Survivor BvW – rozhovory s top 7 (5. a 4. místo)

Varování: Neotevírejte, pokud jste neviděli poslední díl Survivor: Blood vs Water.
Je zde další část překladu rozhovorů s finálovou sedmičkou zatím poslední série Survivora, které pořídil jeden ze členů štábu Survivora Gordon Holmes. Tentokrát je na řadě 5. a 4. místo, neboli Ciera a Tina.

Dobré zprávy, Ciero. Mluvil jsem s tvou matkou a nevydědí tě.
The Dead Can Still TalkCiera: (smích) Dobré zprávy!
Na začátku jsem si myslel, že je nemožné, aby někdo měl smysluplný důvod vyloučit svého blízkého, ale vyloučení tvé matky nakonec dávalo absolutní smysl. Vysvětli mi tvé myšlenkové pochody.
Ciera: Naprosto souhlasím. Sice jsem při nástupu do hry řekla, že bych svou mámu klidně vyloučila, ale nenapadal mě žádný scénář, při kterém by k tomu mohlo dojít. Ve svém blízkém totiž máte někoho, komu můžete věřit a s kým můžete mluvit. Ale potom při hře, když to vyloučení dávalo smysl, to bylo neskutečné. Hru však může vyhrát jen jeden člověk a já jsem vložila spoustu energie do budování vztahů s ostatními lidmi. To má matka dělat nemohla, protože byla na Ostrově vykoupení. Měla jsem strach, že kdybych ji nechala ve hře, tak by si jednou ostatní řekli, že nás musí rozdělit a máma by vyhrála imunitu.
Tino, co si o tom myslíš ty? Byla Ciera bezcitná mrcha?
Tina: Vůbec ne. Ciera se ukázala jako hráčka. A být tak mladá a důvtipná… Všechno, co řekla o tom, co udělala, dává smysl. Byla tam, aby hrála hru a ne, aby se vezla mámě na zádech.

Tino, několikrát jsi proti své dceři bojovala a vypadalo to, že jsi měla navrch. Bude tohle něčím, co jí budeš připomínat na rodinných večeřích?
Tina: (smích) Ne, nikdy. Katie není vůbec soutěživý člověk. A navíc není ani žádná sportovkyně. Celé to dělala jen kvůli mně. Sama nic takového podstoupit nechtěla, takže to určitě na talíři mít nebude.
Při soutěži na ostrově vykoupení jsi se Katie ptala, jestli je v pohodě, že ji porazíš. A Katie, jak většina lidí čekala, řekla, že ano. Co kdyby ale řekla, že ne?
Tina: Bylo by to pro mě o dost těžší. Ale její klíč byl v tom písku vážně daleko, takže bychom tam asi strávili celé odpoledne. (smích) To je důvod, proč řekla, ať to ukončím. K výhře měla vážně daleko.
Jestli ti to pomůže k lepšímu spánku…
Tina: (smích) Ano, Bože. S Katie jsme o tom mluvily už před samotným natáčením a shodly jsme se, že naše láska tuhle show přesahuje. Nic by nemohlo naši vzájemnou lásku zvětšit ani zmenšit.
Ty bys nemilovala Katie víc, kdyby přinesla domů milion dolarů?
Tina: Ne, nemilovala.
Pak jsi lepší člověk než já.
Tina: Máš děti?
Ne, zatím jsem matce žádné vnoučátko neobstaral.
Tina: (smích) Tak jen musíte počkat, pane.

Ciero, myslím, že jsi zaujala hodně lidí, včetně mně. Vzdala ses jistoty čtvrtého místa a skončila pátá, ale udělala jsi to, abys měla větší šanci na výhru. Má otázka je, proč jsi na ten krok čekala až do poslední šestky? To jsi nevěděla, na čem seš, už dříve?Premiere
Ciera: Jediné, co na to můžu říct je, že v televizi vidíte jen hodinu ze dvou nebo tří dní. Když za mnou Hayden s Calebem přišli a řekli, ať se zbavíme Tysona, byla jsem na 100% pro. Ale jejich plány se potom trochu změnili a Tyson pro ně už nebyl takovou prioritou. Potom jsem navíc Haydena viděla odcházet bokem s Tysonem a projevila se paranoia. Cítila jsem, že bych neměla ukazovat všechny své karty, dokud se neobjeví něco konkrétního. A tohle konkrétní nebylo, byl to jen takový návrh, takže kvůli tomu, jak jsem se zachovala, nemám žádné výčitky. Ale máš pravdu, nedošla jsem tak daleko, abych skončila čtvrtá, takže jsem udělala velký tah a možná i získala pár hlasů poroty.
Lidem ze zákulisí se líbila myšlenka prezentovat tě jako zlodušku, ale nakonec to neklaplo, protože všechno, co jsi dělala, dávalo smysl.
Ciera: Jo, absolutně souhlasím. Asi jsem ale na lidi působila jako zloduška. Jaký člověk by vyloučil svou vlastní matku?
ano.
Ciera: (smích) Ale strategicky by možná někteří lidé přemýšleli jinak.

Tino, naposledy ses objevila v Survivor: All-Stars. To už je strašně dlouhá doba od tohohle nového Survivora, který sledujeme nyní. Měla jsi nějaké problémy s adaptací?
Tina: Upřímně řečeno, nebyla jsem vůbec připravená na to, čemu říkají nová škola. Já pořád jela v režimu staré školy, takže adaptace pro mě byla vážně těžká. Navíc to bylo dost náročné i po psychické stránce, takže jsem dostala pořádnou facku, protože jsem na to nebyla připravená.
Jak těžká byla ta poslední soutěž? Působila dost vyčerpávajícím způsobem.
Tina: Bože, moje malé nožičky byly v jednom ohni. Pořád nahoru a dolu po těch schodech… Když jsem se poprvé snažila dostat nahoru, říkala jsem si, že asi budu mít problém.

Před finálovou kmenovkou bylo otázkou, jak moc budou lidé zlí na Tysona, ale nakonec bylo jediným úderem proti němu připomenutí jeho poznámky ke Katie. Byla tam vůbec vůči Tysonovi nějaká zášť?
Ciera: V mém případě určitě ne. Myslím, že Tyson předvedl úžasnou hru a já chtěla hlasovat pro člověka, který hrál nejlépe a ne pro člověka, který neranil mé city, takže jsem při hlasování měla celkem jednoduchou volbu.
Tina: Já to měla trochu těžší, protože jsem půlku hry trčela na Ostrově vykoupení, takže jsem neměla přehled o tom, co se děje ve hře. Byly tam věci, co mi vadily, protože když někoho vyloučíte, musíte to udělat tak, aby se z něj nestal váš nepřítel, což je ta nejtěžší věc na světě. A myslím, že Tyson udělal pár věcí, které v některých lidech zanechaly hořkost. Jedl tajně jídlo, měl pár nevhodných poznámek a všichni, kdo přišli na Ostrov vykoupení, byli trochu naštvaní. Takže když jsem přijela do Ponderosy, spoléhala jsem na Katie. Řekla jsem jí, že nevím, co mám dělat, protože nechci hlasovat jen tak pro někoho, takže Katie mi popsala, co se ve hře dělo a proč by podle ní měl vyhrát Tyson. A dávalo to smysl. Když jsem to teď sledovala v televizi, jsem ráda, že jsem dala hlas Tysonovi, protože si to opravdu zasloužil.

Gervase řekl, že on a Tyson dělali všechna rozhodnutí společně. Připadalo vám, že se o všem radili?
Tina: Podle mně ne, ale Ciera tam byla déle než já, takže v tomhle dám na ní.
Ciera: Řekla bych, že ne. Nemyslím si, že by to bylo 50:50. Sledování Tysona ve hře a pak i v televizi ukázalo, že on byl ten, kdo nacházel tajné imunity a byl aktivní. Já jsem sice s Tysonem neměla tak blízký vztah jako s Gervasem a Gervase zase neměl tak blízko k Haydenovi jako k Tysonovi, ale Tyson vztahům věnoval opravdu dost času.

Ciero, dostala ses dost daleko a udělala několik velkých kroků, což je úžasné, když vezmu v potaz, jak blízko jsi v úvodu byla k vyloučení. Mám totiž pocit, že na tenhle příběh se trochu zapomnělo.
Ciera: Díky. Věděla jsem už na začátku, že budu špatná v soutěžích, takže jsem se až do sloučení snažila proplouvat pod radarem. A po sloučení mi bylo jasné, že musím dělat velké kroky, abych měla šanci vyhrát, a myslím, že jsem se svého plánu držela hodně dobře, takže je na prd, že jsem došla tak daleko a nedostala se do poslední trojice. Ale má rodina je na mě hrdá a já jsem na sebe hrdá taky. Byla to zábava a šla bych do toho znovu.
V to doufám. A Tino, bylo skvělé vidět tě dostat se tak daleko po té krátké epizodě v All-Stars.
Tina: Survivor byla dost dlouhá cesta. Po Austrálii jsem musela čekat čtyři roky na druhou účast. A pak jsem musela čekat osm let, než mi zavolali kvůli tomuhle.

Takže za dvanáct let budeš připravená?
Tina: Budu. Soutěže sice budou muset být zařízené pro vozíčkáře, ale já připravená budu.
Dokážeš si představit vozík na té skluzavce?
Tina: (smích) To zní jako pěkná kravina.

miky253

4 Comments

  1. Ciera je boží, nieje 100% matroš do hry (nespĺňa u mňa typ takej Parvati či BR, t.j. charizma + intelekt + fyzička) ale neskutočne ma bavila, určite jedna z príjemných prekvapení hry, hrozne som jej fandil hlavne v zlúčení, všetko sa točilo okolo nej, spravila pár blbých krokov, ale aspoň o tom nekecala, niekedy je lepšie spraviť veľký krok (a spôsobiť v podstate kravinu pre diváka), ako len diváka trýzniť kecami a spraviť prd (Lisa). Dúfam, že ju ešte uvidíme, očarila ma aj životným príbehom.

  2. Tomáš

    Mám jen otázku mimo – po vyhlášení vítězů u Austrálie je po chvilce záběr na Tininu rodinu,tak ta holka mezi klukem a manželem je nejspíš Katie že? 🙂 😀

    Jinak sem si podobně všim Vytase u vyhlášení vítěze u Panamy a samozřejmě Laury B. ve speciálnám díle po All Stars.

  3. Dom

    Ty Cieřiny červené plavky ♥…určitě příjemně překvapila, jako jedna z mála.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.