Jeffův žebříček nejoblíbenějších řad a vítězů (spoilery)

Tento rozhovor byl veden pravděpodobně při příležitosti premiéry Heroes vs. Villains před třemi lety. Proto pochopitelně chybí řady 21-24, což je možná docela škoda, protože se nedozvíme, kam by je Jeff zařadil (kromě RI ale asi moc vysoko ne, Roba miluje). Z tohoto důvodu je v žebříčku trochu cítit i snaha tuto řadu zpropagovat, ale i tak je to zajímavé čtení a nahlédnutí do myšlenek moderátora pořadu. Článek pochopitelně obsahuje spoilery.

19. Thailand (Season 5)
Vítěz: Brian Heidik

Některé věci se nemění. Nelíbila se mi tenkrát a nelíbí se mi ani teď. Taky jste si určitě všimli, že nikdo z této sezony nebyl pozván do Heroes vs. Villains.

18. Marquesas (Sezóna 4)
Vítěz: Vecepia Towery

Tohle byla naše vina. U téhle řady člověk zíval, ale bereme za to na sebe vinu. A dobré zprávy? Neodešli jsme s prázdnou. Boston Rob se stal jedním z nejlepších hráčů vůbec a vrací se do Heroes vs. Villains. Gina Crews se mezitím dala na šperkařství. To ona vlastně vyrobila náhrdelník, který jsem nosil v Samoe.

17. Fiji (Sezóna 14)
Vítěz: Earl Cole

Nebýt Yau-Mana a Dreamze, tak by tahle řada mohla zaujmout post Thajska. Bez urážky, Eearle, ale ačkoli jsi v reálu hrozně milej chlap, na obrazovkách se tvoje charisma nepromítlo.

16. Guatemala (Sezóna 11)
Vítěz: Danni Boatwright

Číslo 16. Proč ne?

15. Vanuatu (Sezóna 9)
Vítěz: Chris Daugherty

Vždycky se mi tahle řada líbila víc než divákům a to je možná důvod, proč je níž než v mém minulém žebříčku. Chris si zaslouží uznání za skvělou práci, když obrátil ženy proti sobě, a ty mu daly milion babek. Ale kvůli nedostatku skvělých postav a momentů je toto jen další velmi dobrá řada Survivora, ale nic víc.

14. Gabon (Sezóna 17)
Vítěz: Bob Crowley

Hrozně se mi líbil Bob a jeho falešná imunita. Potřebovali jsme staršího vítěze, abychom lidem připomněli, že je to možné. Ale důvodem, proč lidé o této řadě mluvili, byla nekonečná bitva mezi Randym a Sugar a to z nich dělá skvělý pár do Heroes vs. Villains.

13. Panama: Exile Island (Sezóna 12)
Vítěz: Aras Baskauskas

Pořád si pamatuju Cirie, jak přichází na konkurz do hry jako vřeštící školačka, vyděšená z myšlenky, že se dostane do pořadu. Bylo to pro ni tak moc cizí prostředí, že se okamžitě stala outsiderem. Dnes je jedním z nejlepších hráčů.  A kdybychom měli v  Heroes vs. Villains jedno místo navíc, dostal by ho Shane a jeho imaginární BlackBerry.

12. Africa (Sezóna 3)
Vítěz: Ethan Zohn

Tohle je jeden z největších skoků vpřed oproti mému poslednímu žebříčku. Tahle řada obstála ve zkoušce času lépe, než jsem čekal. Objevilo se v ní pár skvělých postav jako Big Tom nebo Lex. Ethan není úplně nezapomenutelný vítěz, ale nikdo nenaložil se svou nově nabytou slávou líp než pan Grassroots Soccer. Rád bych také nabídl mír Lexovi. Zapomněl jsem, co přesně jsem provedl, že jsi naštvaný, ale odpustíš mi?

11. Tocantins Sezóna 18 
Vítěz: J.T. Thomas

Jedním slovem – Coach. Drakobijec je nezapomenutelný. Tocantins nám také dalo J.T., jednoho z neoblíbenějších vítězů od Tom Westmana, a i když se Tyson musel balit předčasně, ukázal se jako dostatečný padouch na to, aby mohl být pozván s J.T. a Coachem do Heroes vs. Villains.

10. The Amazon (Sezóna 6)
Vítěz: Jenna Morasca

Bitva dvou pohlaví nám ukázala, jak snadno se dají muži obalamutit ženami. Také nám poskytla okamžik hodný Top 10, když se Jenna a Heidi svlékly za burákové máslo a čokoládu. Důsledkem je, že burákové máslo a čokoláda jsou při ruce u každé soutěže související s jídlem.

9. Cook Islands (Sezóna 13)
Vítěz: Yul Kwon

Hodně jsme to schytali za to, že jsme rozdělili kmeny podle etnika. Já podporoval smělý krok Marka Burnetta a CBS, ale od tohoto konceptu jsme odstoupili ve velice rané fázi hry, což se mi nelíbilo. Cookovy ostrovy nám ukázaly jeden z největších comebacků, jaký jsme kdy viděli, když Yul, Ozzy, Sundra a Becky zabojovali a dostali se do finálové čtyřky.

8. Australian Outback (Sezóna 2)
Vítěz: Tina Wesson

Jejich jména se navždy usadila v myslích fanoušků Survivora: Colby, prototyp hrdiny, Jerri, první „černá vdova“, Elisabeth „The View“ Filarski (nyní Hasselbecková). Kdo by zapomněl na Mika, který zabil prase a pak si popálil prsty v ohni? A úplně největší přešlap v historii soutěže se stal, když Colby přišel o milion, protože se současně snažil být za dobráka a vyhrát.

7. All-Stars Sezóna 8
Vítěz: Amber Brkich

Poté, co jsem se vrátil od svého terapeuta, u kterého jsem se léčil z PSP (postsoutěžové stresové poruchy), se konečně můžu svěřit s tím, že tuhle řadu mám pořád rád, i přes všechno, co mě před šesti lety vytáčelo. Příhoda se Sue Hawk, kdy na mě ječela, Robova legendární zrada Lexe a neuvěřitelně uštěpačné chování, kterým se nakazili všichni navrátilci.

6. China (Sezóna 15)
Vítěz: Todd Herzog

Mormonský homosexuální steward předvedl opravdu dobrou hru. Todd byl skvělý stratég, z Jamese se stal jeden z nejoblíbenějších hráčů, Courtney byla jednou z hráček s nejprořízlejší pusou a Amanda je jedna z nejkrásnějších hráček, která ale dosud nenaplnila očekávání.

5. Pearl Islands (Sezóna 7)
Vítěz: Sandra Diaz-Twine

Díky Rupertovi, Johnnymu Fairplayovi, rybaření, kradení bot a našemu prvnímu dezertérovi (Osten) bych doporučil, abyste tuto řadu ukázali někomu, komu chcete představit Survivora. Jediné, čeho na této řadě lituji, je twist s vyděděnci. To jsme podělali. Velitelka skautů neměla sedět ve finále a Andrew Savage neměl odejít domů. Nebýt toho twistu, tak myslím, že by Savage došel daleko a možná by se i ukázal v All-Star. Za to se omlouvám. Rupert i Sandra oba dostali další šanci vHeroes vs. Villains. Fairplay už bohužel není zloduch, ale pouhá baba.

4. Palau (Sezóna 10)
Vítěz: Tom Westman

Nejraději vzpomínám na poslední soutěž, kdy Tom a Ian stanovili rekord. Drželi se na těch vodních stožárech 13 hodin. Hasič z New Yorku se stal jedním z našich nejlepších vítězů.

3. Samoa (Sezóna 19)
Vítěz: Natalie White

Do toho, začněte vřískat, ale tohle je můj seznam, tak si trhněte. Celkově tato řada neměla nejzajímavější obsazení, ale někdy stačí jeden, a Russell je v herní síni slávy. Díky pálení ponožek, lhaní o Katrině, vylívání vody z čutor, hledání imunit bez nápověd a následnému výbuchu ve finále stojí za to na tuhle řadu koukat znovu a znovu.

2. Micronesia: Fans vs. Favorites (Sezóna 16)
Vítěz: Parvati Shallow

Ženská aliance vedená Parvati vyprodukovala jedny z nejpamátnějších okamžiků hry, mezi něž patří podraz na Ozzyho, kterého vyřadili s imunitou v kapse. Také nám dala Erika (prodavač zmrzliny z Hell v Michiganu), který dostal lekci o ženách na celý život. Na prsa už se nikdy nebude koukat stejně jako předtím.

1. Borneo (Sezóna 1)
Vítěz: Richard Hatch

Tohle místo se nikdy nezmění. Je to stejné jako u mé první přítelkyně, vždy bude mít zvláštní místo v mém srdci. Dala zrod pořadu, na dalších 10 let položila základy toho, jak by se měla hrát, a taky jsem si díky ní koupil dům. Blbý, že Hatch skončil v domácím vězení a měl zakázáno odjet ze země na natáčení Heroes vs. Villains. Z první řady se tak v 20. sezóně nikdo neobjeví.

Zdroj překladu: EW.com

exi

exi

Překladátor, konzultant, prudič

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.