Survivor S39: Island of the Idols – kmen Vokai

VOKAI

 

DAN

Jméno: Dan Spilo

Věk: 48 let

Bydliště: Los Angeles, Kalifornie

Povolání: manažer umělců

Zájmy: Dobrodružné cestování, filmy a posilování.

Co ti leze na nervy: Mám problémy jednat s tvrdohlavými lidmi, ale respektuju jak IQ, tak i EQ [emoční inteligenci – pozn. překl.]. Nevzdělanost a konzervativní názory.

Popiš se třemi slovy: Pracovitý, výřečný a okouzlující.

Osobní úspěch: Vychoval jsem dva ohleduplné a milující syny. Ve svém manželském svazku se už 20 let neustále snažím udržet zábavu, vášeň i spoustu lásky.

Životní inspirace: Nemám žádného hrdinu v tomto smyslu slova. Asi Jane Goodallová [anglická bioložka zabývající se výzkumem primátů – pozn. překl.] a lidé, jako jsou ona, kteří se něčemu podobně nezištně věnují. Podařilo se jí objasnit život šimpanzů a nikdy nedovolila, aby jí v tom něco zabránilo – to považuji za hrdinství.

Co by do tebe lidé na první pohled neřekli? Že jsem přehnaný měkkota. Jak mi můj první klient rád připomíná, brečel jsem u filmu Hledá se Nemo.

Komu ze Survivoru se nejvíc podobáš? Bobu Crowleymu a Yulu Kwonovi kvůli stejnému zázemí, Tomu Westmanovi a Boston Robovi kvůli sociální hře a Cochranovi, protože je divný, ale zároveň hrozně cool.

Jak chceš přežít v Survivoru? Myslím, že mám základní až lepší fyzickou zdatnost, která bude kmeni užitečná. Hlavně mám však neuvěřitelnou schopnost poznat, co lidé potřebují – vím, jak zajistit, aby se cítili dobře, a abych hrál důležitou roli v jejich úspěchu.

 

JACK

Jméno: Jack Nichting

Věk: 23 let

Bydliště: Harrisonburg, Virginie

Povolání: student na univerzitě

Zájmy: Crossfit, poslouchání muzikálů a zpívání si s nimi, sushi s neomezenou konzumací a prozkoumávání světa.

Co ti leze na nervy: Plýtvání, hrubost, hlasité žvýkání a když lidé čekají na přechodu pro chodce a přitom běží na místě.

Popiš se třemi slovy: Odhodlaný a společenský snílek.

Osobní úspěch: Vyhrál jsem národní fotbalové mistrovství v posledním ročníku na univerzitě!

Životní inspirace: Moje mamka. Překonala traumatické události, zvedla se a přestěhovala se do nového města v zahraničí, kde si našla práci a teď prozkoumává svět. Má neskutečně svobodného ducha a je to prostě nejlepší člověk na světě.

Co by do tebe lidé na první pohled neřekli? Zvenčí možná vypadám jako dlouhovlasý a bláznivý pohodář. Ve skutečnosti jsem dost rozumný, cílevědomý a MOC RÁD si s lidmi povídám vážně a do hloubky.

Komu ze Survivoru se nejvíc podobáš? Devonu Pintovi. Devon prostě miluje život a pořád vysílá pozitivní vibrace. Neustále se usmívá a já taky.

Jak chceš přežít v Survivoru? Dokážu se vyznat v jakékoliv společenské situaci a v jakémkoliv vztahu. Chápu, že pro ostatní budu terč, a neberu to na lehkou váhu. Zbavím se kohokoliv, kdo pro mě bude hrozbou, aniž bych měl nějaké morální výčitky. Zároveň se chci držet spíš v pozadí, aby za hrozbu nepovažovali mě. A nakonec, v rozhodujících okamžicích v soutěžích budu vždycky silným soupeřem díky své chytrosti, fyzické zdatnosti a soustředění.

 

JAMAL

Jméno: Jamal Shipman

Věk: 33 let

Bydliště: Providence, Rhode Island

Povolání: pomocný ředitel přijímacího řízení na přípravné střední škole

Zájmy: Trénování basketbalu, taneční lekce salsy a západoafrických tanců, hra na baskytaru a prohry ve fantasy fotbalu.

Co ti leze na nervy: Nesnáším hmyz, který po sobě nechává svědivé a bolestivé pupínky. Nevadí mi podělit se s vámi o svou krev, ale proč taková bolest a nepříjemné pocity? To je podle mě docela nezdvořilé.

Popiš se třemi slovy: Vyrovnaný, zvídavý a žijící přítomností.

Osobní úspěch: Nejvíc jsem hrdý na svou cestu za vzděláním. Po 8 letech studia na 27. veřejné škole v New Jersey, kde moje mamka vyučuje dodnes, mě přijali na přípravný program Prep for Prep v New Yorku [vzdělávací program pro nadějné studenty z etnických menšin studující na veřejných školách, který je má připravit na studium na soukromých středních a vysokých školách – pozn. překl.]. Tato zkušenost mě připravila na studium na střední škole Milton Academy, přípravné škole v Nové Anglii. Ta mi zase otevřela dveře na studium a promoci na Brownově univerzitě v Providence na Rhode Islandu, vysoké škole patřící do Břečťanové ligy. S velkou pomocí svých blízkých jsem překonal pár překážek po cestě a dostal jsem se až tam, kde jsem teď.

Životní inspirace: Barack Obama. Před jeho kandidaturou na prezidenta jsem se o politiku tolik nezajímal. On mi však mluvil z duše. Inspiroval mě k tomu, abych se více zapojil a zajímal se o svět kolem nás. Četl jsem jeho knihy, poslouchal jeho projevy a sledoval ho i v roli prezidenta. Jeho ohleduplnost, slušnost, optimismus a oddanost je naprosto povznášející. Kdybychom všichni k životu přistupovali stejně jako on a podobně se snažili vynikat, měli bychom se mnohem lépe.

Co by do tebe lidé na první pohled neřekli? Nenapadlo by vás, že v třeťáku na střední jsem byl trojnásobný reprezentant své školy v atletice, zpíval jsem ve školní a cappella skupině, ve školním orchestru jsem hrál na trubku a ještě jsem měl roli v jarní divadelní hře! Nesmíte soudit knihu podle obalu.

Komu ze Survivoru se nejvíc podobáš? Nejblíž mám k Jeremymu. Chtěl bych hrát podobně jako on, když hrál podruhé. Také mám blízko k Wendellovi, Christianovi a policistce Sarah.

Jak chceš přežít v Survivoru? Hru jsem intenzivně studoval. Myslím, že budu mít dobrý cit pro to, co udělat, abych měl co největší šanci dojít do finále, a pořád dostal dost hlasů. Lidé pro mě na konci budou hlasovat rádi.

 

JANET

Jméno: Janet Carbin

Věk: 59 let

Bydliště: Palm Bay, Florida

Povolání: vedoucí plavčice

Zájmy: Bodysurfing [surfování po vlnách bez pomoci surfovacího prkna – pozn. překl.], softball a veslování na plavčických lodích.

Co ti leze na nervy: Lenost a plýtvání.

Popiš se třemi slovy: Agresivní, nadšená a temperamentní.

Osobní úspěch: V oceánu jsem zachránila spoustu životů. A samozřejmě jsem hrdá i na svoje děti a vnoučata.

Životní inspirace: Tina Turner. Bez výčitek svědomí odešla od manžela – a pak stejně uspěla.

Co by do tebe lidé na první pohled neřekli? Vypadám přísně a tvrdě… není to pravda.

Komu ze Survivoru se nejvíc podobáš? Stephenie, protože je fyzicky zdatná.

Proč ses přihlásila do Survivoru? Je to můj sen. A kvůli těm penězům!

Jak chceš přežít v Survivoru? Umím číst v lidech a mám všechny potřebné fyzické i sociální schopnosti.

 

JASON

Jméno: Jason Linden

Věk: 32 let

Bydliště: New York, New York

Povolání: právní specialista na újmy při ublížení na zdraví

Zájmy: Sport, hudba a učení se novým věcem.

Co ti leze na nervy: Šikana, pomalí chodci a když někdo kašle nebo kýchá a nedá si ruku před pusu.

Popiš se třemi slovy: Charismatický, odhodlaný a přímý.

Osobní úspěch: Založil jsem svou vlastní firmu. Jsem na sebe vážně hrdý a dělá mi to radost. Také jsem hrdý na život, který si s manželkou budujeme. Oba zároveň rozvíjíme své vlastní kariéry. Jsme velice dobře sehraní.

Životní inspirace: Můj táta Alex. Je to ten nejšťastnější a nejoblíbenější člověk, jakého jsem kdy potkal. Ať už mu život připraví jakékoliv překážky, dokáže jich využít a obrátit je k lepšímu. Také je docela úspěšný, ale nezáleží mu na materiálních věcech. Prostě miluje svou rodinu a sportování, protože ho to činí šťastným. Kdybych dokázal najít štěstí stejně lehce jako on, byl bych na to pyšný.

Co by do tebe lidé na první pohled neřekli? Jsem velký fanoušek kapely Phish. Na jejich koncertě jsem poznal svou ženu.

Komu ze Survivoru se nejvíc podobáš? Směsici Stephena Fishbacha, Adama Kleina, Cochrana (když hrál podruhé), Roba Cesternina a kupodivu i trošku z Tonyho Vlachose. Připoutejte se, bude to divoká jízda!

Proč ses přihlásil do Survivoru? Zbožňuju tu hru. Miluju Survivor a chci ho hrát. Potřebuju ho hrát. Je to jako Darwinův přirozený výběr ve své nejopravdovější podobě.

Jak chceš přežít v Survivoru? Survivor je hra založená na vztazích. Za prvé zapracuju na vztazích, které budu potřebovat k výhře. Mám hluboké a zásadní znalosti mezilidských vztahů a komunikace. Také až nepřirozeně dobře umím přinutit cizí lidi, aby se se mnou cítili v pohodě. Odzbrojím je sebekritickým smyslem pro humor a pak posílím naše pouto upřímným zájmem a opravdovou péčí. Navážu vztahy, které mě nejen dostanou dál ve hře, ale získají mi i hlasy na finálové kmenové radě. Za druhé převezmu kontrolu nad svou vlastní hrou a povedu své spojence k rozhodnutím, které ji příznivě ovlivní. Jsem přirozený vůdce. Za třetí budu větší pracant než soupeři – jsem houževnatý a pracovitý tahoun. Když se do něčeho pustím, MUSÍM to dokončit.

 

KELLEE

Jméno: Kellee Kim

Věk: 29 let

Bydliště: Filadelfie, Pensylvánie

Povolání: studentka magisterského programu v oboru managementu (titul MBA)

Zájmy: Deskovka Osadníci z Katanu (rozšíření Města a rytíři), lyžování a fotbal.

Co ti leze na nervy: Lidé, kteří mě budí, když zrovna spím, nebo na mě mluví, když se pokouším usnout.

Popiš se třemi slovy: Zábavná, rázná a energická.

Osobní úspěch: Dostala jsem se do harvardského fotbalového týmu! Byla to moje vášeň a dlouhá cesta. Pro mě bylo obrovským úspěchem, že jsem mohla hrát fotbal na univerzitě.

Životní inspirace: Má sestra!

Co by do tebe lidé na první pohled neřekli? Nesnáším majonézu. Kdybych měla sníst sklenici majonézy, abych se dostala do finálové trojice, nejsem si jistá, jestli bych to zvládla. Taky nemám ráda šlehačku, vanilkovou polevu nebo kysanou smetanu.

Komu ze Survivoru se nejvíc podobáš? Kelley Wentworthové. Je fyzicky zdatná a dobře vychází s ostatními. A taky máme podobné křestní jméno.

Jak chceš přežít v Survivoru? Mám vysoký práh bolesti a ráda hledám zábavu i v těžkých věcech. Se špetkou štěstí a dobrým „štítem“ určitě vyhraju.

 

LAUREN

Jméno: Lauren-Ashley Beck

Věk: 28 let

Bydliště: Glendale, Kalifornie

Povolání: chůva

Zájmy: Snězení celého sáčku pálivých křupek Cheetos na posezení při sledování dokumentárních krimiseriálů, smích svým vlastním vtipům, psaní a blogování, hudební festivaly, upovídanost… Můj nevlastní táta říkává, že mám dobrou vyřídilku. Díky, tati!

Co ti leze na nervy: Lidi, kteří se zeptají „Můžu si vzít hranolek?“, ale než vůbec stihnu odpovědět, už si ho sami vezmou. Když někdo říká „doslova“ před každou větou (taky to dělám). Nedochvilnost (když přijdeš včas, stejně jdeš pozdě). Hovory ve třetí osobě. Když lidi tleskají po přistání letadla.

Popiš se třemi slovy: Temperamentní, přizpůsobivá a svědomitá.

Osobní úspěch: V 17 letech jsem se přestěhovala z Michiganu přes celou zemi až do Los Angeles a vybudovala jsem si pro sebe stabilní život. Všichni víme, jak to v Los Angeles vypadá s nájmy. I když znám hodně lidí, kteří se přestěhovali, já to zvládla. Houževnatost je mé druhé jméno!

Životní inspirace: Můj nevlastní táta Charles. Vychovával mě od doby, kdy mi bylo 10 měsíců. Žádná holčička by si nemohla přát lepšího tátu. Vždycky mi přinese kafe ze Starbucksu, když ho o to požádám. A podobné maličkosti. On je ta nejlepší věc, která potkala mě a moji rodinu.

Co by do tebe lidé na první pohled neřekli? Že umím tu nejlepší imitaci Britney Spears, jakou jste kdy slyšeli.

Komu ze Survivoru se nejvíc podobáš? Troyzanovi, protože jsme oba sexy. Cirie, protože je to nejlepší sociální hráčka vůbec, ne asi! Taky o sobě ráda říkám, že jsem gangster v kostýmku Oprah. A v neposlední řadě i Sandře, protože nemám problém hrát nemilosrdně a dělat velké tahy, abych se tak sama dostala dál. Královna zůstane královnou!

Jak chceš přežít v Survivoru? Umím neskutečně dobře navazovat vztahy s ostatními, já prostě zbožňuju lidi! Mám fyzické i psychické schopnosti, které mě dostanou až na samotný konec. Lidé mě většinou podceňují, čehož určitě využiju ve svůj prospěch. Prostě a jednoduše chci být druhou černoškou, která vyhraje tuhle hru.

 

MOLLY

Jméno: Molly Byman

Věk: 27 let

Bydliště: Durham, Severní Karolína

Povolání: studentka práv

Zájmy: Běh, lyžování, jízda na kole, turistika, čtení, deskové hry, cestování a slintání nad vynikajícími jídly.

Co ti leze na nervy: Když se mě někdo bez dovolení dotýká, hlasité dýchání, pomalí chodci a pomalí řečníci, když někdo není připravený při kontrole na letišti, když někdo porušuje pravidla a když někdo předpokládá, že muži a ženy nemůžou být platoničtí přátelé.

Popiš se třemi slovy: Soupeřivá, houževnatá a plná života.

Osobní úspěch: Pět let jsem vyučovala na druhém stupni základní školy. Díky oběma školám, na nichž jsem učila, oběma neuvěřitelným vedoucím našeho oddělení a díky více než 400 studentům budu navždy tvrdit, že učitelství byla ta nejnáročnější, ale zároveň nejvíce naplňující práce, jakou jsem kdy dělala.

Životní inspirace: Má rodina. Jsem nejstarší ze čtyř dětí a nejstarší ze 13 bratranců a sestřenic. Všichni spolu moc rádi trávíme čas. Má rodina mě motivuje k novým výzvám, ale také k tomu, abych zůstala nohama na zemi, pamatovala na své kořeny a byla člověkem, na kterého mohou být hrdí. Díky stabilitě a lásce, kterou mi rodiče poskytli a poskytují dodnes, mám dost sebedůvěry na to, abych zkoušela věci jako Survivor.

Co by do tebe lidé na první pohled neřekli? Moje nejoblíbenější televizní postava je Lindsay Weir ze seriálu Machři a šprti. Taky umím vykládat tarotové karty.

Komu ze Survivoru se nejvíc podobáš? Parvati (to je jasná volba, všichni chtějí být jako ona), protože manipulovala s lidmi, ale přitom byla pořád okouzlující. S klidem se zařadila do „aliance hloupých holek“, ale celou dobu měla sociální situaci pod kontrolou. Také se vidím ve Wendellovi. Stejně jako on jsem schopná udržet si neutrální emoce a najít humor i ve stresových nebo rozčilujících situacích.

Proč ses přihlásila do Survivoru? Chtěla jsem se zúčastnit Survivora už od doby, kdy jsem sledovala, jak Elisabeth Filarski skočila z toho útesu v Survivor: Austrálie. A když už je to tady (!!!), musím si pořád připomínat, že tady nejde jen o dobrodružství, ale i o ty peníze. Chci svůj milovaný pořad poznat ze zákulisí a také chci otestovat svou mysl, tělo a sociální schopnosti. Šance odpromovat na právech bez dluhu ze studentských půjček by byl pěkný bonus.

Jak chceš přežít v Survivoru? Jsem chytrá, silná a nelezu lidem na nervy. Nepohodlí a špína mi nedělají starosti. Zapadnu kamkoliv a navážu vztahy s kýmkoliv. Jako nejstarší sourozenec a učitelka dokážu zvládnout chaos, přizpůsobit se, brát ohledy na ostatní a zároveň je nenápadně přesvědčit k tomu, aby udělali to, co chci já.

 

NOURA

Jméno: Noura Salman

Věk: 36 let

Bydliště: North Potomac, Maryland

Povolání: podnikatelka

Zájmy: Posilování, vytváření zdravých jídel a nápojů v kuchyni, cestování, psaní příspevků na sociálních médiích o svépomoci, jídle a zdravém životním stylu.

Co ti leze na nervy: Lidé, kterým chybí osobní hygienické návyky a zásady slušného stolování. Také nemůžu vystát lidi, kteří jsou sobečtí, lakomí a zahledění do sebe.

Popiš se třemi slovy: Ctižádostivá, vášnivá a energická.

Osobní úspěch: Poznávala jsem svět, žila na mnoha místech a vyzkoušela spoustu prací, kariér a oborů. Poznala jsem hodně různých lidí a vztahů. Nakonec jsem si však sama vybrala svou vlastní cestu, která mi vyhovovala nejlépe!

Životní inspirace: Moje mamka. Je to nejštědřejší, nejláskyplnější, nejohleduplnější, nejpracovitější a nejskromnější člověk, jakého znám. Vždycky nás vedla k tomu, abychom byli sami sebou a dělali to, co nás činí šťastné. Přes 20 let měla finanční problémy a v manželství s tátou nebyla šťastná, ale stejně by nám snesla modré z nebe – s radostí a grácií.

Co by do tebe lidé na první pohled neřekli? Miluju žáby. Nepiju alkohol, nekouřím a v životě jsem nevyzkoušela žádnou drogu.

Komu ze Survivoru se nejvíc podobáš? Malcolmovi. Oba jsme fyzicky silní, skvělí v řešení problémů a skládaček a upřímně oblíbení u většiny lidí. A příjemní na pohled. Taky ale chci být podceňovaná malá hrozba jako Fabio.

Proč ses přihlásila do Survivoru? Konečně využiju všechny své talenty, znalosti a schopnosti a překročím všechny fyzické, psychické, emoční i duševní hranice.

Jak chceš přežít v Survivoru? Nejsem jen jedna osoba nebo věc – mám spoustu vrstev. Jsem šprt, svalovec i modelka, mám chytrost, svaly i krásu. Ale hlavně mám i sociální schopnosti, kterými ovlivním ostatní a vyhraju. Taktéž mám neutuchávající elán jít si za tím, co chci.

 

TOMMY

Jméno: Tommy Sheehan

Věk: 26 let

Bydliště: Long Beach, New York

Povolání: učitel ve 4. třídě základní školy

Zájmy: Surfování, sport (basketbal, volejbal, fotbal) a věštění z mé magické kulečníkové koule.

Co ti leze na nervy: Nesnáším ty, kteří si myslí, že jsou lepší než ostatní, a proto je šikanují a ponižují. Taky nemůžu vystát mrzuté a vážné lidi. Uvolněte se, život je úžasný, tak se pořádně usmějte. LOL.

Popiš se třemi slovy: Přátelský, soupeřivý a potrhlý.

Osobní úspěch: Jsem hrdý na všechny ty dětské životy, které jsem jako učitel změnil. Taky mám skvělou sbírku hrníčků s motivy od Disneyho.

Životní inspirace: Moji rodiče. Táta mi do hlavy neustále vštěpoval motto všech Sheehanů: „Dotáhni to do konce.“ Neexistují žádné výmluvy, prostě tu práci udělej a dokonči, ať už je to cokoliv. Je taky lvem salonů a každý den žije tak, jako by byl jeho poslední. Moje mamka mě inspiruje k tomu, abych se staral o ostatní. Je to ta nejstarostlivější osoba, jakou znám. Doufám, že jednou budu mít alespoň z poloviny tak velké srdce jako ona.

Co by do tebe lidé na první pohled neřekli? Mám obrovské srdce. Zbožňuju lidi a udělal bych pro ně cokoliv, hlavně pro děti.

Komu ze Survivoru se nejvíc podobáš? Řekl bych, že zkombinuju taktiku Davida Wrighta, sociální hru Davieho a špetku oblíbenosti Amandy Kimmel. Tihle tři hráči byli fanoušci hry, hráli tvrdě a poradili si s čímkoliv, co jim hra přinesla.

Proč ses přihlásil do Survivoru? Chci udělat něco, o čem ostatní lidé jenom sní. Přišel jsem vyhrát celou hru a získat ten milión dolarů. To je moje hlavní motivace. A pokud se mi navíc podaří diváky rozesmát a pomoci jim aspoň na hodinu týdně zapomenout na jakékoliv problémy a těžkosti, to bude taky velké plus.

Jak chceš přežít v Survivoru? Jsem fyzicky založený a dokážu vyhrávat soutěže, ale tím celý Survivor nevyhrajete. Vyhraje vám ho čas, který věnujete navazování vztahů a otevřeností před lidmi. Když s ostatními budete mít opravdové vztahy, nechají si vás ve hře déle. Taky jsem to přišel celé vyhrát, takže budu hledat imunity, dělat velké tahy a provádět podrazy.

ItalianManiac

ItalianManiac

Překladatelka a fanynka Survivoru

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.