Survivor CZ/SK - Turecká nebo Nizozemská licence?

Nevíte kam to napsat? Hoďte to sem.
boyarddor
Příspěvky: 91
Registrován: 30 pro 2022, 14:06

Survivor CZ/SK - Turecká nebo Nizozemská licence?

Příspěvekod boyarddor » 01 úno 2023, 18:52

Chci se zeptat (a případně nevím kam toto téma zařadit) zda vám více vyhovovala Nizozemská licence (Robinson) nebo Turecká (Survivor)?

Za mě určitě Robinson, proč?
Hry velmi zajímavé a vždy odlišné, žádné body.
Kratší díly (45 minut), zároveň mi vyhovuje 32/34 takto dlouhých epizod.
Určitě horší podmínky (žádné desky, deky apod.)
Lepší dynamika hry a více zvratů.
Ondra vypadá přísněji a ne tak kamarádsky.
Zajímavý casting.
Myslím si že pro české publikum které nezná tolik tento pořad pod anglickým jménem byl název Robinsonův ostrov srozumitelnější v tom o co tam asi půjde.

Doufám ve velký návrat Robinsonova ostrova příští rok (ale to asi jen ve snu)...

Uživatelský avatar
lacSzlo
Příspěvky: 571
Registrován: 29 led 2014, 16:24
Nejoblíbenější série: Borneo, Amazon, PI, Vanuatu, Panama, China, Micro, Gabon, HvV, Philippines, SJDS, Kaoh Rong
Nejméně oblíbené série: CI, Samoa, RI, South Pacific, WA, Cambodia, MvsGX, GI
Bydliště: Plzeň

Survivor CZ/SK - Turecká nebo Nizozemská licence?

Příspěvekod lacSzlo » 01 úno 2023, 19:10

Koukám teď na RO1 a sloučení je teda totálně zabitý (mezi E11 a E20 což je tvl třetina série v podstatě ze hry nikdo nevypadl a když už jo, tak se vrátil zpátky - co jsem tak četl diskuzi z 2017 tak ale spíš v tomto případě šlo o rozhodnutí Novy natáhnout obsah který se v premerge vešel do 2 epizod po sloučení rozpliznout do 4 epizod - tedy místo původních 22 epizod jich nakonec bylo 32). V RO2 vím že se to ale srovnalo k lepšímu a aspoň trochu se to vybalancovalo ( ve sloučení se minimálně nikdy nejelo víc jak 2 epizody bez kmenové rady), nějak se povedlo i usmlouvat a zlikvidovat na konci ty eliminační soutěže (vlastně i tu po sloučení která byla na slovenském Ostrově a RO1). Takže RO2 za mně rozhodně asi nejlepší formát Survu který jsme dosud v ČR/SR měli. (Trosečník mi osobně přijde ok až na ty eliminační soutěže ke konci).
Krátké 45minutové epizody určitě taky plus.

Na Survajvru mi vadí Duely, 40minutové soutěže na body, 2hodinová (letos zatím 90minutová ale to je teda furt nic moc) stopáž epizod. Přijde mi že contentu z tábora je hrozně málo, zpovědnic je málo (R01 má klidně tvl v 45minutový epizodě 60 zpovědnic, Survajvr měl v poslední 90minutový epizodě zpovědnic 12). Casty mi přijdou v S o mnoho nudnější než RO, což je podle mě teda jen částečně lidma a spíš způsobem natáčení a rozvržením epizod kdy soutěže na body prostě zabírají šíleně moc času.

Taky se mi zdá že RO se nebálo dát šanci starším a ne až tolik fit lidem (Iveta, Bazi, Petra, Zina, Bizon, Blanka,...), v Survajvru jsme za 2 série měli akorát Lídu 50+ a lmao nedávno mi došlo že Vláďa byl v první sérii vlastně ve 44 nejstarší. Ono i těch 80 dní které má Surv trvat udělá svoje, podle mě to je strašný nesmysl držet ty lidi tam skoro 3 měsíce a editovat obsah za chodu z týdne na týden. I kdyby to trvalo zase 26 dní jako Trosečník (a dneska už i US Surv vlastně), furt by to bylo lepší kratší než delší.

Takže za mně Turky prosím opustit a vrátit se k nizozemské licenci a nejlépe tedy RO2 verzi pokud by to bylo možné.

PS: Jo a ještě u Survajvru absolutně nechápu systém "celebrit" kterým musí platit za účast kdoví kolik (nebo to jsem aspoň četl), když tvl z letošní série já osobně neznám tvl ANI JEDNU tu celebritu tak mi neříkejte že průměrný Čech někoho z těch lidí zná (leda snad nějaký zapřísáhlý sledovač Nováckých show typu Love island nebo Farmy nebo nevim odkud tvl všichni ty lidi jsou. Rozhodně to neni sestava která by lidi nalákala k obrazovkám ne??!? nebo jsem jen mimo)
(?)

Uživatelský avatar
GodfatherCZ
Příspěvky: 149
Registrován: 28 zář 2016, 17:06
Nejoblíbenější série: Amazon , Redemption Island , Cagayan , Cambodia , Kaôh Rōng
Nejoblibenější hráči: ♥ Kelley Wentworth ♥
♥ Shonee Bowtell ♥
♥ Kat Edorsson ♥
♥ Sarah Moore ♥
Tony Vlachos
Ozzy Lusth
Jordie Hansen
George Mladenov
Nejméně oblíbené série: San Juan del Sur
Thailand
Nicaragua

Survivor CZ/SK - Turecká nebo Nizozemská licence?

Příspěvekod GodfatherCZ » 01 úno 2023, 20:51

Souhlasím ..
Turecká Suváááájvr verze -> je opravdu otřesná , jestli to u nich doma funguje jak říkal Ondra na IG před rokem , tak to taky o něčem vypovídá . Ale podle mě ten pravej a nejlepší Survivor je oldschool US a víceméně i současná AU verze (NZ apod jsem viděl jen krátce abych mohl objektivně posoudit) . No ale viděl jsem varianty turecké patlaniny , kde rozhodovali aktivně diváci a další chujoviny .. tedy ano ještě je určitě co zhoršit :heat:

Expedition Robinson verze -> Tak má to svoje mouchy , jak píše lacSzlo je to spíš rozhodnutí Novy .. ale tady asi musíme počítat s tím , že se show musí na reklamách zaplatit . Za mě asi to nejlepší co u nás pod formátem Survivor vzniklo . Ale né dokonalé .. produkce byla taková levnější , ale daleko více se držela zaběhnutých mantinelů a pravidel .

Jednu věc ale nechápu .. pokud na jednom místě v rámci evropských zemí natáčí vícero národů , kde je problém pro produkční společnost zakoupit US/AU verzi .. s pár úpravama klidně ale ať je to poctivej Survivor . Zde by se nabízela možnost přímé spolupráce s AU či US na lokalitách Upolu, Samoa / Savusavu nebo Mamanuca , Fiji (Ačkoliv zrovna Fiji mám docela plné zuby už 8) ) -- Ale ano kdyby si to měla třeba Alabama točit sama , tak vznikne asi taky patlanina ale US jako celek je schopen to ufinancovat . Ono když se chce , tak to jde .. ale evidentně nikde není vůle a ani chuť a vítězí lenost , zakoupit už vybudované zázemí někde na Dominikáně je přeci levnější a jednodušší jak se spojit udělat to po svém . :( Ano otázka je , jak se k tomu staví majitel práv na Survivora tedy aktuálně Banijay Rights . Smutné na tom je , že i parta nadšenců si natočí doma v USA na jejich ,,Mácháči'' pomalu lepší Survivor jak profi česká výprava u turka , konkrétně amatérský projekt Surviving Reelfoot na youtube a určitě jich existuje i víc o kterých nevim .

Uživatelský avatar
Survivorfans
Příspěvky: 247
Registrován: 18 úno 2018, 16:37
Nejoblíbenější série: PI, Mikronésie, Samoa, HvV, Cagayan, Cambodia
Nejoblibenější hráči: Tony Vlachos, Rob Mariano, Russell Hantz, Jon Dalton, Rob Cesternino, Parvati Shallow, Kim Spradlin
Nejméně oblíbené série: Markézy, Thajsko, RI, SP, OW, Caramoan, Ghost Island,
Bydliště: Jižní Čechy

Survivor CZ/SK - Turecká nebo Nizozemská licence?

Příspěvekod Survivorfans » 02 úno 2023, 01:54

Za mě je nejlepší ten co se nejvíce podobá původním americkým verzím - tedy Australani. Jen by mohli vynechávat ty jejich otravný twisty, kdy pár vybraných jedinců dostane neznámo proč další šanci. :down:
Co se týče našich verzí, tak RO - hlavně 2. série kde nebyli eliminační soutěže. Jen to Nova nemusela zbytečně protahovat - nejdříve v první sérii po sloučku a ve druhé před ním.
Trosečník by taky nebyl taková hrůza kdyby byl jinak zpracovanej a Prima tehdy nekoupila nejlevnější soutěže, kde se např. v jedné přetahovali lanem. Konec bohužel totálně zabili vytahováním sirek :cry: a eliminačními soutěžemi. Dál se mi nelíbilo, že evakuovaného Berta nahradil Martin, který byl předtím vyloučený. :down: Pamětníci samozřejmě ví, že hned poté znova letěl. :fuck:

Na aktuálním Survu nevidím snad nic pozitivního a za mě je to spíš parodie na Survivora. Jediný co mě osobně zaujalo, trochu se mi líbí a přiznám se že mě i kdysi dávno napadlo, tak ICH pro poražený kmen. :) Daný člověk by měl za mě mít ale jen imunitu a né takovou moc jako tady.

loid
Příspěvky: 34
Registrován: 24 bře 2017, 22:11
Nejoblíbenější série: Cookovy ostrovy
Nejoblibenější hráči: Ozzy, Yul Kwon, Terry Deitz, Sandra Diaz-Twain

Survivor CZ/SK - Turecká nebo Nizozemská licence?

Příspěvekod loid » 02 úno 2023, 16:44

Pokud by nebylo možné mít kopii US Survivoru (nebo alespoň AU), chtěl bych kombinaci nizozemsko-tureckou.

Nizozemská licence měla lepší soutěže - kmenové (ty v turecké verzi vlastně v pravém slova smyslu nejsou) i individuální. Nemůžu jí nikdy odpustit móresy ala Big Brother (tak si běžte na ošetřovnu, klidně se vraťte až za několik vylučování...; soutěžit nemusíme teď, bude to jindy...). Nevím, nakolik za to mohla licence a nakolik dramaturgie a střih, ale člověk nikdy netušil, zda se bude ve vysílaném díle vůbec něco dít (soutěž, vylučování, ...).

U turecké mám zapsané plus za vcelku jistou pravidelnost - v úterý se soutěží o odměnu, v pátek o imunitu (to byly dny vysílání na Nově - nevím, jestli jsem si vzpoměl správně...). Zamrzí podobnost většiny soutěží. Rozpačitý jsem z individuální imunty před sloučením kvůli její možnosti poslat někoho do duelu. Totální bizár byly "kmenové" soutěže, kde ani nestihli soutěžit všichni a už byl celkový výsledek. Účast celebrit je na pováženou, já se k ní stavím spíš negativně, ale třeba bych s dobrým castem změnil názor. A sloučení (jste jeden kmen)/nesloučení (soutěžíte stále za původní kmen) byl taky echt dobrý kousek... Dalo by se ještě pokračovat (vybavení tábořiště, zpovědi, ...).

Celkově je turecká verze horší, ale její pravidelnost mi vyhovovala.

BTW: kouknul jsem na Surviving Reelfoot (dík GodfatherCZ :) ) - vidět tohle jako majitel Novy, asi by pro mne pár lidí brzo přestalo pracovat

Uživatelský avatar
GodfatherCZ
Příspěvky: 149
Registrován: 28 zář 2016, 17:06
Nejoblíbenější série: Amazon , Redemption Island , Cagayan , Cambodia , Kaôh Rōng
Nejoblibenější hráči: ♥ Kelley Wentworth ♥
♥ Shonee Bowtell ♥
♥ Kat Edorsson ♥
♥ Sarah Moore ♥
Tony Vlachos
Ozzy Lusth
Jordie Hansen
George Mladenov
Nejméně oblíbené série: San Juan del Sur
Thailand
Nicaragua

Survivor CZ/SK - Turecká nebo Nizozemská licence?

Příspěvekod GodfatherCZ » 10 úno 2023, 19:17

loid píše:Source of the post
BTW: kouknul jsem na Surviving Reelfoot (dík GodfatherCZ :) ) - vidět tohle jako majitel Novy, asi by pro mne pár lidí brzo přestalo pracovat

:beer: :dance: No , ono jedna věc jsou finance Novy a druhá je kompetence a hlavně ochota štábů. Já rozumím tomu , že Jeff potažmo CBS sama od sebe nedává jentak někomu licence na svojí verzi , znělky , grafickej styl apod . AU to má pokud vím jen proto , že Network10 je nějak napojený na CBS . Ale minimálně snaha o přiblížení by se cenila . Když spojíme všechny štáby co to v rámci EU točí , tak přece dohromady musí být schopní vyprodukovat kvalitního Survivora s vlastním zázemím . Ale třeba se pletu a i uklízečka z Novy mi vysvětlí jak jsem mimo :dance:

Jinak kromě Surviving Reelfoot jsem narazil ještě na Survivor @ UCLA , Survivor Michigan , Survivor San Diego ... těch amatérských natáčení je v USA kotel .. nicméně u nás kdysi dávno byl projekt Kdo přežije : Česká republika a to ve dvou řadách .. na youtube z toho zbylo jen intro bohužel :D :D a občas někdo pořádá na tento styl letní tábor a hádám že i tam mají děcka víc zábavy jak v turecké verzi 8)


Zpět na „Volná diskuze“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů