Survivor New Zealand S2: Thailand

Po necelém roce se na obrazovky vrátila novozélandská verze Survivora s druhou sérií, opět vám tedy přinášíme souhrnný článek s informacemi o nové řadě.

SURVIVOR NEW ZEALAND S2: THAJSKO

Druhá série novozélandského Survivora byla oficiálně potvrzena pár měsíců po konci vysílání první řady. Ihned se spustil casting, z něhož bylo vybráno celkem 18 trosečníků, což je o dva více než v předchozí sérii. Zvláštností je, že dvě ze soutěžících jsou tzv. divoké karty, které do hry vybrali fanoušci na rádiových stanicích ZM a The Hits. Natáčení probíhalo v lednu a únoru letošního roku v národním parku Khao Laem v Thajsku. Po velmi dlouhé době tedy můžeme vidět sérii natáčenou ve vnitrozemí (připomeňme si, že poslední vnitrozemská lokace amerického Survivora byla S18: Tocantins). Trosečníci stráví ve hře opět 40 dnů a budou mezi sebou soutěžit o titul Posledního trosečníka a peněžitou výhru, která se od loňského roku navýšila ze 100 tisíc na 250 tisíc novozélandských dolarů (přibližně 3,75 miliónů Kč). Premiéra proběhla 22. dubna 2018 opět na stanici TVNZ 2, oproti první sérii se však vysílá pouze jedna epizoda týdně, vždy v neděli. Dalším podstatným rozdílem oproti loňskému roku je absence Ostrova vykoupení (Redemption Island), takže každá odvysílaná epizoda bude zakončena kmenovou radou a vyloučením. Nově jsou také ve hře skryté imunity. Žádná změna však neproběhla na postu moderátora, kterým je opět Matt Chisholm.

 


KMENY A SOUTĚŽÍCÍ

Hra začala se dvěma kmeny po devíti soutěžících, které si sami vybrali vítězové první soutěže o odměnu. Kmen Chani nese modrou barvu a je pojmenován po gibonovi (druh opice), kmen Khangkhaw má barvu žlutou a jméno získal podle thajského výrazu pro netopýra.

 


CHANI

ARUN

Jméno: Arun Bola
Věk: 30 let
Bydliště: Hamilton
Povolání: farmář na mléčné farmě

I když na něj doma v Hamiltonu čeká rodina a dvě malé děti, Arun se těší, až vyzkouší novozélandský Survivor.
Arun pracuje na rodinné farmě ve Waikato, na níž také vyrůstal, a hrdě se hlásí ke třetí generaci mlékařů. Doufá, že manuální práce na farmě mu pomůže i ve fyzických soutěžích.

 

DAVE

Jméno: David Lipanovic
Věk: 26 let
Bydliště: Auckland
Povolání: klinický farmaceut

Dave při natáčení oslavil své 26. narozeniny, ale ať rozhodně nečeká dort!
Dave je extrémně soutěživý a má za sebou působivou sportovní minulost – například během studií na univerzitě reprezentoval Otago v ragbyové lize. Doufá, že sportovní zázemí využije ve fyzických soutěžích.
Co se týče přežívání na ostrově, Dave se trochu obává štípanců, jelikož ho moskyti mají v oblibě, ale tato náklonnost rozhodně není vzájemná.

 

EVE

Jméno: Evelyn Clarke
Věk: 26 let
Bydliště: Auckland
Povolání: turistická průvodkyně

Eve je jednou ze sester-trojčat, takže rozhodně umí řešit konflikty a všechno si vybojovat – musela to dělat už od doby, kdy ještě byla v lůně!
Eve rozhodně nevzdá žádnou výzvu. Sama jen s batohem procestovala už skoro celý svět a navštívila 22 zemí.
V zámoří se často věnovala dobrovolnické práci – v Jihoafrické republice vypomáhala v útulcích pro zvířata, v Peru zajišťovala zdravotnické akce a v Thajsku vyučovala.

 

FRANKY

Jméno: Francesca March
Věk: 24 let
Bydliště: Auckland
Povolání: novinářka

Franky chce všem dokázat, že by nikdo neměl soudit knihu podle obalu.
Unáhlené kritiky nazývá „bojovníky“ a tvrdí, že se už postavila svému největšímu strachu – dovolila ostatním lidem, aby si na ni udělali názor pouze po internetu, když vstoupila do soutěže o místo divoké karty na rádiové stanici ZM a vyhrála hlasování veřejnosti.

 

JT

Jméno: Jeremy Muirhead
Věk: 32 let
Bydliště: Ashhurst, Manawatu
Povolání: projektový manažer

JT se otevřeně přiznává k tomu, že by se chtěl stát druhou a nejvýznamnější osobností na stránce Ashhurstu na Wikipedii. Přátelé ho popisují jako „hašteřivého šprta, který rád vysává“.
JT je největší superfanoušek Survivora a chce se ho zúčastnit už od roku 2000, kdy sledoval první americkou sérii. Jeho manželka ho přesvědčila, aby se přihlásil do druhé řady novozélandské verze.
Místo aby se připravoval na nejnáročnější hru o přežití a učil se rozdělávat oheň, jak slíbil své ženě, JT si raději nechal udělat speciální čepice na zakázku.

 

JOSE

Jméno: Josefien Maasdam
Věk: 23 let
Bydliště: Blenheim
Povolání: zvuková postprodukční

Josefien původně pochází z Nizozemska, na Nový Zéland se však přistěhovala se svou rodinou, když byla ještě malá. Vyrůstala na zemědělské farmě v Marlborough a rozhodně se nebojí venkovních aktivit nebo toho, že by se při soutěžích mohla ušpinit.
Josefien získala titul z práv a doufá, že díky němu dokáže číst v lidech při navazování aliancí. Vrhne se do hry se stejnou vášní, houževnatostí, ctí a kuráží, se kterými se vždy postaví každé životní výzvě, a věří, že si ze hry odnese titul Posledního trosečníka.

 

KARLA

Jméno: Karla Karaitiana
Věk: 37 let
Bydliště: Palmerston North
Povolání: reportérka/fotografka

Karla je ráda, že bude v této sérii reprezentovat novozélandské maminy. Ale rozhodně ji nepodceňujte! Karla se živí jako reportérka, takže rozhodně ví, jak dostat pravdu i z lidí, kteří ji nechtějí říct.
Karla pochází z generace, která trávila každou chvíli venku. Otec ji v dětství často bral tábořit, naučil ji rozdělávat oheň a přežívat v přívalových lijácích a záplavách. Karla doufá, že se jí tyto zkušenosti budou hodit i na ostrově.

 

LIAM

Jméno: Liam Hose
Věk: 23 let
Bydliště: Tauranga
Povolání: kameraman

Liam se nestydí za to, že je „typický mileniál“. Rád chodí ven a zažívá dobrodružství s nějakým prknem v ruce, ať už je to na zemi nebo u moře. Jeho posledním projektem je vytváření videí pro YouTube. Jakmile se dozvěděl, že se dostal do novozélandského Survivora, ihned zapnul kameru a natočil svoji reakci.
Liamovi nejvíce lezou na nervy lidi, kteří jdou před ním po chodníku příliš pomalu. Určitě je tedy rád, že v Thajsku nenarazí na moc chodníků.

 

RENEE

Jméno: Renee Clarke
Věk: 28 let
Bydliště: Auckland
Povolání: realitní makléřka

Renee ve svém zaměstnání často říká lidem, co chtějí nebo potřebují slyšet, takže doufá, že to využije i v sociální stránce novozélandského Survivora.
Renee tvrdí, že její nejoblíbenější částí při sledování starších sérií Survivora jsou soutěže. Už se nemůže dočkat, až se jich bude moci zúčastnit a dokázat, jak moc je tvrdá. Ve svém skutečném životě se také ráda účastní crossfitových soutěží.

 


KHANGKHAW

ADAM

Jméno: Adam O’Brien
Věk: 28 let
Bydliště: Auckland
Povolání: specialista na okapy a okapové žlaby

Adam má velmi výraznou osobnost a sám o sobě tvrdí, že je „hubatý kluk“, který se nebojí říct, co si myslí.
Adam má v Survivoru nejradši zloduchy. První sérii sledoval se svým bratrem a nemohl si nechat ujít příležitost zúčastnit se druhé řady. V první sérii byla jeho oblíbenou soutěžící Barb.
Novozélandský Survivor nebude poprvé, kdy můžete Adama vidět na obrazovkách – účastnil se také australského X Factoru v roce 2013.
Zajímavostí je, že si Adam před hrou nechal do čela aplikovat velkou dávku botoxu, aby mu soupeři nemohli číst ve tváři.

 

BRAD

Jméno: Bradley Norris
Věk: 27 let
Bydliště: Nelson
Povolání: učitel

Brad zbožňuje všechno, co Survivor zahrnuje: konflikty, soutěže a přežívání v drsných podmínkách. Většinu dětství strávil venku, kde lezl po horách, vyráběl si vory, sjížděl řeky, lovil a hrál si na Beara Gryllse.
Brad vyučuje na střední škole a doufá, že mu jeho schopnost řešit konflikty pomůže i v situacích, jaké by mohly nastat v jeho kmeni.

 

DYLAN

Jméno: Dylan Conrad
Věk: 26 let
Bydliště: Whangarei
Povolání: vedoucí maloobchodu

Dylan je největší superfanoušek Survivora. Byl jedním z moderátorů podcastu, který se věnoval první sérii novozélandského Survivora. Než se loni Survivor začal natáčet i na Novém Zélandu, Dylan se dokonce ucházel o trvalý pobyt v USA, aby se mohl přihlásit do americké verze!
Co se týče schopnosti shánět potravu, Dylan si není moc jistý, jak si povede v divočině. Je až moc zvyklý na život v Aucklandu, jídlo si objednává přes UberEATS a při dovolených využívá Airbnb.

 

JOSH

Jméno: Joshua Hickford
Věk: 28 let
Bydliště: New Plymouth
Povolání: autorizovaný účetní

Josh v roce 2017 sledoval první sérii novozélandského Survivora, když podstupoval ozařování kvůli rakovině. Tehdy se rozhodl, že se stane trosečníkem ve druhé sérii. Rakovině, která je nyní v remisi, tak ukázal obrovský prostředníček. Proč by měl někdo dovolit, aby mu taková odporná nemoc ovlivňovala život a diktovala, co má a nemá dělat?
Josh se vyjádřil velmi jasně – nepřišel hrát kvůli penězům, jeho soupeřivá povaha chce jen jednu věc: titul Posledního trosečníka.

 

KAYSHA

Jméno: Kaysha Whakarau
Věk: 24 let
Bydliště: Horowhenua
Povolání: sociální pracovnice

Kaysha je vítězkou divoké karty na rádiové stanici The Hits. Je nejstarší z 10 dětí, takže si umí ochránit, co patří jí – u večeře to vždycky byla „válka“.
Kaysha má velkou sportovní minulost – reprezentovala v basketbalu, atletice a cross-country cyklistice, což se jí bude hodit v soutěžích. Jediná věc, která by jí na ostrově mohla uškodit, je její fobie z pavouků a velkých brouků.

 

LISA

Jméno: Lisa Stanger
Věk: 38 let
Bydliště: Christchurch
Povolání: školní knihovnice

Lisa doufá, že její obliba v deskových hrách (která zahrnuje herní večer každý týden u ní doma) se jí bude hodit v soutěžích se skládačkami.
Přátelé ji popisují jako chytrou a pořádkumilovnou. Má v plánu hrát dlouhodobou taktickou hru, aby získala titul Posledního trosečníka. Nikdy však nebyla dál než v Austrálii, takže pobyt v Thajsku se pro ni bude odehrávat v nemilosrdně nezvyklém prostředí, které ještě nikdy nezažila.

 

MATT

Jméno: Matthew Hancock
Věk: 25 let
Bydliště: Auckland
Povolání: raketový technik

Matt je opravdový rakeťák, který zbožňuje Survivor a pobyt venku.
Podal výpověď z dobře placené práce a pak strávil dva a půl roku cestováním kolem světa jenom s batohem. Během této doby přešel napříč celé Španělsko, což mu zabralo 47 dnů s pouhými dvěma dny na odpočinek. Tuto cestu s ním absolvovala jeho přítelkyně, která se na konci cesty stala jeho snoubenkou.
Matt se otevřeně přiznává k tomu, že „není žádný Bear Grylls, ale umí rybařit a otevřít kokos“. Doufá, že díky svým zkušenostem z cestování kolem světa se dokáže rychle přizpůsobit novým podmínkám v Thajsku.

 

TARA

Jméno: Tara Thorowgood
Věk: 44 let
Bydliště: Hamilton
Povolání: máma na plný úvazek

Tara momentálně žije v Aucklandu a dělá hrdou mámu na plný úvazek svým třem dětem. Kromě toho organizuje charitu, která rozdává použité vybavení domácnosti rodinám v nouzi.
Tara je závislá na adrenalinu a vyzkoušela už všechno od bungee jumpingu až k zaparkování auta do kamionu při jízdě obou vozidel po závodní dráze. Od svého dospívání je nezávislá a ráda má vše pod kontrolou, což by na ostrově mohlo být její největší slabinou.

 

TESS

Jméno: Tessandra Fahey
Věk: 24 let
Bydliště: Christchurch
Povolání: office manažerka

Tess chce dokázat, že „i hezký holky umí bejt drsný“. Podle ní byste měli život žít odvážně, beze strachu, a dělat věci, které vás děsí. Jakmile se dozvěděla o výzvě ke castingu, usoudila, že účast v nejtěžší soutěži na světě je naprostá šílenost, a proto do toho prostě musela jít!
Tess zbožňuje jógu a tarotové karty. Doufá, že jí karty předpoví štěstí a ona získá titul Posledního trosečníka.

 


…A CO TITULKY, BUDOU?

Stejně jako u první řady musím zklamat všechny zájemce o české titulky. I nadále se budu věnovat pouze americkému a australskému Survivoru, ovšem pokud by měl někdo zájem se do novozélandského Survivora pustit, ráda vám s titulkováním poradím. Opět vás však musím varovat, že novozélandská angličtina má velmi specifický přízvuk a často je velmi těžké hráčům porozumět. Po prvních osmi dílech však můžu říct, že se produkce od minulé řady hodně zlepšila a tato série rozhodně stojí za pozornost. Pokud jste v angličtině trochu zdatnější a chcete si ukrátit čas během léta, rozhodně doporučuji! Všechny díly jsou ke stažení v Download sekci a po jejich zhlédnutí můžete přijít diskutovat i do příslušné sekce na fóru 🙂

zdroje informací a fotek: TVNZ, Inside Survivor, Survivor Wikia

ItalianManiac

ItalianManiac

Překladatelka a fanynka Survivoru

3 komentáře

 1. Survivorfans

  Titulky na AU Surva budou i na další série nebo jen dokončíš 1.sérii? 🙂 Sem sice asi v menšině, ale rozhodně bych je uvítal víc než na Surva z USA, tak se zajímám. 😀

  • Rodann

   Nene… Určitě nejsi v menšině. Survivor AU je momentálně lepší než americký. A druhá řada byla ještě o něco výš než první (kde to lehce podkopala jedna OP výhoda na soutěži a přerozdělení kmenů). Novozélandský je o něco slabší ale pořád lepší jak US… a přijde mi takový dobrodružnější, víc oldschoolový.

  • ItalianManiac ItalianManiac

   AUS 2017 bych určitě chtěla taky otitulkovat… Ale ohledně termínu dokončení rozhodně nic neslibuju ;D

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.