Survivor S40: Winners at War – promo a oficiální informace

Survivor se pomalu blíží ke svému 20. výročí a k jubilejní 40. řadě. Při této zvláštní příležitosti si pro nás jeho tvůrci připravili něco speciálního. Pojďme si vše shrnout v tomto článku!
Pro jistotu opět připomeneme, že tento článek bude obsahovat spoilery ke všem předcházejícím řadám. Pokud jste všechny série ještě neviděli a nechcete si vyzradit jejich výsledky, tomuto článku i celé řadě se raději vyhněte!

Premiérový díl 40. série Survivor: Winners at War (Válka vítězů) bude odvysílán na CBS ve středu 12. února 2020 (u nás bude vzhledem k časovému posunu k dispozici o den později, tedy ve čtvrtek 13. února). Natáčelo se opět na ostrovech Mamanuca na Fidži ve dnech 22. května až 29. června loňského roku. Jak již název napovídá, o titul Posledního trosečníka nebudou soutěžit žádní nováčci, ale 20 předcházejících vítězů.

Jak jsme vás již informovali v minulém „spoilerovém“ článku, tato série bude také obsahovat několik herních novinek.
Asi největším a nejkontroverznějším zvratem je návrat Edge of Extinction (Pokraje vymření), který nám byl představen v 38. sérii. Pravidla života na Pokraji by měla zůstat stejná a samotný Pokraj by měl pro všechny hráče opět zůstat tajemstvím až do okamžiku sloučení. Jeho obyvatelé budou mít opět dvě šance na návrat do hry – jednu v okamžik sloučení a druhou ve finálové šestici. Kdo vydrží na Pokraji až do fáze sloučení, automaticky získá místo v porotě.
Další změnou by měla projít návštěva blízkých, kdy soutěžící nenavštíví pouze jeden blízký, ale hned celá skupinka. Zajímavostí také je, že se návštěva nebude týkat pouze soutěžících, kteří budou ve hře, ale i těch, kteří budou na svou chvíli čekat na Pokraji vymření.
Jelikož všichni hráči už svůj milión dolarů jednou vyhráli a tak by pro ně představa života na ostrově nebo dokonce na Pokraji vymření nemusela být tolik lákavá, produkce se rozhodla poskytnout jim větší motivaci pro setrvání ve hře a celkovou výhru v této sérii navýšila na dvojnásobek, tedy 2 milióny dolarů.
Poslední novinkou bude variace na aukci, která však bude probíhat během celé řady. Každý trosečník před začátkem dostane určité množství tzv. Fire Tokens (Ohnivých žetonů), za něž si bude moci v průběhu hry pořizovat odměny, komfortní předměty nebo výhody do hry. Tuto měnu budou hráči moci různě sdílet a když bude někdo vyloučen, musí své zbývající žetony před odchodem ze hry nebo na Pokraj vymření odkázat jinému hráči ve hře. Obyvatelé Pokraje vymření mohou během svého pobytu hledat herní výhody, které pak mohou za určité množství žetonů prodat jinému hráči ve hře. Za takto obdrženou částku si pak mohou zakoupit své vlastní výhody (např. výhodu do soutěže o návrat do hry), jídlo nebo předměty, které jim zlepší úroveň života na Pokraji.

20 účastnících se vítězů se rozdělí do dvou kmenů po deseti hráčích.
EDIT: názvy kmenů a rozdělení hráčů byly právě oficiálně oznámeny.

 

Modrý kmen ponese jméno SELE (fidžijsky „řezat“) a budou ho tvořit Adam Klein, Ben Driebergen, Ethan Zohn, Jeremy Collins, Rob Mariano, Danni Boatwright, Denise Stapley, Michele Fitzgerald, Natalie Anderson a Parvati Shallow. Z předchozích sérií se znají Rob a Parvati, kteří spolu začínali v kmeni Zloduchů v S20: Heroes vs. Villains, a také Natalie s Jeremym, kteří patřili do kmene Hunahpu v S29: San Juan del Sur.

 

Do červeného kmene, který se jmenuje DAKAL („zbraň“ ve fidžijštině), budou patřit Amber Brkich Mariano, Kim Spradlin, Sandra Diaz-Twine, Sarah Lacina, Sophie Clarke, Nick Wilson, Tony Vlachos, Tyson Apostol, Wendell Holland a Yul Kwon. Z předchozích řad se Sandra zná s Tonym, s nímž začínala v kmeni Mana v S34: Game Changers, dále se Sarah, s níž ve stejné sérii hrála po promíchání v kmeni Nuku, a také s Tysonem, který byl rovněž v kmeni Padouchů v S20: Heroes vs. Villains. Sarah také hrála s Tonym v S28: Cagayan, kde oba patřili do kmene Siláků.

 

Podrobné profily všech soutěžících zveřejníme v následujících dnech. Mezitím si můžete pustit první promo s českými titulky, které bylo odvysíláno během Reunionu 39. série.

 

V závěru článku si také připomeňme 18 vítězů, kteří se do této hvězdné řady nakonec neprobojovali. Patří mezi ně Richard Hatch (S1: Borneo), Tina Wesson (S2: The Australian Outback), Vecepia Towery (S4: Marquesas), Brian Heidik (S5: Thailand), Jenna Morasca (S6: The Amazon), Chris Daugherty (S9: Vanuatu), Tom Westman (S10: Palau), Aras Baskauskas (S12: Panama), Earl Cole (S14: Fiji), Todd Herzog (S15: China), Bob Crowley (S17: Gabon), J.T. Thomas (S18: Tocantins), Natalie White (S19: Samoa), Fabio Birza (S21: Nicaragua), John Cochran (S26: Caramoan), Mike Holloway (S30: Worlds Apart), Chris Underwood (S38: Edge of Extinction) a Tommy Sheehan (S39: Island of the Idols).

Jak se těšíte na jubilejní 40. sérii? Co říkáte na herní novinky? Koho z vítězů uvidíte rádi a kdo z nich vám v castu naopak chybí? Budeme se těšit na vaše názory v komentářích nebo na fóru 🙂

ItalianManiac

ItalianManiac

Překladatelka a fanynka Survivoru

14 Comments

 1. Romaine

  Kdo nečekáte na titulky – je to dobrá série? Na tuto se opravdu těším, tak snad nebude zklamání. Jen prosím odpověď obecně bez spoilerů. Děkuji 🙂

 2. Monnaiss

  ahoj kdy ta řada prosím začíná? diky

 3. Skubaan

  Zdravím, jsem si vědom, že vytížení všemi směry má větší přednost nežli Survivor 🙂 , rád bych se však optal, zda bude pro 40. sérii založena Download sekce, jelikož je nepostradatelným, neocenitelným a přehledným zdrojem každého nového dílu 🙂
  Je-li pro administraci potřeba jakákoliv fin. částka, velice rád se na ní budu podílet.
  Děkuji Vám

  • timeshock timeshock

   chtěl jsem web-dl uploadovat už předchozí řady na webshare jelikož rychlost downloadu je tam rychlejší ale nebyl zájem (za co jsem nakonec jen rád jelikož má rychlost uploadu je docela nízká a nepotřebuji poslouchat že když se to dá sosnout z torrentu hned ve čtvrtek proč to tady taky už ve čtvrtek není ) a na uložto nic dávat nebudu , jinak se mne zdá že to tady jde celé do kopru nebýt ItalianManiac a pár dalších lidí už by byl tady asi konec .Finance problém asi nebudou chod fora je zanedbatelná částka která není za rok ani 1000 Kč před půl rokem jsem navrhl aby se přešlo na https z http což je pár stovek ročně a nic tak myslím že buďme rádi že se vůbec tady ještě někdo překladu a korekci věnuje a nějaké titulky k stáhnutí máme a zbytek asi bude lepší neřešit …………

 4. bSaR

  Tenhle týden tedy začínáme! 😃
  Popravdě si myslím, že tuhle sérii může vyhrát kdokoli z castu. Nejvíc bych to přál Robovi/Parvaty/Tonymu, pravděpodobněji ovšem ve finále vidím Kim/Denise/Jeremy/Natalie A./Wendell/Amber. Tak schválně… Nevíte o nějakém sázkové kanceláři zaměřenou na Survivora?

 5. RepLikaTe

  Bude tam i vítěz 39 řady? Nerad bych se ho z článku dozvěděl 🙂

 6. ItalianManiac ItalianManiac

  Právě byly oficiálně oznámeny názvy kmenů a rozdělení hráčů. Červený kmen se bude jmenovat Dakal a modrý Sele. Informace do článku doplněny 🙂

 7. Mikey17

  Moc se těším na tuhle sérii, myslím že twist s tokenama bude zajímavý spestreni a díky EofE nevypadnou nejzajímavější hráči hned na začátku (aspoň ne z kamer) jako v game changers kde moji favoriti skončili dřív než bych chtěl. Čekám že budou hrát všichni naplno jakožto dřívější vítězové a ať vyhraje kdokoliv buď bude Sandra opravdu trojnásobna královna což by bylo neskutečný tohle dokázat nebo budou dva dvojnásobni vítězove 🙂 chybí mi tam Cochran který nejspíše kvuli střetu zájmů pro CBS se nemůže účastnit, nebo třeba Mike Holloway mi tam chybí.

 8. SiGi SiGi

  Nerozumím tomu, že „18 vítězů, kteří se do této hvězdné řady nakonec neprobojovali“. Jakspolu „bojovali“ nebo kdo o tom rozhodoval – je o tom něco známo?

  • ItalianManiac ItalianManiac

   To jsem možná špatně formulovala – spíš, že je CBS nakonec nevybrala. O důvodech neúčasti těchto vítězů se toho moc oficiálně neví, nějaké neoficiální spekulace jsem napsala na fórum 🙂

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.