Survivor S36: Ghost Island – informace + promo fotky

Přesně za měsíc nás čeká další řada amerického Survivora, takže je na čase si jako vždy shrnout oficiální informace a promo fotky.

Survivor: Ghost Island (Ostrov duchů) odstartuje klasicky na CBS ve středu 28. února, u nás bude k dispozici od čtvrtka 1. března. Premiérový díl bude mít dvojnásobnou stopáž oproti klasickým epizodám. Změna lokace neproběhla, natáčelo se opět na Fidži na ostrovech Mamanuca ve dnech 5. června až 13. července loňského roku. Do hry vstoupí 20 nových trosečníků, kteří budou poprvé od 19. řady (!) rozděleni do dvou kmenů náhodně, bez ohledu na společné vlastnosti nebo téma série.

 

MALOLO

Kmen Malolo ponese oranžovou barvu a je pojmenován podle jednoho z neobydlených ostrovů Mamanuca. Průměrný věk hráčů v tomto kmeni je 26,7 let. Kmen Malolo budou tvořit (zleva doprava) James Lim (24), Stephanie Gonzalez (26), Jacob Derwin (22), Brendan Shapiro (41), Laurel Johnson (29), Stephanie Johnson (34), Michael Yerger (18), Libby Vincek (24), Jenna Bowman (23) a Donathan Hurley (26).

 

NAVITI

Kmen Naviti bude mít fialovou barvu a jméno získal podle jednoho z ostrovů Yasawa. Průměrný věk hráčů v tomto kmeni je 29,3 let. Do kmene Naviti budou patřit (zleva doprava) Morgan Ricke (29), Wendell Holland (33), Angela Perkins (43), Chris Noble (27), Desiree Afuye (21), Sebastian Noel (22), Chelsea Townsend (25), Bradley Kleihege (25), Kellyn Bechtold (30) a Domenick Abbate (38).

 

TWISTY A NOVINKY

S novou sérií nás také čeká několik novinek. Začneme s tím, co může být pro diváka nepodstatným detailem, ale pro hráče může přežívání na ostrově razantně změnit. Pro tuto sérii se producenti rozhodli snížit příděl rýže na polovinu, zároveň však oba kmeny hned na začátku hry obdrží sadu na rybaření. Trosečníci se tak budou muset o to více snažit hledat kokosy, chytat ryby a nacházet další zdroje potravy. Jeff Probst toto rozhodnutí zdůvodnil tak, že v několika posledních řadách si hráči byli schopni vystačit pouze s rýží a neměli tak problém vyloučit někoho, kdo uměl chytat ryby a poskytovat celému kmeni jiné zdroje obživy.

Další twist uvidíme hned v první epizodě. Každý kmen si na začátku hry zvolí jednoho vůdce. Tento vůdce pak vybere dva hráče – jednoho fyzicky nejzdatnějšího a jednoho nejchytřejšího. Tito hráči se následně zúčastní soutěže o odměnu, která se bude skládat z překážkové dráhy a skládačky. Vítězný kmen získá obrovskou sadu na stavbu přístřešku, poražení přijdou o svoji sadu na rybaření. Vůdce kmene však během soutěže čeká další rozhodnutí. Jakmile začnou hráči z jeho kmene pracovat na skládačce, spustí se přesýpací hodiny. Než se písek v hodinách přesype, vůdce může zatáhnout za páku, zničit skládačku a celou soutěž tak vzdát, jeho kmen však nepřijde o sadu na rybaření jako v případě klasické prohry. Vítězný kmen pak získá nejen sadu na stavbu přístřešku, ale i křesadlo a vajíčka. Vše tedy bude záležet na tom, jak se rozhodne vůdce kmene.

Další herní zvrat není žádná novinka, jelikož jsme ho poprvé viděli již v poslední sérii. Jedná se o zjednodušenou kmenovou radu ve finálové čtveřici, kdy vítěz individuální imunity vybere ze zbývajících tří hráčů jednoho, který s ním automaticky postoupí do finálové trojice. Zbývající dva hráči si pak poslední místo ve finále musí vybojovat v soutěži v rozdělávání ohně. O tomto zvratu však hráči z 36. série údajně ví od začátku hry, svoji hru tak mohou podle toho eventuálně přizpůsobit.

Poslední a největší novinka ve hře souvisí s podtitulem této série – Ostrov duchů (Ghost Island). Má se jednat o variaci Ostrova vyhnanství (Exile Island), kde se však nachází „pohřebiště špatných rozhodnutí v Survivoru“. Na návštěvníka Ostrova duchů čeká přístřešek plný zhášedel z uplynulých řad a spoustu předmětů a relikvií, které měly v minulosti nějakou důležitou roli ve hře. Je však otázkou, které z nich bude možné použít jako skrytou imunitu nebo nějakou formu výhody do hry. První návštěvník se na Ostrov duchů dostane po první soutěži o imunitu, kdy ho z poraženého kmene vybere vítězný kmen – bude tedy v bezpečí před první kmenovou radou. Údajně by se však podmínky pro poslání hráče na Ostrov duchů měly v průběhu hry měnit. Pobyt na Ostrově duchů vyžaduje také dobrou znalost hry – všichni soutěžící v této sérii jsou dle Jeffa Probsta velcí fanoušci Survivora.

Pro zajímavost uvádíme seznam všech předmětů, které se nachází na Ostrově duchů (některé z nich si můžete po rozkliknutí připomenout):

Jednotlivé hráče si podrobněji představíme v následujících dnech v samostatných článcích.

Jak se těšíte na novou sérii? Co říkáte na nové hráče a jaké máte dojmy z chystaných twistů? Pište nám svoje názory do komentářů nebo na fórum 🙂

ItalianManiac

ItalianManiac

Překladatelka a fanynka Survivoru

2 komentáře

 1. Skubaan

  Jako vždy, těšení se na novou sérii a několik týdnů při jejím sledování je super! 🙂

  Thumb up 1 Thumb down 0 Přidávat palce mohou pouze přihlášení uživatelé.
 2. halamka

  Těším se moc. Doufám, že to nedopadne jako v AU survivor, kde jsem měla pár oblíbenců na začátku a později se projevili jako úplně marný osoby 😀
  A jsem ráda za změny nebo nové nápady. Bude to super 🙂

  Thumb up 1 Thumb down 0 Přidávat palce mohou pouze přihlášení uživatelé.

Napsat komentář