Survivor Česko & Slovensko - EP06

Dominikánská republika
2022 - TV Nova, TV Markíza
Uživatelský avatar
ItalianManiac
Příspěvky: 883
Registrován: 23 zář 2014, 19:42
Nejoblíbenější série: Australia, Africa, Marquesas, Amazon, PI, Palau, China, Gabon, Tocantins, HvV, Philippines, BvW, Cagayan, Worlds Apart, Cambodia, Kaoh Rong, GI, WaW, AUS (2016-2020)
Nejméně oblíbené série: Thailand, Fiji, Nicaragua, Island of the Idols
Bydliště: Jihlava

Survivor Česko & Slovensko - EP06

Příspěvekod ItalianManiac » 02 úno 2022, 21:58

Epizoda 6
    • Voyo: 3.2.2022
    • TV Nova: 4.2.2022 20:20
    • TV Markíza: 2.2.2022 21:20 + 4.2.2022 22:00
A fan of Survivor & The Amazing Race
US Survivor: S01-S46
AUS Survivor: 2016-2024
NZ Survivor: S01, S02
CZ & SK Survivor: Trosečník (2006), Ostrov (2016), Robinsonův ostrov (2017), Robinsonův ostrov 2 (2018), Survivor CZ&SK (2022 - 10 epizod)
The Amazing Race: S01-S13

Obrázek

Pattrick
Příspěvky: 132
Registrován: 13 úno 2020, 11:33

Survivor Česko & Slovensko - EP06

Příspěvekod Pattrick » 03 úno 2022, 21:48

No comment, ale jsem rád, že Iva přežila, je mnohem zajimavější než ten neslanej učitel..

Přesto co bylo fatální, že všichni mají fakt umyté vlasy!!!
Celý díl se zase řešila výměna kapitánů.

Immunita ty uzly!! To bylo divné, jednou to tam zubama tahaj pak přišel Tomáš a pohodička na jedno rozvázání.

Veve je nehorázná kráva, arogantní, až to bolí..

cihi
Příspěvky: 298
Registrován: 16 lis 2014, 01:50

Survivor Česko & Slovensko - EP06

Příspěvekod cihi » 04 úno 2022, 02:23

Psycho Pazderkovou nesnasim, ale jsem rad, ze zustala, protoze i ji uz trklo, ze se musi delat nejaky aliance, kdezto ucitel si chtel hrat solo a byl herne uplne mimo.

Hlavne uz prestante resit ty posr*ny kapitany! To je vedle vyrazovaciho duelu a hry na nekolik bodu ta nejvetsi deb*lita vubec. Nehlede na to, ze jim to vytvori neskutecnej terc na zadech. Tomas (celebrita) je ted snad nejzhavejsi adept na vypadnuti po slouceni, a to i pred Gaborem.

Fandim: Chilli, Adam

Aktualizace: Tak Tomas Gabora uz jiste prezije, protoze se Gabor vyradil sam. A mame dalsi odstoupeni slavne serebrity :dance:

Uživatelský avatar
GodfatherCZ
Příspěvky: 149
Registrován: 28 zář 2016, 17:06
Nejoblíbenější série: Amazon , Redemption Island , Cagayan , Cambodia , Kaôh Rōng
Nejoblibenější hráči: ♥ Kelley Wentworth ♥
♥ Shonee Bowtell ♥
♥ Kat Edorsson ♥
♥ Sarah Moore ♥
Tony Vlachos
Ozzy Lusth
Jordie Hansen
George Mladenov
Nejméně oblíbené série: San Juan del Sur
Thailand
Nicaragua

Survivor Česko & Slovensko - EP06

Příspěvekod GodfatherCZ » 04 úno 2022, 19:42

Cituji tady jeden komentář co se objevil pod videem kluků od Kulatého stolu v reakci na náš Survivor , od nějakého zvukaře . Nyní to už vše do sebe zapadá .

Kód: Vybrat vše

Problém Survivora je, že absolutně nefunguje. Tyto pořady vznikají v licencích. Někde je nějaké soutěžní místo (v Polsku studio, kde se dělá Legomaster, na Kanárech vily pro Love Island a třeba v Dominikáně tento Survivor - dříve na Filipínách Robinsonův ostrov) a tam se dělají národní verze. A jako televize máte tři možnosti - buď si to zajistíte produkčně, pošlete tam své lidi a jen si rentujete to místo a nějaké zázemí. Takhle třeba vznikal Robinsonův ostrov nebo Love Island (dělala za CZ stejná produkce). Druhá možnost je, že si to necháte celé udělat a dostáváte jen hrubý materiál a ten si zpracujete (Legomaster - natáčelo se v Polsku s polským štábem, ale střihá se to už na nově). No a třetí, ta nejhorší je, že si to celé necháte udělat na klíč a jen to zaplatíte, uděláte si cast a pošlete max české redaktory (ty pak dělají ty "zpovědnice", kdy je soutěžící sám a ptají se ho na otázky) a to je právě případ Survivoru. Ten celý zajištují Turci. Dělá to turecká produkce a střihají to Turci v Istambulu. Po úspěšném Love Islandu (je to sice trash, ale mělo to úspěch a zpracování, dynamika a vše okolo bylo děláno výborně) Nova Turkům nabídla lidi, co na tom dělali, ale nastal problém, že Turci nabízeli směšně málo - cca 1800,- na den a to je na dnešní dobu, kdy budete dva a půl měsíce v prdeli bez rodiny, opravdu málo. Sám jsem tam mohl jet jako zvukař, kdy mě Turci oslovili na přímo a kontakt dostali od Novy, ale prostě na penězích to ztroskotalo. Stejně tak s kameramany. To samé střih v Turecku. Snad pár málo zkušených Čechů tam jelo, ale dělají max precut, finální střihy dělají Turci, kteří neznají jazyk a je to znát. Záběry neodpovídají tomu o čem se baví, občas useknou kus slova na konci věty apod. Tady je strašně znát absence českého dramaturga a režiséra, co by u toho v Istambulu seděl a říkal, co a jak.
Pak délka. Teď jsou 2 dvouhodinové díly týdně. Pokrátit na 50-60 min a dát třeba tři, nebo zachovat dva, ale mít ty díly kratší, ale našlapané.
O čas také nejde - Love island měl 6 dílů do týdne a od ukončení dne byl díl na Voyu za méně jak 30 hodin.

Další věc je technické zpracování. Tady to Turci asi dělají podle sebe a v Turecku, nebo Řecku to stačí, ale náš divák je už zvyklý na jinou kvalitu a to toto nemá. Již zmíněno, že v kmeni jsou max dva kameramani, utíká jim důležitý kontent a hlavně, což naprosto nechápu, tak na kamerách, co mají, nemají kvalitní směrový mikrofon. Ten zvuk je z integrovaného v kameře, nějaký všesměrák, takže sice v záběru nemáme moře, protože je kamera k němu zády, ale my slyšíme příboj vln jak naráží na pláž a ne to, co se děje před kamerou. Řešení je doslova za pár korun - osadit kamery nějakými směráky - třeba klasika MKH 416, kterých všude v TV leží mraky a sedá na ně prach apod. Kamery - je tam směska různých kamer - ok, točí se s tím, co je, ale od toho byl první testovací týden, kdy si to prostě cca sladí, udělají se profily, aby to k sobě cca sedělo a zbytek se může doladit ve střižně - tady se na to totálně kašle a barevnou korekci nikdo nedělá. V třetí epizodě total fail, že kamera, co snímala moderátora, měla uprostřed vypálené pixely přesně na obličeji Ondry - prostě velká bílá tečka vždy v obličeji... V jiných záběrech zas kamera s totálně zapraseným čipem atd. O muzice nemluvě - tam Turci jedou styl, co byl ok tak 10-15 let zpět. V tomhle třeba Love Island neskutečně válel.

Věřím, že Nova to bude řešit. Asi do Istambulu pošlou nějaké top střihače, co to začnou napravovat (ono je i blbé, že tomu Turek nerozumí) jako třeba na Love Islandu, kdy to bylo pod Madary (technické zázemí a vily zas od Holandanů) a první týden to také skřípalo. Pak přijeli 3 top slovenští střihači a začalo to fungovat. Věřím, že i ty směráky na kamery dodaj, protože by mě nenapadlo, že v roce 2022 budu muset na český pořad koukat s titulkami, abych se dozvěděl, co se říká.

Protože to, co teď Turci Nově (a Markíze) dodávají je totální odpad a přitom to měl být TV highlight prvního čtvrtletí, věřím, že Nova zasáhne (sami si moc dobře uvědomují, že je to průser, halo bylo i s tím jak Turci za sebe dali Drahokoupila jak mluví o tom, že si tím kompenzuje chybějící vojenskou službu a pak hned na to jak se sesypal). Technicky apel na srovnání kamer barevně, dodání směráků (když už Turci nemají zvukaře, kterého nechtěli zaplatit), zkrácením formátu o cca 30-40 minut a hlavně posláním nějakých kvalitních střihačů a režiséra / dramaturga do Istambulu. Už se to asi divácky nezvedne, protože ten začátek většinu lidí odradil, ale aspoň by se daly minimalizovat škody.

Petře, nejhorší je, že to levné není. Viděl jsem smlouvy některých VIP a mají týdně 5-cifernou částku v Eurech. A těch "celebrit" tam málo není. Kdyby tam byli jen "normální" lidi a VIP se přihlašovali jako každý člověk a musí projít castingem (jako v USA verzi) a neutrácely se doslova miliony týdně za jejich výplatu, tak se mohl zaplatit český štáb normální TV sumou (běžně 4-5 tis/den, Turci nabízeli 1800/den, pak to zvedli na 2200/den, takže jsem to musel odříct) jako na všech jiných reality show, kde jsem dělal (Superstar, Svatby na první pohled, Love Island atd). Někdy to na těchto projektech bývá spíš víc než běžně v CZ, protože jsi daleko, bez rodiny, na dlouho, nemůžeš brát jiné zakázky apod.
Nikdo tam není taková celebrita (jsou to spíš takové lokální a insta hvězdičky viz účastníci jiných realityshow), aby se obhájilo jim platit přes milion měsíčně (samozřejmě to nemají všichni, ale někteří to dostali), protože jak se ve světě ukazuje, tento koncept skvěle funguje bez nějakých rádoby "VIP".

Pattrick
Příspěvky: 132
Registrován: 13 úno 2020, 11:33

Survivor Česko & Slovensko - EP06

Příspěvekod Pattrick » 04 úno 2022, 19:44

Ano, taky jsem to četl, takže konečně víme (nejspíš), kde je problém..

Uživatelský avatar
lacSzlo
Příspěvky: 571
Registrován: 29 led 2014, 16:24
Nejoblíbenější série: Borneo, Amazon, PI, Vanuatu, Panama, China, Micro, Gabon, HvV, Philippines, SJDS, Kaoh Rong
Nejméně oblíbené série: CI, Samoa, RI, South Pacific, WA, Cambodia, MvsGX, GI
Bydliště: Plzeň

Survivor Česko & Slovensko - EP06

Příspěvekod lacSzlo » 04 úno 2022, 20:06

Hej tohle mě přesně dnes taky napadlo, že třeba mají v kmeni jen 1-2 kamery, kmen povinně dřepí před jednou v táboře a druhá si vždycky někoho hezky popořadě vezme stranou, jednou Nikol a Chili do lesa, pak Gábora s Nathanem na pláž, no hajzlové teď mluvte, a vy ostatní v táboře tvl zkuste si mezitím řešit něco důležitýho mimo kameru, a uvidíte. :lol:

Vznikají nám pak díky tomu krásné strojené rozhovory typu "tak mi všichni povězte, jak jste se dnes vyspali" anebo "tak prý se mnou chceš o něčem důležitém mluvit, tak povídej".

Fakt mě unavují všechny ty soutěže a jak se 90% dramatu točí kolem toho, kdo co podělal ve výzvě. Jako sorry, sport mě nikdy nezajímal a dělat ze Survivora sportovní utkání na mě fakt dojem neudělá. :down: :down: K tomu se váže nekonečná debata ohledně kapitána Braňa, se kterou už fakt můžou jít do prdele, jestli budou odteď na každý rozhodující bod výzvy nastupovat kapitáni, tak mě jebne.

Lukáš mi chybět nebude, byl to nějaký cringe creep, nějak mi vůbec nesedl, rozhodně to není typ člověka do reality show, kdo ho tam pustil.

Hlavní background motiv epizody rozpletení Xeňčiny (wtf) hlavy a následné využití prodloužených vlasů na svázání přístřešku, jakože to docela pobavilo, originální. Jen teda velký palec dolů za to, že jí samotnou to nenechají okomentovat ani blbou 5sekundovou zpovědnicí?? Dík no.

Zpovědnice:
SURVIVOR CZSK E6.jpg


Zpovědnice jdou koukám taky pěkně do háje, radši nám budou pouštět rozhovory 2 lidí někde v lese, kde jeden jen přikyvuje a druhý se vykecává, ale aby pak třeba pustili zpovědnici co si Lenka nebo Dominika o Adamovi doopravdy myslí, jestli s ním souhlasí nebo podle nich mele sračky, to ne.

Fandím: Veve, Iva, Enrique, Nikol, Chili, Braňo
Ven: Gogo, Vladimír, Nathan
(?)

Uživatelský avatar
Earl
A fan of Kelly Shinn
Příspěvky: 1266
Registrován: 26 srp 2013, 09:53

Survivor Česko & Slovensko - EP06

Příspěvekod Earl » 04 úno 2022, 22:21

Smutne ako to dopadlo, chceli veľmi ušetriť na všetkom okrem celebrít a vrátilo sa im to. Som zvedavý ci to ešte dokážu zachrániť nejakým tymom čo z toho vykresa zázrak.

Do budúcna ak nejaké bude čo asi nie bohužiaľ by mohli vsadiť na domácu produkciu a investovať do kulís a súťaží miesto honorárov. Kľudne to natočiť aj keď len niekde na Slovensku alebo v Česku (len nie ako Farmu) pripadne ísť niekam bližšie ved aj teraz sa niektoré verzie kvôli covidu točili v Chorvátsku a Švédsku. Skúsiť z toho urobiť Survivor ale aby to bolo naše a nie turecké. Francúzska Koh-Lanta tiež používa Survivor licenciu ale majú prekopané všetko podľa seba a funguje to tam už xy rokov tak ako vo Švédsku Robinson. Tak si urobme niečo vlastné a nie lacné kópie ako Ostrov a podobne ktoré idú v každej tretej krajine a po jednej serii končia.
Obrázek

berka496
Příspěvky: 45
Registrován: 02 led 2017, 14:28

Survivor Česko & Slovensko - EP06

Příspěvekod berka496 » 05 úno 2022, 00:33

Vyjádření Ondry:

273174646_10220028946383176_2670293577079070290_n.jpg


Docela zklamal. Evropa neumí natočit kvalitního Survivora? Co to jsou za kecy?

Uživatelský avatar
GodfatherCZ
Příspěvky: 149
Registrován: 28 zář 2016, 17:06
Nejoblíbenější série: Amazon , Redemption Island , Cagayan , Cambodia , Kaôh Rōng
Nejoblibenější hráči: ♥ Kelley Wentworth ♥
♥ Shonee Bowtell ♥
♥ Kat Edorsson ♥
♥ Sarah Moore ♥
Tony Vlachos
Ozzy Lusth
Jordie Hansen
George Mladenov
Nejméně oblíbené série: San Juan del Sur
Thailand
Nicaragua

Survivor Česko & Slovensko - EP06

Příspěvekod GodfatherCZ » 05 úno 2022, 07:46

berka496 píše:Source of the post Vyjádření Ondry:

273174646_10220028946383176_2670293577079070290_n.jpg

Docela zklamal. Evropa neumí natočit kvalitního Survivora? Co to jsou za kecy?


:cry: :angry: :fuck: Wtf , a tohle je ten náš mastermind survivoru ? Ať jde radši rychle zpátky do Oktagonu . Evropa dokáže , dokonce i my češi a slováci dokážeme , jenom jsme líní a nemáme kapitál to je vše . A neříkejte mi , že kdyby se spojily evropské země jako Francie , Německo , Česko , Slovensko a další a vytvořili vlastní produkční tým , kulisy , pronájem ostrovů tak to nezvládnou :D turek ať si produkuje svůj paskvil pro sebe ..

Uživatelský avatar
Earl
A fan of Kelly Shinn
Příspěvky: 1266
Registrován: 26 srp 2013, 09:53

Survivor Česko & Slovensko - EP06

Příspěvekod Earl » 05 úno 2022, 08:16

Pobavilo Koh-Lanta vo Francúzsku s 30+ seasons ...vysokou sledovanosťou...atď..no Francúzsko je tým padom súčasť USA alebo Austrálie keďže v Európe sa to nedá :lol:
Obrázek

zpazderka
Příspěvky: 1
Registrován: 10 zář 2016, 17:36

Survivor Česko & Slovensko - EP06

Příspěvekod zpazderka » 05 úno 2022, 12:38

Našel jsem si na Youtube turecký Survivor. Je to jak přes kopírák, jen ty soutěže jsou asi drsnější.
Takže se s tím asi nedá dělat nic, turecká licence je prostě taková.

cihi
Příspěvky: 298
Registrován: 16 lis 2014, 01:50

Survivor Česko & Slovensko - EP06

Příspěvekod cihi » 05 úno 2022, 13:01

berka496 píše:Source of the post Vyjádření Ondry:

273174646_10220028946383176_2670293577079070290_n.jpg

Docela zklamal. Evropa neumí natočit kvalitního Survivora? Co to jsou za kecy?


Ale ma pravdu v tom, ze kdo se nesmiri s tim, ze to neni jako original, tak ho to nema sanci bavit...

Ja uz jsem se davno smiril s tim, ze toto neni Survivor, i kdyz se to paradoxne Survivor jmenuje. Dlouhe 5bodove discipliny pretacim a dokaze me to urcitym zpusobem bavit. Bavi me ti lidi jako Adam, Chilli, Veronika, Gabor (ale uz odstoupil), Tomas. I kdyz se uz tesim na to, jak se podivam na dalsi AU verzi :beer:

Nicmene je asi jasny, ze po te kritice uz zadnej CZ/SK Survivor podle turecke licence nebude, coz je jedine dobre. Mozna uz nebude vubec zadnej. I kdyz by se mohli vratit alespon k Robinsonove ostrovu a klidne tam vzit celebrity.

Ale pokud by to chteli udelat fakt kvalitne, tak by meli najmout tym nekolika fanousku (treba z tohoto webu), kteri pujdou primo domlouvat licenci a budou si domlouvat, co je mozny a co neni mozny dopredu! a hlavne nedelat to narychlo, soustredit se na kvalitni strih, resit detaily - podivat se na dil a posoudit ho z fanouskovskyho pohledu a na zaklade toho provest finalni korekce, nez ho pustim ven - tohle tomu chybi jako prase.

Takhle podle me koupili tureckou verzi a pak k tomu vzali "odbornika" Orlika a delej s tim neco :cry: No a ono toho asi delat s tim paskvilem moc nejde, jeste kdyz to jde vzdycky za par dnu ven :D



Zpět na „Survivor Česko & Slovensko 2022 (CZ, SK)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů