Survivor Caramoan: Kde je Brenda?

brendaKam se poděla tahle exotická kráska s čínským a bolivijským původem? to se ptá hodně fanoušků. Od začátku Caramoanu měla odvysílanou neuvěřitelnou jednu zpověď, která se navíc týkala toho, že Cochran vypadá jako rajčátko. To činí krásný průměr 0,13 zpovědí na jednu epizodu (teď jsme u 8.). Pro srovnání, takový Cochran nebo Phillip mají přes 3,6 zpovědí na díl. Jaký to má ale důvod?

Brenda už na začátku v různých interview a představovacích videích dávala jasně najevo, že si je době vědoma, proč v Nikarague skončila tak, jak skončila, a že je odhodlaná to změnit. Dávala to za vinu svému až moc agresivnímu přístupu, tomu, že držela hru pod kontrolu, ale na druhou stranu se nebyla schopná adaptovat, jakmile se aliance obrátila proti ní. To chtěla napravit v Caramoanu pohodovějším přístupem a větší nenápadností, což jsou vlastnosti, které podle jejích slov získala i díky větší vyspělosti, dobře rozjeté práci a příteli, kterého miluje.

Čili základní premisu bychom měli, Brenda chtěla být nenápadná a do určité míry to jejímu postavení ve hře prospívá. K 8. dílu ještě její jméno nepadlo jako kandidát na vyloučení, přičemž patří do širšího okruhu teď už dominující aliance. Můžeme si říct, dobře, holka asi udržuje dobré vztahy se všemi, neměla zatím ke strategii zásadní výtky, protože jí hraje do karet, a čeká na vhodnou chvíli k většímu kroku. CBS proto nemá důvod ji do vysílání nějak zvlášť zařazovat. Problém téhle teorie ale je, že Corinne o ní řekla, že se nebavila vůbec s nikým a neměla co říct ani k nejzávažnějším situacím v táboře, jako byl Brandonův kolaps, a dodává, že v televizi je neviditelná z toho prostého důvodu, protože neviditelná byla.

Brenda ke zpovědím samozřejmě chodí jako každý jiný. Ve vystřižený scénách, si ji můžete prohlédnout, a rozhodně to není tak, že by neměla co říct. Jeden fanoušek dokonce tyto videa sestříhal a vytvořil video, jak by to asi vypadalo, kdyby se Brenda v 26. řadě občas ukázala, když už v ní tedy hraje. :)

Pokud se ale na její vystřižené zpovědi podíváte pozorněji, jsou takovým zvláštním způsobem afektované. Jako kdyby se za každou cenu chtěla pasovat do role roztomilého diblíka. Ani zdálky to nepřipomíná nekompromisní Brendu z Nikaraguy. Je možné, že CBS její zpovědi nezařazuje jako formu nějakého trestu, protože se nezapojuje do dění v táboře (alespoň teda podle Corinne, třeba se dozvíme víc od dalších vypadnuvších) a protože nechce, aby automaticky vyhrála cenu za nejoblíbenějšího soutěžícího, pokud by to dotáhla dál. Nemyslete si, že tahle kočka neví, co na kameramany platí. Pokud si vzpomenete například na požár v Nikarague, kdy se kmen vrátil k přístřešku a zjistil, že jeho část lehla popelem, Brenda ze začala smát. Když ale viděla překvapené a šokované obličeje svých spoluhráčů, nahodila stejný výraz, aby si uřízla taky kousek air-timu. Hra na kameru jí není vůbec cizí.

Jak je to ve skutečnosti bohužel můžeme jenom spekulovat a skutečnost se nedozvíme, dokud nevypadne ona sama nebo někdo, kdo k tomu bude mít opravdu co říct. Pokud je to ale celé dobře promyšlená hra, je otázka, jestli to trochu nepřekombinovala.

exi

exi

Překladátor, konzultant, prudič

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.