S39 - Island of the Idols - EP07

Mamanuca Islands, Fiji
March 21, 2019 – April 28, 2019
Uživatelský avatar
ItalianManiac
Příspěvky: 883
Registrován: 23 zář 2014, 19:42
Nejoblíbenější série: Australia, Africa, Marquesas, Amazon, PI, Palau, China, Gabon, Tocantins, HvV, Philippines, BvW, Cagayan, Worlds Apart, Cambodia, Kaoh Rong, GI, WaW, AUS (2016-2020)
Nejméně oblíbené série: Thailand, Fiji, Nicaragua, Island of the Idols
Bydliště: Jihlava

S39 - Island of the Idols - EP07

Příspěvekod ItalianManiac » 07 lis 2019, 06:55

Epizoda 7
7.11.2019
A fan of Survivor & The Amazing Race
US Survivor: S01-S46
AUS Survivor: 2016-2024
NZ Survivor: S01, S02
CZ & SK Survivor: Trosečník (2006), Ostrov (2016), Robinsonův ostrov (2017), Robinsonův ostrov 2 (2018), Survivor CZ&SK (2022 - 10 epizod)
The Amazing Race: S01-S13

Obrázek

Uživatelský avatar
cypher.eu
A fan of Brian Heidik
Příspěvky: 573
Registrován: 09 zář 2013, 11:22
Nejoblíbenější série: Borneo, Palau, Cook Islands, Philippines
Nejoblibenější hráči: Tom Westman, Sandra Diaz-Twine, Brian Heidik, Denise Stapley
Nejméně oblíbené série: Caramoron, One Stupid World, Island of the SJW, Game "Changers"

S39 - Island of the Idols - EP07

Příspěvekod cypher.eu » 07 lis 2019, 11:52

Zvláštní díl, nejprve mi přišlo, že vystřihli soutěž o odměnu, protože při nástupu na soutěž o imunitu Jeff neřekl obvyklé "...getting your first look on XXX, YYY got voted out", nebo jsem něco zaspal? No a potom kmenovka ve jménu "sexismu", přičemž já bych to ve skutečnosti nazval pokrytectvím jako prase - Jamal řekne, že se bojí ženský aliance a je nařčen jakej je sexista atd. a přitom ty samé ženy od začátku řady tu ženskou alianci domlouvaj, wtf :? Plus jsme takové aliance či jejich pokusy viděli už mnohokrát, tak co je na tom sexistickýho, že Jamal poukázal na reálný trend? Jak to měl jinak pojmenovat, aniž by se dotkl genderu?? Tohle je krásná ukázka toho, jak se Amerika mění v jakousi formu totality, kdy určité naprosto normální a reálné věci budou tabuizované a kdo se o nich zmíní, bude vyloučen na okraj společnosti - kdyby si Jamal stál zatím co řekl, tak na 99% bychom dnes měli spoustu článků na US webech o sexistovi ze Survivora...
Završením Survivora měla být 40. řada

Uživatelský avatar
Lamik.lamity
Dragonslayer
Příspěvky: 528
Registrován: 26 srp 2013, 10:12
Nejoblíbenější série: Zbožňoval jsem South Pacific před Funny115v3
Nejoblibenější hráči: Sophie, Ethan, Lex, Coach, Penner, Cindy, Eliza, Courtney Marit, Kass, Tony
Nejméně oblíbené série: Nicaragua, OW, Caramoan, Micronesia, SJDS, 41
Bydliště: N 50o 04.635 E 014o 19.432
Kontaktovat uživatele:

S39 - Island of the Idols - EP07

Příspěvekod Lamik.lamity » 07 lis 2019, 13:10

@cypher.eu: Nezdá se ti, taky jsem si všiml.
Co se týče toho sexismu, souhlasím s tebou. Nicméně bát se už od začátku ženské aliance a vůbec rozdělení na holky x kluci mi přijde takové hodně arbitrální. Zrovna tak se můžeš bát, že se spojí černoši (což se mimochodem hodně často děje), nebo staří lidé (zrovna tak).

-Opravdu se mi líbila reakce oné paní na IoI. Je vidět, že je velkou fanynkou survivora a ty její pohledy byly skvělé. A zrovna tak, že konečně někdo uvažoval, a rozhodl se do toho nejít. Už jsem skoro čekal, že jí Rob se Sandrou nějakou tu výhodu dají, neboť správně pochopila, co se jí snažili říct. IMO splnila úkol daleko lépe, než ten asiat na začátku, ale nevadí.

-Jak jsem slyšel Kelley, že chce dát imunitu Detektivovi, a že by byla jednou z nejhorších, kdyby se jí to vymstilo, docela jsem se zděsil, že jde pryč, protože v tuhle chvíli je to asi má největší favoritka. Rovněž fandím Tommymu a té starší paní, furt si nepamatuju jména.

-Jack je v porotě, to vypadá zase na nějakou gigantickou porotu. Se bojím, že přijdou Rob se Sandrou a budou taky hlasovat.
This is only season twenty-three. The show isn't that dumb yet.
Oblíbenci:Rudy, Colleen, Gretchen, Kelly(s1) Skupin(s2) Ethan, Lex, Frank, Big Tom(s3) Neleh, Pascal(s4) Erinn, Clay, Robb(s5), Rob, Matt(s6) Burton, Fairplay, Sandra, Rupert, Christa(s7) Eliza, Chad, Dolly(s9) Tom, Steph, Ian, James(s10) Gary, Cindy, Steph, Judd(s11) Shane, Bruce, Courtney(s12) Penner, Yul(s13) Yau-man, Rocky, Earl(s14) Courtney(s15) Joel(s16) Bob, Matty, Ace, Kenny, Corrine, Randy(s17)Coach, Stephen, Tyson, Errin(s18)Danger Dave, Laura, Kelly(s19) Steve(s22) Sophie(s23) Penner, Skupin, Jeff, Malcolm, Denise(s25) Cochran, Matt, Julia(s26) Vytas, Ciera, Coconut Bandits(27) Woo, Tony, Lindsey, Kass(S28) Keith, Baylor(S29) Max, Rodney(S30), Aubry(S32) Hannah, Zeke(S33) Tony, Sandra(S34) Mike, Lauren, Devon, Ali(S35) Jacob, Brandan, Steph, James, Chris(s36) Alisson, John (s37) Reem, Wardog, Aurora, Victoria (s38), Tom, Kellee, Janet, Tommy (s39) Sophie, Yul, Denise, Tony (s40) Naseer, Shan (s41)
Vláďa, Johy(SČS)

Uživatelský avatar
hozu
A fan of Stephenie LaGrossa
Příspěvky: 523
Registrován: 26 srp 2013, 10:04
Nejoblíbenější série: S: S01, S06, S11, S13, S15, S16, S18, S20, S25, S28, S31, S33, S37
S AU: S02, S03, S04, S06
TAR: S01, S03, S05, S07, S10, S12, S14, S17, S23
TAR CAN S01, S04

S39 - Island of the Idols - EP07

Příspěvekod hozu » 07 lis 2019, 19:09

Za mě hodně dobrý díl. Ten Kellein tah bylo neskutečně zábavné sledovat. A to že v závěru odbouchla HII a volila Deana, to je už jenom třešnička. Jo, během TC jsem trošku vypouštěl, tyhle věci moc nemusím, ale na druhou stranu, ten argument, že ženská aliance se víc řeší než reálně vzniká, byl myslím docela k věci a to byla jediná věc, co mě z toho herně zaujala. Upřímně, já si fakt hlavně užíval tu hru Kellee, která se zmateně divila, co se sakra děje. Jo, dost se bojím, že se jí to vrátí, ale upřímně, konečně můžu s naprostou upřímností říct, že lepší díl asi letos nebyl.

IoI konečně i trochu zajímavý. Někdo odmítl nabídku, takže konečně nějaká změna. Sem zvědavý na sloučení.
Australian Survivor: Phoebe, Kate, Craig, Nick (1) Luke, Sarah, AK (2) Benji, Shonee, Brian (3) Harry, Luke, Pia (4) Shonee, Phoebe, Harry, Nick (5) Hayley, Wai, George (6) KJ, Nina (7)
Survivor Israel: Dan, Naema (1), Yulia (6)
Survivor New Zealand: Eve, Lisa (2)
Survivor South Africa: Werner, Toni, Palesa (6) Rob (7)
The Amazing Race Canada: Vanessa a Celina, Jody & Cory (1), Sukhi a Jinder (2) Simi a Ope, Nic a Sabrina (3) Steph a Kristen (4)

strom-z
Příspěvky: 169
Registrován: 30 zář 2017, 15:59
Nejoblíbenější série: Heroes vs. Villains, Micronesia, All-Stars, Cagayan, Second Chance, Samoa, Pearl Islands
dark horses: Gabon (hillarious), kontroverzní Caramoan za post-merge
Nejoblibenější hráči: US: Cirie, BRob, Parvati, Malcolm, Sandra, Kelley, Tony, Natalie A., Amanda, Andrea, Yul, Corinne AUS: Phoebe, Nick, Šamponela, Flick, Brooke, David, Benji, Craig, Henry, Sam (S3), Tessa, Kristie
Nejméně oblíbené série: Island of the Idols, Ghost Island, HvHvH, Thajsko (nedokoukal jsem)

S39 - Island of the Idols - EP07

Příspěvekod strom-z » 07 lis 2019, 20:24

Hodně dobrej díl uzavřel podle mě nečekaně snad jednu z nejlepších pre-merges v post 30-season éře.

Ta kmenovka... neustále jsem osciloval od "a jéje, Jeff to zase tlačí do přehnaný talk show" k "hm, tohle je ale docela silný"... Nejlepší jasně Janet, to byla řeč, kterou by dnešní Amerika a společnost celkově sakra potřebovala.

Kellee měla podle mě pár zajímavejch poznámek, ale určitě i dávku pokrytectví (to slovo sexismus je fakt už šíleně zprofanovaný - byť někdy taky na místě) - problém je, že ona to mohla hrotit malinko schválně, aby do určitý míry manipulovala Jamalla :P Že Jamall, kterej je jinak založenim trochu macho, učí v all-girls škole bylo zajímavý slyšet a zajímalo by mě, jestli by bez toho všeho strašně riskantně předal idol Nouře.

Chudák Jack - ale popravdě mě všichni ostatní baví víc než on, navíc dostal silnou náplast v podobě nečekaný pre-merge vstupenky do Ponderosy.

Missy je super. Fakt jsem tam už dlouho neviděl někoho tak badass - ovšem nepřekvapuje mě, že už v ukázce merge epizody se po ní jde, možná skončí trochu podobně jako Brenda (Nicaragua), která si pre-merge vodila, ale na úkor toho, že se na ni pak v merge všichni sesypali.

Elizabeth je s ní evidentně jedna ruka a doteď si to vodily krásně.

Janet je taky super, opravdu jediná, která dokázala s Robem a Sandrou udržet nervy na uzdě. Mimochodem už to je třetí díl po sobě, kde mě Rob a Sandra FAKT bavili a po nervóznim úvodu jsem pro tuhle inovaci najednou všema deseti! Rob je prostě jedinečná osobnost a Sandra tam zpočátku působila trošku navíc, ale teď už má taky spoustu trefnejch a zajímavejch poznámek. Podle mě to opravdu teď do hry přináší novou zajímavou dynamiku, aniž by to Surv rozbíjelo napadrť jako závěr minulý sezóny...

Taky si teď řikám, že je to asi první moment, kdy mi účast Roba a Sandry ve dvou sezónách po sobě - i když R+S žeru - nepřipadá jako overload, najednou jsem zvědavej, co pak předvedou jako hráči!

Soutěž taky skvělá! Survivor team se musí ještě dost polepšit v post-merge, kde jsou ty balance-a-ball soutěže děsně stereotypní, ale tohle byl opět případ elegantní a dostačující inovace - házení kokosama mělo hezkej novej prvek, kdy se puzzle kostky převážily a i ta skládačka byla zcela nová. No a ten závěr!!! Za jedna :-)

Ten velkej tah Kellee... já fakt nevim :-) provedla to nádherně, může jí to pomoct a může jí to taky sejmout. Jakýkoli silný soudy, že to byl "geniální" nebo "děsnej" tah mi připadaj jako naprostý věštění z koule, a to i od "expertů" jako Rob (Cesternino) a Stephen (Fish), resp. tenhle týden na RHAP Rick Devens (ne, furt jeho úsměv nemůžu moc vystát)

Fandim: Missy, Janet, Elizabeth, ELaine, Kellee, Aaron, Lauren, Karishma (jo, je dost k ničemu, ale postava je to zajímavá a skrytě doufám, že třeba ke konci i něco předvede. řeč při čtení hlasů měla pěknou ;-) no já snad fandim skoro všem, kromě Dana a Tommyho (toho beru kvůli aroganci trošku jako záporáka, takže ho ale taky chci udržet ;-)

Pepi
Příspěvky: 80
Registrován: 21 srp 2014, 19:09
Nejoblíbenější série: 16, 20, 28, 13, 40
Nejoblibenější hráči: Cirie, Sandra, Tony
Nejméně oblíbené série: 38, 5, 29, 26, 35
Bydliště: Praha

S39 - Island of the Idols - EP07

Příspěvekod Pepi » 08 lis 2019, 00:25

Ale jo, není to špatná série. Akorát už to je herně a prostředím za poslední roky tak jednotvárné, že to ničím nenadchne a tím pádem ani k tomu není co napsat. Čekal jsem dneska nějakou bomba kmenovku, když při jejím začátku zbývalo ještě čtvrt hodiny do konce, ale vyvinulo se z toho tohle... tak někdy jindy, no. :mrgreen:

Kellee předvedla bravurní stealth move, obzvlášť pokud se zjistí (jakože asi jo), že Noura hlasovala pro Jacka a Jamal tak vywastil idol na hráčce, co hlasovala pro jeho spojence. Bude zajímavý příští díl sledovat jeho reakce. Vzhledem k tomu, že v dnešním Survivoru jsou všichni posedlí "big moves" a hráči, co jsou hlavně nejvíc vidět, vyhrávají na úkor těch, co mají efektivní hru od začátku do konce, se trochu bojím, že ten Kelleein move nikdo neocení. Uškodit by jí to snad ale nemělo. Fandím ji už od začátku, nicméně po tomhle se stala zatím mou top hráčkou řady. Dále fandím ještě Elaine, Deanovi a Tommy je taky fajn, i když mu to lhaní fakt nešlo. :D Vlastně celý cast je až na výjimky fajn, asi jediný důvod, proč to je koukatelný. Jinak je ta řada např. od MvsGenX k nerozeznání.

Nefandím Aaronovi. Už nevím čím to bylo, ale v minulých dílech herně totálně suckoval, přestože si myslel, že mu to strašně jde. :D Pokud teda ještě bude někdy výraznej, tak ho tipuju na takovýho Devense 2.0.

Navíc to vypadá, že se porota formuje už od 14. místa, takže jich asi bude 11. :? Trochu zbytečně moc lidí, imo.
Seen:
Survivor: 1-42
TAR: 19-23, 25, 26, 28, 30-32

strom-z
Příspěvky: 169
Registrován: 30 zář 2017, 15:59
Nejoblíbenější série: Heroes vs. Villains, Micronesia, All-Stars, Cagayan, Second Chance, Samoa, Pearl Islands
dark horses: Gabon (hillarious), kontroverzní Caramoan za post-merge
Nejoblibenější hráči: US: Cirie, BRob, Parvati, Malcolm, Sandra, Kelley, Tony, Natalie A., Amanda, Andrea, Yul, Corinne AUS: Phoebe, Nick, Šamponela, Flick, Brooke, David, Benji, Craig, Henry, Sam (S3), Tessa, Kristie
Nejméně oblíbené série: Island of the Idols, Ghost Island, HvHvH, Thajsko (nedokoukal jsem)

S39 - Island of the Idols - EP07

Příspěvekod strom-z » 08 lis 2019, 20:08

Pepi píše:"Noura hlasovala pro Jacka a Jamal tak vywastil idol na hráčce, co hlasovala pro jeho spojence.


Jako jo, ale zase Noura je tak emocionální a zahrání idolu od cizího hráče je TAK velkej tah, že tohle by jí mohlo zamotat hlavu a bude pro nic teď asi o něco těžší pro Jamala případně hlasovat.

Jináč Aaron a Devens mi přijdou jako straašně odlišný typy, Devens je samozřejmě děsně šikovnej, ale bohužel ho zároveň nemůžu vystát, zatimco Aaron je takovej klasicky trochu arogantní, ale takovýhle hráči jsou tam taky podle mě pro pestrost potřeba ;-) Tommy to samý. A Aaron zároveň neni špatnej hráč. Na výhru mu nefandim, ale ať tam ještě klidně pobude a něco ukáže.

Jinak jo, ta porota , to je fakt trošku přehnaný - napadlo mě, jestli tim pádem nebude zopakován twist z Kaoh Rongu (a AuSurvivoru 2017), kdy hráč bude moct vyřadit jednoho porotce - osobně bych nebyl proti, přijde mi to jako relativně zajímavej a nijak game-breaking twist. A fakt mě nenapadá jakákoli výhoda mít 14 a nikoli 13 porotců - jj už ta třináctka je trochu přehnaný číslo a obzvlášť při stávajícim formátu "kdo řve víc si urve víc času" se pak stejně na všechny nedostane.

Mimochodem Australani v poslední sezóně dospěli k takovýmu podivnýmu kompromisu mezi otevřenym formátem kmenovky a individuálníma řečma, přičemž nechyběly opening speeches - a za mě to sice nebylo dokonalý, ale určitě lepší než ten současnej americkej PASKVIL ("outwit outplay outlast" my a** :D )

happypanda
Příspěvky: 8
Registrován: 19 lis 2013, 16:43

S39 - Island of the Idols - EP07

Příspěvekod happypanda » 11 lis 2019, 23:31

Nevim, jestli jsem to nepostřehl, ale proč Noura hlasovala pro Jacka?

Pepi
Příspěvky: 80
Registrován: 21 srp 2014, 19:09
Nejoblíbenější série: 16, 20, 28, 13, 40
Nejoblibenější hráči: Cirie, Sandra, Tony
Nejméně oblíbené série: 38, 5, 29, 26, 35
Bydliště: Praha

S39 - Island of the Idols - EP07

Příspěvekod Pepi » 12 lis 2019, 01:33

happypanda píše:Nevim, jestli jsem to nepostřehl, ale proč Noura hlasovala pro Jacka?


Kellee jí řekla, ať hlasuje pro Jacka, kdyby náhodou Dean zahrál idol (o čemž Kellee věděla). Chtěla se pojistit pro případ, že by se Dean obrátil proti ní a vyřadil ji jediným hlasem, jelikož by všechny ostatní hlasy byly pro něj. Zároveň totiž chtěla hlasovat pro Deana, aby se nezjistilo, že to všechno zařídila ona.

Uživatelský avatar
kachna
Příspěvky: 104
Registrován: 29 pro 2014, 13:47

S39 - Island of the Idols - EP07

Příspěvekod kachna » 14 lis 2019, 11:53

Tak mě se to tedy líbilo. A hlavně se mi konečně trochu utřídili favorité.
Kdo se mi rozhodně líbí, tak je Missy a Kellee (píše se tak ta Asiatka? :D).
A Janet mě velmi překvapila na IoI, konečně!!!!! Konečně po tom někdo neskončil hned!
Škoda, že neletěla Noura. Ale jsem velmi ráda, že zůstal Dean. A krásné zahráno dle mého.

Ale ty feministické keci... V Americe je to tak přehrocené. Tam si podle mě nemůže chlap ani prdnout, aby nebyl osočen ze sexismu. A to prosím hodnotím jako žena a přijde mi to přehnané.

Těším se na další!

cihi
Příspěvky: 298
Registrován: 16 lis 2014, 01:50

S39 - Island of the Idols - EP07

Příspěvekod cihi » 17 pro 2019, 02:02

Ja si rikal... ze je kmenovka nejak brzo a ona se nam zmenila v dlouhou politicko-genderovou diskuzi :dance:

Uprimne nesnasim vsechny... co resi nejakej sexismus... rasismus a jakejkoliv jinej -ismus. Tito lidi jsou ve vetsine pripadu pokrytci nejhrubsiho zrna jako tahle banda.

Vubec nevim... proc zahral Jamal imunitu za Nouru? Tim chtel jako kompenzovat ten svuj "sexismus"? Na druhou stranu... predchozi dil se resil zase pro zmenu rasismus na Jamala... kdy se citil byt ukrivdeny kvuli nazvu nejakyho stupidniho satku - misto toho... aby se tomu zasmal... a rekl "to jo ty blbce"... tak se tam div nesesypal jako male dite a naopak ukazal kontrast v tomto dile... kdy se choval k ostatnim jako naprosty hovado - to je to pokrytectvi - berte na me ohledy nerikejte toto nebo ono... protoze jsem cernoch a mohlo by me to urazit - ale sam se potom chova k ostatnim jeste hur.

Takhle vytocenej jsem pri Survivoru dlouho nebyl. Toto proste do hry nepatri. I bych to akceptoval... kdyby to bylo soucasti taktiky... ale nebylo.

Jinak se mi libilo jak ta asiatka (pardon politicko-korektne receno "to ono" co se sedele vpravo dole) vyuzila imunitu - to bylo pekne zahrany.

Uživatelský avatar
cypher.eu
A fan of Brian Heidik
Příspěvky: 573
Registrován: 09 zář 2013, 11:22
Nejoblíbenější série: Borneo, Palau, Cook Islands, Philippines
Nejoblibenější hráči: Tom Westman, Sandra Diaz-Twine, Brian Heidik, Denise Stapley
Nejméně oblíbené série: Caramoron, One Stupid World, Island of the SJW, Game "Changers"

S39 - Island of the Idols - EP07

Příspěvekod cypher.eu » 17 pro 2019, 13:32

cihi píše:Takhle vytocenej jsem pri Survivoru dlouho nebyl. Toto proste do hry nepatri. I bych to akceptoval... kdyby to bylo soucasti taktiky... ale nebylo.


Těším se až shlédneš další díly a co se děje v nich... :dance: :mrgreen:
Završením Survivora měla být 40. řada

cihi
Příspěvky: 298
Registrován: 16 lis 2014, 01:50

S39 - Island of the Idols - EP07

Příspěvekod cihi » 11 led 2020, 03:15

cypher.eu píše:Těším se až shlédneš další díly a co se děje v nich... :dance: :mrgreen:


Totalni Survivor dno :lol: :heat:

Uživatelský avatar
sun.eagle
Příspěvky: 241
Registrován: 27 srp 2013, 10:28
Nejoblíbenější série: The Amazon, Vanautu, Panama, The Cook Islands, Micronesia, HvV, One World.
Nejoblibenější hráči: Jenna Morasca, Ami, Eliza, Yul, Ozzy, Parvati, Russel, Coach, Danielle, Chelsea Meissner.
Nejméně oblíbené série: Australie, Africa, South Pacific, RI

S39 - Island of the Idols - EP07

Příspěvekod sun.eagle » 24 črc 2021, 19:05

Kellee předvedla zatím the biggest move of the season. Líbí se mi jak to hraje, taková šedá eminence, nenápadná, ale tahá za oponou za nitky. Pomalu a nenápadně, ale přesně. Jen škoda že si za spojence vybrala toho blba Deana.
Čekal jsem kdy poprvé zazní v téhle show "metoo" a je to tady. Pravda je že aliance tvoří většinou muži, a často jich je většina ve final four. Jedinou pevnou ženskou alianci pamatuju v Micronesii, kundlanky si myslím říkaly. Druhá pravda je že zase byly ty ženské zbytečně podrážděné když to Jamal nadhodil, a byl to samozřejmě legitimní argument a hlavně měl pravdu, protože ony se na ženské aliaci vážně domlouvaly. Boužel v dnešním USA se na pravdu nehraje, hraje se tam na pokryteckou a falešnou hyperkorektnost, a vydali se tam cestou Orwella a jeho 1984.


Zpět na „S39 - Island of the Idols“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti