Survivor S36: Ghost Island – kmen Malolo

MALOLO

BRENDAN SHAPIRO

Věk: 41 let

Bydliště: Herndon, Virginie

Povolání: učitel tělocviku

Zájmy: Trénování dětí a sledování je při sportu, tailgating na zápasech Redskins [tailgating většinou obnáší grilování a popíjení alkoholických nápojů u otevřeného kufru auta, lidé se takto v Americe často baví na parkovištích u stadionů před sportovním zápasem nebo koncertem, popř. i po něm – pozn. překl.], běh a štípání dříví.

Co ti leze na nervy: Pasivní agresivita, když řidiči zpomalí před zařazením nebo odbočením do jiného pruhu, ufňukánci a čekání.

Popiš se třemi slovy: Rozvážný, optimistický a odhodlaný.

Osobní úspěch: Nebojím se riskovat a dělat velké změny. Během recese jsem odešel z dobře placené, ale neuspokojivé práce v kanceláři, riskoval jsem veškerý svůj majetek a rozjel vlastní podnikání. Po více než dvanácti letech jsem podnik prodal a ve 40 letech jsem následoval svůj další životní sen – stal jsem se učitelem.

Životní inspirace: Moje manželka, protože překonala pády z kola, zranění a další velké překážky, aby se stala profesionální triatlonistkou na světové úrovni (a přitom vychovala dvě děti a podnikala).

Kdyby sis mohl vzít s sebou na ostrov tři věci, jaké by to byly a proč? Fotku manželky a dětí, aby mě držela v realitě. Fotbalový míč, abychom si měli čím házet na pláži. Sušenou slaninu, protože je vynikající a nemusí se uchovávat v ledničce.

Komu ze Survivoru se nejvíc podobáš? Jeremymu Collinsovi a Tomu Westmanovi, protože rozumím lidem a vím, jak je sjednotit za společným cílem. Taky jsem na staršího chlápka dost fyzicky zdatný.

Proč ses přihlásil do Survivoru? Abych vyhrál.

Jak chceš přežít v Survivoru? Jsem silný, rychlý, drsný a umím pracovat rukama. Dokážu číst v lidech. Vím, jak to zařídit, aby se lidé cítili v pohodlí a bezpečí. Moji soukmenovci si mě budou chtít nechat.

 

DONATHAN HURLEY

Věk: 26 let

Bydliště: Kimper, Kentucky

Povolání: pečovatel

Zájmy: Objevování nové hudby na Spotify, sbírání vinylových desek, nepřetržité sledování Survivora na CBS All Access a fotografování přírody a portrétů.

Co ti leze na nervy: Lidé, kteří si myslí, že všechno ví. Lidé, kteří jsou bezdůvodně neuctiví vůči ostatním. Lidé, kteří soudí knihu podle obalu (tak se ke mně chovali celý můj život). Lidé, kteří říkají „doslova“, aniž by to mysleli doslovně. Lidé, kteří nejsou upřímní, když by měli být. A nakonec, když někdo splete mé jméno. Je to D-O-N-A-T-H-A-N, ne Jonathan nebo Donovan.

Popiš se třemi slovy: Odhodlaný, vrtošivý a výjimečný.

Osobní úspěch: Patřil jsem do taneční skupiny, která vyhrávala soutěže na státní i národní úrovni. Tancovali jsme hip-hopovou choreografii. Jsem hrdý na to, že jsem neskrývaný gay a tančil jsem před tisíci diváků. Vždycky jsem se snažil změnit názory ostatních na LGBTQ komunitu a pomocí tance nás mnozí přijali. Jsem za ta léta moc rád a jsem hrdý na to, že jsem mohl mít takový vliv. Mezi všemi těmi basketbalisty, fotbalisty a baseballisty jsem byl jediný, kdo měl mistrovský titul z národního šampionátu – jo, to byl super pocit!

Životní inspirace: Mojí hrdinkou je babička, Deloris Bentley. Vždycky byla a vždycky bude. Babička měla sedm dětí v letech 1960-1968, moje máma z nich byla nejmladší. Všechny je vychovala navzdory tomu, že měli omezené množství jídla, do roku 1975 žili bez elektřiny, jenom v domcích bez koupelny – a při tom všem musela snášet denní útrapy života s manželem alkoholikem. Po letech se však její situace zlepšila. Vychovala děti, rozvedla se a znovu vdala (dvakrát) a nakonec byla velmi nezávislá a tolerantní! V roce 2006 měla mozkovou výduť. Musela odletět na urgentní operaci. Víte, co ji tehdy zachránilo? Spoustu let kouřila tři krabičky cigaret denně, až jí z toho zhoustla krev natolik, že se jí výduť uzavřela. Další ráno po operaci vstala a dala si zmrzlinu. Jestli tohle není inspirující, tak nevím, co jo! Vždycky stmelovala naši rodinu. Je v mých očích hrdinkou, protože za celý život toho musela hodně obětovat, byla odhodlaná a nezištná! Hodně lidí si za hrdiny zvolí asi celebrity a tak, ale pro mě je hrdinkou moje stará Babuška.

Kdyby sis mohl vzít s sebou na ostrov tři věci, jaké by to byly a proč? Můj řetízek s křížkem, který mi dala babička. Brýle (pokud se to počítá), abych je mohl rozpůlit a pomoct rozdělat oheň. A oblečení, které budu mít na sobě.

Komu ze Survivoru se nejvíc podobáš? I když je hodně trosečníků, se kterými se dokážu ztotožnit, zejména ti z LGBTQ komunity (Colton, Todd, Tai) nebo vidláci jako já (Keith, Sandy, J.T.), vždycky jsem se nejvíc ztotožňoval se Cirie. Nikdo nečekal, že Cirie bude hrát tak, jak hrála v první sérii. Vydala se tam, nesnášela listí a moc toho o hře nevěděla. Ale víte co? Vydala se tam a naučila se to. Mlčela, když to bylo potřeba, podnikla velké kroky, když to bylo potřeba, a měla dobrou představu o tom, co si myslí ostatní na ostrově. Je to typ hráče, kterým bych mohl taky být. Obdivuju ji a určitě není náhoda, že se narodila 18. července a já 19. července. My Raci prostě umíme být okouzlující a přesto manipulativní. Jsme připravení někomu vrazit nůž do zad (obrazně)!

Proč ses přihlásil do Survivoru? Kvůli sobě a své rodině. Vždycky jsme žili na hranici chudoby. Každý rok jsme si sotva vystačili. Ale když takhle žijete, posílí vás to. Ale víte co? Já už tak nechci žít. Chci změnit svou rodinu k lepšímu – dokázat jim, že když se snažíte, věci se můžou splnit. Vy musíte udělat ten první krok, nikdo jiný. Nechci zůstat ve starém rezavém přívěsu. Chci dát víc své rodině, hlavně mámě a babičce, a také chci pomoci lidem v mém okolí, kteří neměli takové štěstí.

Jak chceš přežít v Survivoru? Život ve východním Kentucky má svoje výhody. Jsme zvyklí žít venku. Máme rádi jezera, rádi se touláme po horských stezkách. Hodně jsem se tu naučil o přírodě a přežití. A i když jsem nikdy nebyl natolik v zoufalé situaci, abych je musel použít, pevně věřím tomu, že toho budu mít hodně co nabídnout. Zlatíčko, nejsu žádnej dřevorubec! Ale můžu svému kmeni pomoci svým selským rozumem. Už mám v plánu, že si rozbiju brýle, pomůžu s rozděláváním ohně a dokážu, že se tenhle teplej vidláckej šprt přírody nebojí! Myslím, že to hodně lidí překvapí.

 

JACOB DERWIN

Věk: 22 let

Bydliště: Brooklyn, New York

Povolání: učitel hudby

Zájmy: Skládání hudby a přehrávání vlastních skladeb, vyprávění příběhů (ať už na pódiu nebo jenom mezi přáteli) a vaření s mamkou. Ticho tam, dělám to rád! Taky poslouchám spoustu podcastů, chodím na co nejvíce koncertů a často panikařím nad současnou politickou situací.

Co ti leze na nervy: Když si někdo malými obtížemi nechá zkazit celý zážitek. Když lidé mají potřebu si neustále stěžovat, i když není na co. Ale co je nejhorší? Když lidé nemají smysl pro humor. Smějte se, sakra!

Popiš se třemi slovy: Sebekritický, okouzlující a přívětivý – i když ostatní by asi řekli „boxovací pytel“.

Osobní úspěch: Nic není lepšího, než slyšet svou vlastní hudbu a i po milióntém poslechu si ji užívat. Nebo ještě líp, když ostatní lidé slyší vaši hudbu poprvé a rozpláče je. Taková reakce se nedá předstírat. To je nejlepší. Kýčovitý? Možná. Opravdický? To si pište.

Životní inspirace: Mám jich víc, ale nejznámější je asi Robin Williams. Když jsem byl dítě, Džin z Aladina měl úplně stejný smysl pro humor jako já. Ta nespoutanost, stovka vtípků za minutu, všechny ty změny hlasů a potrhlost – to mě ohromilo. Jak jsem vyrůstal, oceňoval jsem všechny další Robinovy role a nestydatě bláznivé sólové výstupy. Lidi mi často říkají, že jsem moc hlasitý. To je jen jeho vina.

Kdyby sis mohl vzít s sebou na ostrov tři věci, jaké by to byly a proč? Nejdříve by to byla moje kytara, protože bych mohl dělat něco, u čeho se nemusím soustředit na hru. Potom jeden z těch kalendářů, kde je vtip na každý den – nejen proto, že bych mohl mít přehled o čase, ale taky je dobré mít nějaký zdroj zábavy, když nejste v moc vtipné situaci. A nakonec olej na vousy. Koupil jsem si první lahvičku asi před rokem a je to ten nejlepší pocit. Navíc je vtipný na otázku „Co to máš za kolínskou?“ odpovídat „To je olej na vousy.“

Komu ze Survivoru se nejvíc podobáš? Vždycky jsem se nejvíc přirovnával ke Stephenu Fishbachovi, i když v sobě vidím i trochu z Davida Wrighta. Jsem vtipný, podivínský a neurotický Žid, který se snaží prosadit v zábavním průmyslu. Přemýšlím logicky a chytře (nebo si to rád myslím), ale taky trávím hodně času pláčem v soukromí.

Proč ses přihlásil do Survivoru? Sním o tom už přes 10 let. Hlavně proto, abych dokázal to, o čem mluvím už od dětství: vyhrát Survivor. Zčásti kvůli hrdosti, zčásti abych ukázal těm dětem, které mě v dětství šikanovaly. Abych jim mohl říct: „A co jste dokázali vy?“ Ale jinak nejsem tak pomstychtivý, fakt!

Jak chceš přežít v Survivoru? Bude to znít hloupě, ale dobře se se mnou povídá. Chci to udělat tak, aby všichni věděli, že si za mnou můžou přijít popovídat, ať už mají jakékoliv problémy osobně nebo sociálně ve hře. Jsem takovej méďa, chápete? A navíc nejsem slaboch. Budu nosit dřevo a řídit se pokyny při stavbě přístřešku. Umím rozdělat oheň, rozvázat uzly a tak.

 

JAMES LIM

Věk: 24 let

Bydliště: New York, New York

Povolání: obchodní analytik

Zájmy: Cvičení, objevování nových restaurací a barů, cestování do vzdálených destinací.

Co ti leze na nervy: Pomalí chodci, povrchní lidé a bigoti.

Popiš se třemi slovy: Mazaný, rázný a ctižádostivý.

Osobní úspěch: Získal jsem prezidentské stipendium od komise prezidenta Obamy a byl jsem na stáži v administrativním oddělení Bílého domu. Na vysoké škole jsem byl sprinter v harvardském atletickém týmu a v posledním ročníku mě spoluhráči zvolili za svého kapitána, takže jsem se stal prvním asijsko-americkým kapitánem v dějinách programu.

Životní inspirace: Můj dědeček pocházel z vesnice na korejském venkově, přežil korejskou válku, vystudoval nejlepší vysokou školu v zemi a nakonec se stal úspěšným obchodníkem. Vypracoval se z ničeho, překonal obrovské překážky a nesnáze a vždycky měl rád svoji rodinu. Před pár lety zemřel, ale nepřestává mě ve všem inspirovat.

Kdyby sis mohl vzít s sebou na ostrov tři věci, jaké by to byly a proč? Zaprvé, fotku své rodiny. Budou mi dodávat psychickou sílu, ať už to tam bude jakkoliv těžké. Zadruhé, americkou vlajku, protože jsem z první americké generace a to je pro mě zdroj hrdosti a silné vůle. A nakonec zápisník s perem, abych si mohl zapisovat poznámky k vývoji hry a také si mohl vést deník svého životního dobrodružství.

Komu ze Survivoru se nejvíc podobáš? Yulu Kwonovi. Jako korejsko-američtí konzultanti v managementu máme až zvláštně podobné zázemí. Já hodlám následovat jeho příkladu a být klidný a v pohodě během celé hry. Yulova cesta v Survivoru velmi přispěla ke kladné reprezentaci Asijských Američanů v televizi. Doufám, že se mi podaří to samé.

Proč ses přihlásil do Survivoru? Survivor je dobrodružství jako žádné jiné. Všechno, co obsahuje – divočinu, soutěže, spoluhráče z celé Ameriky – mi dá šanci dostat se z té bubliny, ve které jsem žil většinu života, a posouvat své fyzické, emocionální i psychické hranice. Přijmu tu výzvu a přitom se budu bavit.

Jak chceš přežít v Survivoru? Na úspěch v Survivoru neexistuje žádný tajný recept. Některé vlastnosti však pomáhají hráčům dostat se dál. Myslím, že mám většinu z nich – jsem týmový hráč, fyzicky zdatný, společenský a houževnatý. Budu se soustředit na to, abych byl nápomocným a oblíbeným přínosem pro lidi kolem mě, a mezitím si nenápadně takticky vydláždím cestu až na konec.

 

JENNA BOWMAN

Věk: 23 let

Bydliště: Venice Beach, Kalifornie

Povolání: péče o zákazníky v reklamní agentuře

Zájmy: Dobrovolnické práce pro neziskovou organizaci Wish Upon a Teen [organizace, která se věnuje vážně nemocným teenagerům – pozn. překl.], cestování a venkovní aktivity.

Co ti leze na nervy: Když někdo jedná moc pomalu, když někdo říká slovo „bobek“, bezdůvodné lhaní, internetoví trollové, zkažený dech a agresivita za volantem (všichni by se měli uklidnit).

Popiš se třemi slovy: Kreativní, tolerantní a dobrodružná.

Osobní úspěch: Největší úspěch pro mě je, když někomu zlepším den. Je důležité udržovat vztahy s rodinou a přáteli a udělat pro ně první poslední. Když někdo pláče dojetím z toho, co pro ně uděláte, to je ta nejlepší odměna. Myslím, že je důležité udržovat nejen dobré vztahy s rodinou a přáteli, ale změnit život i naprosto cizímu člověku. Je mi jedno, co je to za člověka – když vidíte, že je někomu lépe díky vám, to vás změní k lepšímu. Lidi, odměňujte předem – i to nejmenší gesto může mít obrovský dopad!

Životní inspirace: Mojí hrdinkou je Shailene Woodley, protože využívá své slávy k tomu, aby něco změnila. Inspiruje mě její účast v protestech pro ochranu indiánské rezervace Standing Rock. Řekla bych, že mé každodenní naděje a sny čerpají inspiraci ze všech jedinečných stvoření, kultur a přírody, kterými jsme na této planetě obklopeni.

Kdyby sis mohla vzít s sebou na ostrov tři věci, jaké by to byly a proč? Zaprvé by to byly citrony, abych si mohla ochucovat vodu nebo jídlo a odbarvovat si vlasy. Zadruhé by to byly Mentosky, které bych mohla žvýkat, a nakonec pero a papíry, abych si mohla zapisovat svou cestu nebo psát milostné dopisy pro sexy trosečníky.

Proč ses přihlásila do Survivoru? Protože proč sakra ne? Nenapadá mě doslova vůbec žádný důvod, proč by někdo mohl odmítnout životní zkušenost. Život je moc krátký na to, abyste neřekli „ANO“.

Jak chceš přežít v Survivoru? Dokázala jsem cokoliv a všechno, co jsem kdy v životě chtěla – to je dost dobrý. Nechci se vytahovat, ale když řeknu, že něco chci, tak to vždycky dostanu. Takže když řeknu „já to přežiju“, tak snad vyhraju, nebo si z toho odnesu minimálně ohromnou vděčnost za to, co se mi podaří.

 

LAUREL JOHNSON

Věk: 29 let

Bydliště: Minneapolis, Minnesota

Povolání: finanční poradkyně

Zájmy: Sledování Survivora, plážový volejbal a křížovky v nedělním vydání New York Times.

Co ti leze na nervy: Neschopnost, nerozhodnost a žvýkání s otevřenou pusou.

Popiš se třemi slovy: Energická, cílevědomá a kalkulující.

Osobní úspěch: Náš vysokoškolský volejbalový tým vyhrál šampionát v rámci naší divize. Jedna věc je soutěžit na nejvyšší úrovni, ale vyhrát a být v tom nejlepší je věc druhá.

Životní inspirace: Moji rodiče – za jejich obětavost, podporu a všechny hodnoty, které mi vštípili.

Kdyby sis mohla vzít s sebou na ostrov tři věci, jaké by to byly a proč? Knihu s křížovkami, abych si udržovala bystrou mysl, zdravý rozum a mohla se odreagovat od ostatních. Foťák, abych mohla zachytit každou chvilku. A obálku s mým jménem – aby nikdo nepochyboval o tom, komu poslat ten šek na milión dolarů.

Komu ze Survivoru se nejvíc podobáš? Toddovi. Budu hrát chytře a mazaně, tahat za nitky, budu jako had (aniž by to někdo tušil) a na poslední kmenové radě budu lepší než ostatní. A taky Sophii. Nebudu se bát dotáhnout věci do konce, postavit se za sebe a říkat chlapům, co mají dělat. Budu ve hře nejchytřejší.

Proč ses přihlásila do Survivoru? Kvůli titulu Posledního trosečníka a kvůli výzvě.

Jak chceš přežít v Survivoru? Jsem trojnásobná hrozba na výhru – jsem bývalá vysokoškolská atletka, odpromovala jsem na Břečťanové lize a hru znám lépe než kdokoliv jiný. Jsem superfanynka, takže si hru nenechám proklouznout mezi prsty a budu bojovat za každý postup.

 

LIBBY VINCEK

Věk: 24 let

Bydliště: Houston, Texas

Povolání: specialistka na sociální sítě

Zájmy: Cvičení (box, běh, posilování), cestování a vaření.

Co ti leze na nervy: Když si lidé neuklízejí věci, hlasité žvýkání a pomalí chodci.

Popiš se třemi slovy: Dobrodružná, silná a společenská.

Osobní úspěch: Trénovala jsem na maraton a dokončila ho! Zkusila jsem to, když jsem byla na Floridě, a můj trenér byl v Texasu. Když jsem doběhla dřív, než jsem si stanovila za cíl, to byl úžasný pocit.

Životní inspirace: Elisabeth Filarski-Hasselbeck. Začala jsem k ní vzhlížet, když mi bylo devět a poprvé jsem ji viděla v Survivoru. I když jsem byla ještě malá, vzhlížela jsem k ní nejen kvůli vnější kráse, ale i kvůli jejímu velkému srdci a pracovní morálce. Nepřestala jsem ji sledovat ve všech oblastech života, od zastávání vlastních názorů až po spolupráci s lidmi na stejné straně. Jsem silně věřící a co se týče politiky, dá se říct, že jsem opravdová Jižanka. Elisabeth je hustá blondýnka, ale víra a rodina je pro ni vším. Všechno udrží v perfektní rovnováze a proto je pro mě hrdinka a mentorka.

Kdyby sis mohla vzít s sebou na ostrov tři věci, jaké by to byly a proč? Svoji Bibli, protože víra je pro mě vším, kšiltovku a velký pytel sušeného krůtího masa z naší domácí udírny.

Komu ze Survivoru se nejvíc podobáš? Chtěla bych hrát jako Jenna Morasca a Kim Spradlin, se špetkou Natalie White. Jenna, protože se dokázala proflirtovat až do finále. Ničeho se nebála a využila všechny své silné stránky jako krásu, společenskost a chytrost, aby se dostala na vrchol. Kim, protože dokázala být v klidu, když to bylo potřeba, a její fyzické schopnosti byly bezchybné. Natalie, protože použila své jižanské kouzlo, aby učarovala ostatním a udržela si silnou sociální hru.

Proč ses přihlásila do Survivoru? Abych vyhrála milión dolarů. A abych dokázala, že tahle jižanská maloměstská blondýnka není jen hezká tvářička. Miluju dobrodružství. Miluju výzvy a ráda je překonávám. Výhrou bych mohla ukázat těm, co mě šikanovali na střední, že už nejsem ta stará malá Libby. Chci ukázat své schopnosti a silné stránky a co nejvíce je využít. Hrát Survivor je mým snem. Myslím, že mě Bůh vystavil různým výzvám a životním zkušenostem, aby mě na tohle lépe připravil.

Jak chceš přežít v Survivoru? Protože vím, že dokážu přežít a přehrát! Hodně cvičím. Jsem vytrvalá, přes 12 let jsem tancovala. Umím udržet rovnováhu. Dokončila jsem Tough Mudder, maratony a další závody, takže dokážu překonávat výzvy. Mám silnou sociální hru. Navazovat přátelství a aliance pro mě nebude problém. I když teď pracuji s technologiemi a digitálními médii, v dětství jsem často tábořila, rybařila a chodila na lov. Ráda trávím čas venku, takže vím, že dokážu využít tyto zkušenosti a schopnosti, abych přežila 39 dnů. Jsem silná, chytrá, pohledná a nebojím se to použít.

 

MICHAEL YERGER

Věk: 18 let

Bydliště: Los Angeles, Kalifornie

Povolání: realitní makléř

Zájmy: Zdraví, fitness, luxusní a exotická auta, venkovní aktivity (táboření, turistika, plavání), cestování, koncerty, festivaly, architektura a design.

Co ti leze na nervy: Neschopní řidiči, pesimismus, déšť a zima.

Popiš se třemi slovy: Energický, uhlazený a odolný.

Osobní úspěch: Získal jsem titul Eagle Scout, nejvyšší možnou hodnost ve skautské organizaci Boy Scouts of America.

Životní inspirace: Chci naplno využít své vlastní schopnosti, abych po sobě na Zemi zanechal nějaký pozitivní dopad.

Kdyby sis mohl vzít s sebou na ostrov tři věci, jaké by to byly a proč? Pálivou omáčku, bumerang a Skittles.

Komu ze Survivoru se nejvíc podobáš? Malcolmu Frebergovi – navenek budu přátelský a pohodový, ale skrytě budu hrát takticky a agresivně.

Proč ses přihlásil do Survivoru? Abych se stal nejmladším Posledním trosečníkem.

Jak chceš přežít v Survivoru? Protože to umím s lidmi. Vždycky jsem radši trávil čas s ostatním, než abych byl sám. Myslím, že dokážu navázat vztahy s lidmi různého věku a z různého zázemí a se všemi umím najít nějaké společné téma.

 

STEPHANIE GONZALEZ

Věk: 26 let

Bydliště: Ocala, Florida (původem z Portorika)

Povolání: obchodní zástupce grafické firmy

Zájmy: Paintball, cvičení, běh, volné potápění, šnorchlování, pobyt v přírodě, cokoliv spojené s mořem, a ZBOŽŇUJU automobilové a dragsterové závody. Jo, jsem spíš taková klukanda a vůbec se za to nestydím.

Co ti leze na nervy: Reptalové! Lidé, kteří si myslí, že mají právo na cokoliv, aniž by se o to snažili. Taky protivný smích, arogantní chlapy, rasismus, šikanu a hezounky.

Popiš se třemi slovy: Přimočará, neústupná a taktická.

Osobní úspěch: Byla jsem povýšena na vyšší instrumentářku po pouhém roce plném dlouhých směn a bezesných nocí u operací na pohotovosti. Kromě toho jsem se doma starala o 14 březích kobylek výměnou za nájem.

Životní inspirace: Nechci, aby to vyznělo jako klišé, ale je to moje matka. Důvodem je to, že bych tady teď nebyla, kdyby se rozhodla pro interrupci (což jí doktoři vzhledem ke zdravotním problémům v těhotenství důrazně doporučovali). Díky za rebelii, mami! Jsem vděčná za to, jaká je, a jakou ze mě udělala bojovnici. Před nedávnem překonala rakovinu kůže s úsměvem na tváři. Po zdravotních problémech a ztrátě blízkých příbuzných musela tvrdě pracovat a předělat svůj život. Je to nefalšovaně milá a elegantní žena s ohněm v srdci. Pracuje s handicapovanými dětmi, což bylo jejím snem. Připomíná mi, že mám mít v životě vyšší cíle. Vždycky jsem si moc vážila toho, že silně podporovala můj způsob myšlení a povzbuzovala mě k tomu, abych se stala neobyčejnou bytostí. Jinak řečeno, mít silnou osobnost a být trochu divná je pro ni naprosto v pohodě. Být normální je nudné a normální ženy se do dějin moc nezapsaly. Abych vždycky všechno v životě dělala z celého srdce. V jejích očích je to přístup „všechno nebo nic“. Nemohla bych s ní souhlasit víc.

Kdyby sis mohla vzít s sebou na ostrov tři věci, jaké by to byly a proč? Malou plyšovou pandu, kterou mám od mamky. Má pro mě zvláštní význam, protože říká, že je to můj strážný anděl. Jsou to takové maličkosti. Malou lahvičku tátovy kolínské. On mě vždycky pobízí, abych byla lepší než ten nejlepší, abych byla tvrdší. Když bych si mohla přivonět k jeho kolínské, měla bych pocit, že stojí vedle mě a říká mi moudrá a povzbudivá slova. Byla jsem vždycky tátova holčička. A hlavně náramek s nápisem „MILIÓNOVÁ VÝHRA“ (protože „Poslední trosečník“ by bylo moc kýčovité i na mě). Je to zlato na černé šňůrce a připomíná mi, jak moc chci vyhrát titul Posledního trosečníka. Nikdy ho nesundávám.

Komu ze Survivoru se nejvíc podobáš? Zkombinovala bych hru několika lidí. První by byl Tony Vlachos, který chodil a hledat imunity, když si toho nikdo nevšímal. Pak bych chtěla uspět v soutěžích jako soutěžní hrozba Kelly Wiglesworth. Taky bych ráda vyhrála čtyři imunity v řadě. Dále Brenda Lowe, která je výmluvná, milá, ale v soutěžích všem dá na zadek. A nakonec Sandra, ke které mám blízko sociálně, hlavně k jejímu drzému přístupu a manipulativnosti.

Proč ses přihlásila do Survivoru? Jeden milión dolarů je pro mě obrovská motivace. Moci se pyšnit legendárním titulem Posledního trosečníka a být jednou z šestnácti žen, které kdy vyhrály, to by bylo stejně úžasné, ale milión dolarů vám může změnit život! Dalo by mi to svobodu pořídit si vlastní domov a nestěhovat se z jednoho mizerného bytu do druhého. Mohla bych investovat a úročit své bohatství, které bych mohla proměnit ve svůj celoživotní sen filantropického života.

Jak chceš přežít v Survivoru? Díky své umíněné odhodlanosti a silné vůli vyhrát. Dávám srdce do všeho, co dělám. Chtěla jsem studovat, tak jsem měla tři zaměstnání, abych si to mohla dovolit, a k tomu jsem musela odsloužit 1000 hodin praxe, abych odpromovala. Chtěla jsem pomoci bratrovi s podnikáním a rozšířili jsme podnik z jednoho obchodu na tři. V srdci vím, že dokážu vyhrát. Všechny výzvy přivítám s otevřenou náručí a umím dobře číst v lidech. Sociálně bude zábavné sledovat, jak moc se dokážu změnit, abych navázala vztahy se všemi. Nakonec se musím postarat o různé osobnosti, aby se cítily v bezpečí a udělaly, co potřebuju. Jakmile se do toho dám, nic mě nezastaví, dokud nedosáhnu svého cíle i přes krev, pot a slzy. Studovala jsem Survivor dost dobře na to, abych porozuměla, jak manipulovat s počty, jak správně zahrát imunity a jak mít skvělou sociální hru. Půjdu do toho se soustředěním, hbitostí a vytrvalostí.

 

STEPHANIE JOHNSON

Věk: 34 let

Bydliště: Chicago, Illinois

Povolání: instruktorka jógy

Zájmy: Triatlon, běh, jóga, meditace, šplhání po horách a turistika, cestování a psaní. Dá se víno brát taky jako koníček?

Co ti leze na nervy: Když mi dojde víno.

Popiš se třemi slovy: Nespoutaná, odhodlaná a vášnivá.

Osobní úspěch: Triatlonová soutěž Ironman. Jsem hrdá nejen na to, že jsem závod dokončila, ale i na úsilí, s jakým jsem trénovala jakožto pracující svobodná matka. Jsem díky tomu lepší člověk a změnilo to život mně i dětem. Závody jsou pro nás rodinná záležitost a bez svých dvou malých fanoušků bych to nezvládla. Také jsem hodně cestovala sama. Byla jsem ve 24 zemích a na šesti světadílech. Cestování a turistika o samotě je mou velkou vášní a živí mou toulavou duši. Je to dobrodružné a někdy šílené, ale formovalo mě to víc než cokoliv jiného.

Životní inspirace: Bob Scott. Je mu 87 let. Je to můj anděl. Potkala jsem ho týden poté, co jsem se rozvedla, a dva týdny poté, co mu zemřela manželka. Ráda si představuju, že nás svedla dohromady jeho andělská žena. Nedlouho poté, co jsme se potkali, mě naučil plavat, protože chtěl, abych byla „šťastná a fyzicky zdatná mamka“ pro kluky. Naučil mě, jak jezdit na triatlonovém kole. Ukázal mi triatlon, což mi změnilo život. Soutěžil se mnou v prvním polovičním i celém Ironmanovi a pořád se mnou soutěží dodnes. Bob mě naučil, že ve sportu jde o zábavu, fyzičku a kamarády, a že to je na celý život. Abych byla jako on, osvojila jsem si jeho způsob myšlení. Pořád spolu každý týden trénujeme a také spolu soutěžíme.

Kdyby sis mohla vzít s sebou na ostrov tři věci, jaké by to byly a proč? Rtěnku! Mám ji na sobě, i když závodím v Ironmanovi! Další věc by byly špunty do uší, protože spím strašně lehce a nesnáším chrápání. Poslední by byl kus růženínu, protože to je můj oblíbený kámen a připomínal by mi, že mám následovat své srdce a věřit intuici.

Komu ze Survivoru se nejvíc podobáš? Jsem kombinací Parvati, protože hraje srdcem a má obrovskou vnitřní sílu, Tysona, protože je sarkastický, Ozzyho, protože miluje dobrodružství, Courtney, protože je drzá, a Mamky C, protože je to silná a nelítostná mamka.

Proč ses přihlásila do Survivoru? Kvůli dobrodružství. Viděla jsem každý díl Survivora od té doby, co se před 18 lety začal vysílat, a kvůli tomu dobrodružství se k němu pořád vracím a nepřestala jsem se hlásit! A kvůli sociální hře! Chtěla jsem hrát sociální hru už od první série. Když jsem učila v Rusku angličtinu na vysoké škole a poslali mě na Sibiř s náhodnou skupinou dívek, bavilo mě se učit, jak vycházet s lidmi ve skupině, a zjišťovat, co ostatní pohání. Proto také ráda cestuji sama, protože ráda poznávám jiné lidi z různých zázemí a s různými názory.

Jak chceš přežít v Survivoru? Protože už 10 let se každý den dívám do zrcadla, na němž mám nálepku „Přelstít, přehrát, přežít. Survivor.“ Nikdy jsem nepřestala věřit, že by se mi tento sen mohl splnit. Využiju všechny možné taktiky! Ale jestli jsem se ze sledování pořadu, účasti na vytrvalostních závodech, výchovy dětí, práce ve stresujícím zaměstnání ve financích, studia v ášramu, podnikání a ze všech mých dalších zážitků něco naučila, tak že nikdy nic nevyjde tak, jak to čekáte. Umím se dobře přizpůsobit podmínkám, lidem i nepravděpodobným situacím. Z plánu A se rychle stane plán C a se mnou to ani nehne. Dokážu vydržet fyzickou i psychickou bolest s úsměvem na tváři. Přizpůsobivost. Smysl pro humor. Velké sny. To mě reprezentuje a proto vyhraju!

ItalianManiac

ItalianManiac

Překladatelka a fanynka Survivoru

Napsat komentář