fyzicky slabší než Steven a možná i otravnější v táboře). Každopádně díky editorům jsem to skoro vůbec nečekala, protože o Nově v celém díle nepadlo snad ani jedno slovo.

No a celý díl ultimátně završil JLP a jeho poznámka o Stevenovi - "Myslel sis, že už je všechno ztraceno, ale zase jsi z toho nějak vybruslil." :lol:

Next time on Australian Survivor: Doufám, že Janine tou svou "Aspirantskou" imunitou nepodrazí moje oblíbence Lukea a Davida, jinak klesne na dno oblíbenosti :evil:

Dojmy po EP04:
:idea: - Daisy, Luke, Pia, David, Harry, Baden, John
:? - Andy, Janine
:down: - ET, Matt, Nova, Casey, Steven
A fan of Survivor & The Amazing Race
US Survivor: S01-S46
AUS Survivor: 2016-2024
NZ Survivor: S01, S02
CZ & SK Survivor: Trosečník (2006), Ostrov (2016), Robinsonův ostrov (2017), Robinsonův ostrov 2 (2018), Survivor CZ&SK (2022 - 10 epizod)
The Amazing Race: S01-S13

Obrázek

sextant
Příspěvky: 335
Registrován: 30 srp 2013, 10:48

AU Survivor 2019: CvC II - EP04

Příspěvekod sextant » 29 črc 2019, 23:49

Tak jsem se dočkal zasvěceného vysvětlení celé epizody. Co se týče vyhození Novy myslím, že spoluhráče štvala rozdělováním banánů a vůbec způsoby jak se starala o jídlo. Přes to, že epizody jsou dlouhé nevidíme otravné chování jednotlivých hráčů. Ono to pak dopadá, že 100x nic umořilo osla.
Epizody jsou nejen velice zajímavé, ale neotřele nápadité a fyzicky náročné jsou jednotlivé soutěže. Skutečně klobouk dolů před fyzickou zdatností všech hráčů.
Pokud se může některý hráč soutěže nezúčastnit, tak by bylo dobré vybrat někoho kdo má blok. Opravdu se ale zachoval celý kmen výtečně k Sarah.
Ještě bych se zeptal při nalezení skryté imunity je k ní nějaké povídání které imunitu nějak omezuje? A není těch imunit nějak moc? Zatím nebyla použita žádná, ale uvidíme jak se hra bude vyvíjet dál.

Uživatelský avatar
ItalianManiac
Příspěvky: 883
Registrován: 23 zář 2014, 19:42
Nejoblíbenější série: Australia, Africa, Marquesas, Amazon, PI, Palau, China, Gabon, Tocantins, HvV, Philippines, BvW, Cagayan, Worlds Apart, Cambodia, Kaoh Rong, GI, WaW, AUS (2016-2020)
Nejméně oblíbené série: Thailand, Fiji, Nicaragua, Island of the Idols
Bydliště: Jihlava

AU Survivor 2019: CvC II - EP04

Příspěvekod ItalianManiac » 30 črc 2019, 17:59

sextant píše:Ještě bych se zeptal při nalezení skryté imunity je k ní nějaké povídání které imunitu nějak omezuje? A není těch imunit nějak moc?


Luke s Davidem našli klasickou skrytou imunitu bez omezení funkčnosti. Janine na odměně našla imunitu, kterou může zahrát pouze Aspirant na kmenové radě Aspirantů. U Aspirantů v táboře je však na úplně stejném místě ukrytá imunita, kterou může naopak zahrát pouze Šampion na kmenové radě Šampionů. Janine tedy musí najít způsob, jak imunitu předat někomu z Aspirantů, a zároveň ho přemluvit, aby našel imunitu pro Šampiony a předal jí Janine zpátky. ;)
A fan of Survivor & The Amazing Race
US Survivor: S01-S46
AUS Survivor: 2016-2024
NZ Survivor: S01, S02
CZ & SK Survivor: Trosečník (2006), Ostrov (2016), Robinsonův ostrov (2017), Robinsonův ostrov 2 (2018), Survivor CZ&SK (2022 - 10 epizod)
The Amazing Race: S01-S13

Obrázek

sextant
Příspěvky: 335
Registrován: 30 srp 2013, 10:48

AU Survivor 2019: CvC II - EP04

Příspěvekod sextant » 31 črc 2019, 01:38

Děkuji ItalianManiac za vysvětlení funkcí imunit. V každém případě je to zajímavý způsob jak hru udělat ještě více zábavnou jak pro hráče tak pro diváky. V každém případě bych bez pomoci ItalianManiac mohl jen hádat o co se jedná. Ještě jednou moc děkuji.
Co mně mrzí, je skutečnost, že je tu málo diskutérů. Při klasickém Survivoru se ozývá řada diskutujících a porovnává provedení klasického a australského. No a nyní, když je vysílán ten jejich milovaný Australský Survivor nenapíše mimo ItalianManiac nikdo ani řádku.

sheldom
Příspěvky: 181
Registrován: 15 srp 2015, 16:10
Nejoblíbenější série: Borneo S01, Pearl Islands S07, All-Stars S08, Guatemala S11, China S15, Micronesia S16, Australian Survivor
Nejméně oblíbené série: Africa S03, Thailand S05, Samoa S19, BvW S27, SJDS S29

AU Survivor 2019: CvC II - EP04

Příspěvekod sheldom » 02 srp 2019, 18:16

Musím ti oponovat, někdo přece jen napíše ;)
Sice jsem zatím neviděl všechny série US Survivora, zejména ty novější, což je možná dobře, když čtu vaše komentáře k nim, zato mi AU Survivor přijde úplně top. :)
Máme za sebou první blindside série, Nova určitě musela být nesmírně otravná, sice bych raději viděl odejít Stevena, ale musím uznat, že je fyzicky silnější a určitě při výzvách víc pomůže.
Na AU Survivorovi se mi líbí, že zkouší novinky viz reverse Champion-Contender HI, které však hru nijakým způsobem neruší (teď jsem si vzpomněl na twist z S03, který vlastně ovlivnil celý následující průběh) ala RI a všemožné jiné islandy, což hru dostává na ještě vyšší level. :hungry: :hungry:
Survivor
S01: Richard; S02: Elizabeth, Rodger, Jeff; S03: Kim P.; S04: Boston Rob; S05: Shii Ann; S06: Heidi, Dave; S07: Rupert, Ryan O.; S08: Boston Rob, Rupert; S09: Eliza; S10: Stephenie; S11: Judd, Stephenie; S12: Terry; S13: Penner, Yul; S14: Yau-Man; S15: Amanda, James, Todd; S16: Amanda, James, Penner; S17: Randy, Sugar, Bob; S18: Stephen; S19: Monica, Dave; S20: Boston Rob, Sandra; S21: Brenda, Marty; S22: Boston Rob, Natalie, Andrea; S23: Jim, Albert; S24: Troyzan, Chelsie; S25: Penner, Skupin; S26: Laura, Andrea, Brenda; S27: Vytas; S28: Spencer; S29: Kelley, Jeremy, Natalie
AUS S03: Nick, Phoebe, Craig AUS S04: Luke, Jericho, Sarah, Tessa AUS S05: Benji, Robbie, Paige AUS S06: Luke, David, Harry, Pia AUS S07: Phoebe, Nick, Shonee, David, Harry, Brooke AUS S08: George, Kez, Simon AUS S09: Mark & Sam, Nina AUS S10: George, Shonee, Liz AUS S11: Aileen, Val, Mark
RO S01: Marek, David RO S02: Radim, Bizon

jukab
Příspěvky: 165
Registrován: 29 srp 2013, 19:04

AU Survivor 2019: CvC II - EP04

Příspěvekod jukab » 05 lis 2019, 22:42

Skvělý díl! Nova se nám zamilovala do Stevena a já do Johna :) Steven si chlapsky vybral něžnější flipperku a je škoda, že na to nedojel, Nova byla i zajímavější postavičkou. Být Caisy, tak se stydím ještě teď, mladá holka nechá skákat traumatizovanou ženskou a defakto na ni ukáže jako na přítěž kmene. Ross pěkně proplouvá a mohl by dojít daleko. Janine našla iminutu, je super, že právě ona, a snad s ní dobře naloží, nějáká mezikmenová aliance při nemíchání kmenů by se mi líbila. Bojím se začít US sérii :)

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 351
Registrován: 20 dub 2015, 08:32
Nejoblíbenější série: Austrálie (S02), Amazonie (S06), Pearl Islands (S07), Palau (S10), China (S15), Heroes vs. Villains (S20)

AU Survivor 2019: CvC II - EP04

Příspěvekod Radix » 01 led 2020, 10:30

Čtvrtý díl za mnou a musím říct, že se zase povedl. Na Lukeovi mě ohromně baví jeho zápal do hry. U Contenders byl super již zmiňovaný Sean, teda Harry s ranní relací. :D

RC byla dobrá, sedmimetrová věž je opravdu vysoká, takže se nedivím, že někteří váhali se skokem. V Sarah se bohužel probudilo trauma z minulosti, takže nakonec nedokázala skočit. Od Johna bylo moc hezké, že k ní připlaval. A taky jsem čekal dojemný moment, jak to Sarah překoná. Nevadí. John vůbec tenhle díl bodoval, když pak byl vybrán na odměnu do tábora Champions a pak donesl marshmallow Sarah. Zajímalo by mě, zda se o něj pak podělila s kmenem, ale to už jsme bohužel neviděli.

Janine našla HII, ale má to háček, že je dobrá pouze pro Contenders. Překvapilo mě, že jí hned nezkusila předat Johnovi. Podle mě sice nepůsobí strategicky, ale vypadá jako good fella, takže věřím, že by jí nepodrazil. Navíc jsem zvědavý, kolik možností někoho poznat a někomu jí předat bude ještě Janine mít. Bohužel tahle poznámka podle mě znamená, že se swapu nejspíš jen tak nedočkáme a pojedeme ve dvou kmenech možná až do sloučení.

IC byla zase jednou náročná, i když to nejspíš nebylo tak hrozné. Bohužel Luke s Piou se zamotali a Champions tak prohráli. To jsem ale zase tak nějak předpokládal vzhledem k editu, takže žádné překvapení. Steven se pustil nesmyslně do Abbey, že se jí nelíbí, jak hraje, že měla přijít a říct, že nehlasuje s nimi. Bohužel je tohle dost často způsob, jak tihle sportovci přistupují k té hře jako k životu, takže z toho žádný extra gameplay nikdy nekouká. Už jsem si vážně myslel, že je David trochu v emocích, ale podle mě to udělal výborně, takže i kdyby ostatní měli HII, tak jí zahrají za Stevena. Před kmenovkou jsem tak nějak věřil, že půjde Nova, když Luke mluvil o "bigger target" a kamera zazoomovala na ní. Jsem za její vyloučení moc rád! Navíc myslím, že by to Champions mohlo pomoct i do soutěží. Plus myslím, že ze Stevena by mohl být dobrý villain, pokud se srovná strategicky.

Jonathanův finální dovětek byl skutečně bravurní. :lol: ItalianManiac ho vcelku dobře přeložila, tak to nechám. Skvěle tím rozbil tu napjatou atmosféru.

Fandím: Luke, Andy, Pia, David, Ross
Nefandím: Matt
TOP US: Rich, Rudy (S01)| Rodger, Colby (S02)| Lex (S03)| Shi Ann (S05)| Rob (S06)| Rupert, Andrew, Sandra (S07)| Boston Rob (S08)| Tom, Ian, Steph (S10)| Gary (S11)| Terry, Cirie (S12)| Yul, Jonathan, Ozzy (S13)| Yau-Man, Earl, Michelle (S14)| James, Courtney, Todd (S15)| Jonathan, Parvati, Cirie (S16)| Marcus, Charlie, Bob (S17)| Brendan, Stephen, JT (S18)| Courtney, Sandra (S20)| Brenda (S21)| Boston Rob, Phillip, Dave (S22)| Cochran, Coach (S23)| Denise, Malcolm (S25)| Cochran, Malcolm, Brenda, Phillip (S26)| Tyson, Aras, Ciera (S27)| Spencer, Tony (S28)| Keith, Josh (S29)| Mike, Tyler, Caroline (S30)| Kelley, Jeremy, Keith (S31)| Neal, Tai, Cydney (S32)| Adam, David, Ken (S33)| Brad, Sandra (S34)| Ali (S35)| Chris, Domenick (S36)| Mike, Christian (S37)| Ron, Victoria, David (S38)| Tommy, Dean, Janet (S39)
TOP AUS: Craig, Phoebe, Nick (S03)| Luke, Sarah, Jericho (S04)| Mat, Brian, Shonee (S05)| Luke, David, Ross, Pia (S06)| Harry, Nick, Shonee, Harry, Brooke, David, Moana (S07)
TOP RO (CZ): Marek, David (S01)

Uživatelský avatar
Survivorfans
Příspěvky: 247
Registrován: 18 úno 2018, 16:37
Nejoblíbenější série: PI, Mikronésie, Samoa, HvV, Cagayan, Cambodia
Nejoblibenější hráči: Tony Vlachos, Rob Mariano, Russell Hantz, Jon Dalton, Rob Cesternino, Parvati Shallow, Kim Spradlin
Nejméně oblíbené série: Markézy, Thajsko, RI, SP, OW, Caramoan, Ghost Island,
Bydliště: Jižní Čechy

AU Survivor 2019: CvC II - EP04

Příspěvekod Survivorfans » 12 dub 2020, 19:58

Konečně epizoda která mě bavila, je jen škoda že to není díky napětí kdo poletí, ale kvůli emocím a konfliktům.

U soutěže o odměnu mě překvapila účast Sarah v soutěži. Proč neseděla místo Casey? :?
Taky se doslova děsím výšek a Sarah v tomhle chápu, ale bohužel je jasný, že už jen kvůli tomu celýmu jejímu příběhu by s ní jenom blázen šel na konci do finále nebo aby ostatní dovolili, že by se k němu vůbec přiblížila.

Twist s HII co našla Janine je určitě zajímavej, ale neměla váhat a rovnou měla zkusit promluvit s Johnem. Takhle při soutěži bude muset hodně riskovat aby jí někomu bezpečně dala a ještě vysvětlila kde najde daný člověk HII pro Champions.

U Champions byla ta hádka hodně zbytečná, Steven bohužel není fanoušek Survu tak to těžce nesl. Zas Abbey je hodně velká citlivka a rozhodně není první ani poslední, po kom někdo útočí kvůli podrazu. :down:
Davidova reakce je taky otravná a přesně takový lidi nesnášim v běžným životě - věděj o tý situaci úplný hovno, ale serou se do toho. :cry:

Odchod Novy sem v průběhu dílu moc nečekal, ale když řekl Luke že cílí na někoho jinýho tak sem čekal jí nebo ETho.
Na konci neměla Jonathanova hláška neměla chybu. :mrgreen: :idea:

Konečně se začínám trochu těšit na další díl(y) a uvidím co mě čeká. :)

boyarddor
Příspěvky: 91
Registrován: 30 pro 2022, 14:06

AU Survivor 2019: CvC II - EP04

Příspěvekod boyarddor » 23 kvě 2023, 17:36

Sleduji na Voyo a po prvních čtyřech dílech mám ze série dobrý pocit. Lepší než z českého Survivoru, ale pro mě bude navždy nejlepší sérií RO2. Ano nepopulární názor. Zatím ale u mě z AU Survů vede CvC1, ale může to být tím že mám mnohem radši fázi po sloučení a zde jsme se k ní ještě nedostali. Ano z AU Survivoru jsem zatím viděl jen CvC1 a první 4 díly CvC2.

RC jsme již viděli v minulé sérii ale nevím jestli byly úplně stejné. Myslím že nějaký malý rozdíl v tom byl. Škoda pro kmen Vyzyvatelů, ale vzhledem k tomu čím si Sarah již prošla se ani moc nedivím že nechtěla skočit.

Skrytá imunita v kmeni Šampionů určená pro kmen Vyzyvatelů mi přijde jako jeden z lepších twistů (nevím jestli se už někdy toto stalo, pokud ano neviděl jsem).

Na ICH škoda pro Šampiony s tím zamotáním lana. Jinak klasická australská kvalita.

Vyloučení Novy mě vlastně tolik nepřekvapuje a ani mi nevadí. Mým favoritem byla asi tak v první epizodě. Příděly jídla jak již dobře víme z RO1 (Iveta) nedopadají dobře (i když to asi nebyl hlavní důvod jejího vyloučení).

Mezi mé favority bych řadil Lukea a Piu.


Zpět na „Australian Survivor 2019: Champions vs. Contenders II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti