Piaty Live After Show pre BvW v kocke

s2706_009

(Spoiler vypadnutého, ktorý je aj hosť, diel na stiahnutie na fóre)

Tento diel mal takú troška Helloweensku atmosféru, výborné tempo, ale dlhý vysielací čas (rovnaký ako samotný diel Survivora), hosťom u Parvati bol tentokrát, jeden famózny počtár, tichý a pokorný chlapec, sám Brad Culpepper. Brad si svoju „popularitu“ užíva, začiatok dielu bol ukázaný v duchu „kreslenia stratégie“ ala Jimmy Johnson (účastník S21). Brad si dokonca užíval aj nenávistné hlášky, ktoré už vďaka tejto sérii zľudoveli. Narážam samozrejme na známu hlášku od Marissy – FUCK YOU BRAD CULPEPPER!!!

s2706_0154

Ktorú mal dokonca aj na košeli (z edície Jeffa Probsta) na zadnej strane. Brad poňal celý After Show sarkasticky a s nadhľadom (čo mu aj iné ostávalo, keď ho na Twitteri bežne verejne nenávidia hráči ako Eliza, či Penner). Okrem košele ala Jeff Probst, mal aj šiltovku a nezabudol na milión príveskov, ktoré by sa vyrovnali aj zlatým reťaziam ala Mr. T.

Brad poznamenal, že do hry išiel hlavne kvôli Monice, pre ktorú to bola druhá šanca, a nezabudol podotknúť, že mala najhoršiu pozíciu zo všetkých, keďže ako jediná neokúsila porotu (samozrejme tam patrí aj Colton, ale ten bol odvolaný kvôli podozreniu zo zápalu slepého čreva). Ako keby mi pri myšlienke na Coltona nahral na smeč, spomenul práve, že Colton bol ten kto vo One World odstrelil jeho ženu. Parvati sa do neho troška slovne pustila, že dôvodom prečo spadol z „vrcholu“ na „dno“ bol vlastne on sám, keďže poznamenal, že súťaže prehrávali len kvôli puzzle a tesne, bola to vlastne voda na mlyn pre Parvati, lebo tá mu nezabudla pripomenúť, že on dopustil vyhodenie silnej Marissy či Johna.

Brad sa vrátil k osudnej TC, kde povedal niečo, čo som si už dávno všimol aj pri iných sériach, Jeff na neho tlačil, až z neho vypadlo to, čo ani sám nechcel povedať. Uznal ale chybu, že si mal s Calebom pred TC pohovoriť, že môže padnúť narážka na neho, ale že domov nepôjde. Narážam hlavne nato, že Jeff často takto „podrezáva“ za účelom epickej TC hráčov. Napr. sa hráči o niečom bavia, sú 2 rady (hráči sedia vzadu a vpredu), hráč zozadu odpovedá na jeho otázky, a hráč v prvom rade napr. pretočí oči, alebo sa ironicky usmeje, a Jeff sa nato spýta… Som názoru, že je to veľké ovplyvňovanie TC. 

s2706_080

Samotná TC ale aj podľa Brada znamenala veľké plus pre Caleba, ktorý sa zrazu dostal na vrchol (hlavne asi myslel, že v tej dobe bol v pozícii 2 muži vs. 2 ženy a on „voľný hlas“).

Veľmi ma zaujala pasáž, kde rozprávali o tom, či dostal doma nejaké rady od Monicy. Brad sa vyjadril, že vo One World sa vytvorila aliancia veľmi skoro, hneď na začiatku a Monica bola mimo nej, preto mu radila, aby sa hneď pokúšal niečo dať dokopy, preto ho napadlo, ako prvé, založiť alianciu mužov… Na jeho podkopanie musím napísať, že už vtedy bol väčší počet mužov voči ženám vylúčením Laury B. hneď na začiatku, takže to bolo aj celkom jasné. Bolo spomenuté aj to, na čo som už aj ja poukázal v diskusii na fóre, a to, že po twiste, ktorý nastal po jeho vylúčení v RI aréne, sa mali hráči zamerať na Tinu a Katie, lebo je jasné, že „krv“ je viac ako „voda“ a rodina bude vždy hlavnou alianciou. Sám som sa divil, prečo nikto nešiel práve po Tine (hlavne po spackanej súťaži o imunitu) alebo Katie (ktorá je asi najslabšia žena v hre, spolu so Cierou). Ja osobne by som po aliancii Tina & Katie išiel ako Adam Poch po slanine (poznámka autora: Adam Poch je účastník S13 Big Brother, žid čo má rád slaninu, metal, Beverly Hills 902 10 a Tori Spelling).

s2706_081

Páčilo sa mi, ako sa začali v debate zameriavať na Tysona, Brad poukázal, že on je vnímaný ako „zloduch“ a pritom zásoboval svoj kmeň rybami, varil, a Tyson je vnímaný ako „hrdina“ a pritom je to „kokosový bandita“. Vnímam Brada ako tupého športovca, ktorý má vysokú len vďaka štipendiu a svojou ukecanosťou mi príde ako „mužský“ člen Sexu v meste či jedna zo „Zúfalých manželiek“, ale v názoroch a pohľade na hru trafil tam, kde som aj ja ako divák chcel, aby na to niekto poukázal. Na pretras prišiel Aras, ktorý je asi najväčším cieľom a hrozbou pre Tysona, už len z pozície víťaza série a toho, že má v druhom kmeni brata, a obaja by mohli byť hrozbou do zlúčenia, čo do fyzických súťaží. Brad si spravil srandu aj zo svojich legendárnych počtoch, je fajn, keď si niekto vie vystreliť sám zo seba, ale z jeho pozície mi to prišlo veľmi nútené a také „nasilu“ aby sa ukázal ako je nad vecou. Je to predsa len manžel, otec 3 detí a rešpektovaný športovec a milionár, ktorý ale nevie počítať na prstoch dvoch rúk.

Obaja v štúdiu poukázali na možnú alianciu a vzťah Vytasa a jeho ženy Monicy, bude ale záležať, či Monica vie, ako Vytas podrazil jej muža, a to či sú si blízky aj preto, lebo on mal k nemu blízko v starom kmeni a veľa mu o nej povedal.

s2706_0127Brad pre mňa pôsobil veľmi komicky aj v momente, kedy Parvati POUČOVAL, opakujem POUČOVAL o tom, ako sa hra mení každým okamihom a podobne mi to prišlo vtipné a padlo z mojich úst: „HALÓ Brad, Parvati bola 2x vo finále a raz vyhrala“. Epic fail prišiel v momente, keď sa ho Parvati spýtala, či nechce pozdraviť svojich fandov a on odpovedal, „zdravím mama, otec“… ona ostala v šoku a on dodal, tak ešte manželka a deti. Je jasné, že vníma ako je braný, čo je fajn, lebo uvedomenie si toho, ako pôsobí, nezaškodí.

Aby som to ale zhrnul, celkom vtipný diel, ale 42 minút toho, ako Brad skákal Parvati do rečí a nemohol držať ústa (Marissa & Rachel mali pravdu) ma fakt iritovalo, My/Me je jeho často používané vyjadrenie toho čo sa okolo neho deje. Celkom tragikomický prvok, a troška vyššia verzia Russella Hantza, veľa vecí nechápal, a stále si išiel svoje. Dúfam, že to s tým, že má záujem hrať znova, ale jedine v sérii bez milovaného bol len vtip, lebo tento zbohatlík by zabral miesto v caste niekomu, koho by som určite radšej videl, ale pri mojom šťastí by sa to meno zjavilo v zozname vyradených.

Milan (c) 2013

Milan

Milan

SOM FANÚŠIK REALITY SHOW: Beauty and the Geek (AU), The Amazing Race (U.S.), Big Brother (CAN), Big Brother (U.S.), Big Brother (AU), Survivor (U.S.) & Utopia (U.S.)

3 Comments

 1. miky253

  Pěkně napsáno. Pokud by měl opravdu zájem hrát znova, tak ho na 99% uvidíme, protože Jeff jeho vyřazení podle toho, jak mu neustále podlézal, asi ještě měsíc oplakával…

  • ja nie som jeho fanúšik, už len z princípu, že zbohatlíkov v týchto šou nepodporujem, radšej by som videl v hre Craiga (RC otca), je to podobný prípad ako Borassi ktorý skolaboval pred Tocantins a bol vrátený (aj pri tomto riziku) do Samoy a vieme ako skončil. Brad už mal byť myslím vo One World, ale bol vtedy zaneprázdnený a tak tam šla Monica, čo je pre mňa „zúfala panička“ podobná Sherri. Už istú dobu to je „rodinná a kamarátska“ šou viď Cochran a jeho job po S26 kde robí pre CBS. Pripomína mi to dnešnú situáciu v TV Markíza, kde za už bývalej riaditeľky mala istá skupinka výhody (koktanie či iné prehrešky pred kamerou neboli vytýkané, rozobrané najlepšie relácie pre vyvolených + „externé“ vyrábanie a platenie pre interných zamestnancov TV)… niečo také sa deje v Survivor, stačí byť dobrý kamoš s Jeffom, alebo aspoň troška Celebrita a miesto v caste je isté. Čo ma ako diváka ktorý sleduje 13 dielov + finále + reunion každej sérii, pri obmedzenom vysielacom čase, vynechanom intre a účasti cca. 16-20 hráčov serie, lebo zbytočne zabrané miesto hráčmi ako Brad, ktorý šou nič nedajú, niekedy sa vyberali hráči ktorí sa stali legendami, teraz sa vyberajú šaškovia pre už aj tak klesajúcu sledovanosť? Kde sú doby kedy sa vyberali ľudia ako Tom Westman? Rob Mariano? čo boli charizmatické, neznáme osobnosti, ktoré boli chytré, fyzicky zdatné a mali charizmu/šarm ktorá sa pretavila do vplyvu v tábore? Brad nieje chytrý, a fyzicky zdatných hráčov nieje problém do hry ponúknuť vždy, ale niekoho kto bude strkávať masy a byť lídrom (nie len nastrčenou atrapou), kto bude vedieť tvoriť stratégiu je fuč.
   Myslím, že prvé séria mali čaro hlavne v tom, že neboli žiadne HII, vtedy trebalo rozmýšľať hlavou (Brian Heidik, Rob Mariano, JFP, Cesternino), dnes stačí zo seba robiť idiota, zakopnúť o HII v lese, a urobiť „epickú“ TC ===> i tak bez šance vyhrať šou. Ale to som sa už moc zamyslel…

   • Earl

    Tak tu je najväčší fail jeffov zásah do castingov. Ak produkcia do hry obsadí veľkých fandov, so záujmom hrať príde Jeff a uvidí nejakú 35 ročnú ženu ktorá má hre čo poúknuť a je veľká fanúšička jednoducho ju vymení za 20 ročnú modelku, ktorá má problém naučiť sa ako sa volá. Len preto aby sa na pláži premávali pekný ľudia. Už aj tak fail, že sa do hry dostala taká Dawn ale tam spravilo to, že sa hlásila asi 10 rokov v kuse. Ak by Jeff robil to čo mu ide viac menej „najlepšie“ tak by tie série aj za niečo stály. On nemá blbé twisti ale podáva ich tak ako mu napadnú na prvý momennt a keď mu niekto ide radiť tak to jednoducho ignoruje. Preto to končí ako to končí. Už len to premiešavanie kmeňov v posledných sériach, vždy jeden kmeň silný a druhý slabučký. Jeff ma rád keď jeden kmeň umiera, je tam väčšia show, emócie a viac fandov.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.