Survivor Česko & Slovensko - EP32 - finále

Dominikánská republika
2022 - TV Nova, TV Markíza
Uživatelský avatar
ItalianManiac
Příspěvky: 883
Registrován: 23 zář 2014, 19:42
Nejoblíbenější série: Australia, Africa, Marquesas, Amazon, PI, Palau, China, Gabon, Tocantins, HvV, Philippines, BvW, Cagayan, Worlds Apart, Cambodia, Kaoh Rong, GI, WaW, AUS (2016-2020)
Nejméně oblíbené série: Thailand, Fiji, Nicaragua, Island of the Idols
Bydliště: Jihlava

Survivor Česko & Slovensko - EP32 - finále

Příspěvekod ItalianManiac » 30 dub 2022, 10:00

Epizoda 32 - finále
POZOR! Změna vysílacího schématu
    • Voyo: 5.5.2022
    • TV Nova: 6.5.2022 20:20
A fan of Survivor & The Amazing Race
US Survivor: S01-S46
AUS Survivor: 2016-2024
NZ Survivor: S01, S02
CZ & SK Survivor: Trosečník (2006), Ostrov (2016), Robinsonův ostrov (2017), Robinsonův ostrov 2 (2018), Survivor CZ&SK (2022 - 10 epizod)
The Amazing Race: S01-S13

Obrázek

Uživatelský avatar
sirek
Příspěvky: 73
Registrován: 26 črc 2015, 15:55

Survivor Česko & Slovensko - EP32 - finále

Příspěvekod sirek » 06 kvě 2022, 00:11

Finále v duchu průběhu celého pořadu - naprosto nevyužitý potenciál a snaha o zbytečnou inovaci, kterou nikdo nechtěl. Pět soubojů jsem ještě překousl, nakonec byly docela příjemně vyvážené a trpěly jen nulovým prostříháním, stejně jako celej tenhle pořad. Ale budiž, na poměry těch předchozích soubojů to bylo docela fajn.

FTC pak byla pro mě překvapivě nic moc. Tajně jsem doufal, že si oba finalisti připraví nějakou skvělou řeč, zejména Veve že si promyslí skvělý argumenty pro výhru a nebude se bát kopnout si do Vladimíra... a nakonec to bylo docela zklamání. I otázky od poroty nebyly moc zajímavé, líbila se mi otázka Nikol (ze všech asi objektivně nejlepší hráčka, která by v americké verzi klidně měla šanci), jinak spíš nic moc. Největší bizár bylo ale sledování těch sestřihových videí, já vůbec nepochopil jejich smysl a účel a přišlo mi to fakt jako zoufalý natahování - pochopil bych jedno vzpomínkové, ne tři úplně nesmyslně strukturovaný bez nějaký pointy.

Ve finále jsem teda fandil Veve, kdyby vytáhla potobnej výkon jako Kristy v Austrálii, měla by tu výhru v kapse - stačilo jí naznačit, že vítěz Survivora nemusí být někdo kdo vyhraje všechny imunity, líp podat svoji (jak zmínila Chili velice atraktivní a zajímavou) cestu soutěží a odůvodnit všcehna svoje rozhodnutí jako součást strategie. Bohužel ale Veve (podobně jako drtivá většina letošních účastníků) dojela na neznalost zahraničních verzí a Vladimírovi to dost ulehčila. Ten podle mě taky úplně nezazářil, ale dost mu to stačilo, Veve mu to moc nekomplikovala a to svoje si obhájil v klidu. Zaslouží si to bezesporu a ten titul se k němu dost hodí, ale sympatičtější i tím trnitějším postupem soutěží by mi to přišlo tedy u Veve.

Co mi přišlo ale jako bizár bylo pouštění sestřihů obou finalistů s jejich proslovy ze zpovědí. :cry: Neměla by snad porota být nezaujatá a rozhodovat se čistě podle reality na ostrově a radách, ten sestřih mi přišel jako ovlivňující a zcela popírající smysl rozhodování o vítězi touhle formou pořád na ostrově. Achjo.

I přes všechny svoje výhrady jsem ale z nějakýho důvodu u toho vydržel až do konce a poctivě sledoval skoro každý úterý a pátek všechny epizody, i když trvaly 2 hodiny. Mnoho se nepovedlo, spolupráce s tureckým týmem se snad už nebude opakovat, duely se úplně zruší a doufám ve zlepšení alespoň těch největších chyb, které se tu vypisovaly u každého dílu. Na druhou stranu byla vidět snaha Ondřeje a produkčního týmu s tím v průběhu něco dělat, ke konci se trochu zrychlilo tempo a zejména se povedlo dát dohromady typově docela fajn cast.

Robinsonův ostrov byl sice z produkčního hlediska o level výš, z toho hráčského mi ale tento Survivor přišel vlastně docela slušný. Tak uvidíme, jestli se dočkáme další série.

Fandil jsem: Veve, Chili, Nikol, Tomáš Zástěra, Enrique
Vadili mi: Johy, Braňo, Xénia, Tomáš B
Nemohl jsem vystát: Adam, Iva

Uživatelský avatar
sirek
Příspěvky: 73
Registrován: 26 črc 2015, 15:55

Survivor Česko & Slovensko - EP32 - finále

Příspěvekod sirek » 06 kvě 2022, 00:17

Ještě jsem se teda hrozně pobavil, když při čtení hlasů za stavu 6:3 edit vytáhl bizarní rozdělení finalistů do okýnek s dramatickým titulkem "Kdo se stane Survivorem 2022?". No, kdo by to tak asi mohl být :D A ten bizarní banner při Vladimírově oslavě společně s hnusnou trofejí... jakože takhle antiklimatický vyhlášení vítěze jsem si vážně nepředstavoval.

No, možná jsem vůči tomu v předchozím postu moc shovívavej... :mrgreen:

Uživatelský avatar
Yedko
Příspěvky: 264
Registrován: 10 úno 2020, 22:29
Nejoblíbenější série: 20, 16, 13, 1, 40
Nejoblibenější hráči: Domenick, Tony, Andrea, Brenda, Coach, Cirie, Yul, Richard
Nejméně oblíbené série: 39, 37, 35, 30, 21, 5
Kontaktovat uživatele:

Survivor Česko & Slovensko - EP32 - finále

Příspěvekod Yedko » 06 kvě 2022, 04:11

Pokud jsem v druhé polovině dílů byl ke spoustě věcem shovívavý, tak finálový díl pro mě prostě jedno velké zklamání. To pouštění videí, kterými ovlivníš hlasování bylo příšerné. Zejména scéna, kdy Veve řekla při switchi ve zpovědnici, že si říká, jestli si to neměla raději vyměnit s Enriquem, že tam nechce být. Na FTC, kde to podle mě chtěla celé postavit na své urputnosti, že to nevzdávala. Šel vidět její pohled v tváři, když to pustili... A to byl jen jeden z příkladů. Duelové body jsou sračka, ale tohle tím nakonec zamávalo daleko víc. Přitom Vladímir podal nečekaně na radě dost tristní výkon. Ale stačilo to. Čekal jsem konečně kvalitní FTC se dvěma hráči co umí mluvit, ale nestalo se tak. Škoda.
Vytvářet pětačtyřicátou sérii (od roku 2000) není tak lehké, jako vytvářet osmou sérii (od roku 2016). Myslete, prosím, na to při vašem urážení. Pokud máte hlavní problém s tím koukat na více černochů a homosexuálů tak jste ubozí. Ale souhlasím, že US40 měla být sérii poslední...

cihi
Příspěvky: 298
Registrován: 16 lis 2014, 01:50

Survivor Česko & Slovensko - EP32 - finále

Příspěvekod cihi » 06 kvě 2022, 04:38

Tak jsme si protrpeli souteze na poslednich 5 bodu, pardon hlasu, a sli jsme pote rovnou na kmenovku...

Rikal jsem si, ze alespon tu finalovou kmenovku by Turci nemuseli posrat, ale ne ne - dokazou posrat i ji. Uz jen to, ze od sebe porota a finalisti sedeli metr - Veve byla bliz a mohla tak na blizko nonverbalne ovlivnovat porotu. I kdyz byl vysledek i tak predem jasny, tak jde proste o princip na jedne strane a debilitu produkce na druhe.

Bonbonkem byly videoprostrihy cele hry, kde jeste pred hlasovanim (!) ukazuji i tajne osobni zabery, o kterych ostatni soutezici nevedeli a vedet do hlasovani ani nemeli. Treba scena, kde Veve breci a rika na zacatku hry, ze mela vypadnout radeji misto Enriqueho, tak to byla slusna podpasovka. Byt v porote, tak ji za to nedam hlas, i kdybych tam prisel s tim, ze jo.

Kmenovka vubec probihala stylem letniho tabora. Nemelo to vubec zadnou atmosferu finale. Defakto takovej reunion jeste pred hlasovanim a na ostrove. WTF! proste vsechno spatne :heat:

No jeste, ze ten paskvil skoncil. Na CZ/SK pomery velmi dobrej casting + dobrej vitez + moderator, kdyby nemusel natahovat cas zbytecnymi dialogy, tak taky super... jinak to byl proste Survivor z aliexpressu.

PS: Cetli jste, ze uz delaji casting na druhou serii? To beru jako vtip :lol: nebo je to vylozene trolling ze strany Novy.

PS2: Jsem rad, ze na debilitu s videosestrihem narazeji i ostatni diskutujici :beer:

Uživatelský avatar
GodfatherCZ
Příspěvky: 149
Registrován: 28 zář 2016, 17:06
Nejoblíbenější série: Amazon , Redemption Island , Cagayan , Cambodia , Kaôh Rōng
Nejoblibenější hráči: ♥ Kelley Wentworth ♥
♥ Shonee Bowtell ♥
♥ Kat Edorsson ♥
♥ Sarah Moore ♥
Tony Vlachos
Ozzy Lusth
Jordie Hansen
George Mladenov
Nejméně oblíbené série: San Juan del Sur
Thailand
Nicaragua

Survivor Česko & Slovensko - EP32 - finále

Příspěvekod GodfatherCZ » 06 kvě 2022, 12:08

Souhlasím asi se vším , co bylo řečeno , při sledování mi tzv ,,Tak neváhej a toč !´´ část nedošla jako ovlivňující :cry: :D nicméně ono v předposlední epizodě bylo jasně dáno , jakou hru porota ocení spíš . Neberte mě nijak špatně , ty video sestřihy jsou fajn ale tak kurňafix od čeho vždycky bývala Reunion show v oldschool US Survu ? :) tam to patří a né na FTC .
Doufám , že Nova dá turkům sbohem a dočkáme se třeba ještě někdy RO3 v poctivějším duchu :eee: :oops:

loid
Příspěvky: 34
Registrován: 24 bře 2017, 22:11
Nejoblíbenější série: Cookovy ostrovy
Nejoblibenější hráči: Ozzy, Yul Kwon, Terry Deitz, Sandra Diaz-Twain

Survivor Česko & Slovensko - EP32 - finále

Příspěvekod loid » 07 kvě 2022, 12:39

Tak jsem dospěli do finále... Vítěz OK, poražený taky, překvapila mnohdy porota (nečekal jsem, že Veronika zvolí Vláďu a Chili Veve, u spousty dalších jsem se obával "pomsty" Vláďovi), nepřekvapila (bohužel v negativním smyslu) produkce - tady lze jen odkázat na výše a dříve uvedené výhrady. S výhradami k finálové epizodě bezvýhradně souhlasím :) Ale našla by se i nějaká pozitiva, zvlášť po sloučení jsem je občas viděl.

Kdyby někdo dokázal sloučit pozitiva RO a tohoto Survivoru, bylo by to stoprocentně zajímavější. A kdyby proklamovaní znalci "Survajvra" (či jak Ondra sebe a Marka označil) do hry dokázali vyhodit některé nelogičnosti a přidat i něco z originálu (a od fanoušků), mohlo by to být super. Tak budeme doufat...

cihi
Příspěvky: 298
Registrován: 16 lis 2014, 01:50

Survivor Česko & Slovensko - EP32 - finále

Příspěvekod cihi » 09 kvě 2022, 02:05

loid píše:Source of the postKdyby někdo dokázal sloučit pozitiva RO a tohoto Survivoru, bylo by to stoprocentně zajímavější. A kdyby proklamovaní znalci "Survajvra" (či jak Ondra sebe a Marka označil) do hry dokázali vyhodit některé nelogičnosti a přidat i něco z originálu (a od fanoušků), mohlo by to být super. Tak budeme doufat...


Kez by se domluvili nejak s Australanama. Hlavne by se ti, co o tom rozhoduji, meli na AU verzi podivat, kdyz uz ji maji ted v nabidce na Voyo :)

Truestory
Příspěvky: 77
Registrován: 18 bře 2018, 14:05

Survivor Česko & Slovensko - EP32 - finále

Příspěvekod Truestory » 14 kvě 2022, 13:08

Nějak jsem zapomněl hodit koment na poslední díl, zřejmě proto, že to byla strašná sra*ka :mrgreen:

Vlastně asi všechno tady bylo zmíněný. Body ze soutěží jako hlasy, videa, mě ještě sralo to, že sestřihali otázky a odpovědi. Některé nebyly vůbec.

Vláďovi jsem to hodně přál, byl nejlepší. Ke konci jsem si oblíbil dost i tu Veve a ta je svým způsobem pro mě taky Survivor, oceňuju co všechno dokázala vydržet a i když nemám lékařské zprávy, tak mi přijde, že má větší koule jak kluci z Mao. Dost dobře hrála i Nikol.

Za mě série s obrovským potenciálem. Bohužel nenaplněným. Docela by mě zajímalo(a budu rád pokud někdo hodí info) za co mohli Turci a co bylo z hlav samozvaných Bohů(Orlík a Novotný). Já samozřejmě chápu, že to musí být dlouhý, aby se to zaplatilo, ale o trochu kratší to být mohlo, zajímavější a hlavně rozmanitější soutěže, víc ze života na ostrově a hned by se na to lépe koukalo. A jinak samozřejmě nemůžu vystát Duel :fuck: Na druhou stranu možná se na to špatně koukáme. Možná by na verzi, která by byla víc podobná US tolik Čechů nekoukalo. Ale to se nedozvíme, když to nezkusíme :mrgreen: :mrgreen:


PS: Je mí líto hejtů na Nikol a Chili. Jako Nikol mi třeba nebyla sympatická, ale ty hejty jsou fakt moc.
Oblíbenci
US S01: Rudy S02: Keith, Rodger, Elizabeth
RO S01: David, Petra S02: Radim, Katka, Terry
CZSK S01: Vladimír, Adam, Tomáš Z, Chili S03: Mikýř, Kristýna

Holky :love:
US S01: Collen, Stacey, Jenna S02: Elizabeth, Amber, Jerri
RO S01: Katie, Kačka, Petra S02: Terry, Nikol, Martina
CZSK S01: Xénia, Veve, Dominika S03: Kristýna, Ráchel, Yenifer


Zpět na „Survivor Česko & Slovensko 2022 (CZ, SK)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti