Survivor One World: Rekap 1. epizody

rekap-1-nadpis

Survivor One World nám tento týden odstartoval svojí první epizodou. Po Redemption Island a South Pacific je to třetí řada, která běží v USA a my se jí „online“ věnujeme. To znamená, přinášíme k ní titulky, promo videa, píšeme články, představujeme hráče a také tvoříme rekapy (ano, tento úchvatný článek). Pokud jste předešlé rekapy ještě nečetli, pak vám jistě přijde vhod varování, že zde se žádné spoilery neoznačují. Je to nejnovější řada a podle zdravého selského rozumu by ji měli sledovat jen lidé, co už viděli všechny ostatní, pokud tak neučinili, není to náš problém. Zároveň jsou tyto články plné infantilního vyjadřování, vulgarit a v poslední řadě obsahují i nepodstatné blbosti jako rekapitulace dané epizody. Zkrátka, mrskáme si to tady, jak se nám chce, etika a podobné věci nás nezajímají, proto pokud jste nováčci a budete pobouření, napište to babičce do pohlednice, nás to nezajímá. Hodnocení a rekapitulování epizod je čistě subjektivní a zaujatá věc. Je na vás, zda v diskuzi pod článkem budete souhlasit, nebo napíšete svůj pohled na věc. Názory na hru nás zajímají, a i proto vznikají tyto články. V předchozích řadách (kdy ještě Survivor neobjevila dětská generace z COOLu) byly vždy vaše názory hodnotné, proto chceme něčeho podobného dosáhnout i tentokrát. Pro milovníky rituálů jsou tyto články také skvělou věcí, poslední dvě řady jsme díky mé lenosti dotáhli jen do poloviny, ostatním se dělat nechtěli, takže máte téměř 100% jistotu, že do konce nedojdeme ani tentokrát. Povinné oznámení zabraňující budoucím žalobám máme za sebou, tak se pojďme konečně podívat, co si pro nás připravila CBS v první epizodě Survivor 24: One World!

ONE-WORLD

Článek tohoto ražení už jsem nepsal pěkně dlouho, takže pravděpodobně bude stát za hovno (což nebude zase taková novinka), tím se předem omlouvám těm pěti fanouškům těchto článků z 8000 lidí, co máme na FB. Tohle je asi desátý pokus, jak začít rekap 1. epizody, všechny předešlé vzaly za své. Takže co mi přijde po dvou hodinách po dokoukání epizody na mysl jako první? Zvláštně úchylný chaos dvou kmenů na jedné pláži. Na jednu stranu ho člověk chce vidět v tom nejextrémnějším podání,  na druhou bouchá hlavou o zeď a přeje si návrat ke starým pravidlům.

Survivor-One-World-Rekap-1.-epizody

ZASE O NĚCO SKROMNĚJŠÍ ÚVOD ŘADY:
Stejně jako u RI a South Pacific, tak i tady se musím krátce vyjádřit k úvodu celého One World. Kde jsou ty časy, kdy fanoušci toužebně očekávali opening intro nové řady. Kdy si v duchu pozpěvovali spolu s markézským domorodým šamanem: „Helga je hovno“ při otevírací znělce Marquesas. V nejnovějších řadách se ukazuje, že minutová znělka je pro stopážové potřeby CBS příliš dlouhá, a tak ji nejdříve začala zkracovat o vypadnuvší hráče a tentokrát ji pro změnu nenabídla vůbec. Zvláštně působí fakt, že v prvních řadách byly jednotlivé díly totožně dlouhé jako ty dnešní a znělky nám hučely v uších i při finále, a to v plném obsazení hráčů. Pokud ji CBS nehodlá zařadit hned na úvod, pak nerozumím tomu proč Landau vůbec skládá nové verze Ancient Voices, a místo toho se nepouští minutová reklama na General Motors. Fanoušci úvodních znělek si tedy budou muset počkat, až ji CBS odvysílá, a budou v ní pochopitelně chybět všichni hráči, kteří do té doby vypadli.

vlcsnap-2012-02-18-01h13m24s148

KDO KRADE, TEN JEDE A POTVRZENÍ VĚDECKÉ TEORIE: 
Když hráči vystoupili z náklaďáku, který je přivezl stejným stylem jako hráče v Tocantins a Africe, nikdo z nich ještě netušil, že budou rozděleni podle pohlaví. Jeff tedy využil situace, aby z dvou hráčů udělal hned na začátku idioty, jejichž pozdější zaražené obličeje se použijí do této sekvence epizody. Nejdříve se zeptal Kourtney, jestli si myslí, že  zapadá mezi ženy, a následně nechalColtona otevřeně říct, že je gay a někteří tamní chlapi ho přitahují. Obratem všem sdělil, že kmeny budou rozděleny dle pohlaví a okamžitě dal všem ostatním návod, koho vyřadit na první kmenové radě (jsou přece jiní, nepatří mezi nás). Pokud bych byl na jejich místě, asi bych Jeffovi hodil buffem o zem a zažádal, ať mě ten náklaďák zase odveze zpátky na letiště. Na to ovšem neměli tito hráči čas, protože na korbě již zmíněného vozu byly připraveny zásoby a nejnutnější potřeby, které museli soutěžící sundat v časovém intervalu 60 vteřin, co si nenasyslí, to na ní i zůstane.

vlcsnap-2012-02-18-01h42m03s165

Už zde byly vidět pohlavní rozdíly, které se vztahují i k reálnému životu v městském prostředí. Zatímco muži šli jako lvi po nejnutnějších potřebách, ženy se praly, aby získaly bambusové tyče. To málo, co k něčemu skutečně je a co už získaly, jim přitom před nosem vyfouknul Michael, aniž by si toho některá z nich všimla. Nepochopitelné? Ani tak ne, uveďme si příklad na dřívější souloži lidí, když  ještě pobývali na africké savaně. Tento akt musel být vždy rychlý a bezproblémový, muže totiž při jeho nejdůležitější úloze v životě mohl sežrat lev, krokodýl nebo třeba žirafa. Musel být tedy myšlenkami jak v ženě, tak všude kolem (proto když děláte to samé teď, zkoumáte odstín barvy na zdi nebo sledujete, co zrovna dávají ve  zprávách), zatímco ženy se čistě oddávaly této chvilkové záležitosti. Když to přeneseme na Survivor, pro všechny ženy byly bambusové tyče orgasmus, a proto nemohly vidět Michaela, jak jim krade nejdůležitější potřeby, které už získaly. Jakmile 60 vteřin uplynulo, členkám Salani skončil orgamus a při zjištění krádeže jim konečně docvaklo, že nejsou v nákupním středisku a Manono jsou pěkně vychcaní hráči Survivora.
.
TVRDÝ POCHOD ZA JEDNÍM SVĚTEM:
Oba kmeny dostaly mapy ke svým táborům a vydaly se na tvrdý pochod. Oba měly jinou trasu na to stejné místo, protože fakt, že budou žít na jedné pláži byl stále tajemstvím. Při této pasáži mě dostal Leif, který demonstrativně popadl to nejtěžší, co muži nesli, aby udělal dojem, že se s ním může počítat a nebude přítěží. Pokud se má bojovat o vlastní osud ve hře, tak přesně takhle.

Survivor-One-World-Leif-Bill

Na druhou stranu ženy opět dostály zaběhnutým stereotypům a místo soustředění se na před třemi minutami narozený kmen, se soustředily hlavně na to, koho vystrnadí jako prvního a kdo mezi ně nezapadá. Samozvaná hvězda a kráska řady Alicia, která v mnohém připomíná ještě většího narciseBrendu z Nicaraguy, která o sobě tvrdila, že je druhá Parvati, a nakonec bylo pod její úroveň vyjednávat o nové alianci, díky čemuž záhy po sloučení vypadla. Tak i Alicia v sobě snoubí více keců než činů. Na základě pozorování, které hráčky mají na to, aby unesly těch pět kokosů, co jim muži nechali, usoudila, kdo je nejsilnějším hráčem kmene, a aniž by členky Salani došly do tábora, vytvořila spojenectví s Kim, Chelsea a Sabrinou. Vzhledem k následujícímu ději je ale toto spojenectví asi stejně stabilní jako uživatel heroinu, co právě dokončil detox.

Survivor-One-World-Chelsea-Alicia

BANDA SLEPIC VS. BACKSTREET BOYS A GAY(TON) UPROSTŘED: 
Není snad hráč, co by v této epizodě udělal něco správně, alespoň ne ten, koho nám představila režie. Fantastická čtyřka vypracovaných playboyů v čele se šovinistou Mattem se po příchodu do táboru rozhodla, že by bylo parádní, pokud by vytvořila tým. Pro toho, kdo pečlivě nestudoval vypracovanost jednotlivých mužů, jejichž božská těla byla jízdenkou do ráje, řeč je o Michaelovi,Billovi a Jayovi. Na jednu stranu je výhodné, pokud se spojí alfa-samci hned na začátku a nebudou zatěžovat kmen vnitřním bojem o to, kdo má delšího ptáka. Na druhou stranu je ovšem dobré podotknout, že na základce se matematika neučí jen pro legraci. Pokud se čtyři lidi z devíti usmyslí, že vytvoří alianci a nebudou to zastírat, pak se ten zbylý pětičlenný „odpad“ může rozhodnout, že se jim na to zvysoka vykálí a dá přednost vlastnímu přežití ve hře před vytvořením perfektního genofondu pro mateřské potřeby konkurenčních hráček. Fakt, že nikdo z této čtyřky nenavrhl, že by mohli na oko přibrat pátého člena, aby eliminovali případnou konkurenční alianci, mě fascinoval.

Survivor-One-World-Matt-Michael-Jay

Černá ovce řady Colton aneb zženštilý typ gaye, který dobrovolně volí republikánskou stranu zastávající konzervativní hodnoty, kde má gay stejnou cenu jako kus hovězího, se nečinil rovněž moc strategicky. Nepokrytě tíhl k ženám, a to od samého začátku. Zatímco kmen mužů (jehož je součástí) odbyl zdvořilostním představením, se ženami se náramně bavil a žertoval. Pokud v Survivorovi někdo ukáže, že má ke konkurenčnímu kmeni blíž než k tomu vlastnímu, rovná se to automaticky popravě. Colton ovšem nabulíkoval Mattovi, že pouze plní funkci tajného agenta (asi stejně efektivně jako Cochran v minulé řadě), ten mu to odsouhlasil, ačkoliv na něm bylo vidět, že k tomuto prohlášení má asi stejnou důvěru jako k převařené injekční stříkačce, kterou v Africe používají i pro 300 očkování, aby „zabránili“ nemocem a zároveň královsky roznesli HIV. Coltonovi se ovšem musí uznat kvalitní sociální hra. Během pár minut si omotal členky Salani kolem prstu a vzhledem k tomu, že v táboře se nachází imunita (pro každý kmen jedna), má rázem dobrou šanci, že pokud by ji hráčky Salani nalezly, předají ji právě jemu. Nehledě na fakt, že se 100% budou promíchávat kmeny, ve kterých se dobrý vztah k novým členům  (ženám) bude rovnat zlatu.

Survivor-One-World-Sabrina-Colton

BIG BROTHER AFÉRKY:
I když tyto pasáže prolínaly skoro celý děj první epizody, chtěl bych si je odbýt v jednom tématickém bloku, protože mi přišly stejně atraktivní jako Alicia bez svých velkých koz. Po příchodu hráčů na pláž se ukázalo, že tam žijí i slepice, řeč ovšem není o kmenu modrozelených, ale o kurovi domácím. Proto oba kmeny uzavřely dohodu, že budou spolupracovat a úlovek si rozdělí. Zatímco muži naháněli slepice stejně marně jako běžně pracující člověk Ferrari, Chelsea projevila své jižansko-vidlácké zkušenosti z farmy a chytla slepice dvě. Dohoda o rozdělení úlovku byla rázem pryč, protože ženy se dokáží vykecat i z oprátky. Muži tedy neviděli ani peříčko se správným odůvodněním, že oni jim zase ukradli věci, které nasbíraly z korby nakláďáku. Za krátko ovšem Jaypomocí rozseknutého bambusu a jeho třetím o sebe, rozdělal oheň a dokonale mi tím zavřel hubu, když jsem ho původně tipoval na nabušence z posilky, který si v přírodě neutře ani zadek.

Survivor-One-World-Chelsea-a-slepice-Jay-a-oheň

Právě Jayův oheň se stal hlavním tahákem, který chtěly ženy dostat za každou cenu. Nejdříve za pár uhlíků z něj nabízely jednu ze slepic, následovala mnohem zajímavější nabídka striptýzu a jako nejracionálnějším řešením se nakonec ukázala prostá krádež, když to Manono v noci zalomili. Ženy ovšem nedokázaly oheň udržet, a tak druhý den ráno řešily identický problém. Role se tedy ujalaChristina a představila se v roli klidného a rozumného vyjednávače. Dohodla obchod, kdy ženy mužům upletou z listů palem základnu pro střechu jejich přístřešku a na oplátku jim muži rozdělají oheň. To ovšem nerozdýchala Alicia, která zjevně žárlila na fakt, že sama se svýma dudama, kterými se před začátkem řady chlubila jako prostředkem pro vyjednávání, nevyjednala ani sopel zTroyzanova nosu a okamžitě začala napadat dohodu s tím, že je nevýhodná (zjevně chtěla v noci klepat prsa zimou ještě třetí den a pít vodu z moře). Tento žabomyší spor se nakonec ukázal jako velmi vážný konflikt dvou hráček v pohledu na přístup ke hře a zaváněl vyhazovem jedné z nich.

Survivor-One-World-Alicia-Sabrina

Posledním vážnou BB aférkou v epizodě byl nález „tajné“ imunity. Záměrně jsem tuto událost zařadil sem, protože jsem snad za celou epizodu nebyl víc nasranej z přístupu produkce, než když Sabrinavytáhla imunitu z dutého pařezu s dírou 50×50 cm, který se ještě k tomu povaloval na holé pláži. Kde je to zaručené prohlášení o tom, že tentokrát imunitu nikdo nenajde jen tak a k jejímu nalezení bude muset vynaložit velké úsilí a snahu? Pokud si to Burnett a spol vysvětluje tak, že hráčka skoro omylem šťouchne klackem do kusu shnilého dřeva a vypadne jí tajná imunita jak z automatu na kondomy, tak se naše představy zjevně liší. Bohužel je to jen další důkaz toho, že produkce je stále bezradnější z klesající sledovanosti a tajné imunity a s ní spojené blindsidy jsou pro ni více důležité než vzácnost již zmíněné „nepodstatné“ blbosti. Pokud si vzpomeneme na Micronesii, která byla co do počtu blindsidů spojených s tajnou imunitou nejštědřejší, pak nalezení imunity tam a od Samoydál, jsou dvě diametrálně odlišné záležitosti, kdy při jedné spálíte 90 % veškerého tuku a psychických sil a při druhé prostě ráno vstanete, přihodíte klacek na oheň, zajdete tři metry za tábor do křoví položit kabel a při tom vám do náručí spadne tajná imunita jak fotrovi tři oříšky pro Popelku.Survivor-One-World-Sabrina-a-tajná-imunita

Pokud pak hráč zahraje imunitu a někoho s ní sejme, výsledný efekt je automaticky snížen o 80 %, protože druhý den ji nalezne zase někdo další. Čekám už jen to, že na začátku 25. řady dostanou všichni hráči tajné imunity a budou se „chránit“ až do všeobecné remízy, přitom budou k dispozici ještě tři double tajné imunity, které přebijí single imunity, a pokud ani to nerozhodne, hráči budou muset v prostoru kmenové rady najít golden imunitu, kterou vyhrají celého Survivora. Zpátky do reality… Sabrina měla smůlu v tom, že našla tajnou imunitu patřící kmenu Manono, takže nejenom, že ona sama se na její nalezení vůbec nenadřela, ale ještě ji musela předat hráčům z druhého kmene, kteří se ji ani neobtěžovali hledat. Rozhodnutí komu předat tak důležitou zbraň pochopitelně padlo na Coltona, který tak mohl těžit první ovoce ze své integrace do ženského kmene.
.
TŘÍMINUTOVÝ SOUBOJ O IMUNITU:
John Kirhoffer, který má na starost stavbu jednotlivých soutěží, se tentokrát opět moc nevytáhl. Po mizerných hrách v posledních třech řadách oprášil starou technickou dokumentaci k soutěži z Vanuatu. Ano, jedná se o tu samou soutěž, ve které se pozdější vítěz Chris naprosto znemožnil a odstartoval tím lov na zajíčky ve vlastním kmeni. Na obhajobu této soutěže ale musím uznat, že je stejně náročná jak pro muže, tak pro ženy a o regulérnost zde jde především. To, co muži získají na síle a rychlosti, to zase ztratí na balanční lávce, na které jsou lehčí a pružnější ženy jasně lepší.

Survivor-One-World-Souboj-o-imunitu

Soutěž ovšem skončila dříve, než začala a místo diskuzí nad tím, kdo podal nejlepší výkon, se diskutovalo hlavně nad stylem, jakým hráči skákali na síť z osmimetrové rampy. Když jsem si o této soutěži psal s exim, napsal, že by následoval instrukce Jeffa, skákal s dopadem na záda a rukama na hrudi. Já bych volil dopad na nohy, protože by mi to přišlo efektní díky rychlosti, kterou bych se vymotal z improvizované trampolíny a mohl ihned pokračovat. Vzhledem k tomu, že dopadová plocha byla víceméně rovná, hrozba vymknutí kotníku by nemusela být zase tak vysoká. Naprosto odlišný pohled na věc ale měla většina hráčů, někteří padali skoro po hlavě, druzí na bok, jiní pomalu házeli bagr, Colton skočil „tučňáka“ a Kourtney zvolila dopad na prdel s rukama pod sebou. Vynikající nápad, který jí zaručil příjemnou frakturu zápěstí na několika místech a téměř jistý konec v soutěži.

Survivor-One-World-Kourtney-a-zlomenina

Kourtney ovšem bolest chvíli snášela, celá soutěž se posunula k balanční lávce, kde muži navzdory předpokladům nadále drtili ženy a Jeff si konečně všiml, že něco není v pořádku. Přerušil okamžitě soutěž a povolal našeho starého známého medika. Ten konstatoval, že Kourtney pro tentokrát dozávodila a musí na rentgen. Každý by čekal, že se bude pokračovat ve hře dál, akorát se udělá kompromis v tom, že muži budou moci vyřadit jednoho člena svého kmene, aby se počty dorovnaly. Nic podobného se ovšem nedělo, místo toho dal Jeff na vybranou mužům, jestli si chtějí vzít imunitu ihned, nebo o ni nadále bojovat a dokončit soutěž. Muži bez váhání brali ihned imunitu a soutěž skončila dříve, než vůbec mohla začít. Popravdě, netuším, za co muži brali výhru, jestli za to, že si během první poloviny soutěže vytvořili náskok na úseku závodu, ve kterém měli podle původních předpokladů vést, tak mi to přijde stejně fér jako vítězství maratonce po deseti metrech, protože ostatní měli zpožděný start. Na druhou stranu, pokud by Kourtney pokračovala v soutěži, nedokázala by ji dokončit, takže by tím ženy zbrzdila natolik, že muži by stejně výhru získali.

Survivor-One-World-Kourtney-a-její-zlomená-ruka

SLEPIČÍ KMENOVÁ RADA: 
Kmenová rada měla pouze tři hlavní představitelky. Kat, která zaujala postoj a mluvu jako Rocky Balboa po deseti kolech nakládačky, Christinu, která se snažila vysvětlit smlouvu s chlapy, díky které získaly ženy oheň, a neustále do řeči skákající Aliciu, která hrozila pěstmi v zapadlých koutech Chicaga a snažila se ukázat svoji tvrdou ghetto pózu. Debata se zvrhla v křik, chaos a beznaděj a bezradný byl i samotný Jeff v duchu si mnoucí ruce, že to bude zajímavá podívaná. Nakonec vše vyřešila rázná Christina, která důrazným upozorněním, aby Alicia držela hubu, ukončila debatu. Místo soubojů, kdo nejlépe nadzvedne obočí, zahraje dávící efekt a bude drsněji kroutit rukama, se tedy přešlo na normální dotazy. Z žen při nich vypadlo, že vytvořily perfektně nefungující skupinu, ve které nikdo nevelí a každý si v ní dělá, co mu přelítne přes nos. To byla asi jediná smysluplná a hodnotná věta, kterou nám dámy na této kmenové radě poskytly.Survivor-One-World-Salani-na-kmenové-radě

Navzdory Jeffovu přání tato kmenovka byla čirá nuda, protože Kourtney byla odvolaná ze soutěže a Salani díky tomu nemusely volit. To působí trochu zvláštním dojmem, protože téměř pokaždé, když v minulosti někdo odstoupil díky zranění, se i přesto večer konala kmenová rada, na které někdo vypadl. V tomto rozhodnutí můžeme vidět snad jen záměr produkce udržet počty obou kmenů co nejdéle vyrovnané, aby se bylo při jejich promíchání na co dívat. Tak uvidíme, jestli to bude mít efekt.

Survivor-One-World-Bilance-hráčů-po-1.-epizodě

ZHODNOCENÍ 1. EPIZODY:
Jsem zklamaný z přístupu produkce. Stejně jako mi nová pravidla vadila před začátkem řady, stejně tak mi vadí i při jeho průběhu. Jsem příznivcem starších řad a jejich dobrodružné tématiky. V posledním týdnu jsem znovu zkoukl Afriku a Markézy a ten propastný rozdíl oproti novým řadám je neuvěřitelný. Pokud by se produkce zaměřila (a představila) stará pravidla v moderní podobě, pak by zřejmě slavila větší úspěch než žitím kmenů na jedné pláži, kde není hlavní náplní epizod to, zda si kmeny dokážou obstarat potravu, postavit si přístřešek a přežít tvrdé podmínky, ale jestli ukáže hráčka za oheň kozy nebo jen polovinu prdele. Survivor pravidelně více diváků ztrácí, než získává, takže by konečně Burtnettovi mohlo docvaknout proč. Na druhou stranu ale musím pochválit samotné hráče, protože ti se drží zaběhnutého řádu – dva kmeny, dva tábory. Skutečně by mě nudilo sledovat, jak všichni žijí na jedné hromadě a existuje mezi nimi tisíce různých vztahů a spletitostí jako v telenovele. Chci vidět oddělené kmeny, jejich rivalitu a urputné bránění vlastního hnízda a to zatím oba kmeny úspěšně dělají. Zda v tom budou pokračovat, to je ovšem na pováženou. První epizoda předvedla klasické představení a prvotní chaos, nedá se na ní téměř nic zhodnotit, ale pokud to mám brát čistě podle pobavení, tak jí nemohu dát méně než 70 %
.
exi:
 Co si budeme nalhávat, laťku nová sezóna po dvou nevydařených řadách ve znamení nedomyšleného Redemption Islandu, „Pagongizace“ druhého kmen a návratu hvězd, které sežraly většinu airtimu, moc vysoko posazenou nemá. První epizoda se dá shrnout jedním slovem: Guláš. V tom lepším slova smyslu. I ti, kterým se první díl nelíbil, musí uznat, že tohle tady ještě nebylo.

CBS se nebála zařadit několik nových technických prvků. „Googlemapové“ nájezdy na pláž a popisky se jmény u hráčů jsou nejen celkem zajímavým zpestřením, ale i nutností, protože kdo neměl soutěžící naučené už před vysíláním, musel být zoufalý, čemuž kontinuální sledování titulků rozhodně nepomůže. Na scénu už se derou první zajímavá jména. Už teď je jasný, že spoustu zpovědí sežerou Matt, Alicia, Sabrina a Colton. Nejsem proti. Mimo klasické situační vtípky mě pobavila rozbitá huba Niny a zároveň jsem souhlasně pokýval nad kapucí Kitty Kat a zaradoval se nad tím, že se tam nešla jen tupě tvářit jako Purple Kelly. (Mickey není z mojí hlavy, ale nemohl jsem odolat). Řada má silný cast, bez debat.

Soutěž byla fail a připadá mi, že hlavně produkce. Museli počítat s určitou mírou lemplovství soutěžících, a že čtyřmetrový skok v pohodě zvládne trénovaný dream team, neznamená, že ho v pohodě zvládne pometlo Kourtney. Když jsem napodruhý koukal, jak skočila například Sabrina, která si v lepším případě mohlo vyrazit zuby o kolena a v horším zlomit oba kotníky, říkal jsem si, že tady to někdo nedomyslel. Po mohutné propagaci twistu s předáváním imunity a oznámení faktu, že nápovědy už na pláži nebudou, nikdo nemohl čekat, že její nalezení bude vypadat jinak.

Nový díl stavím nad premiéru minulé sezóny, twist s jednou pláží mi nevadí, rozjíždí zajímavé výchozí situace a vzhledem k tomu, že dojde k promíchání kmenů, nic se v současné době nedá brát definitivně. Když si představím alianci 4 lidí, a přitom jsou 2 v jiném kmeni? Hmm, proč ne. Nadávat na novou formu Survivora nemá smysl, produkce se už ke starému formátu nevrátí, takže je třeba ocenit „ne úplně debilní twist“ a menší zlo. V opačném případě by se mohlo stát, že bych si těch zbývajících pár sezón neužil, jen hledal chyby a sentimentálně hleděl k 5 let starým řadám. 75 %

doprdele

Zeck

Zeck

subjektivní glosátor / vulgární prase / děsně důležitý člověk

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.