[Update II] Reality show v době koronavirové

Současná pandemie koronaviru v menší či větší míře ovlivnila životy nás všech a výjimkou nejsou ani současné a budoucí reality show. Pojďme si tedy v tomto krátkém článku shrnout, jaký je aktuální stav našich nejoblíbenějších pořadů v souvislosti s Covid-19. Článek pravidelně aktualizujeme.

Survivor 40: Winners at War se v květnu 2020 blížil ke svému závěru, což by v „normální“ době znamenalo odvysílání finálového dílu a živého Reunionu. Na finální epizodě se nic nezměnilo, ale vzhledem k dodržování bezpečnostních opatření a tzv. sociálního distancování letos vyhlašování vítěze proběhlo virtuálně a Reunion byl zrušen úplně.

V období března až června 2020 mělo pokračovat natáčení 41. a 42. série Survivoru. Kvůli vypuknutí pandemie bylo natáčení odloženo na neurčito a kompletní produkční tým se již v počátcích krize vrátil do Států. Dobrou zprávou však je, že CBS oficiálně oznámila návrat Survivoru na obrazovky s 41. řadou. Kdy však tento návrat proběhne a jak se vůbec v souvislosti s pandemií bude natáčet, zatím není jasné.

UPDATE 10.9.2020: Na webu Inside Survivor se dnes objevila informace, že se natáčení 41. a 42. série Survivoru přesunulo na jaro 2021, konkrétně na klasické natáčecí období duben-červenec. Je tedy možné, že se vysílání nové řady dočkáme až za rok, tj. na podzim 2021. Původně bylo v plánu natáčet ještě letos na podzim, avšak Fidži má stále zavřené hranice a nepovoluje vstup cizincům. Velká část produkčního týmu také pochází z Austrálie, která naopak na začátku pandemie zavedla přísný zákaz vycestování.

UPDATE 11.2.2021: Dle dalších informací z webu Inside Survivor se s natáčením dalších sérií Survivoru i nadále počítá na jaře 2021 – 41. řada by se měla začít natáčet v dubnu a 42. řada v červnu. Ačkoliv produkce zvažovala i jiné lokace (některé země v Karibiku, např. Dominikánskou republiku), nakonec by se mělo opět natáčet na Fidži. Produkční tým údajně vyjednal s fidžijskou vládou výjimku pro vstup do země pod podmínkou dodržování přísných hygienických pravidel. Tato pravidla by měla zahrnovat předložení negativního testu na Covid-19 před nástupem do letadla na Fidži a následná povinná 14denní karanténa v místním hotelu nebo na některém z odlehlých ostrovů. Dle nejaktuálnějších informací fidžijská vláda výjimku schválila a v následujících dnech začne na Fidži postupně přilétat celý produkční tým. Soutěžící S41 by na Fidži měli přiletět během března a natáčení by mělo odstartovat dle plánu v dubnu.

Koronavirus postihnul i Australian Survivor, oblíbenou a úspěšnou australskou mutaci této reality show. Dá se říct, že právě australský Survivor byl ovlivněn koronavirem mezi prvními – už při vysílání finále a Reunionu u série All-Stars, která se vysílala na začátku roku 2020. Moderátor Jonathan LaPaglia kvůli cestovatelským restrikcím uvízl v Los Angeles a proto četl hlasy a vyhlašoval vítěze virtuálně přes satelit. Podobně se kvůli omezením nemohli zúčastnit Reunionu někteří hráči. Zároveň byla na neurčito odložena i šestá novodobá série, která se měla natáčet od dubna a vysílat v závěru letošního roku.

UPDATE 11.2.2021: Včera bylo potvrzeno, že šestá řada australského Survivoru se začne natáčet v dubnu 2021. Australský Survivor nakonec zůstane na domácí půdě – natáčení by mělo probíhat poblíž Cloncurry v australském Queenslandu. Šestá novodobá série by se pak dle průběhu natáčení měla objevit na obrazovkách v závěru roku 2021. Pro fanoušky pak může být dobrou zprávou to, že po dlouhé době uvidíme Survivor natáčený ve vnitrozemské lokaci.

UPDATE 11.2.2021: Další zpráva potěší fanoušky Survivor South Africa, jihoafrické mutace této reality show. SA Survivor začal natáčet další řadu jako vůbec první z této franšízy a rovněž zůstal na domácí půdě. Natáčelo se během listopadu a prosince 2020 v oblasti Divokého pobřeží (Wild Coast) v jihoafrické provincii Východní Kapsko. Vysílání 8. série Survivor South Africa s podtitulem Immunity Island odstartuje 3. června 2021.

Nakonec bohužel nepotěšíme ani fanoušky pořadu The Amazing Race. Ve středu 20. května 2020 měla odstartovat 32. série, která se natáčela již v závěru roku 2018. Vysílání nakonec proběhlo až na podzim 2020. Na začátku roku 2020 se začala natáčet i 33. série TAR, ale po třech etapách bylo natáčení zrušeno kvůli vypuknutí koronavirové krize a omezení cestování. Zatím není jasné, kdy bude natáčení a vůbec celá tato reality show pokračovat.

Na závěr doufáme, že vás současná nelehká situace ovlivnila pokud možno co nejméně, přejeme vám všem hodně zdraví a věříme, že se snad již brzy vše vrátí do normálu 🙂

ItalianManiac

ItalianManiac

Překladatelka a fanynka Survivoru

10 Comments

 1. Tornado

  Nevíte prosím někdo, odkud se dají stahovat jihoafrické série od úplně první?:)

 2. lord_night lord_night

  TAR S32 by měla začít 14.října 😉

 3. Skubaan

  Děkujeme za aktualizaci, i když nepřináší zrovna průlomové informace 😀 Každopádně budou reality show asi v bezpečí až ve chvíli, kdy se svět s virem „zžije“ a nebudou kvůli rizikům panovat stávající restrikce… Nezbývá, než se na tento okamžik těšit.
  Pevné zdraví vám všem! 😉

 4. lord_night lord_night

  Mám za to, že TAR 32 a její start byl opět odložen na neurčito někdy v tomto roce

 5. Skubaan

  Uvedené obtíže se daly předpokládat, v podstatě mohou zúčastnění mluvit i trochu o štěstí, že například po konci natáčení nemuseli čekat měsíc například jen na možnost návratu. Se zdržením se nedá nic dělat, osobně se spíš upínám na tu pozitivnější část, a to že je potvrzeno další natáčení 🙂 Je trochu škoda v tom,co zmiňuje 38ma7 , Survivor býval nejenom o soutěži jako takové, ale i o zasazení do různorodého prostředí. Tento faktor taky trochu postrádám… Důvody si lze vcelku snadno odvodit, a myslím, že už i dříve bylo uvedeno, že zázemí je na skvělé úrovni a je tak natáčení v mnoha směrech určitě snažší… Nyní už však pravděpodobně nezbývá, než se těšit na sledování prvních dílů, kdy se ještě kladl větší důraz na kulturu, zvyky a tradice míst, kde se natáčelo, a kdy se ještě v soutěžích rozdávaly klíčky od aut 😀 Pevné zdraví všem a děkujeme za zajímavé novinky 😉

 6. 38ma7

  Myslíte, že je nějaká šance, že by se v budoucnu Survivor přesunul i jinam než na Fidži? Co jsem koukal, tak tam bylo natáčených posledních 8 sérií. Vím že je to asi nereálné, protože tam má štáb zřejmě už zázemí a „sfouknou“ dvě série na jeden zátah, jen mi to přijde škoda a osobně bych rád viděl zase jinou lokaci. Přeci jen poslední 4 roky koukáme víceméně na ta samá místa.. Dříve jsem se těšil i na nová prostředí, zvláště vnitrozemské série, ale toto už je bohužel asi pryč.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.