S27: Blood vs. Water… čo nás čaká?!

BvW

Tento článok berte ako subjektívny pohľad fanúšika na twisty a celkovo na S27.

Na jeseň nás čaká nová séria, tentokrát s podtitulom Blood vs. Water. O čo pôjde? Do hry sa vracajú hráči z minulých sérii a ich rodinní príslušníci, prípadne priatelia.

Ak by som sa mal pustiť do twistov, tak v tejto sérii ich bude požehnane a niekedy mi to pripomína tie neustále opakujúce pokusy EÚ o záchranu Grécka. Prečo som taký kritický? Do hry sa vracia „Ostrov Vykúpenia“, ktorý je nepopulárne známy zo série 22. a 23. Samozrejme ide zatiaľ o jeden z najhorších twistov v 13. ročnej histórii show, spoločne s „Jedným Svetom“. Ale čo čert nechcel, jeho „otcom“ nieje nik iný ako Jeff Probst. S týmto tragickým twistom tu ale prichádza jeden v celku zaujímavý twist, a to „Day Zero“ („Nultý deň“). Dvojice hráčov, ktoré prišli súťažiť budú vysadené spoločne, oddelene od iných dvojíc, s tým, že nebudú vedieť, či hrajú spolu, či proti sebe a ani proti komu hrajú. Zábava v tomto twiste nastáva vtedy, keď na druhý deň (regulárny deň prvý) budú rozdelení na NAVRÁTILCOV proti ČLENOM RODINY.

Aby toho nebolo málo a nemali ste ešte väčší prievan v hlave, hneď na začiatku kmene vylúčia po 1 hráča na Ostrov Vykúpenia. Druhý z dvojice, ale bude môcť svojho „parťáka“ zachrániť, tým, že sa s ním vymení.

Aby som uviedol príklad: Kat by bola vylúčená z kmeňa Navrátilcov, jej priateľ Hayden by sa chcel zachovať ako milujúci priateľ a vymenil by sa s ňou. Tým pádom by on putoval na Ostrov Vykúpenia a Kat by putovala k Nováčikom.

Aby sme to zamotali ešte viac k tým dvom ľuďom sa hneď po oficiálnej kmeňovej rade pridá tretí do partie.

Čo tým chceli docieliť? Asi to aby ste sa už po prvom diely poriadne stratili vo všetkých tých twistoch, a čo náš ešte čaká? Tak to by ste neverili, ale počas duelu na Ostrove Vykúpenia, je možné, aby sa hráči opäť vymenili.

Uvediem samozrejme príklad: Náš gentleman Hayden je v duely s ďalšími dvoma hráčmi, jeho milovaná Kat vidí, že bude duel o koncentrácii a vie, že Hayden je skôr silový hráč, tak sa s ním jednoducho vymení. Je tu však riziko, že ak nezvládne duel letí z hry práve ona, takto sa môžu meniť pravidelne, ale stále s tým rizikom vypadnutia.

Prvý z duelu získa nápovedu ku skrytej imunite, ktorú môže predať hocikomu v hre. Druhý sa zachráni a tretí samozrejme vypadáva.

Séria plná twistov tak môže čoskoro začať, najbližšie Vám napíšem môj kritický pohľad na Navrátilcov.

Milan (c) 2013

Milan

Milan

SOM FANÚŠIK REALITY SHOW: Beauty and the Geek (AU), The Amazing Race (U.S.), Big Brother (CAN), Big Brother (U.S.), Big Brother (AU), Survivor (U.S.) & Utopia (U.S.)

2 Comments

  1. soonrich

    no tak podle mě byl nejhorší twist talisman moci. RI mě nepřišel tak hroznej. Díky němu tam vynikli dva hráči

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.