Kdo přežije: One World – Odhaleni soutěžící a nové twisty!

Untitled-157

Dnes CBS konečně oficiálně odhalila soutěžící 24. série. Směska to je vskutku zajímavá. Pokud pomineme klasické vysoké, svalnaté typy a prsaté blondýny, najdeme mezi nimi i liliputa, který se účastní poprvé v historii soutěže, homosexuálního příznivce Republikánů, který byl rovnou pasován do role zloducha, nebo ne jednoho, ale rovnou dva muže, kteří by si rádi nechali říkat Tarzan. Objevily se ale i nové twisty, které okomentoval sám Jeff. To vše je nám teď k mání, tak jdeme na to.

s24_cast_lg

Nebudu zbytečně zdržovat a pouze rychle zrekapituluji, co nás v nové řadě čeká a co už dávno víme:

  • 18 hráčů, 39 dní,
  • 2 kmeny rozděleny na mužský (Manono) a ženský (Salani),
  • kmeny budou spolu žít na jedné pláži a je jen na nich, do jaké míry budou spolupracovat,
  • žádný Redemption Island,
  • žádní hvězdní hráči.

kmeny1

K samotné podstatě nové řady, tedy tomu, že kmeny budou „spojeny“ už od začátku, se Jeff vyjádřil takto:  „Zajímalo nás, co se stane, když je donutíme žít spolu bez jakýchkoliv pravidel. Mohou postavit dva tábory, jeden tábora nebo mohou zůstat bez táboru. Muži mohou spát se ženami, ženy s muži nebo spolu nemusí prohodit ani slovo. Můžete si dělat, co chcete. Ale když dojde na soutěže, pořád to je souboj mužů proti ženám. Takže bude třeba počítat s daleko více faktory.“ Jsem opravdu zvědavý na to, co se bude v táboře odehrávat, až chlapi poprvé dostanou nakládačku od ženských.

Končí i Ostrov vykoupení, což ale podle Jeffova vyjádření neznamená, že je to úplně mrtvý koncept. „Nikdy se k ničemu neupínáme. To samé jsme udělali s Ostrovem vyhnanství. Opustili jsme ho, ale pak jsme se k němu vrátili a přepracovali ho. S Ostrovem vykoupení není nutně amen.“

Novinkou jsou i takzvané „Zařiď se sám“ soutěže, jak je Jeff nazval. Půjde o podobné pojetí, jak jsme ho viděli v Samoe, když soutěžící přišli na pláž, kde stály pouze dvě truhly a Jeff nikde. V nové řadě se tyto soutěže budou odehrávat přímo v táboře, kam hráčům přijdou instrukce a věci k soutěži potřebné. „Jakmile přijdou na princip výzvy a rozhodnou se, kdo bude soutěžit, můžou začít. Nebude tam žádný rozhodčí, žádný moderátor.“ Materiál potřebný na soutěž si budou moci nechat (v jednom případě to bude například lano).

Zásadní změna nastává i u skrytých imunit. V táboře budou ukryté dvě – jedna pro každý kmen. Imunita ale již nezajišťuje automatické bezpečí. Jeff vysvětluje: „Pokud najdete imunitu, nemůžete ji využít ve svůj prospěch. Musíte ji dát někomu z druhého kmene.“ (pozn. aut.: Později se ukázalo, že předat se musí pouze imunita patřící druhému kmeni.)

Jeff se pozastavuje i nad otázkou prvního liliputa ve hře a jeho zranitelností v prvních epizodách. „Je to super, protože on je fanoušek hry. Chce se účastnit a je si vědom toho, že v této hře vás každá odlišnost může poslat domů, a on je v jednom ohledu jasně odlišný – je o polovinu menší než všichni ostatní.“

Jeff si zakládá na zloduších a zloduch má v této sérii jméno Colton Cumbie – homosexuální Republikán. „On si to neuvědomuje, ale je to stoprocentní zloduch. On si myslí, že je tím nejvíce okouzlujícím mužem, jaký kdy žil. Je to ale ďábel a neřekl bych, že zrovna v rouše beránčím.“

Čili myslím, že je na co se těšit. V současné době jsou zatím videa a fotky dostupná pouze pro USA, ale jakmile se začnou šířit po internetu, dostane se vám kompletního infa. Sledujte proto náš web. Jeden svět začíná už 15. února!

exi

exi

Překladátor, konzultant, prudič

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.