Survivor S39: Island of the Idols – kmen Lairo

LAIRO

 

AARON

Jméno: Aaron Meredith

Věk: 36 let

Bydliště: Warwick, Rhode Island

Povolání: majitel posilovny

Zájmy: Vzpírání činek, cestování a venkovní aktivity.

Co ti leze na nervy: Ignorance, pomalá jízda v levém jízdním pruhu a líní lidé.

Popiš se třemi slovy: Atraktivní, inteligentní a silný.

Osobní úspěch: Můj syn. Je neuvěřitelně chytrý, milý a zábavný.

Životní inspirace: Můj otec. Přes 25 let dřel jako policista, aby zajistil svou rodinu, a přesto nikdy nevynechal žádný můj sportovní zápas.

Co by do tebe lidé na první pohled neřekli? Kdysi jsem měl stánek s popcornem. Jezdíval jsem po celém východním pobřeží a prodával popcorn na festivalech a poutích.

Komu ze Survivoru se nejvíc podobáš? Ozzymu. Podával neuvěřitelné fyzické výkony v soutěžích a hodně pomáhal i v táboře. Byl to chytrý hráč a sociální hrozba.

Jak chceš přežít v Survivoru? Já to prostě chci! Musím předvést SILNOU sociální hru, protože budu velkou fyzickou hrozbou. Vím, jak s lidmi pracovat, aby mě poznali, měli mě rádi a věřili mi.

 

CHELSEA

Jméno: Chelsea Walker

Věk: 26 let

Bydliště: Los Angeles, Kalifornie

Povolání: tvůrkyně digitálního obsahu na IMDb

Zájmy: Posilování, chození na pláž, fotbal, fandění sportovním týmům Filadelfie a sledování seriálu Larry, kroť se.

Co ti leze na nervy: Masivní „fotrovské“ botasky, které nedávno znovu přišly do módy. Vypadají, jako byste na nohou měli cihly. Jsou obrovské, nelichotivé a stejně je „všichni“ nosí. Proč se tyhle boty musely najednou vrátit, když už jsme je jednou všichni vyhodili?

Popiš se třemi slovy: Energická, soutěživá a bojovná.

Osobní úspěch: Dostala jsem se do Survivoru. Hlásím se do něj od 21 let a už od první přihlášky jsem věřila tomu, že po mně na castingu skočí a vyberou mě. Tehdy jsem však nevěděla, že to bude pouhý začátek dlouhé cesty. Téměř po šesti letech opakovaných přihlášek a neustálého odmítání jsem už začala uvažovat nad tím, že hodím flintu do žita. Ale i když jsem se o to snažila, nemohla jsem to nutkání hrát dostat z hlavy ani ze srdce. Ve svém životě nikdy nic nevzdávám a jsem nesmírně hrdá na to, že jsem se nevzdala ani svého snu, i když mě k tomu ostatní nabádali. Nepřestala jsem v sebe věřit a to bylo to nejlepší, co jsem udělala.

Životní inspirace: Larry David [americký herec a hlavní protagonista zmíněného seriálu Larry, kroť se – pozn. překl.], protože si váží dřeva [jedná se o hlášku ze seriálu Larry, kroť se, kdy Larry vyčítá lidem kolem sebe, když nepoužívají podtácky a nechávají na dřevěných stolech kruhy od hrnků a skleniček – pozn. překl.].

Co by do tebe lidé na první pohled neřekli? Že jsem fakt, ale fakt dobrá.

Komu ze Survivoru se nejvíc podobáš? Parvati a Kelley Wentworthové, ačkoliv obě hrály dost odlišně. Parvati hraje velmi sociální, flirtující a nenápadnou hru, ale jakmile dostane šanci, vybuduje si pozici u moci. Kelley hraje dost záludně, výhružně a agresivně, většinou před nikým neskrývá, čeho chce dosáhnout, a se svým přístupem se nikdy nevzdává. Vidím se v obou z nich.

Proč ses přihlásila do Survivoru? Kvůli kouzlu celé této úžasné hry, o níž sním už od osmi let. Tato hra mě otestuje až do morku kostí a zároveň mi poskytne šanci dokázat, čeho všeho jsem schopná. Všem superfanouškům bych chtěla vzkázat: nikdy se nevzdávejte!

Jak chceš přežít v Survivoru? Celý život mě pořád někdo podceňuje. Jakmile mi však někdo řekne, že něco nedokážu, tak se hned zvednu a jdu všem dokázat, jak moc se mýlí. Vím, jaké je být na dně. Nemusí mi to vždycky vyjít, ale naučila jsem se překonat výzvy a propracovat se až na vrchol. Jsem houževnatá, pracovitá a nic neberu jako samozřejmost. Díky tomu, že jsem se tolik let hlásila do Survivoru, jsem teď silnější a víc toužím po výhře. Mám si co dokázat a vyhraju, protože po tom vášnivě toužím.

 

DEAN

Jméno: Dean Kowalski

Věk: 28 let

Bydliště: New York, New York

Povolání: obchodník v oboru technologií

Zájmy: Basketbal, ruční práce a DJing.

Co ti leze na nervy: Když někdo troubí v dopravní zácpě, která se nikam nehýbe. Když se lidi v letadle po přistání cpou dopředu. Spolubydlící, kteří moc dlouho nechávají špinavé nádobí ve dřezu.

Popiš se třemi slovy: Dobromyslný, všímavý a sympatický.

Osobní úspěch: Když jsem v Miami učil matematiku, moji studenti měli při závěrečných testech na konci roku nejvyšší úspěšnost.

Životní inspirace: Shirley Manzanares. Byla to jedna z mých studentek matematiky v 9. třídě, kdy jsem první rok působil jako učitel. Patřila mezi nejlepší studenty a měla neuvěřitelně uctivou a láskyplnou duši. Na první pohled však nebylo vidět, že měla dvě zaměstnání, aby pomohla zaplatit školní ples, k tomu se starala o dva mladší sourozence, zatímco její matka pracovala po nocích, a navíc se věnovala i dobrovolnickým pracím. Shirley bude z její rodiny první, kdo půjde na vysokou.

Co by do tebe lidé na první pohled neřekli? Nedávno jsem se začal zajímat o astronomii, fyziku a naše místo ve vesmíru.

Komu ze Survivoru se nejvíc podobáš? Wendellovi kvůli jeho nenápadnému vůdčímu postavení.

Proč ses přihlásil do Survivoru? Prahnu po nových výzvách a zkušenostech a tohle je bezkonkurenčně ta nejtaktičtější hra všech dob.

Jak chceš přežít v Survivoru? Jedním z nejdůležitějších rysů vůdčí osobnosti je sebeuvědomění. Má sociální inteligence mi pomůže poznat, kdy je čas zvýšit své úsilí a kdy se naopak stáhnout. Hodně se spoléhám na svou schopnost vycházet s lidmi a být u většiny z nich oblíbený. Díky tomu budu moci vybudovat pevné a různorodé aliance. Navíc budu díky svým dovednostem velkou hrozbou ve fyzických soutěžích i skládačkách. Zkušenosti z oboru obchodu mi pomohou při přesvědčování spojenců.

 

ELAINE

Jméno: Elaine Stott

Věk: 41 let

Bydliště: Rockholds, Kentucky

Povolání: tovární dělnice

Zájmy: Jízda na čtyřkolce, rybaření a vyjížďky s lodí na jezero.

Co ti leze na nervy: Chlapi, kteří nepovažují ženy za rovnocenné. Holky, které si myslí, že se můžou v životě prosadit jen díky svému tělu. Lidi, kteří si myslí, že jejich h*vna nesmrdí!

Popiš se třemi slovy: Nezávislá, tvrdohlavá a laskavá.

Osobní úspěch: Že jsem se ujala péče o své blízké, když to potřebovali. Když onemocněl dědeček, který mě vychovával, pečovala jsem o něj až do jeho smrti. Moje kmotra během osmi měsíců přišla o dceru i manžela a pak ještě utrpěla mozkovou mrtvici. Měla jenom mě, aby to překonala. Moje mamka byla donedávna v kómatu a na přístrojích k udržení životních funkcí. Několik měsíců bojovala, snažila se nabrat síly a znovu se všechno naučit. Celou dobu jsem jí byla po boku. Plánovaly jsme, že pak bude žít u mě a já se o ni budu starat. Bohužel ale kvůli komplikacím zemřela dříve, než na to došlo. Někomu to nemusí připadat jako úspěch, ale pro mě to jsou věci, na kterých skutečně záleží. Jsem za to na sebe hrdá.

Životní inspirace: Má kmotra. Ujala se mě, když jsem byla malá, a vždycky se mnou jednala jako s vlastní. Je tou nejsilnější ženou, jakou znám. Je laskavá, starostlivá a velmi milující, i když v posledních letech hodně trpěla. Je prostě úžasná.

Co by do tebe lidé na první pohled neřekli? Lidi si myslí, že jsem velká tvrďačka, ale ve skutečnosti jsem fakt měkkota.

Komu ze Survivoru se nejvíc podobáš? Myslím, že nejvíc se podobám Rupertovi – drsná a surová na povrchu, ale velmi citlivá uvnitř. Přišlo mi, že Rupert je stejně laskavý člověk jako já.

Jak chceš přežít v Survivoru? Hádám, že mě všichni budou podceňovat. Myslím, že díky své schopnosti vycházet s různými lidmi se můžu s ostatními spřátelit a získat jejich důvěru. Nebudou si mě moc všímat, protože nebudu hrozbou, ale spojencem.

 

ELIZABETH

Jméno: Elizabeth Beisel

Věk: 26 let

Bydliště: Saunderstown, Rhode Island

Povolání: olympijská vítězka v plavání

Zájmy: Surfování, hra na housle a wakeboarding.

Co ti leze na nervy: Nesnáším, když si lidé s někým povídají a při tom zírají do mobilu. Soustřeďte se na přítomnost a nechte mobil na pokoji.

Popiš se třemi slovy: Společenská, soupeřivá a loajální.

Osobní úspěch: Když mi v roce 2008 bylo patnáct let, stala jsem se nejmladším členem amerického olympijského týmu.

Životní inspirace: Má nejlepší kamarádka Allison. Třikrát jsme společně byly na Olympijských hrách. Po Olympiádě v roce 2012, kde vyhrála pět medailí, na ni zaútočila závažná poolympijská deprese. Nyní je z ní zastánkyně duševního zdraví sportovců a přednáší po celé zemi. Je to skutečná hrdinka.

Co by do tebe lidé na první pohled neřekli? Mám ráda klasickou hudbu a už od tří let hraju na housle.

Komu ze Survivoru se nejvíc podobáš? Kaře. Její energická povaha a pozitivní přístup mi připomínají sebe samu.

Proč ses přihlásila do Survivoru? Chci znovu soutěžit. Před rokem jsem ukončila svou plaveckou kariéru. Už teď mi chybí vystavování se novým výzvám a překračování vlastních hranic. Druhým důvodem je ten milión dolarů.

Jak chceš přežít v Survivoru? Jsem fyzicky, psychicky a sociálně silný člověk. Snadno navazuju vztahy s lidmi – vytvořím si silné aliance, které mě dostanou až na konec. Jako sportovkyně jsem silná a proto dokážu vyhrát individuální imunity. Jsem drsná holka, která bude bojovat až do konce.

 

KARISHMA

Jméno: Karishma Patel Sandesara

Věk: 37 let

Bydliště: Houston, Texas

Povolání: právní specialistka na újmy při ublížení na zdraví

Zájmy: Experimentální vaření, pořádání tématických večírků a čtení cestovatelských blogů.

Co ti leze na nervy: Když někdo kazí zábavu. Holky, které ze sebe pro získání pozornosti dělají blbky. Když při podélném parkování najedu kolem na obrubník. Když muži blahosklonně poučují ženy. Pasivně agresivní chování a veřejné projevování citů.

Popiš se třemi slovy: Spolehlivá, impulzivní a charismatická.

Osobní úspěch: Na první pokus jsem úspěšně složila tři státní právnické zkoušky – v Pensylvánii, New Jersey a Texasu.

Životní inspirace: Mí rodiče. Jsou to ti nejoddanější lidé, jaké znám. Naučili mě, že klíčem ke štěstí je neustále pamatovat na to, že si ho musíte najít sami pro sebe. Do Ameriky přijeli v 70. letech za svým snem a díky tvrdé práci a odhodlanosti ho nakonec dosáhli.

Co by do tebe lidé na první pohled neřekli? Mám obrovský strach z aligátorů. (Jen z toho slova mám husí kůži…)

Komu ze Survivoru se nejvíc podobáš? Natalie Anderson, protože se nebála otevřeně mluvit a také provedla spoustu rafinovaných tahů, které ji udržely na vrcholu. Snědý holky, do toho!

Jak chceš přežít v Survivoru? Připadá mi, že jsem se pro tuhle hru narodila. Vždy jsem dychtila po výzvách, díky kterým se víc naučím o sobě. V hloubi duše vím, že mám fyzické, psychické i sociální schopnosti, abych přežila, přelstila a přehrála ostatní. Má práce a životní zkušenosti mě přesně připravily na výhru. Už se nemůžu dočkat, až budu v té divočině, překonám své hranice a budu dělat věci, o kterých jsem ani nesnila. Nakonec pro mě přežít tuhle hru znamená víc než ty peníze.

 

MISSY

Jméno: Tra’Mese „Missy“ Byrd

Věk: 24 let

Bydliště: Tacoma, Washington

Povolání: veteránka amerického vojenského letectva

Zájmy: Turistika, cestování, pohroužení se do kultury země, do které cestuju, a vyhrávání.

Co ti leze na nervy: Otravní lidé.

Popiš se třemi slovy: Neúnavná, chytrá a docela boží.

Osobní úspěch: Vždycky se mi podaří najít způsob, jak cestovat po světě bez ohledu na rozpočet. Všichni si zasloužíme vidět, co tam venku je.

Životní inspirace: Oprah, Beyoncé a manželé Obamovi. Všem se podařilo změnit pohled americké společnosti na černochy.

Co by do tebe lidé na první pohled neřekli? Nejradši mám chvíle se šálkem čaje a dobrou knížkou.

Komu ze Survivoru se nejvíc podobáš? Kim Spradlin, ta ženská je prostě legenda! Sotva dorazila na ostrov, ihned začala navazovat aliance. Bez problémů hrála na obě strany a já takhle taky budu hrát. Ostatní odstřelím s úsměvem na tváři.

Jak chceš přežít v Survivoru? Beyoncé napsala píseň o přežití, takže musím Královnu B poctít.

 

RONNIE

Jméno: Ronnie Bardah

Věk: 35 let

Bydliště: Henderson, Nevada

Povolání: profesionální hráč pokeru

Zájmy: Kickbox, beatbox a turistika.

Co ti leze na nervy: Když se lidé ihned nahrnou do výtahu, zatímco se z něj já snažím dostat ven. Taky šílím z toho, když někdo špatně zahraje skrytou imunitu.

Popiš se třemi slovy: Houževnatý, analytický a koumák.

Osobní úspěch: V hlavní hře Světové pokerové série držím rekord za největší počet peněžních výher v řadě za sebou. Taky jsem hrdý na to, že jsem tátu dostal z rodného Brocktonu v Massachusetts a koupil mu dům v nevadském Hendersonu!

Životní inspirace: Američtí vojáci, kteří každý den riskují své životy v boji za naši svobodu. A také ti lidé, kteří se nikdy nevzdávají.

Co by do tebe lidé na první pohled neřekli? Mám hudební nadání.

Komu ze Survivoru se nejvíc podobáš? Jeremymu Collinsovi, protože je charismatický, loajální, soucitný a dokázal dobře číst v ostatních hráčích. Z taktického hlediska zkombinuju hry Devona Pinta (rafinovaně ze sebe udělám tak trochu hlupáka) a Boston Roba (dokonale si načasuju velké tahy a vycítím, když lidi mají něco za lubem).

Proč ses přihlásil do Survivoru? Chci se postavit výzvě, jakou jsem ještě nikdy nezažil. Celý život jsem se přizpůsoboval neustálým změnám prostředí. Vyrostl jsem v drsné čtvrti v centru města, vyšplhal jsem se nahoru a uspěl v jednom z nejsoupeřivějších a nejnemilosrdnějších oborů na světě. Poker je skvělá výzva a souboj. Vždycky se rád vyhecuju k tomu, abych podával lepší a lepší výkony. V životě není větší výzvy než Survivora – a já ho musím taky zdolat.

Jak chceš přežít v Survivoru? Díky věcem, které jsem už v životě musel přežít. Vyrůstal jsem v šíleně drsné čtvrti, ale dostal jsem se odtamtud pryč. Od té doby jsem se podíval do 30 různých zemí. Taky budu jako zvíře ve fyzických soutěžích. Mám velmi silnou sociální hru a díky zkušenostem z pokeru dokážu dobře číst v lidech a podrazím i ty, kteří budou chtít dělat podrazy. Když bude potřeba, klidně zlomím i srdce, včetně toho svého. Navážu opravdové vztahy, ale mým hlavním cílem pořád bude stát se Posledním trosečníkem.

 

TOM

Jméno: Thomas John „Tom“ Laidlaw

Věk: 60 let

Bydliště: Greenwich, Connecticut [původně Ontario, Kanada – pozn. překl.]

Povolání: bývalý hráč NHL

Zájmy: Sledování Survivora, cokoliv spojeného s fitness, trávení času s milovanými lidmi.

Co ti leze na nervy: Lidé, kteří jezdí pomalu v rychlém pruhu.

Popiš se třemi slovy: Disciplinovaný, zapálený a tvrdohlavý.

Osobní úspěch: Vychoval jsem své dva syny tak, aby se z nich stali silní a nezávislí muži.

Životní inspirace: Můj dědeček. Babička byla většinu svého života na vozíčku. On se o ni staral až do její smrti a krátce nato zemřel i on.

Co by do tebe lidé na první pohled neřekli? Nemám rád výšky.

Komu ze Survivoru se nejvíc podobáš? Mariňáku Benovi, protože dělal to, co bylo potřeba.

Proč ses přihlásil do Survivoru? Kvůli výzvě a touze vyhrát.

Jak chceš přežít v Survivoru? Vím, jak navázat aliance, vyhrávat v soutěžích a pak udělat cokoliv, co bude potřeba k výhře.

 

VINCE

Jméno: Vincent „Vince“ Moua

Věk: 27 let

Bydliště: Palo Alto, Kalifornie

Povolání: přijímací poradce na univerzitě

Zájmy: Zpěv, fotografování, nakupování v sekáčích a hledání různých unikátních kaváren.

Co ti leze na nervy: Když jsou lidé potrhlí a nedodržují své sliby. Když nechápou, že člověk na prostředním sedadle má právo na obě opěrky na ruce. Když mi lidé řeknou „Páni, máš moc dobrou angličtinu!“ a hned potom: „Kde ses to naučil?“ Když neberou v úvahu anebo vyvracejí mé životní zkušenosti z hlediska člověka jiné barvy pleti.

Popiš se třemi slovy: Pohotový, nestydím se být sám sebou a nebojím se dělat změny.

Osobní úspěch: Možná to bude vypadat nepodstatně, ale jsem nejvíc hrdý na to, že jsem koupil mámě novou a moderní ledničku ke Dni matek v roce 2017. S tátou si nemohli dovolit koupit nové spotřebiče a tu starou ledničku používali už přes 12 let. Hodně pro mě znamenalo, když jsem jí mohl koupit něco, co opravdu chtěla a potřebovala.

Životní inspirace: Jako spoustu dětí z uprchlických rodin jsem tu i já jen díky obětem svých rodičů. Především cesta mého otce byla dost drastická. Můj táta Txooj Zeb Muas je můj hrdina a opravdový přeživší. I s mizivou nadějí všechno riskoval, aby měl šanci na nějaký život. V 16 letech chtěl utéci etnické genocidě Hmongů a Jaů, kteří se nechali naverbovat do partyzánského odboje a následně byli necháni napospas. Uprchl tedy se dvěma bratranci z hor Laosu přes džungle s nášlapnými minami, zatímco po nich stříleli stoupenci komunisticko-nacionalistické strany Pathet Lao a Vietkongu. Když se zázrakem dostal přes řeku Mekong do uprchlického tábora v Thajsku, poslali ho do Montany jen s tím, co měl na sobě. Ačkoliv musel čelit naprosto cizí zemi bez žádného člena své nejbližší rodiny, nikdy se nevzdal šance prožít život naplno. Díky jeho odolnosti, vytrvalosti, vzdoru a traumatickým zážitkům jsem měl tu výsadu, že jsem se nemusel bát vystavení chemikálii Agent Orange [chemická směs, kterou během války ve Vietnamu používala americká armáda s cílem zničit rostlinstvo v rozsáhlých oblastech tak, aby mohly být snáze bombardovány základny a zásobovací trasy nepřátelských jednotek – pozn. překl.], etnického pronásledování a vytlačování.

Co by do tebe lidé na první pohled neřekli? V roce 2015 moje šamanská babička zažila několik zvláštních a mimotělních panických záchvatů. Poté oznámila, že dalším šamanem naší rodiny budu já!

Komu ze Survivoru se nejvíc podobáš?
Vince je prostě Vince. V Survivoru zatím ještě nebyl nikdo jako já, haha. Ale když už bych si musel někoho vybrat, řekl bych, že jsem kombinace Shii Ann Huang, protože nikomu nedovolila, aby si s ní zahrával, Cirie Fields, protože je skromná, inspiruje ostatní a přemýšlí takticky a analyticky, a Natalie Anderson, protože je loajální, inovativní a skutečná vůdkyně.

Proč ses přihlásil do Survivoru? Upřímně, chci ukázat mladým lidem z menšin po celém světě, že na nich záleží, že jejich příběhy jsou také důležité a že by nikdy neměli pochybovat o své existenci bez ohledu na to, co jim říkají jiní. Survivor byl už dlouho nedílnou součástí mého života. Ukázal mi, že i kluk z kalifornského Mercedu může snít o cestování do dalekých zemí, hodně riskovat a být víc než jen další statistikou. Doufám, že pokud vyhraju titul Posledního trosečníka, inspiruju tak ostatní mladé k tomu, aby se vzepřeli utiskujícím systémům a institucím, které je chtějí omezovat!

Jak chceš přežít v Survivoru? Získal jsem spoustu pevné vůle z výzev, kterým jsem už ve svém životě čelil. Vždycky jsem bycl schopný získat si důvěru jiných. Věřím, že svým nenápadným vzezřením a čínským nářečím dokážu oklamat ostatní, že nepředstavuju žádnou hrozbu. Jsem však dost prohnaný, vymyslím chytré plány a vyloučím kohokoliv, kdo bude pro moji hru představovat hrozbu (pokud nejsi se mnou, jsi pro mě mrtvý). Také vím, jak si poradit s velkými egy a rozmary různých osobností. Díky svým sociálním dovednostem si vybuduju důvěru u všech osobností. V neposlední řadě mám dobrou vyřídilku a na finální kmenové radě si u poroty zajistím výhru svým vítězným proslovem.

Překlady vznikly ve spolupráci s uživatelem Tominotomino ze stránky Edna.cz – děkujeme!

ItalianManiac

ItalianManiac

Překladatelka a fanynka Survivoru

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.