Krátké preview na Cagayan

Při čekání na titulky k prvnímu dílu přinášíme přeložené krátké preview ke 28. sérii. Titulky k první epizodě očekávejte v průběhu soboty.

Alisch

Alisch

13 Comments

 1. Alisch

  To je myslím otázka osobní preference, nikdy se netrefím do chuti všem. Mně se jdou všeobecně amglická slova v českých větách proti srsti. Vím, že někdo to má naopak. S tím skloňováním to nechápu, vždyť tam se tvar nemění, jen se přidává předložka, nebo ne?

  No, snad to nebude moc velký problém pro diváky. Fakt nechci zbytečně vymýšlet koniny, ale už v reunion show jsem se nad tím potila a věčně to zapomínala nechávat v originálním tvaru.

  Asi takhle: tak to je ještě větší porod

  • Kuxik009 Kuxik009

   1. Kdo? Co? Survivor
   2. Koho? Čeho? Survivoru/Survivora
   3. Komu? Čemu? Survivoru/Survivorovi
   4. Koho? Co? Survivor/Survivora
   5. Oslovujeme, voláme Survivore! 😀
   6. Kom? Čem? Survivoru/Survivorovi
   7. Kým? Čím? Survivorem
   Asi tak… 😀

  • miky253

   Mě osobně šlo spíše o to, že ten název je tady víceméně zažitý v angličtině (viz třeba menu) a přijde mi zbytečné to najednou překládat. Žíly mi to sice nijak trhat nebude, pokdu to budeš překládat, ale mám ještě jeden argument pro to, aby se to nepřekládalo. Survivor je kratší než Kdo přežije, což se u titulků může občas hodit 😀

  • exi exi

   Alisch: tak samozrejme, to bylo mysleny v nadsazce. Jde spis o to, ze to ve vete vypada sroubovane a pro fanousky to bude jako pest na oko. Navic to je kratsi, jak pise Miky, a lip se to pise. Neni tam tisic hacku. Uprimne receno, ja nedokazu odhadnout, do jaky miry je to jen muj subjektivny pocit a jak moc jsou na to lidi zvykly. Prece jenom uz peknych par let to bezi v dabingu. Zkus to podle sebe a uvidis. Kdyz budou lidi remcat, tak vzdycky muzes prejit na druhou variantu.

  • Zeck Zeck

   Jednoznačně „Survivor“. Už jen z toho důvodu, že název „Kdo přežije“ nepoužíval snad ani jeden z těch několika překladatelů od roku 2008, kdy se začala překládat vůbec první řada. Navíc se za poslední roky název „Kdo přežije“ hrozně degradoval, protože v komunitě sloužil jako negativní označení pro šíleně nadabovanou a prostříhanou sračku, kterou vysílali a již podesáté stále vysílají na Primě. Survivor naopak sloužil pro označování aktuálně vysílané řady v zámoří. Cagayan navíc nemá český název, takže bys musela kolikrát psát „Kdo přežije: Cagayan“, což tedy vypadá celkem zvláštně. Sám za sebe říkám, že by mi to trochu dráždilo rohovku, ale to je pochopitelně jen můj názor. Do překladu ti vůbec nehodlám nijak kecat, to je jen tvoje věc a svaté právo, název pořadu bych ale jednoznačně ponechal.

 2. Nejjoni

  Ta Lindsey mě úplně dostává :DDDD

 3. Džery

  Už v sobotu? Jupí! 😀
  Předem moc děkuji za titulky Alisch 🙂

 4. miky253

  Dobrá práce. Jen bych se přimlouval za to, aby se název Survivor nepřekládal 🙂

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.