Survivor S40: Winners at War – kmen Dakal

DAKAL

 

AMBER

Jméno: Amber Joy Mariano (rozená Brkich)

Věk: 40 let

Bydliště: Pensacola, Florida

Vítězná série: S8: All-Stars

Další účasti: S2: The Australian Outback

Povolání: manažerka marketingu a komunikace

Zájmy: Jako máma čtyř dětí nemám žádný čas na koníčky. LOL! Všechen volný čas trávíme spolu jako rodina. Ať už spolu hrajeme hry, jedeme se projet na kolech nebo společně koukáme na film… rádi spolu trávíme čas!

Popiš se třemi slovy: Oddaná máma a manželka.

Životní inspirace: Rodina, můj manžel Rob a čtyři dcery.

Kdy jsi začala sledovat Survivor? Sleduji ho od začátku, od první série.

Sleduješ stále Survivor? Ano. Viděla jsem všechny řady a teď ho sleduju každý týden s rodinou.

Co Survivor znamená pro tebe a tvou rodinu? Když už jsou teď na to děti dost staré… Znamená to pro mě večer strávený s rodinou, sáčkem Doritos a sledováním Survivoru. Je to velká zábava!

Jak ti Survivor změnil život? V pořadu jsem poznala svého manžela a zbytek je historie.

Survivor se blíží k jubilejní 40. řadě a 20. výročí na obrazovkách, co pro tebe znamená patřit k jeho odkazu? Nikdy jsem nečekala, že bych mohla hrát znovu… Tuhle kapitolu jsem tak nějak uzavřela. Ale když už je zase otevřená… Je to zároveň stresující i vzrušující, vrátit se zpátky do hry a ne ji sledovat jako fanoušek, jak to dělám posledních 15 let. Moc mě těší, že moje holčičky nebudou jen poslouchat o tom, jak mamka s tátou byli v Survivoru, ale teď budou součástí našeho příběhu a budou moci tuto sérii sledovat s námi. Je pro mě ctí patřit do další epické řady!

V čem se tvá hra bude tentokrát lišit oproti předchozím sériím? Od mé poslední hry uplynulo spoustu času. Sakra, však už je to 20 let od doby, co jsem hrála poprvé v druhé sérii. Nejen, že se hodně změnila a vyvinula hra… ale já také. Už nehraju jen sama pro sebe. Jsem vdaná a mám čtyři děti, které budou bedlivě sledovat a poslouchat všechno, co udělám a řeknu. Také jsem o 20 let starší. V Austrálii jsem byla v našem kmeni nejmladší hráčkou. Teď budu jednou z těch „starších“. Lidé mě uvidí v úplně novém světle. Navíc jsem vdaná za Boston Roba a proto budu mít OBROVSKÝ terč na zádech. V prvních dvou sériích jsem nebyla pod takovým tlakem. Proto se zkusím zaměřit hlavně na sociální hru a budu se snažit hledat skryté imunity a výhody! Ráda bych si myslela, že budu podávat dobré výkony v soutěžích, ale upřímně, po čtyřech dětech už nejsem v takové formě. Také si chci hlavně užít tuhle zkušenost a ukázat svým dcerám, jak moc je jejich máma silná! Nikdy se nevzdám a ukážu jim, aby do všeho šly naplno a dotáhly to do konce. A ve finále doufám, že to zase vyhraju!

 

KIM

Jméno: Kimberly Brooke „Kim“ Spradlin-Wolfe

Věk: 36 let

Bydliště: San Antonio, Texas

Vítězná série: S24: One World

Povolání: bytová architektka

Zájmy: Nákup a prodej starožitností, renovace domů, hraní si s dětmi a uklízení po nich.

Co ti leze na nervy: Lidi, co mi při rozhovoru zírají na jinou část obličeje než oči, agresivní řidiči a neustálé vybírání špíny zpod nehtů.

Popiš se třemi slovy: Přirozená, odhodlaná a houževnatá.

Kdy jsi začala sledovat Survivor? Ve čtvrťáku na střední, v roce 2001.

Sleduješ stále Survivor? Ano!

Co Survivor znamená pro tebe a tvou rodinu? Tenhle pořad moc rádi sledujeme už od začátku, takže bylo ještě lepší zažít ho na vlastní kůži. Je to pro nás všechny nádherná vzpomínka.

Jak ti Survivor změnil život? Potřebovala jsem zresetovat svou vlastní sebedůvěru a celý život obecně. Survivor přišel ve správný čas – věřím tomu, že změnil mou životní dráhu.

Survivor se blíží k jubilejní 40. řadě a 20. výročí na obrazovkách, co pro tebe znamená patřit k jeho odkazu? Survivor už se mi tolik začlenil do života, že na to někdy zapomínám a beru ho jako samozřejmost. Jsem vděčná za všechnu tu zábavu, která z toho plyne.

V čem se tvá hra bude tentokrát lišit oproti předchozí sérii? Můj život se za posledních sedm let nesmírně změnil. Při první hře mi bylo 28 let a byla jsem čerstvě nezadaná, tak jsem ocenila možnost uniknout ze všedního života a zažít dobrodružství v Survivoru. Od té doby jsem se vdala a měla tři děti tak rychle za sebou, jak to bylo jen možné. To možná kompletně změní můj způsob hry, ale ještě si nejsem jistá, jak přesně. Mám v plánu brát tuto sérii jako úplně nový a odlišný zážitek od té předchozí!

 

NICK

Jméno: Nicolas Joseph Caleb „Nick“ Wilson

Věk: 29 let

Bydliště: Williamsburg, Kentucky

Vítězná série: S37: David vs. Goliath

Povolání: advokát

Zájmy: Fantasy baseball, turistika, jízda na čtyřkolce, rybaření, vyjížďky na loďce po jezeře, tailgating na fotbalových zápasech a dostizích [tailgating většinou obnáší grilování a popíjení alkoholických nápojů u otevřeného kufru auta, lidé se takto v Americe často baví na parkovištích u stadionů před sportovním zápasem nebo koncertem, popř. i po něm – pozn. překl.], cokoliv venku!

Co ti leze na nervy: Všeználkové, konzervativnost, přehnaně kritičtí lidé, bezdůvodné rozhořčování, nebo jedním slovem: Twitter.

Popiš se třemi slovy: Okouzlující, vychytralý a drzý.

Životní inspirace: Sandra, protože chci být další dvojnásobný vítěz.

Kdy jsi začal sledovat Survivor? Při finále první série.

Sleduješ stále Survivor? Každou středu! Dokonce uvažuju o tom, že začnu vydávat podcast o Survivoru.

Co Survivor znamená pro tebe a tvou rodinu? Survivor mi pomohl v těžkých časech. Například to byl skvělý únik před stresem ze studia práv. Ale vážně, také si konkrétně pamatuju na to, jak mě krátce po mámině smrti dojal Rodney, který v 30. sérii truchlil nad ztrátou své sestry. Brečel jsem jako želva. Byla to pro mě potřebná terapie.
Moje rodina vždycky sledovala Survivor, snažili jsme se na něj vždycky dívat společně. Když za mnou na Fidži přiletěl táta na návštěvu blízkých, byl to pro nás ohromný zážitek, který posílil náš vztah. Díky tomu k sobě máme dodnes mnohem blíž.

Jak ti Survivor změnil život? Díky němu jsem si uvědomil, co je v životě důležité. Nemusím svou kariéru zaměřit jen na vydělávání peněz. Mohu se soustředit na rodinu a v práci pomáhat lidem.

Survivor se blíží k jubilejní 40. řadě a 20. výročí na obrazovkách, co pro tebe znamená patřit k jeho odkazu? Být součástí oslav 20 let Survivoru na obrazovkách, to je pro mě splněný sen. Teprve před dvěma lety jsem snil o tom, jaké by to bylo, kdybych dostal šanci a do pořadu by mě obsadili. Teď jsem vítězem jedné z nejlepších sérií Survivoru a jsem ve stejné kategorii jako legendy, ke kterým jsem dříve vzhlížel! Je to obrovská pocta. Jsem legenda Survivoru! Není to skvělé? Takové požehnání!

V čem se tvá hra bude tentokrát lišit oproti předchozí sérii? Když jsem vyhrál sérii David vs. Goliath, nedostal jsem za celou hru jediný hlas. Taktické schopnosti a znalost hry jsem dokázal ukrýt pod svůj přízvuk a klidné vystupování. Držel jsem se mimo radar a téměř s každým hráčem jsem navázal osobní vztah. Když tentokrát také nedostanu žádný hlas, budu to brát jako urážku! Všichni viděli, jak geniálně hraju Survivor. Tyhle legendy mi neskočí na kentucké kouzlo a názvy aliancí tak snadno, jako naprostí cizinci. Nebudu se moci schovávat za větší hrozby. Takže tentokrát budu hrát mnohem agresivněji. Zkrátka, ze začátku se budu hlavně co nejvíc bavit. Je to můj splněný sen a já si to chci užít. A potom to pořádně ROZJEDU. Nikdo nebude v bezpečí před podrazem od záludného nindža zabijáka Kentucky Nicka! V této hře budou vznikat legendy!

 

SANDRA

Jméno: Sandra Diaz-Twine

Věk: 44 let

Bydliště: Riverview, Florida

Vítězná série: S7: Pearl Islands, S20: Heroes vs. Villains

Další účasti: S34: Game Changers, S39: Island of the Idols (rádkyně na Ostrově symbolů)

Povolání: sociální pracovnice v právnické firmě

Zájmy: Sbírání slevových kuponů.

Co ti leze na nervy: Lidi, co neumí parkovat mezi vyznačené čáry.

Popiš se třemi slovy: Drzá, neomlouvající se a loajální.

Životní inspirace: Moje máma a prarodiče z její strany.

Kdy jsi začala sledovat Survivor? Od první série.

Sleduješ stále Survivor? Jo.

Co Survivor znamená pro tebe a tvou rodinu? Všechno, co mám, je díky Survivoru. Jsem mu moc vděčná.

Jak ti Survivor změnil život? Jsem jediná dvojnásobná vítězka.

Survivor se blíží k jubilejní 40. řadě a 20. výročí na obrazovkách, co pro tebe znamená patřit k jeho odkazu? Je pro mě ctí být součástí tohoto pořadu!

V čem se tvá hra bude tentokrát lišit oproti předchozím sériím? Trošku změním svou obvyklou taktiku „dokud to nejsem já“.

 

SARAH

Jméno: Sarah Ann Lacina

Věk: 35 let

Bydliště: Cedar Rapids, Iowa

Vítězná série: S34: Game Changers

Další účasti: S28: Cagayan

Povolání: policistka

Zájmy: Trávení času s rodinou, crossfit, golf, běh a jízda na kole.

Co ti leze na nervy: Když někdo hlasitě jí; hlasové schránky; pomalí řidiči v levém pruhu; když můj manžel nechává ve spíži prázdné obaly od potravin; SMSky před šestou ráno; když si nasypu cereálie do misky a pak zjistím, že došlo mléko; když jsem věrný zákazník a zvyšují mi ceny, ale nový zákazník dostane lepší cenu; když vlezu do sprchy a zjistím, že na mě nezbyla teplá voda; když se odhlásím z odběru e-mailů, ale oni mi je pořád posílají; skupinové zprávy; když někdo zacouvá na parkovací místo; kočky; prudce stoupající příjezdové cesty; cvakání propiskou; stoly v restauracích, které jsou křivé nebo se kývají; když v držáku na záchodě zůstane jen prázdná role od toaleťáku; zpožděné lety; přerušení televizního vysílání kvůli počasí.

Popiš se třemi slovy: Odhodlaná, soupeřivá a protřelá životem na ulici.

Životní inspirace: Není to žádná konkrétní osoba, ale kdokoliv, kdo se snaží. Když se o něco nikdy nepokusíte, odpověď bude vždycky ne. Inspirují mě lidé, kteří se nebojí selhání, protože věří v úspěch.

Kdy jsi začala sledovat Survivor? Sleduju ho od začátku.

Sleduješ stále Survivor? Každou středu se sejdeme s rodinou a společně se na něj díváme.

Co Survivor znamená pro tebe a tvou rodinu? Je to pro nás celý náš svět – finančně nám život hodně ulehčil.

Jak ti Survivor změnil život? Přetrpěla jsem psychické, emocionální i fyzické aspekty hry a tím jsem si uvědomila, jak silná může má mysl být. Survivor mě změnil a naučil mě, že možné je všechno! Neexistuje NIC, co bych nedokázala.

Survivor se blíží k jubilejní 40. řadě a 20. výročí na obrazovkách, co pro tebe znamená patřit k jeho odkazu? 40 sérií, to je naprosto šílený! Cítím pokoru a úctu, že mohu hrát potřetí.

V čem se tvá hra bude tentokrát lišit oproti předchozím sériím? V předchozích dvou sériích jsem do hry šla s kompletním plánem. Mám za sebou dvě naprosto odlišné hry – v jedné jsem byla loajální a ve druhé jsem přebíhala. Nejlepší přístup k této řadě asi bude vytvořit psychologickou válku a paranoii, aby se ostatní zničili sami.

 

SOPHIE

Jméno: Sophie Georgina Clarke

Věk: 29 let

Bydliště: Santa Monica, Kalifornie

Vítězná série: S23: South Pacific

Povolání: zdravotnická poradkyně

Zájmy: Fotbal, lyžování, poslouchání podcastů, čtení a procházky.

Co ti leze na nervy: Muži, kteří předstírají, že nepoznají rozdíl mezi obyčejným vysvětlováním a tzv. mansplainingem [mansplaining označuje situaci, kdy muž něco vysvětluje ženě povýšeným a blahosklonným způsobem, aniž by bral v potaz, že daná žena ví o problematice více než on – pozn. překl.].

Popiš se třemi slovy: Neslušná, houževnatá a proměnlivá jako chameleon.

Životní inspirace: Moje babička. Je jí 90 let a je geniální. Bez námahy uvaří večeři pro 12 lidí, recykluje poštovní známky, pracuje na zahradě, nádherně maluje a používá VELKÁ PÍSMENA PRO EFEKT.

Kdy jsi začala sledovat Survivor? 31. května 2000. Bylo mi 10 let. Táta psal knížku o ostrovech a myslel si, že se jedná o „dokument“, tak nás přinutil dívat se kvůli „výzkumu“.

Sleduješ stále Survivor? Až nábožně.

Co Survivor znamená pro tebe a tvou rodinu? Jako fanynka Survivoru můžu žít dva životy najednou. V jednom životě během týdne pracuju, vařím, cvičím a spím… Ale v tom druhém, v pondělí sleduju upoutávky a neodvysílané scény (sleduju své kandidáty na vítěze), ve středu spěchám domů, abych mohla Survivor sledovat živě a pak si pustit rekapitulaci od Know-it-Alls [podcast Roba Cesternina a Stephena Fishbacha – pozn. překl.], ve čtvrtek vstávám brzy a pouštím si Ponderosu, a v sobotu probírám význam „velkých tahů“ během dlouhých procházek se snoubencem.

Jak ti Survivor změnil život? Survivor mi dodal sebevědomí a odvahu odklonit se z tradiční dráhy (odpromovala jsem na medicíně, ale rozhodla jsem se nestát se lékařkou) a věnovat se méně jisté kariéře.

Survivor se blíží k jubilejní 40. řadě a 20. výročí na obrazovkách, co pro tebe znamená patřit k jeho odkazu? Pořád mi přijde bizarní, že jsem se dostala na obrazovku svého oblíbeného televizního pořadu. Jsem neskutečně vděčná a pokorná, že patřím mezi legendy Survivoru a pořád se držím (i když dost nejistě) v žebříčku 25 nejlepších vítězů od Daltona Rosse, v závěsu za mými nejoblíbenějšími hráči. Tony! Tom! Kim! Ethan! Cochran!

V čem se tvá hra bude tentokrát lišit oproti předchozí sérii? Doufám, že se budu méně bát selhání, budu otevřenější riskování a neznámé proměnné prvky hry rychleji přijmu, než abych se jimi nechala rozčílit.

 

TONY

Jméno: Anthony „Tony“ Vlachos

Věk: 45 let

Bydliště: Allendale, New Jersey

Vítězná série: S28: Cagayan

Další účasti: S34: Game Changers

Povolání: policista

Zájmy: Trávení co nejvíce času s celou rodinou. To je můj jediný a nejzábavnější koníček.

Co ti leze na nervy: Když se někdo neustále vytahuje, všeználkové, pocit oprávnění a pasivní agresivita.

Popiš se třemi slovy: Uctivý, spolehlivý a zodpovědný.

Životní inspirace: Můj otec.

Kdy jsi začal sledovat Survivor? Od první série (a během let jsem ho sledoval střídavě).

Sleduješ stále Survivor? Ano.

Co Survivor znamená pro tebe a tvou rodinu? Bylo to pro nás finanční požehnání a budeme za to navždy nesmírně vděční.

Jak ti Survivor změnil život? Finančně! Po výhře jsem se dostal do vyšší daňové třídy a tam jsem od té doby zůstal!

Survivor se blíží k jubilejní 40. řadě a 20. výročí na obrazovkách, co pro tebe znamená patřit k jeho odkazu? Je to pro mě pořád stejně bizarní, jako když jsem hrál poprvé. Jsem opravdu vděčný za to, že mě Survivor bere jako jednoho z nejlepších vítězů a pozvali mě zpátky do hry nejen jednou, ale DVAKRÁT! A být součástí této nepředstavitelně důležité série je pro mě OHROMNÉ!

V čem se tvá hra bude tentokrát lišit oproti předchozím sériím? Hrál jsem dvakrát (v 28. a 34. řadě) – jednou jsem vyhrál, jednou prohrál. Zjistil jsem, že má výherní taktika se dala použít jenom jednou. Určitě nemůžu použít stejné triky při hře s legendami Survivoru a čekat, že mi to projde. Viz má druhá hra v sérii Game Changers. Naštěstí si dobře uvědomuju, že musím změnit svůj způsob chování. Tentokrát budu hrát jinak – nebudu tak hlasitý a nápadný a budu se co nejvíc snažit mít pod kontrolou hru i hlasování, aniž by ostatní věděli, že to dělám. Držte mi palce! LOL!

 

TYSON

Jméno: Tyson Apostol

Věk: 40 let

Bydliště: Mesa, Arizona

Vítězná série: S27: Blood vs. Water

Další účasti: S18: Tocantins, S20: Heroes vs. Villains

Povolání: syn, manžel, otec, kamarád (ne nutně v tomto pořadí)

Zájmy: Otcovství, pickleball [sport, který kombinuje prvky tenisu, badmintonu a stolního tenisu – pozn. překl.], jízda na horském kole a sledování televize.

Co ti leze na nervy: Neefektivita, jiní všeználkové a bezohlednost.

Životní inspirace: Mé dcery. Kdybych se pro něco taky tak dokázal nadchnout, jako když sledují letadla nebo měsíc, tak bych v životě naprosto válel.

Kdy jsi začal sledovat Survivor? Když jsem se seznamoval se hrou před svou první řadou (18. série). Od té doby jsem nezmeškal jedinou epizodu – kromě těch, které následovaly po mém vyloučení v sériích, kterých jsem se účastnil, protože jsem malicherný.

Sleduješ stále Survivor? Samozřejmě.

Co Survivor znamená pro tebe a tvou rodinu? Survivor mi poskytnul ten luxus, že můžu trávit spoustu času se svými dětmi. Za to budu navždycky vděčný.

Jak ti Survivor změnil život? Dal mi šanci věnovat se mnoha různým zájmům. Díky němu jsem potkal spoustu přátel na celý život a také se mám na co soustředit pokaždé, když nemusím zapojovat mozek.

Survivor se blíží k jubilejní 40. řadě a 20. výročí na obrazovkách, co pro tebe znamená patřit k jeho odkazu? Jsem upřímně poctěný a hrdý na to, že můžu být součástí takového milníku. Kdyby mě do této série nepozvali, hodně by mě to ranilo, i když bych to tajil a předstíral, že mě to vůbec nezajímá.

V čem se tvá hra bude tentokrát lišit oproti předchozím sériím? Ostatní hráči budou určitě čekat sarkastickou, kousavou a téměř agresivní osobnost, která bude krást jídlo. Budu muset dělat, že nic takového nejsem, nebo že jsem se trochu uklidnil, protože to tak je… nebo ne?

 

WENDELL

Jméno: Wendell F. Holland II.

Věk: 35 let

Bydliště: Filadelfie, Pensylvánie

Vítězná série: S36: Ghost Island

Povolání: návrhář nábytku

Zájmy: Hraní basketbalu, cestování a hraní si s neteří a synovcem.

Popiš se třemi slovy: Odhodlaný, inspirativní a milující.

Životní inspirace: Mí rodiče.

Kdy jsi začal sledovat Survivor? Od 18. série – Survivor: Tocantins.

Sleduješ stále Survivor? Ano.

Co Survivor znamená pro tebe a tvou rodinu? Pro mě je to přes deset let trvající sen, který se mi nakonec vyplnil. Má rodina to viděla jako další z mých šílených snů, ale zvědavě mě podporovali. Když si uvědomili, jak vážně to beru a že jsem v tom fakt dobrý, začali mě podporovat naplno. A za to jsem vážně vděčný.

Jak ti Survivor změnil život? Jsem mnohem zaneprázdněnější. Víc přednáším, víc cestuju, a ostatním toho vracím víc než dřív. Předtím jsem dělal hodně nábytku na zakázku pro Beve Unlimited a občas při dodávkách trochu cestoval. Teď pořád vyrábím hodně nábytku, ale také cestuju po celém světě kvůli dalším příležitostem.

Survivor se blíží k jubilejní 40. řadě a 20. výročí na obrazovkách, co pro tebe znamená patřit k jeho odkazu? Nejlepší byla 20. série, Heroes vs. Villains, u které Survivor slavil 10. výročí. Tohle bude další obrovská řada: 40. série, Válka vítězů, první řada se samými vítězi. Já se jí budu účastnit a budu tak součástí dějin Survivoru, čehož jsem vždycky chtěl dosáhnout. Jsem pokorný, poctěný a vděčný, že tady zase můžu být.

V čem se tvá hra bude tentokrát lišit oproti předchozí sérii? Naposledy jsem hrál pro spoustu lidí doma. Chtěl jsem hrát na jistotu a dobře reprezentovat svou rodinu, blízké a naši komunitu. Chtěl jsem, aby se na mě mohli dívat moji malí bratranci a sestřenice, neteř a synovec, a aby na mě mohli být hrdí. To se mi povedlo. Tentokrát se chci trochu uvolnit a bavit se tam. Trochu podrážet a mít ještě víc blbých keců. Zaměřit se na velké hrozby a vytáhnout nějaké triky z rukávu. Možná udělat i pár věcí, které k mé osobě tak úplně nesedí. Uvidíme, kdo opravdu přišel hrát hru.

 

YUL

Jméno: Yul Kwon

Věk: 44 let

Bydliště: Los Altos, Kalifornie

Vítězná série: S13: Cook Islands

Povolání: produktový manažer

Zájmy: Zájmy? Myslíte ty věci, co jsem dělával předtím, než jsem měl děti?

Co ti leze na nervy: Lidi, co si nemyjí ruce po použití toalety. Mám totální germofobii.

Popiš se třemi slovy: Empatický, introvertní a idealistický.

Životní inspirace: Jednou mi někdo řekl, že bohatství člověka se neměří penězi, ale lidmi, jaké v životě má. To mě tehdy inspirovalo a věřím tomu dodnes.

Kdy jsi začal sledovat Survivor? Od Survivora: Borneo!

Sleduješ stále Survivor? Ano.

Co Survivor znamená pro tebe a tvou rodinu? Za svou rodinu vděčím Survivoru. S mou manželkou mě seznámil Brad Virata (můj soukmenovec z Cookových ostrovů). Teď s ní mám dvě nádherné dcery, které právě začaly poprvé sledovat Survivor!

Jak ti Survivor změnil život? Výhra v Survivoru mi dala možnost zvyšovat povědomí o problémech, o které se zajímám – od rasové diverzity v médiích, přes nedostatek dárců kostní dřeně z menšin, až po důležitost občanské i politické angažovanosti. Také jsem si vypěstoval celoživotní averzi ke kokosům.

Survivor se blíží k jubilejní 40. řadě a 20. výročí na obrazovkách, co pro tebe znamená patřit k jeho odkazu? Těší mě, že jsem součástí něčeho, co změnilo prostředí v médiích a přineslo více rasové diverzity na obrazovky mainstreamového publika. Survivor ukázal, že bez ohledu na pohlaví nebo etnické odlišnosti jsme všichni lidské bytosti, které mají společnou potřebu vztahů, inspirace a škodolibé radosti nad dobře provedenými podrazy.

V čem se tvá hra bude tentokrát lišit oproti předchozí sérii? Když jsem hrál na Cookových ostrovech, měl jsem pocit, že musím chodit po špičkách a hlídat si každé slovo, zejména kvůli překvapujícímu tématu té série. Teď však budu hrát bez zábran a pořádně se do toho pustím!

ItalianManiac

ItalianManiac

Překladatelka a fanynka Survivoru

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.