Problémy sérií po čtyřicítce (S)

Nevíte kam to napsat? Hoďte to sem.
Uživatelský avatar
Lamik.lamity
Dragonslayer
Příspěvky: 528
Registrován: 26 srp 2013, 10:12
Nejoblíbenější série: Zbožňoval jsem South Pacific před Funny115v3
Nejoblibenější hráči: Sophie, Ethan, Lex, Coach, Penner, Cindy, Eliza, Courtney Marit, Kass, Tony
Nejméně oblíbené série: Nicaragua, OW, Caramoan, Micronesia, SJDS, 41
Bydliště: N 50o 04.635 E 014o 19.432
Kontaktovat uživatele:

Problémy sérií po čtyřicítce (S)

Příspěvekod Lamik.lamity » 29 zář 2023, 20:31

Koukal jsem, že v komentářům k nové sérii někteří nešetří peprnými výrazy a tak jsem založil tohle téma, abych si trošku utřídil myšlenky. Téma bude obsahovat spoilery na všechny série, ale především na 41-45.

Winners at war byla klíčová pro drtivou většinu fandů Survivora. To, co všichni očekávali, co doufali, že by mohlo vzniknout. Nezapomenutelné zážitky s hráči, které už nikdo neočekával, že uvidí. Bylo by to grandiózní finále show... až na to, že show pokračovala dál. Dokud to produkuje peníze, proč s tím nepokračovat, že? A ačkoliv se objevila spousta reality show s hvězdami nejen ze Survivora - Snake in the grass, Challenge, Traitors - přijde mi, že Survivor stále hraje prim.

Bohužel jsme kvůli covidu přišli o sérii, která měla nejspíš opět 39 dní, a navíc fire tokeny, které měl rozdávat Rick Devens :(

Místo toho jsme dostali nový formát, jehož základním rysem je 26 dní a nutnost "všechno si vybojovat". Takže co by mohlo být hlavním problémem těchto nových sérií?

Počet dní
Divák si vlastně ani moc nevšimne, že hra trvá jen 26 dní. Episod, kmenových rad i soutěžících vidíme pořád stejně. Vídám však dost kritiky od bývalých hráčů, kteří tvrdí, že vítězové nových řad nejsou plnohodnotní. Jak jsem psal výše, episod, kmenovek i soutěžících je pořád stejně. Počet dní se tedy promítá pouze na faktoru přežití jako takovém a na množství sociálních interakcí. Přijde mi, že mezi hráči už nevidíme tak silné pouto, jako jsme vídali v předchozích řadách. Okamžik, kdy Jessie zradil Codyho se považuje za jednu z nejlepších interakcí za celou hru. Zároveň to však bylo ve stejném čase, kdy třeba Terry zradil astronauta Dana. Zrada Earla na Yau Manovi proběhla výrazně později s daleko utuženějším vztahem. Obě tyhle interakce mně osobně přišly silnější a zajímavější. V nových sériích se sociální dynamika mění obrovskou rychlostí. Může být důvodem i počet dní a ne tak silné vztahy mezi hráči?

Edit
A protože se sociální dynamika mění prakticky neustále, může ze hry vzniknout neuvěřitelný chaos. Narativy mizí, občas hráči vypadnou, aniž bychom čekali, že půjde tento hráč. V minulých sériích jsme si tak trochu zvykli na setup "když někdo čtyři epizody nepromluvil a teď slyšíme jeho příběh, jde dnes domů". Chtějí nás editoři nachytat na švestkách, nebo je to takový chaos, že občas zkrátka rozumně nejde zachytit, kdo půjde domů? Takový pocit jsem měl u starého survivora snad jen na Filipínách, když Penner vyhrál imunitu. Tady mám ten pocit snad každý druhý díl. Speciální kategorií je samozřejmě winner edit. Spousta lidí byla překvapená, když vyhrála Erika, protože absolutně nebyla vidět. Nikdo nečekal, že vyhraje Gabler. Naopak Yam Yam měl obrovský edit snad každou epizodu. V čem tkví taková nevyváženost?

Cast
A je ten cast vůbec vyvážený? Musím říct, že až na pár výjimek mě fakt bavil cast z posledních sérií před čtyřicítkou. DvG má jeden z nejlepších castů ever, pamatuju si téměř všechny z EoE. Naopak v těchto řadách mám problém často zařadit, kdo hrál v jaké řadě, natož v kmeni. Byla Tori s42? Danny s43? Bruce 44 nebo 45? Fakt nevím.
Když někdo napíše, že mu vadí cast, objeví se, ať už tady nebo na twitteru, komentáře, které dotyčného obviňují z rasismu a homofobie. Věřím, že já nejsem ani rasista ani homofob, a přesto se mi casty často nelíbí. Když někomu ve hře fandím, nebo mě baví, nezáleží na barvě pleti nebo na tom, jaký pohlavní orgán má a do čeho ho strká. Budu fandit Wendellovi, protože vypadá jako sympaťák a ne kvůli barvě pleti. A nefandit Coltonovi, ne proto, že by byl gay, ale proto, že je čurák.
Zároveň mi ale přijde, že je v posledních sériích strašně malý řez společností. Dřív jsem měl pocit, že je to taková melange od každého trochu. Nějaký nerd, nějaký redneck, nějaká modelka či šéfka instituce. Milionář spolu s bezdomovcem. Teď mám pocit, že je zde 18 lidí ze střední třídy, z nichž 16-17 jsou liberálové. A to je podle mě škoda

Online komunita
Když už mluvíme o liberálech, pamatujete si ten shitstorm na twitteru, když vyhrál Gabler? Jaké všechny urážky padaly na hlavu takové Karly, protože pro něj hlasovala? Internet má tendenci do všeho míchat všechno a vybavuju si, jak zlý to bylo, když vyhrál někdo, kdo fandí demokratům. Tahle příšerná kultura panuje, myslím, minimálně od WaW, kde Denise postla něco v tom smyslu, že s Benem mají sice rozdílné politické názory, ale jsou furt skvělí přátelé a výsledky voleb berou sportovně... a snesl se hejt na její osobu, že jako liberálka nemůže být kamarádka s demokratem. A od té doby je to jenom horší. Být hráčem Survivoru v době sociálních sítí není nic pěkného. A dost možná to CBS ví, a proto se snaží, aby všichni vypadali dobře?

Zdomáčtění soutěže a milý Probst
Přijde mi, že po WaW se razantně změnil přístup Probsta. Mám rád Probsta, který poukazuje na bulšit, když ho vidí. Mám rád Probsta, který se hádá s hráči, mám rád Probsta, který si stojí za svým. Tady dostáváme Probsta, který se tváří jako Steve Irvine, budižmuzemělehká. Neustále s vykulenýma očima zapáleně komentuje, co všechno úžasného se děje, hledá pochopení skoro pro všechno a obecně se tváří jako kdyby pořádal letní tábor pro desetileté děti a ne krkpodřezávající show pro dospělé.

Hráči jsou pak zobrazováni skoro vždy v dobrém světle. Matthew, který ve hře skončil, protože ho bolelo rameno, neměl špatný edit, ta žena, která quittla během druhého dne, neměla špatný edit. Mám problém určit, který hráč byl v jaké řadě, možná i proto, že nikdy nikdo nemá emočně silný edit. (Carolyn teda měla edit silný jak hovado, ale ne tím způsobem, jakým by mnozí s nás chtěli.) Nemůžeme teď třeba udělat HvV sérii. A to jednoduše proto, protože nemáme ani hrdiny ani padouchy. Protože všichni jsou hrdinové. Podle různých názorů je padouchem Karla z minulé? řady. Prý stejně dobrý padouch jako Cirie. Vážně? Opravdu? Jste si jistí?
V nejnovější sérii dostává teď jedna slečna ze žlutých trochu villain edit, tak uvidíme, jak to půjde dál.


Další potenciálně problematické záležitosti
Soutěže
Opakují se pořád dokola ty samé. A to do takové míry, že hráči v drtivém procentu případů znají skládačku dřív, než ji vůbec začnou v Survu skládat. Neboť už ji mají doma a naučili se ji nazpaměť!
Každá soutěž, která obsahuje fyzickou námahu, končí skládačkou. Aby to vypadalo napínavě v televizi. Jenže to naprosto snižuje přínos fyzicky zdatných hráčů. Leda, že máte v týmu Jonathana, který celou fyzickou část zvládne sám a kmen vlastně nepotřebuje.
Téměř vymizely soutěže na výdrž. Ty soutěže, kde se musí několik hodin něco dělat, ideálně jako poslední souboj o imunitu, jsem vždycky zbožňoval. Mrzí mě jejich postupný zánik

Odměny (a tresty)
Odměny bývaly jednou z nejhustších částí Survivora. Letět do nějaké přírodní rezervace. Obří grilování, noc na jachtě. I pitomý Sprite resort. To všechno vypadalo tak strašně kůl, když jsem koukal na série okolo patnáctky. Teď dostanou soutěžící 3 dny starou rybu a největší odměnou je drobné pohoštění z random fast foodu.

Lokace
Samozřejmě je třeba zmínit, že Survivor je už strašně dlouho na stejném místě, ba na stejné pláži. Chybí mi nové poznávání kultur, ale i obecně nové pláže, či rovnou vnitrozemské série :love:

Závěrečné rozdělávání ohně
mi pořád přijde jako kreténský twist.

Otevřená diskuze na FTC
podle mě často nedává smysl a starý formát těžce postrádám

Tři kmeny
máme už několikátou sérii v řadě. Samy od sebe mi nevadí, ale na druhou stranu to žere airtime navíc. Ve kmeni o šesti lidech se také moc nedá kam schovat a kmenovky, kde jsou imunní 4 ze 6 lidí mě serou.

Twisty
Ač Prost hrdě hlásí, že je to ta samá hra, jako tehdá na Borneu nebo v Mikronésii... není. Těch twistů je požehnaně. A když má víc jak půlka hráčů nějaký talisman moci, je to na hlavu. Já chci sledovat fyzické a sociální výkony. Ne předhazování různých věcí, o které člověk zakopne. Už tehdá v DvG, když Davidi zahráli správně skrytou imunitu a rozdělili hlasy, a na další kmenovce použili idol nulifier, lidi tleskali, jak jsou to nejlepší tahy ve hře za poslední dobu. Ne, je to naprosto arbitrárně přidaná zábava. Nevím, zda se u ní ostatní lidé baví, já teda ne. A v posledních sériích, kdy produkce dokonce soutěžícím dává falešné symboly imunity... come on.
Kmenovky, kde může být vyloučena jen půlka hráčů, hourglass twist, monty hall problém vylučování... o tom podle mě survivor není.


To je zhruba ode mě vše. Možná mě něco napadne, tak to ještě připíšu. Co z toho, co jsem zmínil, štve vás? Štve vás i něco dalšího? Nebo naopak máte něco, co byste chtěli vypíchnout, že dělá Surv fakt dobře? A třeba něco, co já vidím jako mínus, vidíte jako plus? Budu moc rád za diskusi
This is only season twenty-three. The show isn't that dumb yet.
Oblíbenci:Rudy, Colleen, Gretchen, Kelly(s1) Skupin(s2) Ethan, Lex, Frank, Big Tom(s3) Neleh, Pascal(s4) Erinn, Clay, Robb(s5), Rob, Matt(s6) Burton, Fairplay, Sandra, Rupert, Christa(s7) Eliza, Chad, Dolly(s9) Tom, Steph, Ian, James(s10) Gary, Cindy, Steph, Judd(s11) Shane, Bruce, Courtney(s12) Penner, Yul(s13) Yau-man, Rocky, Earl(s14) Courtney(s15) Joel(s16) Bob, Matty, Ace, Kenny, Corrine, Randy(s17)Coach, Stephen, Tyson, Errin(s18)Danger Dave, Laura, Kelly(s19) Steve(s22) Sophie(s23) Penner, Skupin, Jeff, Malcolm, Denise(s25) Cochran, Matt, Julia(s26) Vytas, Ciera, Coconut Bandits(27) Woo, Tony, Lindsey, Kass(S28) Keith, Baylor(S29) Max, Rodney(S30), Aubry(S32) Hannah, Zeke(S33) Tony, Sandra(S34) Mike, Lauren, Devon, Ali(S35) Jacob, Brandan, Steph, James, Chris(s36) Alisson, John (s37) Reem, Wardog, Aurora, Victoria (s38), Tom, Kellee, Janet, Tommy (s39) Sophie, Yul, Denise, Tony (s40) Naseer, Shan (s41)
Vláďa, Johy(SČS)

Zpět na „Volná diskuze“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host