[Update] Reality show v době koronavirové

Současná pandemie koronaviru v menší či větší míře ovlivnila životy nás všech a výjimkou nejsou ani současné a budoucí reality show. Pojďme si tedy v tomto krátkém článku shrnout, jaký je aktuální stav našich nejoblíbenějších pořadů v souvislosti s Covid-19.

Survivor 40: Winners at War se v příštím týdnu blíží ke svému závěru, což by v „normální“ době znamenalo odvysílání finálového dílu a živého Reunionu. Na finální epizodě se nic nezmění, ale vzhledem k dodržování bezpečnostních opatření a tzv. sociálního distancování letos vyhlašování vítěze proběhlo virtuálně a Reunion byl zrušen úplně.

V období března až června letošního roku mělo pokračovat natáčení 41. a 42. série Survivoru. Kvůli vypuknutí pandemie bylo natáčení odloženo na neurčito a kompletní produkční tým se již v počátcích krize vrátil do Států. Dobrou zprávou však je, že CBS před pár dny oficiálně oznámila návrat Survivoru na obrazovky s 41. řadou. Kdy však tento návrat proběhne a jak se vůbec v souvislosti s pandemií bude natáčet, zatím není jasné.

UPDATE 10.9.2020: Na webu Inside Survivor se dnes objevila informace, že se natáčení 41. a 42. série Survivoru přesunulo na jaro 2021, konkrétně na klasické natáčecí období duben-červenec. Je tedy možné, že se vysílání nové řady dočkáme až za rok, tj. na podzim 2021. Původně bylo v plánu natáčet ještě letos na podzim, avšak Fidži má stále zavřené hranice a nepovoluje vstup cizincům. Velká část produkčního týmu také pochází z Austrálie, která naopak na začátku pandemie zavedla přísný zákaz vycestování.

Koronavirus postihnul i Australian Survivor, oblíbenou a úspěšnou australskou mutaci této reality show. Dá se říct, že právě australský Survivor byl ovlivněn koronavirem mezi prvními – už při vysílání finále a Reunionu u série All-Stars, která se vysílala na začátku tohoto roku. Moderátor Jonathan LaPaglia kvůli cestovatelským restrikcím uvízl v Los Angeles a proto četl hlasy a vyhlašoval vítěze virtuálně přes satelit. Podobně se kvůli omezením nemohli zúčastnit Reunionu někteří hráči. Zároveň byla na neurčito odložena i šestá novodobá série, která se měla natáčet od dubna a vysílat v závěru letošního roku.

Nakonec bohužel nepotěšíme ani fanoušky pořadu The Amazing Race. Ve středu 20. května měla odstartovat 32. série, která se natáčela již v závěru roku 2018. Vysílání se nakonec odložilo na podzim 2020 a první díl by se měl na obrazovkách objevit 14. října. Na začátku tohoto roku se začala natáčet i 33. série TAR, ale po třech etapách bylo natáčení zrušeno kvůli vypuknutí koronavirové krize a omezení cestování. Zatím není jasné, kdy bude natáčení pokračovat.

Na závěr doufáme, že vás současná nelehká situace ovlivnila pokud možno co nejméně, přejeme vám všem hodně zdraví a věříme, že se snad již brzy vše vrátí do normálu 🙂

ItalianManiac

ItalianManiac

Překladatelka a fanynka Survivoru

9 komentářů

 1. lord_night lord_night

  TAR S32 by měla začít 14.října 😉

 2. Skubaan

  Děkujeme za aktualizaci, i když nepřináší zrovna průlomové informace 😀 Každopádně budou reality show asi v bezpečí až ve chvíli, kdy se svět s virem „zžije“ a nebudou kvůli rizikům panovat stávající restrikce… Nezbývá, než se na tento okamžik těšit.
  Pevné zdraví vám všem! 😉

 3. lord_night lord_night

  Mám za to, že TAR 32 a její start byl opět odložen na neurčito někdy v tomto roce

 4. Skubaan

  Uvedené obtíže se daly předpokládat, v podstatě mohou zúčastnění mluvit i trochu o štěstí, že například po konci natáčení nemuseli čekat měsíc například jen na možnost návratu. Se zdržením se nedá nic dělat, osobně se spíš upínám na tu pozitivnější část, a to že je potvrzeno další natáčení 🙂 Je trochu škoda v tom,co zmiňuje 38ma7 , Survivor býval nejenom o soutěži jako takové, ale i o zasazení do různorodého prostředí. Tento faktor taky trochu postrádám… Důvody si lze vcelku snadno odvodit, a myslím, že už i dříve bylo uvedeno, že zázemí je na skvělé úrovni a je tak natáčení v mnoha směrech určitě snažší… Nyní už však pravděpodobně nezbývá, než se těšit na sledování prvních dílů, kdy se ještě kladl větší důraz na kulturu, zvyky a tradice míst, kde se natáčelo, a kdy se ještě v soutěžích rozdávaly klíčky od aut 😀 Pevné zdraví všem a děkujeme za zajímavé novinky 😉

 5. 38ma7

  Myslíte, že je nějaká šance, že by se v budoucnu Survivor přesunul i jinam než na Fidži? Co jsem koukal, tak tam bylo natáčených posledních 8 sérií. Vím že je to asi nereálné, protože tam má štáb zřejmě už zázemí a „sfouknou“ dvě série na jeden zátah, jen mi to přijde škoda a osobně bych rád viděl zase jinou lokaci. Přeci jen poslední 4 roky koukáme víceméně na ta samá místa.. Dříve jsem se těšil i na nová prostředí, zvláště vnitrozemské série, ale toto už je bohužel asi pryč.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.