Robinsonův ostrov – český Survivor

33. série amerického Survivora už sice skončila, ale čeští fanoušci nemusí vůbec smutnit. Už za pár dnů startuje dlouho odkládaná česká verze Robinsonův ostrov, proto si také zaslouží vlastní článek.

Robinsonův ostrov uvede TV Nova, není to však první pokus o Survivora v české kotlině. Premiérová verze s názvem Trosečník se vysílala v roce 2006 na Primě. Show tehdy moderoval Marek Vašut a zpracování celého pořadu se nesetkalo s přílišným úspěchem. Skalní fanoušci amerického Survivora i mnozí noví diváci Trosečníka kritizovali. Pokud si chcete původního Trosečníka připomenout, zavítejte do Download sekce nebo si přečtěte výborné shrnutí v článku od Zecka.

Nicméně vraťme se k verzi, která nás teprve čeká. Robinsonův ostrov se natáčel v červnu a červenci loňského roku na Filipínách v blízkosti poloostrovu Caramoan a na přilehlých ostrovech, tedy v podobných lokacích jako slovenský Ostrov. Hru zahájí 18 soutěžících (9 mužů a 9 žen), kteří budou bojovat o výhru 2,5 milionu Kč a titul Posledního Robinsona. První díl odstartuje v pondělí 16. ledna od 21:15 na zmiňované TV Nova, další díly budou pokračovat každé pondělí a středu. Celkem by měla celá show mít pouze 22 epizod, Nova tedy zvolí zřejmě jiný formát než TV Markíza. Slovenský Ostrov měl celkem 42 epizod a každý díl pokrýval dění jednoho dne na ostrově. (EDIT: nejednalo se o oficiální informaci, TV Nova počet epizod nikdy neoznámila.)

MODERÁTOR

Moderovat Robinsonův ostrov bude sportovní komentátor, moderátor a znalec bojových sportů Ondřej Novotný. Nova tak vsadila na poměrně neokoukanou tvář. Ondřeji Novotnému je 39 let a moderoval například zápasy MMA Gladiator Games. Jeho manželka je známá česká modelka Renata Langmannová, se kterou chodí od roku 2008 a od roku 2015 jsou svoji. Ondřeje můžete sledovat například na jeho Instagramu.

KMENY A SOUTĚŽÍCÍ

Hru zahájí dva kmeny po devíti hráčích. Červený kmen se bude jmenovat Callao a jeho znakem je slunce. Modrý kmen ponese název Tabon a ve znaku má filipínského válečníka v masce. Callao a Tabon jsou názvy jeskyní, v nichž byly nalezeny více než 16 tisíc let staré kosterní pozůstatky filipínských předků. Pojďme si nyní představit jednotlivé kmeny a všechny trosečníky.

CALLAO

BARČA

Jednadvacetiletá Barbora z Liberce o sobě říká, že je bojovnice. Do věcí se vrhá impulzivně a nebojí se konfliktu, ať už v osobním životě či na pracovišti. Nemá tak problém si s ostatními vyříkat věci z očí do očí. Od čtrnácti let chodí Barbora s o jedenáct let starším mužem, k mužům je obecně opatrná a nedůvěřuje jim. Jejím poznávacím znamením jsou motivační tetování, kterých má na těle celou řadu.

Jméno: Barbora Hájková
Věk: 21 let
Zaměstnání: logistka
Bydliště: Liberec
Rodinný stav: zadaná
Koníčky: fitness, výlety a hudba
Tři slova, která mě vystihují: tetování, cholerik a náladovost
Tři věci, které bych si vzala na ostrov: nůž, telefon se signálem a sirky
Proč jsem se přihlásila do Robinsonova ostrova: Ze srandy. Vůbec mě nenapadlo, že se dostanu do finálního výběru. Do jiné show bych nešla.
Čeho se nejvíc bojím: Havěti a nejvíc pavouků.
Proč si myslím, že na ostrově “přežiju”: Jsem bojovník. Když jsem do toho zakousnutá, tak se nevzdávám.
Proč si myslím, že budu poslední Robinson na ostrově: Moc si nevěřím, nejsem taktik, takže si nemyslím, že budu poslední Robinson. Na druhou stranu jsem na lidi docela ostrá.
Na ostrov si beru tento talisman: Náramky, na kterých mám jméno svého psa.
Tetování: Mám hodně tetování. Motivačně je pro mě nejdůležitější tetování kapesních hodin s nápisem Hakuna Matata, ve kterém je datum mého narození s textem písničky z pohádky Lví král.

DAVID

Pětačtyřicetiletý vysokoškolský učitel z Hradce Králové je v prvé řadě velký dobrodruh. Miluje cestování a přírodu. Naopak nemá rád prázdné řeči, neupřímnost a závist. Zdá se, že David má vše, co pravý Robinson potřebuje – zkušenosti, fyzickou sílu a silný charakter. Jeho zásadní slabinou může být soužití s různorodou skupinou lidí a nechuť k intrikám.

Jméno: David Chaloupský
Věk: 45 let
Zaměstnání: vysokoškolský učitel
Bydliště: Hradec Králové
Rodinný stav: ženatý
Koníčky: horolezectví, horské kolo a orientační běh
Tři slova, která mě vystihují: rychlost, pohoda a nadhled
Tři věci, které bych si vzal na ostrov: mačetu, zapalovač a potápěčské brýle
Proč jsem se přihlásil do Robinsonova ostrova: Protože je to dobrodružství ve starém stylu, bez telefonu, počítače. Spojení sportu a soutěžení v geograficky zajímavé destinaci.
Čeho se nejvíc bojím: Mám strach ze sociálního soužití. Můžou tam vznikat konflikty. A taky mám strach z dlouhých dešťů.
Proč si myslím, že na ostrově “přežiju”: Mám dlouhodobé zkušenosti s pobytem v přírodě a dobrou kondici.
Proč si myslím, že budu poslední Robinson na ostrově: K vítězství mě dovede nadhled, fyzická kondice a kupa štěstí.
Na ostrov si beru tento talisman: Notýsek, kam mi rodina napsala pozitivní vzkazy a kam jim na oplátku zapíšu něco já.

JAKUB

Dvaatřicetiletý finanční poradce z Hradce Králové se do Robinsonova ostrova přihlásil na popud své ženy. „Pohádali jsme se, krátce nato jsem viděl upoutávku a přihlásil jsem se.“ Od reality show si slibuje změnu prostředí, chce si sáhnout na dno a dostat se mimo svou komfortní zónu. V minulosti pracoval u hradní stráže a také jako výsadkář. Nakonec se rozhodl armádu opustit, podle svých slov kvůli špatnému finančnímu zázemí a hloupým lidem, které nemá rád. Přiznává také, že jeho slabou stránkou může být výbušnost.

Jméno: Jakub Čejpa
Věk: 32 let
Zaměstnání: finanční poradce
Bydliště: Hradec Králové
Rodinný stav: ženatý
Koníčky: fitness, brusle, cestování
Tři slova, která mě vystihují: tetování, úsměv a pohodář
Tři věci, které bych si vzal na ostrov: kartáček na zuby, zapalovač, celtu
Proč jsem se přihlásil do Robinsonova ostrova: Chci zkusit něco nového, změnit prostředí a sáhnout si na dno.
Čeho se nejvíc bojím: Počasí, déšť je totiž svině.
Proč si myslím, že na ostrově “přežiju”: Mám náskok pět let v armádě. Cvičili jsme ve vojenském prostoru. Když je potřeba, tak se kousnu a dokážu vydržet. Jsem psychicky odolný.
Proč si myslím, že budu poslední Robinson na ostrově: Jsem odolný a jdu si za cílem.
Na ostrov si beru tento talisman: Nebudu mít žádný talisman.
Tetování: Pod prsem mám tetování růže se jménem mé ženy.

KAČKA

Devatenáctiletá maturantka z Prahy je nejmladší soutěžící Robinsonova ostrova a tuto skutečnost vnímá jako výhodu. Jestli bude mít velký hlad, je připravená ulovit si potravu, třeba i hada. Na druhou stranu má strach, že se psychicky zhroutí a rozbrečí se před kamerou. Kačka o sobě říká, že je kamarádská, přizpůsobivá a příliš důvěřivá. Nemůže vystát hysterické povahy a pesimisty.

Jméno: Kateřina Šuriaková
Věk: 19 let
Zaměstnání: čerstvá maturantka
Bydliště: Praha
Rodinný stav: v řešení
Koníčky: koně, motorky, vodní lyžování a snowboard
Tři slova, která mě vystihují: bláznivost, společenskost a urážlivost
Tři věci, které bych si vzal na ostrov: žiletku, kartáček na zuby a zapalovač
Proč jsem se přihlásila do Robinsonova ostrova: Protože chci zažít nějaký velký zážitek. Jsem mladá, nedrží mě děti ani práce. Také bych ráda vyřešila svůj vztah – vyzkoušela si, jestli je pevný a odloučení ustojíme.
Čeho se nejvíc bojím: Bojím se, že nebudeme dobrá parta, že mi nesednou lidi.
Proč si myslím, že na ostrově „přežiju“: Dokážu se přizpůsobit prostředí. Nedělá mi problém spát venku, vydržím bez jídla.
Proč si myslím, že budu poslední Robinson na ostrově: Jsem taková, že poslouchám a pak si to všechno poskládám v hlavě a udělám si celkový obrázek, podle kterého se zachovám.
Tetování: Mám tetování první motorky, kterou mám dodneška. I když je to jen stopětadvacítka, tak na ní pořád jezdím.

LUCKA

Třiatřicetiletá Lucie z Ostravy je oddaně věřící fitness trenérka. Když si měla vybrat, který talisman si vezme s sebou na ostrov, neváhala ani vteřinu a vybrala bibli. Na Robinsonově ostrově má v plánu přesvědčit ostatní soutěžící a obrátit je k víře. Lucie je usměvavá, energická a ráda povzbuzuje lidi ve svém okolí.

Jméno: Lucie Zahradníková
Věk: 33 let
Zaměstnání: fitness trenérka
Bydliště: Ostrava
Rodinný stav: čerstvě zadaná
Koníčky: běh, kolo, četba a povzbuzování lidí
Tři slova, která mě vystihují: radost, slunce, víra
Tři věci, které bych si vzala na ostrov: bibli, lesk na rty a kartáček na zuby
Proč jsem se přihlásila do Robinsonova ostrova: O soutěži mi řekla mamka. Nejdřív jsem to zavrhla, druhý den se mi pokazilo auto a zůstala jsem neplánovaně u rodičů, a tak jsem řekla mamce, kde je ten dotazník. Postupně jsem se pro to nadchla.
Čeho se nejvíc bojím: Svých reakcí v neznámých situacích.
Proč si myslím, že na ostrově „přežiju“: Protože to nevzdám.
Proč si myslím, že budu poslední Robinson na ostrově: Protože tomu věřím, mám svou víru.
Na ostrov si beru tento talisman: Bible.

MARTIN

Čtyřiadvacetiletý kreativec z Prahy rád vtipkuje, provokuje a vypráví příběhy. Jedna z jeho nejoblíbenějších historek je ta o velké želvě, která ho kousla do zadku. Martin nehledí na autority, starší nebo zkušenější – jde si svou cestou. Zdánlivě si z celé hry dělá legraci, všechno zlehčuje, ale přitom moc dobře ví, jak hrát. Jeho největší slabinou na ostrově je strach z nudy a hlad. Když zrovna nepracuje, tak sem tam natočí nějaké video, ale nejvíc miluje surf, na kterém se snaží zdolávat vlny v různých zemích světa.

Jméno: Martin Vévoda
Věk: 24 let
Zaměstnání: kreativec
Bydliště: Praha
Rodinný stav: zadaný
Koníčky: surfování, grafika, moderování
Proč jsem se přihlásil do Robinsonova ostrova: Celý život podnikám podobná dobrodružství a „blbosti“. Tohle je jedna z těch věcí, které mi přijdou zajímavé a zároveň je to věc, kterou už nikdy jindy nezažiju. Poměrně dost cestuju, ale nevím, kdy se mi poštěstí dostat se sám na ostrov, kde budu bojovat o přežití.
Na co se nejvíc těším: Na lovení zvířat. Jsem zvědavý, jestli na to mám sílu a koule. Zároveň na hry a na interakci všech lidí na ostrově. Je sice hezký, že jsme na začátku „parta“, ale ve výsledku ten, kdo se tváří jako největší kamarád, kamarád vůbec být nemusí. Neznáme se.
Čeho se nejvíc bojím: Mám strach, že vypadnu brzo, to bych byl fakt smutný. Obecně se bojím pavouků a brouků a toho, že si ublížím.
Jak jsem se připravoval: Nijak zvlášť jsem se nepřipravoval. Řekl jsem si, že to nechám být tak, jak to má být. Nestudoval jsem žádné taktiky. Pokud se mám zúčastnit a dostat se daleko, tak se tam chci dostat takový, jaký jsem.
Co udělám s výhrou: Pravděpodobně ji investuji do podnikání nebo do bydlení a část určitě do oslav. Také bych rád chvíli cestoval.
Na ostrov si beru tento talisman: Mám gumičku do vlasů, ta je od mé holky.
Vzkaz přítelkyni: Neboj se! Mám tě rád. A nekoukej na holky, které tady jsou se mnou, nemá cenu to řešit.

MÍLA

Dvaadvacetiletému trenérovi kulturistiky z Prahy se splnil sen. „Až vyrostu, chci vyhrát Robinsonův ostrov.“ Na tuto reality show se Miloš připravuje už 15 let, dokonce se přihlásil do americké verze, ale byl odmítnut, není Američan. Dle svých slov je připravený udělat vše proto, aby přelstil, přehrál i přežil. Jeho největšími slabinami jsou hlad, který pro něj může znamenat významnou ztrátu svalů.

Jméno: Miloš Brt
Věk: 22 let
Zaměstnání: trenér kulturistiky
Bydliště: Praha
Rodinný stav: zadaný
Koníčky: sport, cestování, výživa a cvičení a jejich vliv na člověka
Tři slova, která mě vystihují: cílevědomost, houževnatost a nejistota
Tři věci, které bych si vzal na ostrov: kšiltovku, talisman – kříž na řetízku a lupu
Proč jsem se přihlásil do Robinsonova ostrova: Na této soutěži jsem vyrostl a je mým životním snem. Ten se teď splnil.
Čeho se nejvíc bojím: Hladu. Jsem zvyklý jíst sedmkrát až osmkrát denně.
Proč si myslím, že na ostrově “přežiju”: Udělám vše, abych přelstil, přehrál a přežil.
Proč si myslím, že budu poslední Robinson na ostrově: Nechci být sebevědomý, ale na tuhle hru si věřím. Vždy jsem ji chtěl hrát, proto se dostanu daleko.
Na ostrov si beru tento talisman: Kříž na krk od přítelkyně.

RADOVAN

Čtyřiačtyřicetiletého veterána z Dolní Lomné vystihuje dle jeho slov pohoda, klídek a tabáček. Jeho život je však nabitý adrenalinem a nebezpečím! Radovan absolvoval i sám vedl kurzy přežití, má za sebou několik vojenských misí. Později z armády odešel a v současné době provozuje horskou chatu. Je velký srdcař, miluje své děti a při vzpomínce na kolegy, kteří padli, zaslzí. Nemá rád, když mu někdo odmlouvá.

Jméno: Radovan Koreň
Věk: 44 let
Zaměstnání: veterán
Bydliště: Dolní Lomná
Rodinný stav: zadaný
Koníčky: sebeobrana, četba a děti
Tři slova, která mě vystihují: pohoda, klídek, tabáček
Tři věci, které bych si vzal na ostrov: bojový nůž, křesadlo, vlasec na ryby
Proč jsem se přihlásil do Robinsonova ostrova: Nudil jsem se, dlouho jsem nikde nebyl a potřebuju trochu adrenalin.
Čeho se nejvíc bojím: Ničeho.
Proč si myslím, že na ostrově „přežiju“: Mám zkušenosti z Brazílie z kurzu přežití a ze speciální operace na Amazonce. Umím se poprat s počasím a šetřit síly.
Proč si myslím, že budu první český Robinson: Protože budu lidi bavit
Na ostrov si beru tento talisman: Hrnek, který mám z mise od roku 1997 a který mě doprovází po celou dobu.
Tetování: Unavený klečící rytíř a za ním je hořící hrad.

TERKA

Nejtěžší rozhodnutí, které osmatřicetiletá účetní z Prahy při účasti v soutěži zvažovala, bylo, zda svěří péči své tříleté dcery přátelům. Pro své dítě chce jen to nejlepší, a především to ji žene kupředu v boji o titul posledního Robinsona. Tereza se netají svou lesbickou orientací. Líbí se jí ženy, které mají charisma. Na ostrově se nejvíc bojí přírody, která je nevyzpytatelná, a také toho, že ji zklame zdraví.

Jméno: Tereza Mikšaníková
Věk: 38 let
Zaměstnání: účetní
Bydliště: Praha
Rodinný stav: odregistrovaná
Koníčky: ragby, taekwondo, fotbal
Tři slova, která mě vystihují: krutá Téra…
Tři věci, které bych si vzala na ostrov: křesadlo, rybářské vybavení a nůž
Proč jsem se přihlásila do Robinsonova ostrova: Byl to můj sen. Chtěla jsem se podílet na jeho přípravě a přinést ho českým divákům, ale větší sen bylo se zúčastnit.
Čeho se nejvíc bojím: Bojím se, že se někdo zachová k přírodě špatně a ona nám to bude chtít vrátit. A také se bojím, že mě zklame zdraví.
Proč si myslím, že na ostrově “přežiju”: Protože jsem to já.
Proč si myslím, že budu první český Robinson: Jdu vyhrát, ale zároveň jsem nohama na zemi, protože to může ovlivnit spoustu okolností.
Na ostrov si beru tento talisman: Velkého plyšového slona mé dcery.

TABON

BAZI

Pětašedesátiletý bývalý železničář z Palonína je nejstarším členem celé výpravy putující na Robinsonův ostrov. Rád by si splnil svůj poslední sen a vyzkoušel si drsné podmínky této legendární televizní show. A zdá se, že je na to připravený. Bazi je hrdý na svou fyzickou kondici, rád chodí po horách, potápí se. Jen koleno ho teď zlobí. A občas Baziho zlobí i velká slabost pro krásné ženy.

Jméno: Petr Bazger
Věk: 65 let
Zaměstnání: bývalý železničář
Bydliště: Palonín
Koníčky: včelaření, rybaření, zahrádka a vaření
Tři slova, která mě vystihují: klid, zkušenosti a pohoda
Tři věci, které bych si vzal na ostrov: mačetu, křesadlo, potápěčské brýle
Proč jsem se přihlásil do Robinsonova ostrova: Chtěl jsem si takovou show vždy vyzkoušet a zjistit, jak bych se choval. Navíc je to v mém věku poslední šance se něčeho podobného zúčastnit.
Proč si myslím, že na ostrově “přežiju”: Od mládí mě otec vedl ke skautskému životu, třeba jsme spávali pod širákem. I své děti jsem učil a předával tyto zkušenosti. Teď si to všechno ověřím v daleké exotice.
Proč si myslím, že budu poslední Robinson na ostrově: Doufám ve své zkušenosti, kdy člověk musel vyřešit spoustu problémů. Zkusím zapátrat, jak jsem to řešil před dvaceti lety a možná mi to pomůže být posledním Robinsonem.
Čeho se nejvíc bojím: Jsem nejstarší soutěžící. V pětašedesáti je každé ráno dobré, jak říkám. V posledních dvou letech mám trochu problémy s koleny, což je v tomto věku zcela normální. Zatím musím zaklepat, že to drží. Nevím ale, co se stane při enormní námaze.

BIDLO

Čtyřicetiletý podnikatel z Plzně byl dle svých slov vychován podle hesla „co na srdci, to na jazyku“, vystihují ho slova inteligence, přátelskost a bojovnost. Na ostrově chce zažít dobrodružství, otestovat si vlastní limity a plánuje zúročit své životní i pracovní zkušenosti, ať už z jednání s lidmi nebo uzavírání obchodů.

Jméno: Radomír Řezanina
Věk: 40 let
Zaměstnání: podnikatel
Bydliště: Plzeň
Rodinný stav: ženatý
Koníčky: lyžování, fotbal, tenis
Tři slova, která mě vystihují: inteligence, přátelskost a bojovnost
Tři věci, které bych si vzal na ostrov: mačetu, oheň, pitnou vodu
Proč jsem se přihlásil do Robinsonova ostrova: Chtěl jsem zažít dobrodružství a otestovat si vlastní limity.
Čeho se nejvíc bojím: Ničeho se nebojím, naopak se těším.
Proč si myslím, že na ostrově „přežiju“: Mám životní zkušenosti a ty v show zúročím, například co se týká psychologie lidí.
Proč si myslím, že budu první český Robinson: Já si to nemyslím, já to vím, že budu vítěz!
Na ostrov si beru tento talisman: Řetízek, na kterém jsou vyobrazené mé děti.

IVETA

Šestačtyřicetiletá trafikantka z Boreče je nejstarší ženou mezi osmnácti soutěžícími. Povídavá a upřímná Iveta sice žije ve vesnici o několika rodinách, provdala se však hned za tři muže různých národností. Z každého manželství má jednoho syna a nyní i ambici dostavět dům. K tomu jí má pomoci výhra v show Robinsonův ostrov. Cesta na izolovaný filipínský ostrov je její první velký cestovatelský zážitek.

Jméno: Iveta Stará
Věk: 46 let
Zaměstnání: trafikantka
Bydliště: Boreč u Lovosic
Rodinný stav: vdova
Koníčky: zahrada, děti a práce kolem domu
Tři slova, která mě vystihují: upřímnost, tvrdohlavost a srandistka
Tři věci, které bych si vzala na ostrov: oheň, nůž a nepromokavou celtu
Proč jsem se přihlásila do Robinsonova ostrova: Z hecu. Původně byl přihlášený můj syn. Když jsem mu domlouvala, že se neumí prezentovat před kamerou, tak štěknul: “Tak si to zkus sama, když jsi tak chytrá.” A zkusila jsem to.
Čeho se nejvíc bojím: Zranění a agresorů v kmeni.
Proč si myslím, že na ostrově “přežiju”: Jezdila jsem na tábory a jsem zvyklá žít v přírodě, máme hospodářství.
Proč si myslím, že budu poslední Robinson na ostrově: Hrozně moc bych chtěla, protože by to rodině ulevilo. Myslím si ale, že nebudu poslední Robinson kvůli své fyzické kondici.
Na ostrov si beru tento talisman: Nemám žádný talisman.
Tetování: Nemám, ale kdybych vyhrála, tak si ho nechám udělat!

KATIE

Dvacetiletá skladnice z Ostravy by chtěla být modelkou nebo herečkou. Katie má ráda adrenalin, dobrodružství a v reality show by ráda potkala upřímného člověka, který by jí nelhal. Na oplátku by mu poskytla stejnou loajalitu. Největší nervy v životě prožila u maturity, na ostrově má strach z pavouků a vlastního zklamání.

Jméno: Kateřina Hrabčáková
Věk: 20 let
Zaměstnání: skladnice
Bydliště: Ostrava
Rodinný stav: zadaná
Koníčky: tanec, fitness a malování
Tři slova, která mě vystihují: úsměv, veselost a přátelství
Tři věci, které bych si vzala na ostrov: prstýnek, kartáček na zuby a nůž
Proč jsem se přihlásila do Robinsonova ostrova: Protože mám ráda adrenalin, zábavu a dobrodružství. A také jsme se hecli s přítelem.
Čeho se nejvíc bojím: Pavouků a vlastního zklamání.
Proč si myslím, že na ostrově „přežiju“: Jsem hodně upřímná, i můj úsměv je upřímný a raději všechno vyřeším na rovinu, než abych se pak dohadovala.
Proč si myslím, že budu poslední Robinson na ostrově: Jsem silná holka, psychicky i fyzicky.
Na ostrov si beru tento talisman: Prstýnek od přítele. Dostala jsem ho, když jsme spolu byli rok, hodně nás to spojilo, měla jsem narozeniny a jeli jsme spolu do Londýna.
Tetování: Mám tetování věnované mámě, je to její datum narození.

MAREK

Zúčastnit se reality show Robinsonův ostrov je celoživotním snem třiadvacetiletého studenta z Opavy. Marek si v soutěži věří. Říká o sobě, že je na tom velmi dobře fyzicky i psychicky. Něčeho se ale přece jen obává, a to slunce. „Mám jen dva stavy opálení. Buď jsem bílý, nebo červený.” Na ostrově bude Markovi nejvíce chybět sestra, se kterou celé dětství sdílel jeden pokoj a která ho prý učí rozvážnosti.

Jméno: Marek Orlík
Věk: 23 let
Zaměstnání: student marketingu
Bydliště: Opava
Rodinný stav: svobodný
Koníčky: beach volejbal, fitness a fotbal
Tři slova, která mě vystihují: společenský, spolehlivý, zábavný
Tři věci, které bych si vzal na ostrov: nepromokavý stan, satelitní telefon a mačetu
Proč jsem se přihlásil do Robinsonova ostrova: Je to můj celoživotní sen! Sledoval jsem americkou verzi, mám nastudované všechny série.
Čeho se nejvíc bojím: Bojím se hlavně slunce. Mám totiž jen dva stavy opálení – bílou a červenou.
Proč si myslím, že na ostrově “přežiju”: Jsem na tom fyzicky velmi dobře. Na to, kolik mám svalové hmoty, mám malou hmotnost. Zároveň si myslím, že jsem i psychicky odolný.
Proč si myslím, že budu poslední Robinson na ostrově: Mám dobré přesvědčovací schopnosti, které jsem se naučil při práci v kasinu, a ty použiju pro své vítězství.
Na ostrov si beru tento talisman: Mám fotku se svými psy – patnáctiletou čivavou a sedmiletým kokršpanělem/zlatým retrívrem.

NIKA

Sedmadvacetiletá vizážistka z Brna má ráda přírodu, kosmetiku a ženskou krásu. Částečně se živí líčením pornohereček. „Někdo to dělat musí. Navíc já v pornu nehraji, jen je líčím.“ Niku dle svých slov vystihuje bezprostřednost, výbušnost, citlivost a umí se nad spoustou věcí povznést. Přes svou drobnou postavu je Nika velmi výrazná a lehce zapamatovatelná, nejen kvůli oholené hlavě, ale také díky nekonečné energii.

Jméno: Nikola Donéová
Věk: 27 let
Zaměstnání: vizážistka
Bydliště: Brno
Rodinný stav: svobodná
Koníčky: příroda, kosmetika, ženská krása, sport
Tři slova, která mě vystihují: bezprostřednost, výbušnost a citlivost
Proč jsem se přihlásila do Robinsonova ostrova: Chtěla bych více poznat sama sebe a podstatu života, kdy opravdu nemáme pomůcky vyrobené vědou a technikou. Opravdu se vrátit k této podstatě a k čistému životu. To je něco, co nás může vnitřně strašně změnit.
Z čeho mám strach: Strach vnímají lidé hodně negativně, ale strach je zároveň něco, co nás žene dopředu. Když to shrnu, ano strach mám, protože jdu do neznáma.
Která vlastnost mi na ostrově pomůže: Domnívám se, že se dokážu povznést nad různé věci, například vypjaté situace. Ze mě jde všechno hned ven, jsem stále vyrovnaná. Neexistuje u mě, že bych v sobě něco dusila.
Proč si myslím, že budu poslední Robinson na ostrově: Nemám žádnou konkrétní odpověď. Kdybych mohla ujít tak dlouhou cestu a dojít až do cíle, tak o to víc bych pak mohla předat lidem kolem sebe.
Na ostrov si beru tento talisman: Mám čtyři sourozence, každý z nich mi něco řekl a popřál. Nejmladší bratr mi dal za všechny na cestu náramek.

PETRA

Pětadvacetiletá playmate z Prahy Petra se řídí svou intuicí a nebojí se na rovinu říct, co si myslí. Její vášní je umění. Maluje, fotí a píše motivační knihu, ve které radí ženám. Zatím je teprve na páté straně. Nejvíce se na ostrově bojí hadů a červů. Kdyby nějaké viděla, podle svých slov nejprve pořádně zaječí a pak si zvykne.

Jméno: Petra Palusková
Věk: 25 let
Zaměstnání: playmate
Bydliště: Praha
Rodinný stav: svobodná
Koníčky: malování, šití, psaní knihy a má čivava
Tři slova, která mě vystihují: cílevědomost, naivita a odhodlání
Tři věci, které bych si vzala na ostrov: svou čivavu, postel a Leonarda DiCapria
Proč jsem se přihlásila do Robinsonova ostrova: Protože chci vyhrát ty peníze.
Čeho se nejvíc bojím: Červů.
Proč si myslím, že na ostrově “přežiju”: Upřímně, nemyslím si, že přežiju.
Proč si myslím, že budu poslední Robinson na ostrově: Protože by se mi to hodilo.
Na ostrov si beru tento talisman: Beru si sama sebe.

TEREZA

Osmadvacetiletá policistka z Doks pracuje ve speciální pořádkové jednotce, kde je mezi sto muži jedinou ženou. Přiznala, že kdyby ji policie na Robinsonův ostrov nepustila, byla by to největší frustrace jejího života. Tereza miluje akci a adrenalin, naopak nesnese lidi, kteří leží na gauči. Nejvíc se bojí, jak se na ostrově zachová, až dostane opravdový hlad.

Jméno: Tereza Mašková
Věk: 28 let
Zaměstnání: policistka
Bydliště: Doksy
Rodinný stav: zadaná
Koníčky: jízda na koni, posilovna a dětské tábory
Tři slova, která mě vystihují: kreativita, tvrdohlavost a neústupnost
Tři věci, které bych si vzala na ostrov: nůž, křesadlo a knížku
Proč jsem se přihlásila do Robinsonova ostrova: Protože je to pro mě velká výzva po fyzické i psychické stránce a chtěla jsem zažít dobrodružství.
Čeho se nejvíc bojím: Toho, jak se budu chovat, až dostanu hlad.
Proč si myslím, že na ostrově „přežiju“: Protože když něco chci, tak za tím vytrvale jdu a můžu se navíc spolehnout na svoji fyzickou kondici.
Proč si myslím, že budu první český Robinson: Moje kamarádka říká: „Musíš věřit a ono to půjde.“
Na ostrov si beru tento talisman: Hadrovou žirafu od rodičů.

ZDENĚK

Jednadvacetiletý provozní restaurace ze Starých Splavů je soutěživý typ a miluje výzvy. Říká, že je teď ve svém životě na mrtvém bodě, pokoření Robinsonova ostrova by tak pro něj mohl být odrazový můstek pro další životní cíle. Zdeněk chce být aktivní a užitečný, zároveň ale přiznává, že je občas pohodlnější. A z čeho má Zdeněk největší obavy? „Upřímně se nejvíc děsím toho, že vypadnu jako první, nebo druhý. To bych fakt nechtěl.“

Jméno: Zdeněk Doubek
Věk: 21 let
Zaměstnání: provozní restaurace
Bydliště: Staré Splavy
Rodinný stav: svobodný
Koníčky: fitness, vaření, cestování a kontakt se zvířaty
Tři slova, která mě vystihují: extrovert, sebevědomí a neústupnost
Tři věci, které bych si vzal na ostrov: nůž, oheň a lano
Proč jsem se přihlásil do Robinsonova ostrova: Protože je to veliká výzva. Miluju výzvy a jejich pokořování
Proč si myslím, že na ostrově “přežiju”: Věřím, že můžu celou show vyhrát. Udělám maximum pro to, abych tam přežil a zůstal až do konce. Od mala žiju na vesnici, takže nemám problém s kontaktem s přírodou.
Proč si myslím, že budu první český Robinson: Jsem si jistý, že do toho dám od začátku maximum. Chci, aby má taktika a kroky byly promyšlené.
Na ostrov si beru tento talisman: Řetízek s prstenem. Dala mi ho moje mamča a je to památka na mé příbuzné.

PRVNÍ UKÁZKY

Jaké máte dojmy z Robinsonova ostrova? Komu ze soutěžících budete fandit a kdo je vám naopak nesympatický? Dejte nám vědět v komentářích 🙂

zdroje informací a fotek: TV Nova, Robinsonův ostrov fanpage

ItalianManiac

ItalianManiac

Překladatelka a fanynka Survivoru

10 komentářů

 1. timeshock timeshock

  Tak pokud bude i druhá série stejný paskvil jako ta první tak není vůbec o čem mluvit či psát.Člověk by myslel že se poučí z Us sérií aby to bylo aspoň trochu koukatelný v první sérií jsem postrádal vše proč na ROBINSONŮV OSTROV se koukat.Myslím že to nikdy nebude mít žádnou kvalitu v americe je to kult pocta lidé čekají roky aby se mohli do této soutěže dostat kdež to u nás je to jen snad kvůli penězům trapní hráči nudný scénář vysílací čas takový že při dalším díle už ani nevím o čem byl předchozí prostě lidé co Survivor sledují při shlédnutí toho Českého ROBINSONŮV OSTROVA musí být úplně mimo co se to děje o čem že to je ……………..

  Thumb up 1 Thumb down 0 Přidávat palce mohou pouze přihlášení uživatelé.
 2. ItalianManiac ItalianManiac
  Thumb up 0 Thumb down 0 Přidávat palce mohou pouze přihlášení uživatelé.
 3. SiGi SiGi

  Ono je na všechno lepší se dívat s odstupem, než negativně hodnotit ještě před vysíláním nebo pár dnů po něm. Viděl jsem všechny díly US Survivor, a tak jsem nemohl vynechat ani tuto novou českou podobu. Na první díly jsem se díval se skepsí, spíše ze „studijní“ povinnosti, co že to jako přijde a jaký je to divný moderátor? Asi to je dost o zvyku. Pak jsem koukal i na další díly a moje mínění se docela zvyšovalo. Teď máme za sebou myslím 7 dílů a musím tvůrce taky ocenit za:
  a) cast – jsou tam zajímavé typy, hlavně odlišné a je komu fandit a koho zatracovat. Každý si může vybrat.
  b) lokace – Caramoan je vybrán dobře, soutěžící to mají dost těžké kvůli mrtvému životu v moři (doby, kdy Ozzy tahal na harpuně jednu rybu za druhou už jsou asi pryč).
  c) soutěže – jsou tu podobné jako v Survivor, tu ale úplně nové a nápadité. A zajímavé.
  d) moderátor – nakonec se ukazuje, že neokoukaná tvář je výhoda a hlavně jsem rád, že nekopíruje Probsta. Nebo se o to aspoň snaží. Ostatně Jeff Probst byl v úvodních dílech přece jenom trošku „nedomrlý“, než jsem si na něj zvykl.
  e) vývoj hry – poslední „twist“ v zbavení se jednoho člena kmene a ulovení dalšího je super a asi to vývoj hry poznamená.
  f) účastníci – není to banda zhýčkaných celebrit, jako byla v Trosečníkovi, ale jsou tam lidi, kteří soutěž znají, mají ji nastudovanou a připravené i nějaké strategie (druhá věc je nakolik jim vyjdou).

  Jediné, nač jsem si ještě nezvykl: KAŽDÁ EPIZODA NEKONČÍ KMENOVOU RADOU! A to je podle mě škoda, aspoň tak nějak jsme na to zvyklí, že? Možná i kvůli tomu vypadají některé epizody takové trochu utahané a nemá to ten správný švih. Ačkoliv těžko říct nakolik je to záležitostí produkce (co se vystřihne a co použije).
  Jsem zvědavý jak vše dopadne a budu rád sledovat až do konce.
  Howgh, teď mě můžete názorově rozcupovat.

  Thumb up 2 Thumb down 0 Přidávat palce mohou pouze přihlášení uživatelé.
  • timeshock timeshock

   Myslím že by tě nova měla angažovat za výbornou reklamu
   a) cast – jsou tam zajímavé typy, hlavně odlišné a je komu fandit a koho zatracovat. Každý si může vybrat. Kdo tam byl a je zajímavý možná byl tak Martin který to měl totálně někde protože věděl že si k tomu bude točit svůj pořad kdo dál tedy nevím …..
   b) lokace – Caramoan je vybrán dobře, soutěžící to mají dost těžké kvůli mrtvému životu v moři (doby, kdy Ozzy tahal na harpuně jednu rybu za druhou už jsou asi pryč).Souhlasím lokalizace je dobrá ale to není to podstatný …..
   c) soutěže – jsou tu podobné jako v Survivor, tu ale úplně nové a nápadité. A zajímavé.Jak které hodně je jich skopčených a upravených ale to se dá přežít soutěž není jen o soutěžích ale spíš co pak dá za náboj dál v samotní hře .
   d) moderátor – nakonec se ukazuje, že neokoukaná tvář je výhoda a hlavně jsem rád, že nekopíruje Probsta. Nebo se o to aspoň snaží. Ostatně Jeff Probst byl v úvodních dílech přece jenom trošku „nedomrlý“, než jsem si na něj zvykl. Že by soutěžící dostal dostal do nějakého tlaku a byl pro diváky nějak zajímavý no nevšiml jsem si .Probst byl a je v každém díle přínosem hráče má dokonale nastudované už od castingu atd .
   e) vývoj hry – poslední „twist“ v zbavení se jednoho člena kmene a ulovení dalšího je super a asi to vývoj hry poznamená.Toho neuměli ani pořádně využít možná by to byl nápad dobrý ale ……….
   f) účastníci – není to banda zhýčkaných celebrit, jako byla v Trosečníkovi, ale jsou tam lidi, kteří soutěž znají, mají ji nastudovanou a připravené i nějaké strategie (druhá věc je nakolik jim vyjdou).Ano tak tomuhle přímo tleskám byla to strategie sama pro mne však tragédie.Bylo to utahaný nudný a perla všeho hodinové vysílaní a v něm snad kopnutých pět reklam po minimálně 5 minutách nádhera ………..
   Můj závěr je že se máme ještě co učit a hlavně vybrat lidi co chtějí hrát vyhrát a nejen kvůli penězům.Viz Russell Hantz který chtěl za mega si titul koupit jen kvůli titulu když skončil druhý ……

   Thumb up 0 Thumb down 0 Přidávat palce mohou pouze přihlášení uživatelé.
 4. halamka

  Tak já jsem asi rozmazlená tím naším /US/, ale Novu fakt nedávám. Slovenský jsem ještě skousla, ale tady je to totální katastrofa. A ještě dávají upoutávky, kde se znalý člověk dozví, kdo dojde do sloučení…
  Raději si počkám na Austrálii než tenhle paskvil.

  Thumb up 1 Thumb down 1 Přidávat palce mohou pouze přihlášení uživatelé.
 5. Tak jsem viděl kousek… mno, asi mají na Nově jednoho učitele rétoriky, co učí všechny nový moderátory, takže „českej Jeff“ zněl jako porotci z CZ MasterChefa, jen ten papír v ruce, ze kterýho to jakoby četl, mu chyběl. Zatím slabota…

  Thumb up 1 Thumb down 0 Přidávat palce mohou pouze přihlášení uživatelé.
 6. FaFrNoK

  Bude k tomu niekto robit slovenske titulky?

  Thumb up 1 Thumb down 0 Přidávat palce mohou pouze přihlášení uživatelé.
 7. ossi ossi

  Pochybuji, že se ta to bude dát vůbec koukat. Už to, že to nova o půl roku odložila a navíc to vysílá v absolutně podřadném čase, po nějakým „kriminálním seriálu“. Všichni víme jak dopadl Ostrov na Markíze (jeden díl roztahanej na tři, absolutně trapný soutěžící, zprasený soutěže a jako vrchol všeho celkem devět z dvaceti dvou soutěžících , kteří vypadli bez kmenové rady).
  Pochybuji že si Nova vezme příklad z dvacetileté historie Survivoru a vytvoří něco na co se dá koukat bez toho, aby se člověk nepozvracel. Češi a Slováci jsou prostě nepoučitelní a nepočítám s tím že by se tenhle už celkem čtvrtý pokus alespoň trochu vydařil. Český divák si nic jiného než Ulici, Ordinaci a hlavně tu zrůdnost Moje tvář má známý hlas nezaslouží. Což ovšem neplatí pro lidi co se na televizi nekoukají a místo toho stahují, což je doufám na tomto super webu většina.

  Thumb up 2 Thumb down 0 Přidávat palce mohou pouze přihlášení uživatelé.
 8. empli

  Tak moderátor vypadá jako sympaťák a snad jeho výkon bude dobrý.

  K soutěžícím: Sympatie- Jakub, Kačka, Martin, Bazi, Bidlo, Iveta, Katie, Marek, Nika, Petra, Tereza, Zdeněk

  Nesympatie: Barča, David, Lucka, Míla, Radovan, Terka

  Thumb up 1 Thumb down 0 Přidávat palce mohou pouze přihlášení uživatelé.
 9. JackW

  Budou titulky? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  Tak konečně se mi podařilo zaregistrovat. Zkoušel jsem to pořád dokola X měsíců, nefungoval odkaz na vytvoření hesla. Na zabití.
  Každopádně… Jsem zvědavej na Marka a Miloše. Snad nebudou jediný, kteří budou vědět, jak hrát. Nesympatická je mi Iveta a Barča, snad tam dlouho nebudou.
  Celkově to podle upoutávek a fotek nevypadá špatně. Ztroskotat to může na soutěžích, kmenovkách a na moderátorovi. Snad se nebude ze všech sil snažit napodobovat Probsta. A kdyby jo, nebude to tak trapný jako u Vašuta, kterýho každej zná. Palce nahoru za neokoukanou tvář.
  Jsem skeptický, ale těším se. Hodně to bude záviset na soutěžích a jejich strategii. Jak víte, i Survivor má nepovedené série právě kvůli castu.

  Thumb up 1 Thumb down 0 Přidávat palce mohou pouze přihlášení uživatelé.

Napsat komentář