S38: Edge of Extinction – co všechno víme o Ostrově vymření?

Zajímá vás, jak přesně bude fungovat Ostrov vymření? Na webu Inside Survivor se objevil článek shrnující všechny informace o tomto novém prvku hry, který bude poprvé představen v nadcházející 38. sérii. Přinášíme vám tedy stručný výčet těch nejdůležitějších informací.

• Hráč vyloučený na kmenové radě může buď ze hry nadobro odejít, nebo pokračovat na Ostrov vymření, kde bude mít šanci si vysoutěžit návrat do hry. Podrobněji tento postup vysvětlil Jeff Probst ve videu pro ET Canada, které jsme pro vás před pár dny otitulkovali.

• Ostrov vymření bude samostatný ostrůvek nebo část ostrůvku, který bude zcela oddělen od kmenových pláží. Bude mít velice omezené zdroje potravy a životní podmínky pro jeho obyvatele budou fyzicky i psychicky velmi náročné.

• Hráči na Ostrově vymření mohou kdykoliv skončit. Pokud pro ně bude setrvání na ostrově příliš náročné a budou se chtít vzdát, stačí vytáhnout plachtu na starý lodní stěžeň umístěný na ostrově a přijede je vyzvednout loď (více také ve výše zmiňovaném videu). Pokud hráč skončí ve fázi před sloučením, opustí tak hru napořád. Pokud se však rozhodne vzdát po sloučení, stane se součástí poroty.

• Na Ostrově vymření může žít více trosečníků. Na rozdíl od Ostrova vykoupení (Redemption Island), kde se mezi vyloučenými hráči pořádaly pravidelné eliminační duely, na Ostrově vymření budou žít všichni jeho obyvatelé pospolu, dokud nedostanou šanci vybojovat si návrat do hry. První šance by měla nastat v období sloučení – kdo však v této první soutěži neuspěje, bude moci dále pokračovat na Ostrově vymření a návrat si vybojovat v závěru hry. Teoreticky to tedy může znamenat, že ve finálové epizodě se mohou objevit všichni trosečníci, většina z nich však bude žít na Ostrově vymření.

• Ostrov vymření bude pro ostatní trosečníky tajemstvím. Budou o něm vědět pouze vyloučení hráči. Soutěžící, kteří budou stále ve hře, se o něm dozví až v období sloučení, kdy se bude konat první soutěž a do hry se vrátí jeden z dříve vyloučených.

• Hráči na Ostrově vymření budou mít dvě šance vybojovat si návrat do hry. Jak jsme již zmínili, první soutěž by měla proběhnout v období sloučení a její vítěz by se tak měl přidat do sloučeného kmene jako plnohodnotný hráč. Poražení však hru automaticky neopustí, ale mohou dle svého uvážení dále pokračovat v životě na Ostrově vymření. Druhá a poslední soutěž se bude konat v závěru hry (35. nebo 36. den, až bude ve hře zbývat pět hráčů). Vítěz této soutěže se přidá k finálové pětici a rozšíří ji na finálovou šestici. Poražení z Ostrova vymření tentokrát poputují do Ponderosy a stanou se součástí poroty. Teoreticky to tedy znamená, že první hráč vyloučený ve třetí den hry si může vybojovat návrat do hry v závěrečné soutěži a dostane se do finálové šestice (a nakonec může vyhrát i celou hru).

• Porota může mít tentokrát až 15 členů. Každý hráč, který se bude nacházet na Ostrově vymření po sloučení, automaticky získává i místo v porotě, ať už se rozhodne skončit, nebo prohraje závěrečnou soutěž o návrat do hry. Pokud se tedy nikdo nerozhodne skončit ani nebude evakuován ze zdravotních důvodů, finálové kmenové rady by se tak mohli účastnit úplně všichni hráči z této řady – tři finalisté a 15 porotců. Zatím však není jasné, zda se obyvatelé Ostrova vymření budou po sloučení také účastnit kmenových rad jako obvyklí porotci.

• Celý Ostrov vymření a jeho detaily se budou v sérii objevovat postupně. Tento nápad údajně vznikl proto, abychom mohli jednotlivé hráče poznat více do hloubky. Otázkou je, zda bude v jednotlivých epizodách dost času na to, abychom poznali jak trosečníky ve hře, tak i obyvatele Ostrova vymření.

Doufáme, že vám tento článek trochu osvětlil Ostrov vymření. Samozřejmě se však budeme muset nechat překvapit, jak bude tento prvek fungovat v praxi. Vše se dozvíme od čtvrtka 21. února, kdy se začne vysílat nová série. Do té doby se budeme těšit na vaše názory a komentáře zde i na fóru 🙂

ItalianManiac

ItalianManiac

Překladatelka a fanynka Survivoru

1 komentář

  1. Skubaan

    Wow, to vypadá hodně složitě, snad to nakonec až moc nepřekombinují 😀 To bude fuška se v tom stíhat orientovat a fandit svým favoritům, snad mi ho na konci nevyšachuje někdo, kdo bude od začátku živořit bokem na ostrůvku 😀

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.