Jeff Probst o Coltonovi nebo skrytých imunitách

Přinášíme vám překlad krátkého rozhovoru, který Jeff Probst poskytl americkým médiím. V rozhovoru byla řeč o Remption Islandu, pálení nápověd k imunitě, Coltonovi, nebo o příští epizodě BvW, na kterou se Jeff pokusil diváky trochu nalákat.

jeff-probst-240Nejprve bych potřeboval vysvětlit jeden z twistů. Myslel jsem, že páry se na RI mohou měnit před jakýmkoliv duelem, ale ty vždy výměnu nabízíš jen poslednímu příchozímu na ostrov. Pochopil jsem ten twist blbě, nebo jen v televizi neukazujete, že možnost výměny dostávají všichni?
Všem bylo vysvětleno, že si mohou spolu prohodit místa před jakýmkoliv soubojem. Takže je to prostě nekonečná příležitost. Trochu jiné to bylo pouze u Laury B s Candice, které nabídku na výměnu dostaly hned po svém vyloučení, aby celá show kolem vyřazování po pár minutách hry vygradovala, a bylo jim řečeno, že jde o konečné rozhodnutí, které budou moci změnit až ve druhém duelu, takže před prvním duelem na RI už jsem výměnu nabízel pouze Marisse. Ale jinak se mohou spolu měnit, kdykoliv chtějí. Jen to neukazujeme v televizi, protože tohle budeme ukazovat jen v případě, že to bude důležité pro děj. Jinak by to bylo jen zbytečné plýtvání časem.

Už mnohokrát jsi řekl, že lidé se v těchto drsných podmínkách nemohou vydržet dlouho přetvařovat. Bylo to tak i s Coltonem? Čekali jste už od začátku, že začne být zlý?
Moc jsem nevěděl, co od Coltona očekávat. Popravdě řečeno, mohl jsem celou sérii klidně udělat bez něho, ale to je právě ten problém castu. Nikdy se neshodneme všichni, kdo všechno by měl hrát. Ale jak se po pár dnech začal projevovat, měl jsem z něho stejný pocit jako při jeho první účasti – že se snaží to sehrát tak, aby mohl odstoupit. Colton vám sice asi řekne něco jiného, ale myslím si, že to, co jsem řekl já, už bude jen těžko popírat.

V minulém díle jste promíchali kmeny. Jaké byly tvé první dojmy z nových kmenů ve chvíli, kdy vznikly? Doufal jsi, že se utvoří více párů, jako Tina a Katie, aby byla hra více dynamická?
Sice vím, že mi to hodně lidí nebude věřit, ale v konkrétní výsledky jsem přestal doufat už před mnoha lety. Vůbec na to nemyslím. Prostě vytáhneme buffy, necháme soutěžící, ať si nějaké vyberou a jdeme je rozbalovat. To, že už nedoufám v žádný konkrétní výsledek, má souvislost s All-Stars sérií, kde kmen musela změnit jen Amber a byla v podstatě mrtvá. Cítili jsme se tehdy dost špatně a bylo nám jí líto. Ale Amber nakonec celou sérii vyhrála, takže naštěstí bohové reality show stáli opět při nás. Celé promíchávání kmenů je v tolika směrech tak moc pokřivené, že to totálně otřese celou hrou a to je všechno, co od něho můžeme žádat.

Vy producenti se nijak netajíte tím, že byste chtěli, aby se do hry dostaly skryté imunity, které hru dělají nepředvídatelnou a dramatickou. Musí vás asi hodně štvát, když sledujete, jak místo čtení lidé nápovědy hází do ohně, ne?
Dobrá otázka. Asi bych měl říct, že ano, protože vážně chceme imunity vidět ve hře. Ale v této sérii se do hry zatím nedostaly ze strategických důvodů, takže to alespoň trochu hojí rány. Navíc je tu přidaných mnoho dalších strategických směrů souvisejících s twistem ohledně příbuzných, takže to zatím chybějící imunity nahrazuje. Ale jinak s tím, co lidé dělají, nesouhlasím, jelikož je to způsobené spíše vlivem skupiny. Lidé nápovědy hází do ohně, protože jen následují cestu, kterou vytyčili ostatní. Všichni se bojí, že když si vezmou nápovědu, ostatní si budou myslet, že mají imunitu a budou na odstřel. Asi bych nápovědu do ohně hodil také. Nebo kdybych byl kouzelník jako Neil Patrick Harris, předstíral bych, že mám v levé ruce něco, co vypadá jako nápověda a hodil bych to do ohně, zatímco bych nápovědu držel v pravé ruce. Ale já nejsem Neil ani kouzelník. A taky nehraju.

Sice to nevidíme v televizi, ale před každou soutěží se všemi procházíš všechny její části a ujišťuješ se, že tomu všichni rozumí a zároveň jim dáváš prostor pro otázky, pokud něco nechápou. Když bylo tohle řečeno, tak jak je podle tebe možné, že Tina s Laurou zapomněli v poslední (šesté) epizodě přinést zpátky rybí past? A viděl jsi už někdy něco podobného?
To, co se stalo Tině s Laurou je hodně vzácný jev a pravděpodobně to vychází z toho, že při vysvětlování celé soutěže pořádně neposlouchaly. Všem vždy doporučuji, ať si poslechnou celé mé vysvětlení soutěže, než začnou taktizovat. Vždycky jim říkám, že všeobecně převažuje tendence, že pokud například uslyší, že dobře plavou, nevnímají potom, když je upozorňuji na to, co mají v soutěži dělat dál, protože se soustředí jen na to, aby ostatním ukázali, jak jsou dobrým plavcem. A také jim vždycky u první soutěže říkám, že po zbytek série už jim to nebudu připomínat. Myslím, že přesně tohle se stalo. Prostě mi nevěnovali dostatečnou pozornost, protože všichni ostatní mě slyšeli. Dokonce jsem se jich ještě před soutěží ptal, jestli všichni slyšeli, že mají past přinést zpátky.

Dobře, pane. A na závěr nás nějak pořádně nalákej na další epizodu.
Emoce začnou pořádně vyplouvat na povrch a vážně budete cítit pevnost jednoho vztahu. A navíc uvidíte lekci ze strategie Survivora – co v žádném případě nesmíte udělat.

miky253

8 Comments

 1. SiGi

  Taky bych se přimlouval za uvedení odkazu na originální článek, i když tento překlad vypadá velmi dobře!

 2. -A

  „…vážně budete cítit pevnost jednoho vztahu“ -doufám že to bude Aras a Vytas.

 3. Jarac

  Bylo by mozne pro priste uvest i odkaz na zdrojovy clanek? Je to kolegialni a slusne. Dik.

 4. Rendy Rendy

  Díky za překlad, zajímavé počtení ;-)!

 5. soonrich

  no Laura s Tinou to byla naprostá katastrofa,a Tina to pak ještě dvakrát pokur…a i při závěrečné části té soutěže, že se tam radují jak (doslova) slepice, místo aby se pořádně podívali,zda to maj dobře.chudák Vytas,protože ty otřesné ženské,co tam měl, to bych zcvokl.a ještě jak mu pojebou soutěž a pak uvažují, že ho vyhodí.To by pak zůstal opravdu tým „hvězd“

 6. Ono už v ukážke v After Show bol záber na Haydena, ako na neho Jeff tlačil, hlavne po tom, čo mu zasmečoval Hayden, že sa v prípade vzťahu a láske ku Kat nič nezmení a je viac ako hra pre neho.
  Inak ten twist som tak pochopil aj ja, čo som aj písal v článku o twistoch pred začiatkom série, ale ako náhle začala séria a nebola tá možnosť, som fakt tápal, či som to dobre pochopil… Jeff sa vyhovára na málo času, ale už keď nedá intro (základnú vec) prečo by niečo iné mal dať? Inak tú možnosť mohli aspoň raz ponúknuť, aby sa o tom vedelo.
  Super článok 🙂

 7. Lamik.lamity Lamik.lamity

  Díky za fajn rozhovor, Laura s Tinou – k tomu se snad nedá nic říct. Přišlo mi celkem vtipný, jak Probst řekl, že hráče vybírají „všichni“. To už si začal onikat? A příští díl emoce vyplouvají na povrch? To bude zase zážitek

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.