Prvý Live After Show pre BvW v kocke

Parvati_Host

(Spoiler prvého vypadnutého, ktorý je aj hosť, diel na stiahnutie na fóre)

Prvý tohto sezónny Live After Show (ďalej len LAS) začal znova pod taktovkou Parvati Shallow, ktorá okrem iného robila aj ten minulo sezónny popri Caramoane a aj tohtoročný Preview pre TV Guide k sérii Bood vs. Water.

Jej hosťom v prvej epizóde, ktorá nadväzuje dejom na druhý diel série, nebol nikto iný ako Rupert Boneham, ktorý svoju štvrtú účasť vyšperkoval titulom, prvého vypadnutého, no nie vylúčeného člena kmeňa „navrátilcov“.

Na úvod nás Parvati pustila trocha do svojho vnútra a sama konštatovala, že si pri úvodnej epizóde poplakala, keď videla ako twist série a obsadenie spolu ide ruke v ruke. Čo je troška otázne, lebo Parvati sa zúčastnila prvých sekvencií natáčania na pláži z pozície členky štábu, ktorá točila práve vyššie spomenutý Preview.

Rupert na začiatku spomenul, že keď ho oslovili, tak uvažoval, že či do hry zoberie svojho brata, alebo bratranca, až potom si spomenul na svoju ženu, ktorá mala záujem hrať, keďže sa už zúčastnila hry ako jeho návšteva v minulých sériach. Pri tomto by som sa rád pozastavil, ak im dala produkcia možnosť voľby, tak potom je otázne do akej miery vyberala hráčov, aby jej sedel počet mužov a žien, a kto dostal „čierneho Petra“ s tým, že sa musí prispôsobiť, a kto bol ukrátený o možnosť hrať, práve pre „zlý“ výber osoby. Ja osobne som žil v tom, že produkcia mala v tomto hlavné slovo, ale bol možný výber, potom celé obsadenie je skôr z núdze cnosť ako premyslený výber hráčov.

Rupert ďalej tvrdil, že vylúčenie Laury vnímal skôr z hľadiska, že to bolo namierené voči nemu a nie voči jeho žene. Tu by som rád dodal, že kto videl zostavu nováčikov a berie to povrchne z hľadiska hráčov, tak Laura má istý vek a fyzické proporcie, ktoré sú vnímané ako menejcenné počas prvej fázy hry, kde je veľa fyzických súťaží, takže to bolo skôr nutné zlo, ako nejaká stratégia, ale je to samozrejme môj subjektívny názor.

Rupert si stál za tým rozhodnutím, že sa s ňou vymenil, čo spravilo na Parvati samozrejme ako na ženu dojem, dal prednosť milovanej osobe pred hrou. Samozrejme takto bol celý twist aj obsadenie Ruperta zo strany produkcie (ďalej len Jeffa) celý čas plánované, že môže nastať taká situácia, ktorá vyvolá emócie a sledovanosť. Tiež tu spomenul aj jednu výbornú vec, „v hre nemáš komu veriť a zrazu máš niekoho, komu veríš na 100%“ s Laurou taktiež doma preberali stratégiu, pričom sa veľmi v štúdiu zabával ohľadne toho, že nie on dával rady jej, ale ona jemu. Táto situácia mi dosť pripomenula Terryho a jeho ženu v S12, kde tiež ona dávala rady svojmu mužovi počas odmeny. Laura mu doma vtĺkala pred hrou do hlavy, že nemá nikomu veriť, načo Rupert hneď v štúdiu poznamenal, „som stále ten istý chlap, ktorý verí každému“.

survivoraftershow_marquee_sp1 (2)V štúdiu padlo aj to, že deň s Laurou si užil a bude si ho pamätať do konca života, bolo to myslené na „Day Zero“, a vysadenie na ostrove noc pred vstupom do hry. Čo by som nečakal, tak aj Rupert vie byť sarkastický a vtipný, spomínal na históriu jeho a Candice, čo dostávalo do eufórie aj Parvati, a bola nahodená aj otázka, prečo to isté nespravil pre Candice aj John. Parvati mu vtipne pripomenula, že on s Candice išli „tralala, spolu smer RI“Táto časť, bola prerušená reklamným blokom, ktorý samozrejme nieje vo videu, ale dostal ma záber, tesne po tom čo to Parvati ohlásila, a začala pozerať hore, dole, doprava, doľava, len aby nemusela kecať s Rupertom, a bolo tam ticho, následne prestrih, a ďalší záber, ktorý pokračoval, po reklame.

 Keď sa už točila debata ohľadne Candice, Rupert spomenul, že neboli spolu od ich účasti v HvV, RI nazval, že to bol „ostrov hnevu“ a hlavne pre Candice, ktorej kmeň dal najavo vylúčením, že je nežiadúca, nedôveryhodná. Čo ma osobne zarazilo pri tej prvej epizóde, že práve Rupert jej NEDAL hlas, práve po ich „vzťahu“ v minulosti z HvV. Rupert bol ten čo sa vymenil, ale Candice na RI pociťovala a dávala najavo, že bola tou čo bola vylúčená, takže on si vlastne na RI nemal čím zaťažovať hlavu, bolo to jeho rozhodnutie. Poznamenal aj, že „Survivor mi dal možnosť hrať, ale i vybrať medzi dvoma stranami, súťažou ktorú milujem a ženou ktorú milujem“. Čo bolo pre mňa osobne, už jasné od začiatku, kto videl vzťah a naviazanosť Ruperta k žene a dcére, mohol tušiť, podobne ako Jeff, že táto situácia presne bodne do srdca každého Rupertofila a bude to ďalšou hviezdičkou a kapitolou, ktorá vyšperkuje jeho status HRDINU a ĽUDOMILA, ktorú nám CBS stále štepuje, i keď všetkým je jasné, že Rupert patrí medzi tých ľahko ovplyvniteľných, jednoduchých a potvrdzuje to jeho slová, že verí každému. Parvati Rupertovi vravela, že aj keď bol na RI, tak bol stále hre, načo Rupert hneď kontruje slovami, že „v RI aréne to nieje o sile, ani o fyzičke, či vytrvalosti“, načo sa pozerá na Parvati a predhadzuje jej ich spoločnú skúsenosť zo súťaže o individuálnu imunitu v HvV (súťaž s rukou hore, okolo zápästia lano, ktoré je upevnené o vedro s vodou, poznámka autora: Parvati vyhrala súťaž celkovo 2x, aj vo FvF aj v HvV, Rupert bol v HvV pri tejto súťaži druhý). Na čo sa aj Parvati hneď chytila tejto debaty, a pokračovali aj narážkami na balans, ktorý je podstatný a na zranenie Ruperta, ktorý mal v tom čase v HvV zlomený na tri-krát palec na nohe a Rupert taktiež spomenul svoju mizernú štatistiku z individuálnych súťaži, kedy ani raz nevyhral náhrdelník (poznámka autora, už aj taká Abi, či Courtney vyhrali viac krát, keďže kto si spomína na Pearl Islands tam dostal II od Burtona, ktorý mal v tom čase imunitu za návrat do hry).

Vtipná bola časť o tom, ako vravel, že si život na RI užíval, Candice robila všetko, keď odišla, tak on vstal opiekol si na ohni mušle, najedol sa a ľahol si spať, nebolo sa o čo starať, mal prístrešok aj oheň. Parvati a jej šokovaný výraz pri tomto stál za všetky prachy (minimálne ten milión pred zdanením,  z ktorého bude tak 500 000 až 600 000 dolárov, pozdrav do Texasu a zdravíme republikána Jeffa Kenta) a hneď spomenula „banánovú etiketu“ z HvV. 

Rupert-competes-455x682

Parvati debatu vďaka tomuto otočila na súťaž na RI, kde sama povedala, že tŕpla, keď videla ako si zle položil ten horný diel, Rupert to vysvetlil tým, že chcel byť čím skôr na RI, aby mohol loviť, starať sa o seba a dodržať to, čo vravel Jeffovi, že sa do hry chce vrátiť a vyhrávať stále dookola súťaže, aby svoju šancu dostal. Čo vyznie vtipne, keď nedal ani prvú súťaž, kde mu stačilo stále len kontrolovať situáciu a pohrať sa s tým viac.

„I love Survivor, but I love my wife more.“ – Rupert –

Parvati pokračovala vo vedení debaty a spomenula celkom zaujímavú vec, vylúčením Ruperta, sa stala Laura „first free agent“ (prvý voľný agent) čo by jej v pozícii nováčika v kmeni navrátilcov, bez svojej polovičky v hre mohlo pomôcť, načo len Rupert súhlasne prikývol a povedal, že je to tak.

rupert-boneham-laura-survivor-blood-vs-waterTaktiež padla výborná poznámka o tom, že či odchod, podotýkam skorý odchod Ruperta zmení smerovanie hry, načo Rupert reagoval, že asi aj áno, lebo už aj v tomto diely bolo vidno, že taký Vytas rozmýšľa o tom, komu z druhého kmeňa uškodiť vylúčením jeho blízkeho, a tiež fakt, že hra tým pádom nebude osobná v rovine hlasujúci vs. vylúčený, lebo sa dá argumentovať, že to nebolo namierené voči „tebe“ ale voči tvojmu blízkemu (viďte vylúčenie Marissy, ako reakcia na radosť jej strýka v prvom diely). Preto sa hneď začalo aj diskutovať, ako vylúčenie Rachel zapôsobí na Tysona, ktorý je týmto vylúčením hlavným cieľom nováčikov a Rachel bola len nástroj ako to dosiahnuť.

Hneď sa začala debata točiť okolo toho, či je vôbec ťažké sa pre niekoho obetovať, Rupert spomenul Fairplaya, že to bol prvý človek, ktorý zatiahol reálny svet do hry (počastoval ho slovom „rat“ – krysa) a padla aj myšlienka, či je ťažké vylúčiť napr. brata?!? Nato sa obaja s Parvati pousmiali, a hneď padlo „sajonara“ „goodbye“, a vyvrcholilo to tým, že v hre máme bratskú dvojicu dvoch rivalov, Arasa a Vytasa. Mne osobne to prišlo vtipné, lebo Aras je jeden z dobrých kamarátov Parvati v L.A. a dosť chodia na charitatívne akcie, pod hlavičkou Ethana. 

Obaja sa zhodli že Vytas je ten tichý hlas v aliancii, ktorý našepkáva „hlučnému“ Bradovi, a ten plní jeho myšlienky ako svoje, pričom Rupert poznamenal, že videli ste niekedy lídra aliancie vyhrať šou? Rád by som Rupertovi poslal odkaz, či videl S1, S5, S10, S13, S15, S16, S22, ale trápiť by som ho cez Twitter nechcel. 

survivor-2013-bvw-epi02-rupert-loses-hdrRupert tiež spomenul, ako to mali vyriešené, ak by sa s manželkou dostali do zlúčenia a ona bola v dominantnej aliancii, neviem do akej miery kecal, ale vravel, že ona by pre neho nehlasovala, no on sám jej prizvukoval, že ak by mala dobrú pozíciu v aliancii mohla by za neho hlasovať.

Na konci sa debata točila už len okolo toho, že Rupert je druhý (po Robovi) kto hral 4x, a je tým pádom súčasť histórie, taktiež sa bavili na tom, ako sa ich ľudia pýtali aké to je hrať a odpovede sa niesli v duchu, že ako ísť kempovať ale bez vecí a na konci vidíte ako členovia vašej rodiny bojujú.

survivor-after-show-bvw-pavarti-hdr

Z môjho pohľadu celkom dobrá debata, čo som bol až sám prekvapený ako anti-fanúšik Ruperta, že som pri ňom vydržal, Parvati ihličky dosť sekli a jej koketnosť sa prejavila na konci keď Blood vs. Water povedala neskutočne sexy hlasom, je to proste Parvati ako ju poznáme. Snáď o týždeň bude debata na podobnej úrovni a ak bude hosťom osoba, ktorá vypadne, tak sa tešme na dámsku jazdu.

Milan (c) 2013

Milan

Milan

SOM FANÚŠIK REALITY SHOW: Beauty and the Geek (AU), The Amazing Race (U.S.), Big Brother (CAN), Big Brother (U.S.), Big Brother (AU), Survivor (U.S.) & Utopia (U.S.)

9 Comments

 1. Rendy Rendy

  sice jsem si omylem vyspoileroval 2.dil 😀 ale jinak perfekt clanek, ktery potesil dalsiho anti-ruperta 🙂 Parvati se mi sice stale vic libi jako „trosecnik nenamalovany“, ale to je jeji jedine minus.

 2. pokyy

  Rupert vyhrál imunitu i v Pearl Islands, nejdřívě mu ji daroval Burton, další soutěž, vědomostní a udělování kokosů, vyhrál…!!!

 3. tfry tfry

  Na LAS koukám hlavně kvůli Parvati tendle týden jí to fakt seklo už se těším na další díl 😀
  btw: paradní článek!

 4. miky253

  Díky za super článek 🙂

 5. Earl

  Čiže Rupert vlastne prehral súťaž preto lebo chcel ísť čo najskôr robiiť. Podľa mňa dosť výhovorka keďže predtým povedal, že na RI sa o všetko starala Candice a on sa iba poflakoval a nemyslím, že by sa to zmenilo keby vydrží na RI. Čiže Rupert si sám ospravedlnil svoje zlyhanie svojim spôsobom. 😀 Inak vďaka za článok 😉

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.