AU Survivor 2019: CvC II - EP05

Savusavu, Fiji
2019
Uživatelský avatar
ItalianManiac
Příspěvky: 468
Registrován: 23 zář 2014, 19:42
Nejoblíbenější série: Australia, Africa, Marquesas, Amazon, Pearl Islands, Palau, China, Gabon, Tocantins, Heroes vs Villains, Philippines, Blood vs Water, Cagayan, Worlds Apart, Cambodia, Kaoh Rong, AUS (2016-2019)
Nejméně oblíbené série: Thailand, Fiji, Nicaragua
Bydliště: Jihlava

AU Survivor 2019: CvC II - EP05

Příspěvekod ItalianManiac » 30 črc 2019, 13:40

Epizoda 5
30.7.2019


Jako už to asi musí bejt trapný, že tady pořád pěju ódy na AU Survivor, ale... Když to je prostě tak skvěle natočené!
Nevybavuju si epizodu z US, která by skončila jednohlasným bootem, a přesto byla tak napínavá a pro diváka vyloženě nejistá do poslední vteřiny.

Ale popořadě. Šampionskou imunitu v Aspirantském táboře nakonec našel Shaun a Daisy (mimochodem, zdálo se mi, že Janine ji musela hledat trochu víc než Shaun - možná jim produkce trochu pomohla, aby případná výměna imunit byla dramatičtější a nedošlo k ní až po promíchání).
Janine a David u Šampionů mezitím vymysleli skvělý plán - Janine si pravou Aspirantskou imunitu nechá do případného promíchání a David vymění se Shaunem falešnou imunitu s pravou Šampionskou imunitou. Je vidět, že David nad hrou dost přemýšlí, ale jak sám zmínil, moc mu trochu stoupá do hlavy. I sama Janine mu řekla, že každý, kdo se v Survivoru takhle chvástal, byl nakonec vyloučen. Navíc výměnou imunity mohli získat případného spojence u Aspirantů, ale falešnou imunitou si je akorát naštvou (nebo nechají vyloučit). Záleží na tom, jak budou rozloženy síly po promíchání nebo sloučení.

Soutěž o odměnu byla dost nefér vůči Aspirantům - přece jenom hlavním bodem soutěže bylo vstřelovat góly a Šampioni mají v týmu dvě legendy AFL + jednoho ragbistu. Aspiranti sice mají v týmu Shauna, který také hrál AFL, ale jak zmínil Baden na Redditu, raději ho s jeho postavou a výškou nechávali bojovat o míč ve vodě, než ho "vyplýtvat" na střílení (ke kterému by bez Shauna ve vodě možná ani nedošlo). Soutěž tedy dle očekávání vyhráli Šampioni. Bonusem byla domluva ohledně výměny imunit mezi Shaunem a Davidem - přece jenom je na tohle taková soutěž ideální.
(Zajímavost: stejnou soutěž právě teď titulkuju v sérii 2017) :D

Měla jsem pocit, že i ta odměna byla určená přímo pro Šampiony. Nápad s "Ostrovními novinami" byl sice fajn a alespoň jsme se dozvěděli něco z osobního života Šampionů, ale taky jsem si říkala, jestli by tam stejné noviny měli i Aspiranti? :? Nicméně to byl dost dojemný moment, zejména u Lukea, který očividně nemá dost snadný život. Má dva syny s poruchou autistického spektra a šest týdnů před natáčením této série se mu narodila dcera, které diagnostikovali cystickou fibrózu. Přesto však působí jako nezdolný optimista a vtipálek.
Jinak mě překvapuje, jak editoři ignorují Simona od Šampionů. Neměl snad ještě jedinou zpověď, nevíme o něm prakticky nic a když na něj došla řada při odměně, Abbey akorát řekla, že měla zamlada Simonův plakát v pokoji, ale sám Simon nám ke své fotce neřekl nic.

Před soutěží o imunitu došlo k výměně imunit mezi Shaunem a Davidem. Vymysleli si to dobře - oba drželi vlajku a stoupli si tak, aby byli co nejméně nápadní. Jsem zvědavá, jakou bude mít Shaunova falešná imunita dohru.
Šampioni v soutěži však absolutně nezvládli skládačku. Měla jsem pocit, že vybírali řešitele podle toho, jak dobře umí házet, ale ne podle toho, jak moc umí skládat. Navíc řešitelé Aspirantů - Baden a Andy - prý schválně šli do klece spolu, aby mohli probrat taktiku skládání. Došlo jim, že se bude skládat logo série, takže se pak soustředili na skládání odspodu nahoru. No a Andy je asi profesionální házeč, takže házecí soutěže vždycky vyhraje. Asi se mu vyplácí ten "fanouškovský" trénink :D

No a co se pak dělo v táboře Šampionů, to byl masakr. Plán aliance rozdělit hlasy mezi Stevena a ETho. Stevenův plán přetáhnout Rosse a společně se Simonem a ETm získat většinu a hlasovat pro Piu. Piin správný odhad Stevenova plánu a snaha přemluvit alianci, aby všichni hlasovali pro Stevena. Prostě drama, drama, drama - které vyvrcholilo šeptáním a měněním plánů přímo na kmenové radě. Samotné hlasování nakonec tak dramaticky nedopadlo a celý kmen hlasoval pro Stevena. Střih: 1*.

No a co teď? Teď mám jako po pěti epizodách tak rychle po sobě čekat až do neděle? :evil: :lol:

Dojmy po EP05:
:idea: - Daisy, Luke, Pia, David, Harry, Baden, John, Shaun
:? - Andy, Janine, Ross
:down: - ET, Matt, Casey, Steven

P.S. Na torrentech jsem četla, že CRR 1080p+WEBRIP příští týden nevyjde pro všechny tři epizody - je tedy možné, že se download i upload časově protáhne (jiné ripy většinou vycházejí až o den později). Prosíme tedy všechny o strpení :)
A fan of Survivor & Australian Survivor
S01: Kelly, Rich; S02: Jeff, Elisabeth, Colby; S03: Lex, Ethan, Teresa; S04: Kathy, Rob; S05: Shii Ann; S06: Rob C, Alex, Christy; S07: Sandra, Ryno, Andrew; S09: Leann, Eliza, Chris; S10: Ian, Tom, Stephenie, Bobby Jon, James; S11: Brian, Judd, Jamie; S12: Cirie, Shane; S13: Ozzy, Penner; S14: Yau-Man, Rocky; S15: Courtney, James; S17: Randy, Corinne; S18: Tyson, Debbie, Coach, Stephen; S19: Russell H., Dave, Russell S.; S21: Alina, Kelly B.; S22: Rob, Stephanie; S23: Sophie, Ozzy, Coach; S24: Kim, Kat, Chelsea, Troyzan; S25: Malcolm, RC, Abi, Denise; S26: Reynold, Eddie; S27: Tyson, Kat, Hayden, Ciera; S28: Spencer, Sarah, LJ, Tasha; S29: Natalie, Reed; S30: Jenn, Joe, Mike; S31: Varner, Kelley, Ciera, Joe; S32: Jenny, Jason, Anna; S33: Adam, Ken, Jessica, Michaela; S34: Sandra, Varner; S35: Ali, Devon, Lauren; S36: Michael, Stephanie, Wendell; S37: Davie, Lyrsa, Nick; S38: Aurora, Chris, Reem, Victoria
AUS 2016: Rohan, Phoebe, Kristie, Matt, Kate, Nick; AUS 2017: Sarah, Luke, Jericho, Henry; AUS 2018: Jenna, Moana, Sam; AUS 2019: Daisy, David, Luke, Pia

Obrázek

sextant
Příspěvky: 317
Registrován: 30 srp 2013, 10:48

AU Survivor 2019: CvC II - EP05

Příspěvekod sextant » 31 črc 2019, 11:41

Opět děkuji ItalianManiac za podrobný popis epizody, který doplnil to co jsem nemohl vědět bez znalosti angličtiny. Použití falešného idolu nevím zda bylo rozumné, ale z dřívějška víme, že někdy ani nemuseli idol použít stačilo jen strašit jeho vlastnictvím. Na druhé stran použití falešného idolu je divácky i hráčsky zajímavé. (viz Gabon).
Jinak epizoda zase velmi zajímavá.
Andy je v házení naprostá jednička, takže všechny házecí disciplíny jsou jeho doménou. Šampioni naprosto nezvládli skládanku. Způsob jakým začali byl naprosto nesmyslný. Opravdu vybrali házeče a ne skládače.
Souhlasím s ItalianManiac, že Australský Survivor je podstatně lepší než Americký originál.
Teď máme čas do neděle zažít vše co jsme viděli a těšit se na další 3 díly Survivoru. Doufejme, že díly vyjdou tak jak je zvykem následující den.

Uživatelský avatar
hozu
A fan of Stephenie LaGrossa
Příspěvky: 423
Registrován: 26 srp 2013, 10:04
Nejoblíbenější série: S: S01, S06, S11, S13, S15, S16, S18, S20, S25, S28, S31, S33
S AU: S03
TAR: S01, S03, S05, S07, S10, S12, S14, S17, S23
TAR CAN S01, S04

AU Survivor 2019: CvC II - EP05

Příspěvekod hozu » 01 srp 2019, 17:45

Je to skutečně skvělá série. Si nepamatuju za poslední dobu tak zábavně natočené očividné vyloučení. I jsem chvíli nepochyboval o tom, že si Bradbury zase dá nějaký kousek, kterým se zachrání. Celkově ten důvod ale vidím právě v tom, co se děje před TC. A nemyslím tím závěrečné dohadování, nýbrž epizodu jako takovou. Je to fakt sranda. Soutěže jsou zábavné a když zrovna nejsou, myslím že nám produkce předkládá vcelku rovný podíl mezi strategií a vcelku fajn momenty, které postupně rozvíjí hráče. Ano, pár z nich edit už teď očividně zazdil (například Contenders působí, že mají v týmu asi jen dvě ženy :D ) , ale stále je to dost vtipné.

Věc s imunitami je vcelku úsměvná. Celý trik s falešným HII je podle mého trošku nešťastný, jelikož si myslím, že by se jim prohození HII mohlo jen minimálně vymstít. Na druhou stranu jsem zvědavý, jestli by ho Janine při případném promíchání mohla použít, pokud by skončila v kmeni Contenders. Ale myslím, že v epizodě snad zmiňovali, že to lze.

Soutěže opět bavili, i když odměna byla hodně nakloněná pro Šampiony. Přesto ty "noviny" byly fajn. Rád bych viděl, co měla produkce připraveno pro Contenders. Vlastně i minulý rok to byli oni, kdo vyhrál obdobnou soutěž s fotkami.

Je to zatím určitě skvělá série, i když těch imunit už začíná být taky pomalu přehršel :D Hlavně by mě zajímalo, jestli nás opět čeká nevyřazovací epizoda.
Australian Survivor: Phoebe, Kate, Craig, Nick (3) Luke, Sarah, AK (4) Benji, Shonella, Brian (5)
Survivor Israel: Dan, Naema (1), Yulia (6)
Survivor New Zealand: Eve, Lisa (2)
Survivor South Africa: Werner, Toni, Palesa (6)
The Amazing Race Canada: Vanessa a Celina, Jody & Cory (1), Sukhi a Jinder (2) Simi a Ope, Nic a Sabrina (3) Steph a Kristen (4)

sheldom
Příspěvky: 119
Registrován: 15 srp 2015, 16:10
Nejoblíbenější série: Borneo S01, Pearl Islands S07, All-Stars S08, Guatemala S11, China S15, Micronesia S16
Nejméně oblíbené série: Africa S03, Thailand S05

AU Survivor 2019: CvC II - EP05

Příspěvekod sheldom » 03 srp 2019, 08:51

Steven si uvědomil, že je to sociální hra, ale naštěstí už bylo pozdě. :dance:
Davidovi stoupá moc do hlavy a uvidíme, jak si s tím poradí :)
Survivor
S01: Richard; S02: Elizabeth, Rodger, Jeff; S03: Kim P.; S04: Boston Rob; S05: Shii Ann; S06: Heidi, Dave; S07: Rupert, Ryan O.; S08: Boston Rob, Rupert; S09: Eliza; S10: Stephenie; S11: Judd, Stephenie; S12: Terry; S13: Jonathan, Yul; S14: Yau-Man; S15: Amanda, James, Todd; S16: Amanda, James, Jonathan; S17: Randy, Sugar, Bob; S18: Stephen
AUS S03: Nick, Phoebe, Craig AUS S04: Luke, Jericho, Sarah, Tessa AUS S05: Benji, Robbie, Paige AUS S06: Luke, David, John
RO S01: Marek, David RO S02: Radim, Bizon


Zpět na „Australian Survivor 2019: Champions vs. Contenders II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů