Survivor S39: Island of the Idols – rádci na Ostrově symbolů

Všichni už jistě víte, že na Ostrově symbolů budou jako rádci působit „Boston Rob“ Mariano a Sandra Diaz-Twine. Pojďme si tedy představit jejich profily k aktuální sérii.

 

BOSTON ROB

Jméno: Robert Carlo „Boston Rob“ Mariano

Věk: 43 let

Předchozí série: S4: Marquesas, S8: All-Stars, S20: Heroes vs. Villains, S22: Redemption Island (vítěz)

Za který konkrétní úspěch v Survivoru sis zasloužil přídomek „symbol“? Hrál jsem Survivor čtyřikrát v průběhu téměr dvou desetiletí. Byl jsem svědkem vývoje hry a jsem zběhlý ve všech třech hlavních aspektech hry – v sociální, fyzické i takticko-psychologické složce. Asi bych se nenazval symbolem – já ten název nevymyslel – ale určitě vím, co dělám!

Jak můžeš novým hráčům pomoci stát se Posledním trosečníkem? Rozumím úplným základům – třeba jak rozdělat oheň, postavit přístřešek nebo chytat ryby. Také ovládám komplexnější sociální dynamiku hry – a samozřejmě i různé taktické přístupy.

Bude pro tebe role rádce v něčem jinou výzvou než samotná účast ve hře? Myslím, že nejtěžší pro mě bude nemoci se účastnit hry samotné. Jsem od přírody soupeřivý, takže pozorovat hru od postranní čáry pro mě asi bude těžké.

Když se nebudeš účastnit hry samotné v tradičním smyslu, kterému hernímu prvku se tak nejraději vyhneš? Jelikož mě nikdo nebude moci vyloučit, budu mít čas užívat si samotný aspekt přežití (život v táboře). Mám zkušenosti ze stavitelství, takže se budu soustředit na výstavbu toho nejdokonalejšího přístřešku – nejlepšího, jaký se v Survivoru objevil!

 

SANDRA

Jméno: Sandra Diaz-Twine

Věk: 45 let

Předchozí série: S7: Pearl Islands (vítězka), S20: Heroes vs. Villains (vítězka), S34: Game Changers

Za který konkrétní úspěch v Survivoru sis zasloužila přídomek „symbol“? Tohle je asi ta nejlehčí otázka. Označují mě jako symbol, protože jsem jediná trosečnice, která vyhrála dvakrát. Dodnes to ještě nikdo nezopakoval. V roce 2003 jsem vyhrála první sérii, ve které jsem se objevila, a pak jsem v roce 2010 vyhrála i svou druhou sérii. Nejsem symbol, protože to o sobě tvrdím, ale protože to dokazuje můj rekord. Před devíti lety a devatenácti řadami jsem se stala Královnou a můj rekord zatím nikdo nevyrovnal.

Jak můžeš novým hráčům pomoci stát se Posledním trosečníkem? Co se týče sérií, ve kterých jsem hrála, budu jako otevřená kniha. Budu s trosečníky sdílet všechny aspekty hry. Budu s nimi probírat různé situace, třeba jak být přizpůsobivý a plavat s proudem, když nemáte pod kontrolou to, co chce udělat většina. Jak vybudovat silnou alianci a věřit lidem, které máte opravdu rádi a dobře si s nimi rozumíte. A také že nikdo není dokonalý – neexistuje způsob, jak hrát dokonalou hru, takže když uděláte chybu, přiznejte ji.

Kterou část hry podle tebe většinou noví trosečníci podceňují? Noví trosečníci podcení, jak těžká je ve skutečnosti sociální část hry. Čekají vás totiž lidé, kteří se vás automaticky zalíbí, a lidé, které budete ihned nesnášet. Se svými oblíbenci si můžete vybudovat pouta a důvěru, ale vítěz může být jen jeden. Je lehké vyloučit lidi, které nemáte rádi, ale až budou všichni pryč, budete muset začít vyhazovat své kamarády. A když podrazíte kamarády, stoprocentně budou naštvaní, že jste je vyloučili, ale stejně je pak musíte přesvědčit, aby vám dali ten milión. Musíte prostě zvládnout několik věcí najednou.

Bude pro tebe role rádce v něčem jinou výzvou než samotná účast ve hře? Být rádcem bude určitě lehčí než hrát hru, protože se nemusíte soustředit na každodenní aspekty Survivoru. Vím, že nehraju o milión dolarů, že se nebudu účastnit soutěží (hurá!) a že mě nečeká žádný šílený herní zvrat. Musím se jenom seznámit s novými hráči, pozorně je vyslechnout a poradit jim. Jinými slovy, chci se s nimi podělit o své zkušenosti z 94 dnů ve hře. Budu jejich odborný poradce, ale nakonec se každý člověk musí rozhodnout sám a hrát svou vlastní hru.

Když se nebudeš účastnit hry samotné v tradičním smyslu, kterému hernímu prvku se tak nejraději vyhneš? Jsem v sedmém nebi z toho, že během celé série nemusím přetrpět jedinou soutěž!

ItalianManiac

ItalianManiac

Překladatelka a fanynka Survivoru

11 komentářů

 1. Survivorfans

  Tady se názorně ukazuje rozdíl mezi Robem a tolik opěvovanou Sandrou. Rob může nováčkům poradit v čemkoliv – taktika, život v táboře a i v soutěžích válel. Zatímco Sandra jenom kecama o sociální hře a to je tak vše. 😀

  • Merengues9 Merengues9

   A to je taky zřejmě ta nejdůležitější složka hry. I když já preferuji jiné hráče než jen ty co si umí dobře pokecat, ale zkrátka je to důležitý k výhře.

   • Survivorfans

    Nesouhlasím že nejdůležitější, i když někteří díky tomu vyhráli. Musíš hlavně umět hrát a nevozit se a díky tomu mít nějaký respekt poroty. Poté skvělé hře k tomu samozřejmě nebýt nenáviděn jako třeba Russell Hantz. 🙂 Chápu ale, že to je typ tématu, který bysme tu mohli rozebírat hodně dlouho.

    • Merengues9 Merengues9

     No v poslednich par letech se porad dokola mluvi o tom, ze clovek musi mit “Big move” aby mohl vyhrat. Ja s tim nesouhlasim, staci mit dobrou socialni hru a klidne se s nekym svezt a mas daleko vetsi sanci na vyhru nez nekdo kdo dela velke tahy nebo vitezi jednu soutez za druhou.

     • majnejmistomik

      souhlasím s Merenguesem. Podle většiny lidí hrála lepší hru ( dávám příklady lidí a ani nevím jestli je to pravda ) Stephenie než Danni, Aubry hrála lepší hru, než Michele, Russell hrál lepší hru, než Sandra, Sugar hrála lepší hru, než Bob, Coach hrál lepší hru, než Sophie, Stephen hrál lepší hru, než JT, Sash hrál lepší hru, než Fabio. NE!!!! Ve skutečnosti hráli lepší hru Danni, Michele, Sandra, Bob, Sophie, JT a Fabio a to ne ani tak kvůli fyzické a strategické hře, ale kvůli hře sociální. A pokud stále nevěříte, tak proč vlastně vyhráli ti lidi co jsem vyjmenoval? Proč nevyhráli ti druzí? Kdyby vyhráli ti druzí, tak by se prokázala zbytečnost soc. hry, ale ti druzí tu hru nevyhráli, protože byla na ně naštvaná porota, která jim to dala pořádně sežrat. Myslím si, že bychom neměli podceňovat sílu sociální hry, i přesto, že dnes je už moderní Survivor založen na jiném aspektu hry ( můj názor ).

      • Survivorfans

       Souhlasím s příspěvkem, ale né se Stephanem a Sashem, protože Stephan je sice chytřejší ale nepředvedl o nic víc než JT a Nicaragua byla bohužel ovlivněná dvěma quity, tedy je otázka jak by to tam bez nich bylo. Coach taky nepředvedl nic navíc než Sophie, tahy a postup ve hře mají stejný.
       Přidal bych ti tam ale GI kde Dom hrál o trochu líp(viz finálová kmenovka) a přesto prohrál.
       Nic to ale nemění na tom, že většina těhle hráčů musela něco předvést ve strategii. Jinak by byli ignorovaný jako spousta jiných. Tedy musíš něco umět od obojího. A sem dost zvědavý jak a v čem jim v tomhle Sandra poradí. 😀

       • Merengues9 Merengues9

        A to je otázka jestli Sandra skutečně umí jen a pouze sociální hru. Přeci jen v Game Changers jsme viděli jinou Sandru, takovou která umí hrát, ale která vypadla jen díky debilnímu konceptu řady.

        • majnejmistomik

         To už spíše záleží na Sandře. Vím, že se vždy dokáže přepnout do jiného modu. Sandra může být mrcha, hodná teta z Portorika 😀 nebo vychytralá ženská. V Island of the Idols podle mě bude moct nováčky co naučit a má stejnou cenu jako Boston Rob. 🙂

         • Merengues9 Merengues9

          Tak jsem to zrovna nemyslel. Mám na mysli to co nám ukazuje produkce. Třeba jak hrála v Game Changers tak hrála i v Perlových ostrovech a HvV. V HvV byla zastíněna Russellem a Parvati (co si budeme povídat, ta řada patřila jim jak po herní stránce tak i tím co je pro diváky atraktivní). Na Perlových ostrovech zas byl Jonny Fairplay a Rupert.

          • majnejmistomik

           Aha, už to chápu, už jsem se poučil a beru si tvůj komentář k srdci. A právě na tom mám nejraději komentáře na série survivora. Protože mě můžou poučit a občas i otevřít oči. Nebýt těch komentářů, tak jakožto fanoušek survivora bych byl úplně hloupej. Hlavně že vím jak si koupit nové survivor šátky, ale nevím jak kdo hrál hru v mé nejoblíbenější reality show 😀

       • majnejmistomik

        To je jasné, že museli mít všichni vítězové nějakou strategii. Podle mě ale strategie těch lidí, které jsem vyjmenoval byla v tom, že si udělají přátele skoro u všech lidí a potom si vyberou lidi, se kterými půjdou. Nikomu neublíží a budou mít většinu. I Sandra musela mít např. v HvsV nějakou strategii. Dokázala na sebe hodit pozici slabého hráče a využila toho. Při vyřazování nikomu neublížila, to znamenalo, že si udělala kámoše v porotě a nepřítele vedle sebe ( Russell ), kterého nikdo neměl v porotě rád a jeho šance byly nulové. Říkejte si co chcete, ale Sandra si 2 miliony zaslouží a pokud se to někomu nelíbí, tak myslím, že Sandře, její rodině, fanouškům Sandry a jejím 2 milionům to je zřejmě úplně jedno. 😀

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.