AU Survivor 2019: CvC II - EP05

Savusavu, Fiji
2019
Uživatelský avatar
ItalianManiac
Příspěvky: 503
Registrován: 23 zář 2014, 19:42
Nejoblíbenější série: Australia, Africa, Marquesas, Amazon, Pearl Islands, Palau, China, Gabon, Tocantins, Heroes vs Villains, Philippines, Blood vs Water, Cagayan, Worlds Apart, Cambodia, Kaoh Rong, AUS (2016-2019)
Nejméně oblíbené série: Thailand, Fiji, Nicaragua
Bydliště: Jihlava

AU Survivor 2019: CvC II - EP05

Příspěvekod ItalianManiac » 30 črc 2019, 13:40

Epizoda 5
30.7.2019


Jako už to asi musí bejt trapný, že tady pořád pěju ódy na AU Survivor, ale... Když to je prostě tak skvěle natočené!
Nevybavuju si epizodu z US, která by skončila jednohlasným bootem, a přesto byla tak napínavá a pro diváka vyloženě nejistá do poslední vteřiny.

Ale popořadě. Šampionskou imunitu v Aspirantském táboře nakonec našel Shaun a Daisy (mimochodem, zdálo se mi, že Janine ji musela hledat trochu víc než Shaun - možná jim produkce trochu pomohla, aby případná výměna imunit byla dramatičtější a nedošlo k ní až po promíchání).
Janine a David u Šampionů mezitím vymysleli skvělý plán - Janine si pravou Aspirantskou imunitu nechá do případného promíchání a David vymění se Shaunem falešnou imunitu s pravou Šampionskou imunitou. Je vidět, že David nad hrou dost přemýšlí, ale jak sám zmínil, moc mu trochu stoupá do hlavy. I sama Janine mu řekla, že každý, kdo se v Survivoru takhle chvástal, byl nakonec vyloučen. Navíc výměnou imunity mohli získat případného spojence u Aspirantů, ale falešnou imunitou si je akorát naštvou (nebo nechají vyloučit). Záleží na tom, jak budou rozloženy síly po promíchání nebo sloučení.

Soutěž o odměnu byla dost nefér vůči Aspirantům - přece jenom hlavním bodem soutěže bylo vstřelovat góly a Šampioni mají v týmu dvě legendy AFL + jednoho ragbistu. Aspiranti sice mají v týmu Shauna, který také hrál AFL, ale jak zmínil Baden na Redditu, raději ho s jeho postavou a výškou nechávali bojovat o míč ve vodě, než ho "vyplýtvat" na střílení (ke kterému by bez Shauna ve vodě možná ani nedošlo). Soutěž tedy dle očekávání vyhráli Šampioni. Bonusem byla domluva ohledně výměny imunit mezi Shaunem a Davidem - přece jenom je na tohle taková soutěž ideální.
(Zajímavost: stejnou soutěž právě teď titulkuju v sérii 2017) :D

Měla jsem pocit, že i ta odměna byla určená přímo pro Šampiony. Nápad s "Ostrovními novinami" byl sice fajn a alespoň jsme se dozvěděli něco z osobního života Šampionů, ale taky jsem si říkala, jestli by tam stejné noviny měli i Aspiranti? :? Nicméně to byl dost dojemný moment, zejména u Lukea, který očividně nemá dost snadný život. Má dva syny s poruchou autistického spektra a šest týdnů před natáčením této série se mu narodila dcera, které diagnostikovali cystickou fibrózu. Přesto však působí jako nezdolný optimista a vtipálek.
Jinak mě překvapuje, jak editoři ignorují Simona od Šampionů. Neměl snad ještě jedinou zpověď, nevíme o něm prakticky nic a když na něj došla řada při odměně, Abbey akorát řekla, že měla zamlada Simonův plakát v pokoji, ale sám Simon nám ke své fotce neřekl nic.

Před soutěží o imunitu došlo k výměně imunit mezi Shaunem a Davidem. Vymysleli si to dobře - oba drželi vlajku a stoupli si tak, aby byli co nejméně nápadní. Jsem zvědavá, jakou bude mít Shaunova falešná imunita dohru.
Šampioni v soutěži však absolutně nezvládli skládačku. Měla jsem pocit, že vybírali řešitele podle toho, jak dobře umí házet, ale ne podle toho, jak moc umí skládat. Navíc řešitelé Aspirantů - Baden a Andy - prý schválně šli do klece spolu, aby mohli probrat taktiku skládání. Došlo jim, že se bude skládat logo série, takže se pak soustředili na skládání odspodu nahoru. No a Andy je asi profesionální házeč, takže házecí soutěže vždycky vyhraje. Asi se mu vyplácí ten "fanouškovský" trénink :D

No a co se pak dělo v táboře Šampionů, to byl masakr. Plán aliance rozdělit hlasy mezi Stevena a ETho. Stevenův plán přetáhnout Rosse a společně se Simonem a ETm získat většinu a hlasovat pro Piu. Piin správný odhad Stevenova plánu a snaha přemluvit alianci, aby všichni hlasovali pro Stevena. Prostě drama, drama, drama - které vyvrcholilo šeptáním a měněním plánů přímo na kmenové radě. Samotné hlasování nakonec tak dramaticky nedopadlo a celý kmen hlasoval pro Stevena. Střih: 1*.

No a co teď? Teď mám jako po pěti epizodách tak rychle po sobě čekat až do neděle? :evil: :lol:

Dojmy po EP05:
:idea: - Daisy, Luke, Pia, David, Harry, Baden, John, Shaun
:? - Andy, Janine, Ross
:down: - ET, Matt, Casey, Steven

P.S. Na torrentech jsem četla, že CRR 1080p+WEBRIP příští týden nevyjde pro všechny tři epizody - je tedy možné, že se download i upload časově protáhne (jiné ripy většinou vycházejí až o den později). Prosíme tedy všechny o strpení :)
A fan of Survivor & Australian Survivor
S01: Kelly, Rich; S02: Jeff, Elisabeth, Colby; S03: Lex, Ethan, Teresa; S04: Kathy, Rob; S05: Shii Ann; S06: Rob C, Alex, Christy; S07: Sandra, Ryno, Andrew; S09: Leann, Eliza, Chris; S10: Ian, Tom, Stephenie, Bobby Jon, James; S11: Brian, Judd, Jamie; S12: Cirie, Shane; S13: Ozzy, Penner; S14: Yau-Man, Rocky; S15: Courtney, James; S17: Randy, Corinne; S18: Tyson, Debbie, Coach, Stephen; S19: Russell H., Dave, Russell S.; S21: Alina, Kelly B.; S22: Rob, Stephanie; S23: Sophie, Ozzy, Coach; S24: Kim, Kat, Chelsea, Troyzan; S25: Malcolm, RC, Abi, Denise; S26: Reynold, Eddie; S27: Tyson, Kat, Hayden, Ciera; S28: Spencer, Sarah, LJ, Tasha; S29: Natalie, Reed; S30: Jenn, Joe, Mike; S31: Varner, Kelley, Ciera, Joe; S32: Jenny, Jason, Anna; S33: Adam, Ken, Jessica, Michaela; S34: Sandra, Varner; S35: Ali, Devon, Lauren; S36: Michael, Stephanie, Wendell; S37: Davie, Lyrsa, Nick; S38: Aurora, Chris, Reem, Victoria; S39: Chelsea, Elaine, Janet, Kellee, (Sandra); S40: Danni, Ethan, Sandra, Tyson, Yul
AUS 2016: Rohan, Phoebe, Kristie, Matt, Kate, Nick; AUS 2017: Sarah, Luke, Jericho, Henry; AUS 2018: Jenna, Moana, Sam; AUS 2019: Daisy, David, Luke, Pia

Obrázek

sextant
Příspěvky: 330
Registrován: 30 srp 2013, 10:48

AU Survivor 2019: CvC II - EP05

Příspěvekod sextant » 31 črc 2019, 11:41

Opět děkuji ItalianManiac za podrobný popis epizody, který doplnil to co jsem nemohl vědět bez znalosti angličtiny. Použití falešného idolu nevím zda bylo rozumné, ale z dřívějška víme, že někdy ani nemuseli idol použít stačilo jen strašit jeho vlastnictvím. Na druhé stran použití falešného idolu je divácky i hráčsky zajímavé. (viz Gabon).
Jinak epizoda zase velmi zajímavá.
Andy je v házení naprostá jednička, takže všechny házecí disciplíny jsou jeho doménou. Šampioni naprosto nezvládli skládanku. Způsob jakým začali byl naprosto nesmyslný. Opravdu vybrali házeče a ne skládače.
Souhlasím s ItalianManiac, že Australský Survivor je podstatně lepší než Americký originál.
Teď máme čas do neděle zažít vše co jsme viděli a těšit se na další 3 díly Survivoru. Doufejme, že díly vyjdou tak jak je zvykem následující den.

Uživatelský avatar
hozu
A fan of Stephenie LaGrossa
Příspěvky: 435
Registrován: 26 srp 2013, 10:04
Nejoblíbenější série: S: S01, S06, S11, S13, S15, S16, S18, S20, S25, S28, S31, S33
S AU: S02, S03, S04
TAR: S01, S03, S05, S07, S10, S12, S14, S17, S23
TAR CAN S01, S04

AU Survivor 2019: CvC II - EP05

Příspěvekod hozu » 01 srp 2019, 17:45

Je to skutečně skvělá série. Si nepamatuju za poslední dobu tak zábavně natočené očividné vyloučení. I jsem chvíli nepochyboval o tom, že si Bradbury zase dá nějaký kousek, kterým se zachrání. Celkově ten důvod ale vidím právě v tom, co se děje před TC. A nemyslím tím závěrečné dohadování, nýbrž epizodu jako takovou. Je to fakt sranda. Soutěže jsou zábavné a když zrovna nejsou, myslím že nám produkce předkládá vcelku rovný podíl mezi strategií a vcelku fajn momenty, které postupně rozvíjí hráče. Ano, pár z nich edit už teď očividně zazdil (například Contenders působí, že mají v týmu asi jen dvě ženy :D ) , ale stále je to dost vtipné.

Věc s imunitami je vcelku úsměvná. Celý trik s falešným HII je podle mého trošku nešťastný, jelikož si myslím, že by se jim prohození HII mohlo jen minimálně vymstít. Na druhou stranu jsem zvědavý, jestli by ho Janine při případném promíchání mohla použít, pokud by skončila v kmeni Contenders. Ale myslím, že v epizodě snad zmiňovali, že to lze.

Soutěže opět bavili, i když odměna byla hodně nakloněná pro Šampiony. Přesto ty "noviny" byly fajn. Rád bych viděl, co měla produkce připraveno pro Contenders. Vlastně i minulý rok to byli oni, kdo vyhrál obdobnou soutěž s fotkami.

Je to zatím určitě skvělá série, i když těch imunit už začíná být taky pomalu přehršel :D Hlavně by mě zajímalo, jestli nás opět čeká nevyřazovací epizoda.
Australian Survivor: Phoebe, Kate, Craig, Nick (3) Luke, Sarah, AK (4) Benji, Shonella, Brian (5)
Survivor Israel: Dan, Naema (1), Yulia (6)
Survivor New Zealand: Eve, Lisa (2)
Survivor South Africa: Werner, Toni, Palesa (6) Rob (7)
The Amazing Race Canada: Vanessa a Celina, Jody & Cory (1), Sukhi a Jinder (2) Simi a Ope, Nic a Sabrina (3) Steph a Kristen (4)

sheldom
Příspěvky: 130
Registrován: 15 srp 2015, 16:10
Nejoblíbenější série: Borneo S01, Pearl Islands S07, All-Stars S08, Guatemala S11, China S15, Micronesia S16
Nejméně oblíbené série: Africa S03, Thailand S05, Samoa S19

AU Survivor 2019: CvC II - EP05

Příspěvekod sheldom » 03 srp 2019, 08:51

Steven si uvědomil, že je to sociální hra, ale naštěstí už bylo pozdě. :dance:
Davidovi stoupá moc do hlavy a uvidíme, jak si s tím poradí :)
Survivor
S01: Richard; S02: Elizabeth, Rodger, Jeff; S03: Kim P.; S04: Boston Rob; S05: Shii Ann; S06: Heidi, Dave; S07: Rupert, Ryan O.; S08: Boston Rob, Rupert; S09: Eliza; S10: Stephenie; S11: Judd, Stephenie; S12: Terry; S13: Jonathan, Yul; S14: Yau-Man; S15: Amanda, James, Todd; S16: Amanda, James, Jonathan; S17: Randy, Sugar, Bob; S18: Stephen, S19: Monica, Dave
AUS S03: Nick, Phoebe, Craig AUS S04: Luke, Jericho, Sarah, Tessa AUS S05: Benji, Robbie, Paige AUS S06: Luke, David, John, Pia
RO S01: Marek, David RO S02: Radim, Bizon

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 312
Registrován: 20 dub 2015, 08:32
Nejoblíbenější série: Austrálie (S02), Amazonie (S06), Pearl Islands (S07), Palau (S10), China (S15), Heroes vs. Villains (S20)

AU Survivor 2019: CvC II - EP05

Příspěvekod Radix » 01 led 2020, 18:30

Pátý díl byl opět dobrý a jakkoliv to nakonec dopadlo jednoznačně a tak nějak jsem tušil, že půjde Steven, tak nebylo jasné, jak hlasování proběhne.

Shaun lacino našel HII u Contenders a rozhodl se jí po domluvě s Davidem z Champions na RC. David vymyslel skvělý plán vytvořit fake HII a Janine mu dala paperwork. Jsem zvědavý, zda to Shaun prohlédne. V téhle fázi je to ale rozumné. Uvidíme.

Jinak souhlasím, že RC byla trochu šitá na míru Champions, i když mohl jít klidně kopat Shaun, podle mě by to zvládla v oli i trojka Matt, John a třeba Harry nebo Daisy. Připomenutí jednotlivých Champions bylo hezké, ale souhlasím, že Simon je docela ignorovaný, jakkoliv o něm základní představení už máme za sebou. Nejspíš nebude moc relevantní pro děj.

IC prohráli Champions na puzzle. Taková škoda, ale vzhledem k tomu, že u Contenders se nic nedělo, tak jsem prohru Champions čekal.

Plán na vote split byl logický, ale Davidovo předání informace ET a Simonovi nebylo vůbec dobré, takže ti dva pak oprávněně zkoušeli vymýšlet jak zachránit Stevena. Ten bohužel až v tomhle díle pochopil, jak je sociální hra důležitá. Nicméně přetáhnutí Rosse podle mě moc reálných šancí nemělo, jakkoliv je to nejlepší volba na to někoho zkusit přetáhnout. Je to takové velké dítě. Každopádně tahle aliance šesti není čistě jen rozumová, ale je to slušně i emočně spojené, takže byla minimální šance, že by to trojici atletů vyšlo.

Fandím: Luke, Andy, Pia, David, Ross
Nefandím: Matt
TOP US: Rich, Rudy (S01)| Rodger, Colby (S02)| Lex (S03)| Shi Ann (S05)| Rob (S06)| Rupert, Andrew, Sandra (S07)| Boston Rob (S08)| Tom, Ian, Steph (S10)| Gary (S11)| Terry, Cirie (S12)| Yul, Jonathan, Ozzy (S13)| Yau-Man, Earl, Michelle (S14)| James, Courtney, Todd (S15)| Jonathan, Parvati, Cirie (S16)| Marcus, Charlie, Bob (S17)| Brendan, Stephen, JT (S18)| Courtney, Sandra (S20)| Brenda (S21)| Boston Rob, Phillip, Dave (S22)| Cochran, Coach (S23)| Denise, Malcolm (S25)| Cochran, Malcolm, Brenda, Phillip (S26)| Tyson, Aras, Ciera (S27)| Spencer, Tony (S28)| Keith, Josh (S29)| Mike, Tyler, Caroline (S30)| Kelley, Jeremy, Keith (S31)| Neal, Tai, Cydney (S32)| Adam, David, Ken (S33)
TOP AUS: Craig, Phoebe, Nick (S03)| Luke, Sarah, Jericho (S04)
TOP RO (CZ): Marek, David (S01)

Uživatelský avatar
Dejvy
Příspěvky: 155
Registrován: 27 srp 2013, 12:54
Nejoblíbenější série: Skoro všetky do S25 a potom už len Second Chance. (US)
Čo sa týka AU tak všetky, hlavne S04-2019 - Champions vs. Contenders II
Nejoblibenější hráči: Ozzy, Malcolm, Penner, Todd, Parvati, Amanda, James, Rich, Colleen, Rob M., Sandra, Brenda, Spencer, Yul, Terry, Tom W. (US)
Luke, Moana, Sarah, Monika, David, Harry,Locky, Nick, Henry (AU)
Nejméně oblíbené série: Tá kde vyhral Ben.

AU Survivor 2019: CvC II - EP05

Příspěvekod Dejvy » 02 led 2020, 08:39

Tak už sem hodím názor aj ja. Vidím, že Radix začal pozerať cca ako ja, tak nie som aspoň v ďalšej mrtvej diskusii :mrgreen:

Sezóna začala perfektne. Je vidno, že protinožci si naozaj dávajú záležať. Tie zábery prírody, hudba, prepracované súťaže. To musí tešiť naozaj každého fanúšika a je to veľká náplasť na naše ubolené duše keď musíme pozerať americkú verziu, ktorá naháňa zajaca za chvost už takým štýlom, že nie, že nemáme intro, ale ani ukážky z predošlej epizódy, máme zostrihané všetko čo sa len dá ako napr. príchod na súťaž adť.

Tu to máme všetko po starom + zábery z kempov kde sa nerieši len taktika, ale vidíme aj čo súťažiaci jedia ako si to jedlo získavajú, nejaké info z ich života a celkovo sa o nich dozvedáme oveľa viac ako v US verzii. Čo si myslím, že prináša aj to, že si ďaleko lepšie hráčov zapamätáme a zároveň nám viac prirastú k srdcu. čo by som dal za to aby aspoň 10 takých Lukov bolo v USA.

Súťaže sú ďalšia kapitola sama o sebe. Každá súťaž je perfektná, náročná, prepracovaná a nie len dookola skladačky v tej istej forme. Niekedy si v US súťaž aj pretočím, tu sa na ňu v podstate teším najviac. V tejto epizóde síce Contenders nemali nárok na Champions čo sa týka odmeny lebo predsa hráči AFL a rugby proste musia trafiť. Aj tak si myslím, že sa Contenders držali celkom obstojne.
V súťaži o imunitu to proste Champions nejde, majú veľkú silu a skúsenosti, ale v podstate len troch mladých chlapov a zvyšok su veteráni čo sa často ukáže ako rozhodujúce. (je vôbec niekto starší v Contenders?). Zároveň tam nemajú žiadnu hlavu na skladačky zatiaľ čo v Contenders je stále zlepšujúci sa Baden (kks jak chytil tu vlajočku v E04 :? ). Verím, že to už premiešajú lebo v Contenders nemám moc favoritov tak by bola škoda kedy tak vela šampiónov vypadlo.

Ešte by som vypichol vlastne to, že AU produkcia sa zbytočne nezameriava na nepodstatné veci ako sú logo danej série, podtitul atď. lebo to nás naozaj nezaujíma a venuje sa tomu podstatnému. Z toho sa naozaj teším a dúfam, že čísla sledovanosti sú v AU dobré a sérii bude ešte veľa. Jonathan je tiež topka, inak všimol si ho niekto z Vás ako hral mechanika vo Ford V. Ferrari? Na začiatku tam bol pár sekúnd.

Trošku mi akurát vadí, že niektorých hráčov už poznáme v podstate tak, že sa cítim, že sú to moji spolužiaci zo strednej (Luke, David, Ross, Matt, Sarah...) a niektorých keď sa tam sem tam vyhnú tak kukám, že kto to vlastne je a čo tam robí (ovečka Shaun, Hanah /tú som si teraz všimol 1x), ten týpek z Champions a kupodivu málo ukazujú aj Sam napriek jej nepriehladnutelným prednostiam :mrgreen: ).

Fandím: Luke, David, Pia, Jannine, Abby, Sam, Johnny
Ven: Matt, ET (Savage style)
US Survivor S40: ROB, Danni, Denise, PARVATI, Sandra, Tony, YUL

AU Survivor S07: NICK, Locky, Henry, AK, Matt, Harry, DAVID, Phoebe, Sharn, Lydia, MOANA


Zpět na „Australian Survivor 2019: Champions vs. Contenders II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů