Šest soutěžících na návštěvě univerzity

Untitled-178

Začátkem února se šest bývalých soutěžích zúčastnilo přednášky na Northwesternské univerzitě ve státě Illinois, kde s místními studenty, kteří touží po tom stát se televizními hlavouny, probírali Survivora a jeho dopady na reality-show a televizi jako celek. Při tom se nebránili zabrousit i do některých pikantností, které vám nyní zprostředkujeme. O některých věcech jsme věděli, některé jen tušili, ale asi o ničem se nedá říci, že je naprosté překvapení (až na jednu výjimku v mém případě). Například divadlo dream-teamu na prolétající helikoptéry nemůže ošlehané fanoušky vyvést z míry.

5252949Jmenovitě šlo o tyto soutěžící:

 • Mookie Lee – 14. řada: Fiji
 • Stephen Fishbach – 18. řada: Tocantins
 • Erinn Lobdell – 18. řada: Tocantins
 • Kelly Goldsmith – 3. řada: Afrika
 • John Cochran – 23. řada: South Pacific
 • Jenny Guzon-Bae – 13. řada: Cook Islands

Hráči se pustili do několika ožehavých témat a v některých případech si říkám, jestli tím neporušili pár ustanovení smlouvy o mlčení. Případné tahanice se CBS ale nechme jim, my se pojďme kouknout na to, o co se s dychtivými studenty podělili. V článku je zmíněn jeden vypadnuvší zAustrálie.

Stěžejní částí každé kvalitní řady Survivora je dobrý casting. Do toho se může přihlásit každý Američan starší 18 let, který předstoupí před castingové agenty a povypráví jim o svém dobrodružném životě. V případě, že se líbí, prochází nekonečným kolečkem kamerových zkoušek a pohovorů s různými lidmi ze CBS od vrátného až po Burnetta s Probstem. Časem ale začaly vyplouvat na povrch informace, že zdaleka ne každý musí tohle všechno podstoupit, aby se třeba jednou v pořadu ukázal. Nechvalně známou se v tomhle stala například Fiji, kde klasickým castingem údajně prošel pouze jeden (!) soutěžící – Gary. Ostatní byli známí známého, bratranci a sestřenice těch správných lidí nebo nějak jinak padli producentům do oka (Purple Kelly z Nikaraguybyla „odlovena“ v obchoďáku). Zmíněná šestka samozřejmě nic podobného nepotvrdila, přesto Stephen a Erinn uznali, že se hlásit nemuseli, ale zavolali jim přímo lidé ze štábu. Erinn se původně zdráhala jet, ale nakonec se do losangeleského hotelu vydala. Jenny, kterou agenti našli díky její realitce na internetu, si dokonce myslela, že jde o žert.

erinn-lobdell-tocantins-3rd

Když už jste na castingu, tak jak ale vzbudit zájem o svou osobu? Jednoduše, musíte hrát určitou roli (Nerd, Atlet, Šílená postarší ženská. Tyto příklady uvedl Mookie). Kelly na to šla od lesa, všimla si, že po vypadnutí mrchy Jerry v Austrálii výrazně klesla sledovanost, a napadlo ji, že po tomto typu bude sháňka. Tedy nelenila, navlékla se do staršího úboru roztleskávaček a začala do kamery pomlouvat své imaginární kolegyně ze spolku. Dotáhla to až k pohovoru s Burnettem a Jeffem, kde ale dostala celkem pokouřit kvůli své fyzičce, a odešla s tím, že je bez šance. Oslovil ji ale jiný člen castingového družstva a řekl jí, že takhle se správná mrcha nechová, a doporučil jí, pokud chce zůstat, hrát roli jinou – nerda. Jak to dopadlo, víme.

Šaty dělají člověka, a tím se řídí i vedení Survivora. Tento roleplaying se tedy vůbec nebojí podpořit i vhodným oblečením soutěžících. „Říkají nám, co si máme vzít na sebe,“ podělil se Cochran a dodal, že svetrovou vestu na sobě sice nikdy předtím neměl, ale producentům se neodmlouvá. „Vždyť je nosí Justin Timberlake,“ pokusila se ho uklidnit paní na telefonu.

Opět bylo potvrzeno, že hlad a strádání je naprosto skutečné (samozřejmě je to relativní vzhledem k prostředí, kde zrovna jsou). Že by ale soutěžící neměli tři dny vodu jako v Africe, to už dnes asi neuvidíme, což je (pro nás) velká škoda. Erinn vzpomíná na svůj příšerný hlad, když musela pobývat ne Exile Islandu (Ostrov vyhnanství). Kameramani na noc odjížděli, protože se soutěžícím na noc zůstává pouze producent. Jeden z nich byl ale natolik empatický, že jí dal bonbon (takový ten žlutohnědý). Byl to prý nejlepší bonbon v jejím životě. Ani s ohněm na tom nebyla Erinn o mnoho lépe, a když už začínala být situace opravdu kritická, kameraman položil kameru, vytáhl z kapsy zapalovač, oheň podpálil, vzal kameru a točil dál, jako by ho rozdělala sama Erinn. Tato historka není ojedinělá, soutěžící někdy prostě pomoc od štábu dostanou. Kelly tvrdí, že jednou  dostali sirky, a Mookie boří iluze prohlášením, že ohni, který rozdělali zdánlivě brýlemi, pomohl na svět zapalovač. (Pozor, nemusí se nutně jednat o tu scénu s Yau-Manem.)

Kelly-e1329842489267Co už ale trochu zamrzí, je fakt, že produkce může (a také to dělá) dosáhnout požadovaného výsledku v soutěžích svými zásahy. Kelly, která se přidala k druhé straně a pracovala pro pořad, přiznala, že není problém postavit postradatelného, spíše fyzického, hráče před skládačku.

„Nikdy mě nikdo netlačil k tomu, abych hlasovala určitým způsobem,“ svěřuje se Erinn. Zároveň ale hráči dodávají, že producenti, když se s nimi před hlasováním baví, nadhazují různé scénáře: Co kdybys tohle… a co kdybys tohle…, což někdy soutěžícím může vnuknout novou myšlenku nebo pohled na věc a přinutí je myslet jinak. Rozkazy ale nikdo nedává.

Pokud jde o střih, jeden z kameramanů už dříve prohlásil, že hráči z něj vyjdou plus minus ve skutečných barvách. Cochran sice dodal, že jeden z jeho rozhovorů, ve kterém říkal, že ho Coach napálil, vyzněl jako chvála, nikdo ale asi není tak naivní, aby si myslel, že se tohle čas od času neděje. Bránila se tomu akorát Kelly, která se začala dušovat, že show je reálná, jak jen reality-show reálná být může (těžko říct, co to znamená), a že Survivor je „jedna z nejčistších reality-show.“

exi

exi

Překladátor, konzultant, prudič

1 komentář

 1. Tomáš

  K ohni z Fiji – nebyla to náhodou Michelle kdo to měl rozdělat? Samozřejmě s pomocí Yau-Manových brýlí.
  A je otázka jestli jim produkce nepomohla,aby konečně možná začali vyhrávat + by měli po Yulovi další asijský hvězdy(Yau + Michelle).

  Dost mě ale šokovala ta pomoc na EI nebo v Africe ty sirky,zbytek ani ne.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.