S01 - Borneo - EP13

Pulau Tiga, Sabah, Borneo, Malaysia
May 31, 2000 – August 23, 2000
Uživatelský avatar
Earl
A fan of Kelly Shinn
Příspěvky: 1266
Registrován: 26 srp 2013, 09:53

S01 - Borneo - EP13

Příspěvekod Earl » 26 srp 2013, 10:54

Epizóda 13
Obrázek

hajefr
Překladatel
Příspěvky: 37
Registrován: 24 říj 2013, 14:59

S01 - Borneo - EP13

Příspěvekod hajefr » 18 čer 2015, 23:39

Finále začalo soutěží o imunitu - kvízem, týkajícím se všech soutěžících. Dalo se očekávat, že Kelly, která navazovala vztahy s bývalými členy Pagongu nejvíce bude i favoritkou. Naopak Rudy byl jasným outsiderem. Ten ale hodně překvapil, když se držel až do samotného závěru, naopak dost zklamal Rich, který nevěděl skoro nic. Ale jen se vlastně ukázalo, jakou Rich hraje hru a že je na koni i přesto, že ho víceméně nezajímají jiní soutěžící :idea: Nakonec o vítězi imunity musel rozhodnout až rozstřel, který ovládla Kelly, když znala příjmení první vypadlé soutěžící Sonjy (Christopher) ;)

Okamžitě pak následovalo hlasování, které dopadlo historicky první remízou, a to mezi Sue a Richardem. Při opakovaném hlasování změnila Kelly svůj hlas a poslala tak svou kamarádku Sue do Ponderosy. Jejich vzájemné rozbroje tak tímto svým rozhodnutím jen posílila.

Při cestě na poslední soutěž o imunitu podstoupili soutěžící tzv. pochod mezi padlými, který mi [spoiler]v posledních řadách ale zatraceně chybí!!! :angry:[/spoiler] Opět skvělá hudba a navíc skvělá atmosféra :smile: . Samotná soutěž o imunitu byla na výdrž, ze které překvapivě celkem brzy odstoupil Rich a dobrým proslovem naléhal jak na Kelly, tak i na Rudyho, aby si ho vzali do finále :beer: Po několika hodinách udělal Rudy na svůj věk školáckou chybu a Kelly tak vyhrála 4. imunitu a 5. individuální soutěž v řadě :o :idea:

Na kmenové radě se Kelly rozhodla vyloučit hláškaře Rudyho a vzít si s sebou do finále arogantního Richarda. Finálová kmenová rada byla dost napínavá a bylo jasné, že to bude velmi těsné a zřejmě rozhodne jediný hlas. Předem jsem čekal, že Colleen a Jenna budou hlasovat pro Kelly, naopak Rudy a Sean pro Richarda. To se nakonec potvrdilo, i když Colleen prý původně chtěla hlasovat pro Riche. Vtipný byl opět Rudy, který akorát připomenul svou chybu na poslední soutěži o imunitu :mrgreen: Zklamal mě Greg, to, že se zeptal jen na číslo, bych čekal možná tak od Seana :? Díky výše zvolenému číslu tak dal hlas Richovi. Gervase dal hlas Kelly a moc se mi líbil jeho proslov při zdůvodnění jeho hlasování (to bych od něj nečekal) :shock: když reagoval na proslov Sue, který byl opravdu legendární (ať se to někomu líbí nebo ne) a který [spoiler]ve 30. sérii připomněla svým proslovem Shirin, ač o dost teatrálněji :mrgreen:[/spoiler]

Richard tak sérii ovládl poměrem 4:3 a stal se historicky prvním vítězem Survivoru, který předurčil celý další vývoj této hry. Kdo by čekal, že jich bude (minimálně) další 3 desítky :o Rich si vítězství stoprocentně zasloužil, byl jediný kdo opravdu hrál hru, dal dohromady celou alianci, zasloužil se o vyhlazení členů kmene Pagong, zásoboval všechny soutěžící potravou a navíc měl velké charisma a osobnost. To on je hlavní tváří celého Survivoru a to on inspiroval spoustu dalších hráčů :idea:

Závěrem nutno říct, že toto byla opravdu skvělá úvodní série snad ve všech aspektech a bez váhání se dá označit za TOP sérii :) Právě tohle udělalo Survivor Survivorem 8)

Uživatelský avatar
milan
A fan of Lisa Donahue
Příspěvky: 2728
Registrován: 26 srp 2013, 09:51
Nejoblíbenější série: S: 1, 6, 7, 8, 9, 10, 13, 15, 16, 20, 22, 25 BB US: 2, 3, 6, 7, 8, 11, 12, 13, 14 BB CAN: 2
Nejoblibenější hráči: S: Boston Rob, Parvati, Malcolm, RC, Purple Kelly, Alexandra, Julie BB: Janelle, Rachel, Ian, Porsche, Ashley, Will, Lisa BB (CAN): Liza, Kenny
Nejméně oblíbené série: S: 2, 3, 4, 5, 11, 12, 14, 17, 18, 19, 21, 23, 24, 26, 27, 28 BB US: 4, 9, 15, 16 BB CAN: 1, 3
Kontaktovat uživatele:

Re: S01 - Borneo - EP13

Příspěvekod milan » 19 čer 2015, 19:54

Finálový diel je skvelo zostrihaný, predstavil nám sociálne väzby medzi hráčmi, istý druh konštatovania a spätného premýšľania nad udalosťami počas hry, na kroky, ktoré kto podnikol, alebo nepodnikol. Kvízové otázky a celkovo tento typ súťaži veľmi nemusím, o to viac som sledoval, ako budú hráči poznať odpovede na otázky, hlavne Rudy, ktorý vyslovene celú sériu nemal nejaké spoločenské väzby s druhým kmeňom. Imunita pre Kelly, prvá remíza pri hlasovaní, celkom ma prekvapilo, že im Jeff nepovedal pravidlá, čo v prípade, ak by bola opäť remíza pri hlasovaní. Kelly nakoniec zmenila hlas, myslím, že veľa zavážilo to ochladenie vzťahu medzi ňou a Sue po tých rôznych výbuchoch emócii a konfrontácii "kto s kým" "proti komu", atď.

Rozhodujúca súťaž o imunitu a Richardov ťah (tento ťah sa stal námetom a inšpiráciou pri HoH súťaži v BB S7). Kelly tejto sérii v súťažiach dominovala, takže nebolo prekvapením, že si zachovala koncentráciu, vedomá si, že najskôr by letela, keďže Rudy & Rich mali dohodu a dovolím si tvrdiť, že Richard by ho do finále zobral, aj keď by vedel, že má od neho istý hlas, ak by ho poslal do poroty, predsa len mu zachránil zadok v hlasovaní, kedy vyletela Sue, takže by mi to prišlo logické, ukázať porote, že bol aspoň k niekomu v tejto sérii lojálny.
Inak, neprekvapilo Vás, že si Richard balil peknú zbierku mušlí? Pokiaľ viem, tieto veci sú dosť v rôznych krajinách na zozname nepovolených, keďže ide o istý druh "majetku" tej onej krajiny (Viem, že takto "okrádajú" turistov v Egypte, Tunisku & Turecku, kde sú tieto veci na zozname zakázaných na prepravu, ale predsa sa predávajú na trhoch, potom sú zhabané na colnici...).

Finále bolo, až na reč Sue, celkom uvolnené, často vtipné (Greg, Rudy), táto reč, patrí po tom kroku Richarda (v súťaži o imunitu) k ďalšiemu legendárnemu kroku/„highlight-u“, takže z tohto pohľadu bolo načo pozerať, v konečnom dôsledku sme sa dozvedeli odpoveď na otázku "či vyhrá korporátny svet alebo vidiecky rozum".
Ja som sa hrozne bavil, pri tom konštatovaní od Richarda, čo spraví s výhrou, no v prvom rade "ZAPLAŤ DANE" :mrgreen:
VIDENÉ:
Survivor S1-S28, Big Brother S2-S4 + S6-S9 + S11-S17 (U.S.), Big Brother S1-S3 (CAN)

Nejoblibenější hráči:
S: RICH, RUDY (S1) AMBER, JEFF (S2) SILAS (S3) "BOSTON" ROB, JOHN (S4) BRIAN (S5) JENNA (S6) SANDRA, JFP, BURTON (S7) CHRIS, JULIE (S9) TOM (S10) JAMIE (S11) DANIELLE (S12) PARVATI, PENNER, YUL (S13) YAU-MAN (S14) AMANDA, TODD (S15) RANDY (S17) STEPHEN (S18) NATALIE (S19) KELLY S. (S21) GRANT (S22) JIM (S23) KAT (S24) RC, MALCOLM (S25) ALLIE (S26) HAYDEN (S27) SPENCER (S28)

BB: WILL, KRISTA, BOOGIE (S2) LISA, MARCELLAS, DANIELLE (S3) ALISON (S4) JANELLE, KAYSAR, HOWIE (S6) DICK, DANIELE (S8) JAMES (S9) JORDAN, JEFF (S11) RACHEL, BRITNEY, BRENDON (S12) PORSCHE (S13) ASHLEY, JOJO, IAN, SHANE (S14) LIZA (C S1) ELISSA (S15) RACHELLE, ANDREW, SARAH, IKA, KENNY (C S2) ZACH, DONNY, AMBER, VICTORIA (S16) NAEHA, KEVIN, WILLOW (C S3) JACKIE, JULIA, AUDREY, VANESSA, SHELLI (S17)

Uživatelský avatar
kata_rina
Příspěvky: 191
Registrován: 09 zář 2013, 18:17
Nejoblíbenější série: Guatemala, Tocantins, HvsV, Philippines, Blood vs. Water, Cagayan, Second Change
Nejoblibenější hráči: Greg, Colby, Jerri, Lex, Stephanie, Danni, Penner, JT, Tyson, Stephen, Kim, Denise, Carter, Vytas, Jeremiah, Spencer, Natalie, Tyler, Mike, Ciera, Aubry, Ken, David, Devon
Nejméně oblíbené série: Thailand, Panama (EI), One World, Caramoan, San Juan del sur (BvsW II.), Ghost Island, Edge of Extinction

Re: S01 - Borneo - EP13

Příspěvekod kata_rina » 19 čer 2015, 22:26

Sue svoje vyřazení vzala s klidem, ale pak to z ní na FTC všechno vylítlo a stala se z toho nejlegendárnější řeč. Pochod k závěrečné IC krásný a je pravda, že tohle uctění země, ve které se natáčí v nových sériích hodně chybí. Richův odvážný krok se mu vyplatil a odnesl si domů 1 000 000 $
Obrázek

Uživatelský avatar
milan
A fan of Lisa Donahue
Příspěvky: 2728
Registrován: 26 srp 2013, 09:51
Nejoblíbenější série: S: 1, 6, 7, 8, 9, 10, 13, 15, 16, 20, 22, 25 BB US: 2, 3, 6, 7, 8, 11, 12, 13, 14 BB CAN: 2
Nejoblibenější hráči: S: Boston Rob, Parvati, Malcolm, RC, Purple Kelly, Alexandra, Julie BB: Janelle, Rachel, Ian, Porsche, Ashley, Will, Lisa BB (CAN): Liza, Kenny
Nejméně oblíbené série: S: 2, 3, 4, 5, 11, 12, 14, 17, 18, 19, 21, 23, 24, 26, 27, 28 BB US: 4, 9, 15, 16 BB CAN: 1, 3
Kontaktovat uživatele:

Re: S01 - Borneo - EP13

Příspěvekod milan » 19 čer 2015, 22:28

kata_rina píše:Pochod k závěrečné IC krásný a je pravda, že tohle uctění země, ve které se natáčí v nových sériích hodně chybí.
Hrať niekde 4 série (2 roky), domáci sú radi, že zaplatia dane a nenechajú odpadky :lol: :mrgreen:
VIDENÉ:
Survivor S1-S28, Big Brother S2-S4 + S6-S9 + S11-S17 (U.S.), Big Brother S1-S3 (CAN)

Nejoblibenější hráči:
S: RICH, RUDY (S1) AMBER, JEFF (S2) SILAS (S3) "BOSTON" ROB, JOHN (S4) BRIAN (S5) JENNA (S6) SANDRA, JFP, BURTON (S7) CHRIS, JULIE (S9) TOM (S10) JAMIE (S11) DANIELLE (S12) PARVATI, PENNER, YUL (S13) YAU-MAN (S14) AMANDA, TODD (S15) RANDY (S17) STEPHEN (S18) NATALIE (S19) KELLY S. (S21) GRANT (S22) JIM (S23) KAT (S24) RC, MALCOLM (S25) ALLIE (S26) HAYDEN (S27) SPENCER (S28)

BB: WILL, KRISTA, BOOGIE (S2) LISA, MARCELLAS, DANIELLE (S3) ALISON (S4) JANELLE, KAYSAR, HOWIE (S6) DICK, DANIELE (S8) JAMES (S9) JORDAN, JEFF (S11) RACHEL, BRITNEY, BRENDON (S12) PORSCHE (S13) ASHLEY, JOJO, IAN, SHANE (S14) LIZA (C S1) ELISSA (S15) RACHELLE, ANDREW, SARAH, IKA, KENNY (C S2) ZACH, DONNY, AMBER, VICTORIA (S16) NAEHA, KEVIN, WILLOW (C S3) JACKIE, JULIA, AUDREY, VANESSA, SHELLI (S17)

Uživatelský avatar
kata_rina
Příspěvky: 191
Registrován: 09 zář 2013, 18:17
Nejoblíbenější série: Guatemala, Tocantins, HvsV, Philippines, Blood vs. Water, Cagayan, Second Change
Nejoblibenější hráči: Greg, Colby, Jerri, Lex, Stephanie, Danni, Penner, JT, Tyson, Stephen, Kim, Denise, Carter, Vytas, Jeremiah, Spencer, Natalie, Tyler, Mike, Ciera, Aubry, Ken, David, Devon
Nejméně oblíbené série: Thailand, Panama (EI), One World, Caramoan, San Juan del sur (BvsW II.), Ghost Island, Edge of Extinction

Re: S01 - Borneo - EP13

Příspěvekod kata_rina » 19 čer 2015, 22:51

milan píše:Hrať niekde 4 série (2 roky), domáci sú radi, že zaplatia dane a nenechajú odpadky :lol: :mrgreen:

To je pravda :D to byly ty časy, kdy byla každá série v jiné zemi ... Teď už by to moc nešlo, to my nějak uniklo...
Obrázek

Truestory
Příspěvky: 77
Registrován: 18 bře 2018, 14:05

S01 - Borneo - EP13

Příspěvekod Truestory » 21 dub 2018, 22:02

Kvíz vyhrála po bitvě Kelly, já si dokonce myslel, že vyhraje s větším přehledem. Rudy mě překvapil, že toho věděl tolik. Jeho a Richardův výsledek bych čekal naopak.

První remíza, kterou jsem v hlasování viděl. Celkem by mě zajímalo co se stane, kdyby byla remíza znovu (snad se to někdy dozvim :D) Dost mě taky překvapilo, jak někteří účastníci z poroty vypadali hodně znuděně(nejvíc asi Colleen a Sean)

V další soutěži Kelly ukázala jak je silná, i když jí to Rudy hloupou chybou usnadnil. Pak pro mě trochu překvapivě vyhodila právě Rudyho, já bych si na jejím místě myslel, že proti Rudymu má větší šanci. Ale kdo ví :) Taky bylo zajímavý jak říkala, že to nemá ve svých rukou. Přitom zrovna ona měla.

Závěrečná kmenovka byla zajímavá. Projev Sue mi přišel pokrytecký, vzhledem k tomu co je to za hru(ok tehdy to dost lidí ještě nevědělo zřejmě), ale hlavně proto jak se chovala ona sama. Dost mě příjemně překvapil Gervase. Zklamal Greg(ale třeba se rozhodl podle něčeho jiného)
Richard si vítězství zasloužil za prvek aliance a obživu.. Ve hrách ale zase byla lepší Kelly a mně osobně byla i víc sympatická. Po vyhlášení výsledků chladné pohledy mezi Kelly a Sue. Vypadalo to, že se Sue se nikdo moc nechce bavit. Ani se nedivím...

Doufám, že další série budou víc taktické, a že toto opravdu nebyla top série(i když to hajefr psal). RO1 nebo probíhající RO2 mě baví víc. Na druhou stranu je to pochopitelné, tady to všechno teprve začalo. A nabídlo to zajímavou podívanou, jak lidi víc řeší morální aspekt. :idea:
Oblíbenci
US S01: Rudy S02: Keith, Rodger, Elizabeth
RO S01: David, Petra S02: Radim, Katka, Terry
CZSK S01: Vladimír, Adam, Tomáš Z, Chili S03: Mikýř, Kristýna

Holky :love:
US S01: Collen, Stacey, Jenna S02: Elizabeth, Amber, Jerri
RO S01: Katie, Kačka, Petra S02: Terry, Nikol, Martina
CZSK S01: Xénia, Veve, Dominika S03: Kristýna, Ráchel, Yenifer


Zpět na „S01 - Borneo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti