Survivor 44 – kmen Tika

TIKA

 

BRUCE

Bruceovi vůbec nezáleží na soutěžích nebo odměnách s jídlem – on chce vidět, co ostatní lidi pohání. Vyrůstal v pěstounské péči a to ho naučilo hodnotě krátkodobých i dlouhodobých vztahů. Přichází do hry s bezstarostnou sebejistotou čerpající z desítek let životních zkušeností a doufá, že ho do konce dostane jeho taktika vyhýbat se hledání výhod a navazovat aliance na základě informací.

Jméno: Bruce Perreault

Věk: 46 let

Rodné město: West Warwick, Rhode Island

Současné bydliště: Warwick, Rhode Island

Povolání: pojišťovací agent

Zájmy: Golf a box.

Popiš se třemi slovy: Energický, zábavný a soupeřivý.

Co ti leze na nervy: Když si někdo při jídle přejíždí vidličkou po zubech.

Co bychom do tebe od pohledu neřekli? Že mě adoptovala bělošská rodina.

Na jaký svůj úspěch jsi nejvíce hrdý? Se svou úžasnou ženou jsem vychoval dvě báječné děti.

Kdo je tvá největší životní inspirace a proč? Moje adoptivní mamka. Nenechá si s*át na hlavu, ale dokáže rozdat spoustu lásky.

Jaká životní zkušenost tě připravila na tuto hru? Mám spoustu zkušeností, ale kdybych měl vybrat jednu, byla by to ta, když jsem se stal manželem a otcem poté, co mě vlastní rodiče v dětství opustili.

Proč chceš být součástí Survivoru? Chci být součástí Survivoru, protože to je skvělý sociální experiment. Srazí vás na kolena a ozkouší vás, jestli se dokážete opět zvednout.

Komu ze Survivoru se nejvíce podobáš? Nejvíce se ztotožňuju s Jeremym Collinsem. Líbí se mi jeho smysl pro rodinu a závazky. Hrál bych jako on.

Jakých vlastností si budeš nejvíce cenit u svých spojenců? Chci někoho, kdo se na Survivor dívá stejně jako já – je to jenom hra. Také bych si vážil toho, kdyby můj spojenec byl vůči mně loajální a varoval by mě, kdyby se objevilo mé jméno. Já bych udělal to samé pro ně.

Proč myslíš, že se staneš Posledním trosečníkem? Budu Posledním trosečníkem, protože nastal můj čas. Budu hrát sociálně a spoléhat se na svůj taktický důvtip.

 

CAROLYN

U Carolyn je jedna věc naprosto jasná – žádnou svou stránku rozhodně nebude skrývat. Po trnité cestě skrz závislost a odvykání se tato poradkyně pro drogově závislé cítí sebejistě taková, jaká je – potrhlá, spontánní, citlivá a všechno tohle dohromady. Tento pořad sledovala od úplného začátku a po letech se konečně přihlásila, protože ji inspirovala Maryanne, která ukázala svou nefalšovanou povahu a vyhrála. Carolyn doufá, že se jí podaří zopakovat Maryannin úspěch, a po cestě zažije spoustu smíchu i slz.

Jméno: Carolyn Wiger

Věk: 35 let

Rodné město: North St. Paul, Minnesota

Současné bydliště: Hugo, Minnesota

Povolání: poradkyně pro drogovou závislost

Zájmy: Zahradničení, bruslení na ledě a zachraňování králíčků.

Popiš se třemi slovy: Vášnivá, trochu hlasitá a otevřená.

Co ti leze na nervy: Když se mě lidi ptají, jestli mi není dobře, a to jen proto, že zrovna nejsem namalovaná. Když někdo vtipkuje o něčem, co je pro ně jiné nebo čemu nerozumí. Gelový lak na nehty, který se brzy oloupe.

Co bychom do tebe od pohledu neřekli? Sním neskutečné množství sladkostí. Mám tři zubní korunky, protože mi zuby praskaly z velkých lízátek a tvrdých skořicových bonbónů. Ani nespočítám, kolikrát jsem jedla čokoládu před spaním a usnula při tom.

Na jaký svůj úspěch jsi nejvíce hrdá? Posledních 13 let jsem čistá a vychovávám syna.

Kdo je tvá největší životní inspirace a proč? Moji rodiče. Mamka je ta nejobětavější osoba, jakou znám. Je to moje skála a nikdy nikomu neváhá pomoci, i když kvůli tomu musí odložit své vlastní potřeby a zájmy. Můj táta odešel ze školy a přidal se k cirkusu. Potom se rozhodl změnit svůj život, tak se vrátil do školy, vystudoval práva a byl zvolen do Senátu. Věřil mi, když jsem v sebe nevěřila ani já, a přiměl mě zlepšit svůj život bez ohledu na minulost.

Jaká životní zkušenost tě připravila na tuto hru? Překonala jsem svou závislost a naučila jsem se odpustit si, přijímat se a mít se ráda. Závislost je psychické a emocionální mučení. Trvalo mi roky, než jsem si uvědomila, že mě nedefinují mé chyby. Tvrdě jsem pracovala, abych se stala osobou, na kterou mohu být hrdá. Vím, že mě tato hra zlomí, ale já jsem silná, houževnatá a hlavně si věřím!

Proč chceš být součástí Survivoru? Chci se podělit o svůj příběh. Chci lidem ukázat naději. Závislost vypadá u každého jinak a odvykání také. Survivor je pro mě mnohem víc než jen hra. Jsou to i interakce s lidmi, růst a zábava! Samozřejmě, že toho chci být součástí!

Komu ze Survivoru se nejvíce podobáš? Hrozně moc bych chtěla říct: „Jo, budu hrát takticky jako Wentworthová a nemilosrdně jako Parvati.“ Ale to se nestane, protože jsem spíš jako Noura. Celý život mi říkali, že jsem příliš tohle, příliš tamto, příliš hlasitá… prostě příliš. Snila jsem o tom, že budu moci ve hře být sama sebou, a Maryanne mi dokázala, že to tak může být. Chci se bavit jako Tiffany, být okouzlující jako Maryanne a volnomyšlenkářská a spontánní jako Noura.

Jakých vlastností si budeš nejvíce cenit u svých spojenců? Vím, že je to jenom hra, ale všichni jsme hlavně lidé. Mé aliance budou hlubší než jen na základě taktiky, protože vztahy, které navážu, budou opravdové. Vážím si nefalšovaných vztahů a interakcí. Mým cílem by bylo mít v alianci nádherné pouto, jako měly Shan a Liana, nebo stejné partnerství jako mezi Christianem a Gabby (tedy před sloučením).

Proč myslíš, že se staneš Posledním trosečníkem? Protože mi hru vyhrajou mé nefalšované vztahy!

 

CARSON

Výhra v Survivoru je pro Carsona doslova celoživotním cílem, jelikož je ve svých 20 letech mladší než tento pořad. Ale neodsuzujte ho jen na základě věku. Tento student inženýrství v NASA má jednoduchý herní plán: mít vše pod kontrolou. Doufá, že jeho věk a nezkušenost z něj udělají jednu z nejmenších planet v soustavě hrozeb. Využije toho, aby v zákulisí nenápadně ovládal herní tahy a udělal tak malý krok ve hře, ale velký skok k miliónu dolarů.

Jméno: Carson Garrett

Věk: 20 let

Rodné město: Rome, Georgia

Současné bydliště: Atlanta, Georgia

Povolání: student inženýrství v NASA [Národní úřad pro letectví a vesmír, agentura zodpovědná za kosmický program a výzkum v oblasti vesmíru a letectví – pozn. překl.]

Zájmy: Tisk na 3D tiskárně, Osadníci z Katanu, fotografování, Minecraft, taktické deskové hry, sledování videí na YouTube o vesmíru a inženýrství, Civilization V

Popiš se třemi slovy: Mnohostranný, energický a vynalézavý.

Co ti leze na nervy: Komáři. Když někdo hned neodpoví na zprávu. Když mi někdo naopak napíše několikařádkovou litanii. Když si někdo při sledování filmu hraje s telefonem. Když někdo v tiché místnosti žvýká žvýkačku. Lidé, ze kterých vyzařuje negativní energie. Lidé, kteří si myslí, že přistání na Měsíci bylo fingované.

Co bychom do tebe od pohledu neřekli? Většina lidí by nikdy neřekla, že si pro radost tisknu na 3D tiskárně skládačky ze Survivoru. Část mé přípravy na Survivor právě zahrnovala nacvičování těchto skládaček, které jsem si vyrobil.

Na jaký svůj úspěch jsi nejvíce hrdý? Nejvíce jsem hrdý na to, že jsem získal Národní dobrovolnickou cenu pro studenty za rok 2022 od Consult Your Community, neziskové poradenské organizace, která zaštiťuje 26 různých univerzit. Poté, co jsem se vypracoval na studentského předsedu Georgijského technického institutu, jsem byl nesmírně poctěn, že mě na tuto cenu nominovalo tolik mých vrstevníků.

Kdo je tvá největší životní inspirace a proč? Mou největší životní inspirací je můj pradědeček. Vyrůstal v chudobě, ale vypracoval se až na vedoucího inženýra v Marshallově vesmírném letovém středisku NASA. Pradědeček pomáhal formovat různé projekty NASA jako třeba Skylab nebo Saturn V v dobách, kdy bylo objevování vesmíru na vrcholu.

Jaká životní zkušenost tě připravila na tuto hru? Během posledního roku jsem dokončil dva semestry pracovního a vývojového tréninku v NASA. První semestr se specializoval na psaní technických návrhů a druhý se zaměřoval na tvorbu a koncepci misí. Byl jsem projektovým manažerem a vedl jsem tým 10 studentů. Pracovat s různými lidmi z celé země a vytvořit formální inženýrskou zprávu byla pořádná výzva.

Proč chceš být součástí Survivoru? Chci být součástí Survivoru a vyhrát hru, kterou dobře znám a mám rád. Chci dokázat, že úspěch není určen věkem. Jelikož jsem až obsedantně studoval vývoj herní teorie v Survivoru, nemůžu se dočkat, až se ozkouším v praxi a zjistím, jak si mé unikátní myšlenkové pochody a taktické zázemí povedou ve hře postavené na přizpůsobivosti. I když věřím tomu, že výhra v Survivoru vyžaduje i trochu štěstí, myslím si, že mě k vítězství dovede i má intuice a soudnost.

Komu ze Survivoru se nejvíce podobáš? Nejvíce se ztotožňuji s Christianem Hubickim. Christian se nestyděl za své výstřednosti a vědátorství, odzbrojil tak své protivníky a ti s ním naopak chtěli pracovat. Použil své osobní kouzlo a inteligenci jako zbraň. I když byl ze začátku označen za „nejslabšího“ muže v kmeni Davidů, po sloučení se stal jednou z největších hrozeb. Mám v plánu hrát podobně jako on, ale více se zaměřím na to, abych si až do konce udržel nízkou úroveň hrozby. Na rozdíl od něj však nechci ostatním prozradit své inženýrské zaměření (obzvlášť kvůli předsudkům, které se vážou k raketovým vědcům). Chci, aby ve mně ostatní viděli jen „toho milýho kluka“, a nikdo si nevšimnul mé hluboce taktické stránky.

Jakých vlastností si budeš nejvíce cenit u svých spojenců? Nejvíce si budu vážit loajality. Rád bych byl v alianci s někým, kdo mě nikdy a za žádných okolností nevyloučí. Osobně jsem však ochotný udělat cokoliv a pracovat s kýmkoliv, pokud bych se dostal do lepší pozice a mohl tak vyhrát hru.

Proč myslíš, že se staneš Posledním trosečníkem? Stanu se Posledním trosečníkem díky své přirozené schopnosti vybičovat se k úspěchu. Bez ohledu na to, před jakou výzvou stanu, nikdy se nevzdávám a vždycky se na to co nejlépe připravím. Mám v plánu využít svou emocionální inteligenci, logickou mysl a laskavost, abych si domů odnesl šek na milión dolarů a stal se tak nejmladším vítězem Survivoru.

 

HELEN

Helen v sobě vidí hodně z Eriky Casupanan, vítězky Survivoru 41. Doufá, že se jí podaří zopakovat úspěch ženy, která „přepsala dějiny“ a odešla domů s výhrou. Helen v životě často využívá tzv. střídání kódů a díky tomu se snadno přizpůsobí jakýmkoliv osobnostem, ať už to jsou přátelé nebo protivníci. I když přiznává, že v džungli bude ztracená, myslí si, že její nenápadná a veselá povaha ji dovede až do cíle k titulu Posledního trosečníka.

Jméno: Helen Li

Věk: 29 let

Rodné město: Wayland, Massachusetts

Současné bydliště: San Francisco, Kalifornie

Povolání: produktová manažerka

Zájmy: Cestování, sjezdové lyžování, turistika, deskové hry a skládačky.

Popiš se třemi slovy: Empatická, optimistická a sebereflexivní.

Co ti leze na nervy: Když někdo dává toaletní papír do držáku směrem ke zdi místo směrem ven. Hustá doprava. Neuctiví lidé.

Co bychom do tebe od pohledu neřekli? Dokážu dohrát Hledání min na úroveň experta pod dvě minuty.

Na jaký svůj úspěch jsi nejvíce hrdá? Dospěla jsem tak, že o mě rodiče nemusí mít nikdy strach.

Kdo je tvá největší životní inspirace a proč? Mí rodiče – když jim bylo kolem dvaceti let, přestěhovali se z Číny do Spojených států. Od té doby tvrdě makali, aby mému bratrovi a mně mohli poskytnout jakoukoliv příležitost, kterou si mohli dovolit.

Jaká životní zkušenost tě připravila na tuto hru? Během dospívání i na vysoké škole jsem často patřila do mnoha různých komunit a musela jsem se přizpůsobit normám každé z nich. Často jsem musela měnit i své chování podle toho, v jaké skupině jsem právě byla – třeba v převážně čínské taneční skupině nebo na mé americké střední škole.

Proč chceš být součástí Survivoru? Už přes deset let sleduju Survivor a neustále mě udivuje, jak ve hře vybudované na podrazech a zkouškách mezilidských vztahů často přišla řeč na nejpalčivější problémy naší společnosti a na to, jak spolu všichni vycházíme. Je to ta nejdokonalejší hra a největší výzva, jakou si můžu vyzkoušet.

Komu ze Survivoru se nejvíce podobáš? Nejvíce se ztotožňuji s Erikou (41. série), protože jsme obě drobné Asiatky, které ostatní podceňují. Hrát budu částečně jako Tina (2. série), protože byla hodně oblíbená a ostatní ji kvůli tomu podceňovali, a částečně jako Sophie Clarke (23. série), protože byla mimořádně takticky zdatná.

Jakých vlastností si budeš nejvíce cenit u svých spojenců? Spolupráce a výhradné loajality jen a pouze vůči mně.

Proč myslíš, že se staneš Posledním trosečníkem? Od začátku mě ostatní budou podceňovat, ale já se dokážu přizpůsobit momentální herní dynamice. Myslím, že dokážu tahat za nitky, aniž by si někdo uvědomil, že to dělám já. A než si to uvědomí, tak už bude pozdě!

 

SARAH

Téměř před dvěma lety Sarah tragicky přišla o svou nejlepší kamarádku. Tato událost jí však dodala motivaci jít si za sny a příležitostmi, které její kamarádka už nezažije. To ji také přivádí na ostrov, kde má Sarah v plánu dalších 26 dnů posouvat své hranice. Doufá, že její „mladý a roztomilý“ zevnějšek ostatní zmate a ona tak bude moci nenápadně hledat výhody do hry i šance naučit se něco nového.

Jméno: Sarah Wade

Věk: 27 let

Rodné město: Rochester, Minnesota

Současné bydliště: Chicago, Illinois

Povolání: managementová poradkyně

Zájmy: Cokoliv, co můžu dělat venku! Jízda na kole, posilování, hraní plážového volejbalu, čtení, jezení živé stravy [tepelně neupravených potravin – pozn. překl.] a pití sladkých nápojů.

Popiš se třemi slovy: Taktická, energická a zábavná.

Co ti leze na nervy: Zvuk žvýkání. Když někdo slepě následuje pravidla. Netolerantní a zatvrzelí lidé.

Co bychom do tebe od pohledu neřekli? Vystudovala jsem obor ekonomiky a financí a odpromovala jsem s vyznamenáním.

Na jaký svůj úspěch jsi nejvíce hrdá? Nejvíc jsem hrdá na to, že mě přijali na postgraduál.

Kdo je tvá největší životní inspirace a proč? Má nejlepší kamarádka Kalie, která před dvěma lety nečekaně zemřela. Inspiruje mě k tomu, abych byla odvážná a nebojácná husťačka ve všem, co dělám. Ona byla přesně taková a ještě víc a to mě motivuje k tomu, abych žila tak, že by na mě mohla být hrdá.

Jaká životní zkušenost tě připravila na tuto hru? Před dvěma lety mi zemřela nejlepší kamarádka. Tato zkušenost mi dodala energii následovat své sny, pevnou vůli na překonání nepříjemných zážitků a soucit pro ostatní, kteří mohou procházet výzvami, jež na první pohled nevidíme. Tyto tři vlastnosti mě dovedou až k úspěchu v Survivoru.

Proč chceš být součástí Survivoru? Jsem fanynkou od úplného začátku! Od dětství jsem vzhlížela k ženám, jako je Stephenie, Cirie nebo Parvati. Mít šanci jít sem a hrát sama za sebe, to je můj celoživotní sen.

Komu ze Survivoru se nejvíce podobáš? Nejvíce se podobám Natalii. Je soupeřivá, přímá a loajální, avšak při správném načasování se nebála podniknout tahy i proti své alianci.

Jakých vlastností si budeš nejvíce cenit u svých spojenců? Vážila bych si někoho, kdo bude umět logicky a takticky přemýšlet. Páry mohou mít obrovskou moc, pokud si zůstanou navzájem loajální. Ráda bych si tedy také našla někoho, kdo mne nezradí jako první.

Proč myslíš, že se staneš Posledním trosečníkem? Budu Posledním trosečníkem, protože znám hru skrz naskrz, rozumím lidem a jsem velmi všímavá.

 

YAM YAM

Yam Yam už se stihnul zapsat do dějin Survivora, jelikož je prvním soutěžícím, který žije v Portoriku. Je však připraven se proslavit i mnoha dalšími způsoby a chce hrát za své náctileté já, které se zamilovalo do tohoto pořadu. Na ostrov přinese svou zábavnou energii, díky níž snadno navazuje vztahy s ostatními i v těch nejvážnějších situacích. Při hledání imunit bude mít oči i ruce na stopkách. A v neposlední řadě ho zkušenost s katastrofickou situací naučila obklopit se lidmi, kterým může věřit.

Jméno: Yamil „Yam Yam“ Arocho

Věk: 36 let

Rodné město: Bayamon, Portoriko

Současné bydliště: San Juan, Portoriko

Povolání: majitel kadeřnického salónu

Zájmy: Péče o mé pokojové rostliny, chození na pláž s mým manželem, trávení času s kamarádkami a cestování.

Popiš se třemi slovy: Zábavný, hlasitý a láskyplný.

Co bychom do tebe od pohledu neřekli? Na Halloween hrozně rád dělám vousatou travesti show.

Na jaký svůj úspěch jsi nejvíce hrdý? Vedu tým skvělých lidí a jdu ve stopách své matky. S manželem jsme se vzali a společně si vytvořili svůj domov. Dostal jsem se do Survivoru.

Kdo je tvá největší životní inspirace a proč? Moje mamka Sandra, protože má neskutečnou výdrž a vždycky chce být lepší a lepší. A taky díky jejímu bezpodmínečnému pomáhání ostatním.

Jaká životní zkušenost tě připravila na tuto hru? Když Portoriko zasáhl hurikán Maria, 90 dnů nám nešla elektřina doma ani v práci. Musel jsem vést svůj tým více než 20 dospělých lidí (většina z nich je ještě starší než já) a dodávat jim naději, i když jsem sám už žádnou neměl. Bez nich bych nebyl tím, kým jsem teď.

Proč chceš být součástí Survivoru? Chci si splnit svůj celoživotní sen a hrát tu nejlepší hru na světě. Tento pořad sleduju od úplně první epizody, když mi bylo 13 let. A chci si dokázat, že mám dostatečnou fyzickou i psychickou sílu, abych si splnil sny a vyhrál ten titul i peníze.

Komu ze Survivoru se nejvíce podobáš? Cirie Fields. Je sympatická, láskyplná a zábavná. Taky je hodně inteligentní a geniální na taktiku. Doufám, že se mi podaří hrát podobně a vyhraju.

Jakých vlastností si budeš nejvíce cenit u svých spojenců? Inteligence a oddanosti. Potřebuju hrát s chytrými lidmi, kteří se mnou budou chtít dojít daleko.

Proč myslíš, že se staneš Posledním trosečníkem? Budu Posledním trosečníkem, protože to mám ve hvězdách, protože nadešla moje chvíle a protože mám skvělou sociální hru.

ItalianManiac

ItalianManiac

Překladatelka a fanynka Survivoru

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.