TAR 23: Rozhovory s finálovou trojicí – 1. místo

jasonamywinnerslarge

4 kontinenty, 9 zemí, 21 měst a více než 56.000 km. Tolik musel urazit vítězný tým na své cestě za milionem dolarů. Během odpovědí na otázky od fanoušků přišla řeč na jejich způsob hry, na lehké a těžké etapy i na jejich budoucnost.

Jasone, už jsi Amy požádal o ruku?
Jason: Díky, žes mi to připomněla. Amy a já rozhodně plánujeme společnou budoucnost. TAR je jen jedna kapitola v našich životech a teď se těšíme na další.

Amy, jak ses cítila, když jsi jako první královna krásy vyhrála The Amazing Race?
Amy: Jsem nadšená! Soutěže jsou součástí mého života už 16 let a mého soutěživého ducha jsem si vybudovala hlavně v těchto soutěžích. Jsem hrdá na to, že mohu ukázat, že člověk může soutěžit a zároveň si zachovat čest. Když jsem mluvila k mladým dívkám, které se zajímaly o soutěže krásy, vždycky jsem se jim snažila vštípit, že soutěž je o překonávání sama sebe ne ostatních soutěžících. Jde o zlepšování sama sebe, ne o ztrátu času staráním se o ostatní. Nemůžete kontrolovat, co ostatní dělají nebo nedělají. Pochopení toho všeho přispělo nejen k mým vítězstvím v soutěžích krásy, ale i v tomto závodě. Vždy se cítím dobře, když mohu pomoci ostatním.

Jako tým jste spolupracovali opravdu skvěle. Měli jste mezi sebou i nějaké vážnější konflikty?
Jason: Jít do TAR jako pár je výzva samo o sobě. Určitě jsme měli chvíle, kdy jsme byli frustrovaní a hádali se, ale jsme sehraný tým se schopností to překonat a vytrvat. Oba jsme vůdčí typy a ty obvykle mívají tendenci se ve stresových situacích střetnout. Byli i etapy, ve kterých jsme se hašteřili více. Třeba, když jsme ztratili 2 hodiny a Amy na mě ze zadního sedadla řvala. Snažil jsem se zůstat v klidu a uklidnit i ji. Stejně jsme v té etapě skončili druzí.
Amy: Když jsem jako řidička musela sedět na zadním sedadle, bylo to zlé.

Gratuluji k vítězství, hráli jste skvěle! Která etapa pro vás byla nejtěžší a která nejlehčí?
Jason: Díky! Většina etap byla opravdu těžká. Nejlehčí etapa byla asi v Portugalsku. Neměli jsme problémy s Detour ani Roadblockem a rychle jsme etapou proletěli. Jen jedna špatná odbočka nás stála první místo. Ale myslím, že mi to Amy odpustila. Nejtěžší etapou fyzicky bylo Norsko. Úkol s rybíma hlavama nás stál hodně sil. Koupání v ledové vodě a hledání vesnice ve 2 hodiny ráno, kdy slunce ještě nevyšlo a my neznali ani správný směr, to byla etapa, která oddělila silné týmy od slabých.
Amy: Díky. TAR byl těžký závod. Nemyslím si, že některé etapy byly lehlé, ale cítili jsme se velmi dobře v průběhu první etapy, protože mluvím plynně španělsky a Jason ve škole vesloval. Komunikace s místními obyvateli a úkoly tak pro nás nebyli tak náročné. Čas, který jsme potřebovali ke splnění etapy nebyl horší než časy nejlepších týmů. Byla smůla, že jsme se nedostali na první let, protože pokud bychom ho stihli, vyhráli bychom Express Pasy. Nejtěžší etapou pro mě byla asi Aljaška. Tam jsme měli největší komunikační bariéru. Nejen že jsme nemluvili nebo nerozuměli, zároveň jsme se snažili zůstat uctiví k jejich kultuře, zatímco jsme se ptali na cestu a snažili se dostat dál. Všechno tohle zapříčinilo, že jsme byli opravdu nervózní. Na Aljašce jsem si také vymkla kotník. Bolelo to pokaždé, když jsem na tu nohu zkusila došlápnout. V 6. etapě ve Vídni jsem se zranila poprvé. Vlastně jsem polovinou závodu prokulhala.

Amy a Jasone byli jste skvělí, odvedli jste fantastickou práci a zasloužili jste si vyhrát. Co plánujete do budoucna?
Amy: Děkujeme! Já jsem dobrodruh, takže jsem připravena prozkoumávat všechny příležitosti, které se mi naskytnou.
Jason: Já bych chtěl teď s Amy nějakou dobu cestovat. Závod mi otevřel oči a objevil jsem ten velký svět, ve kterém žijeme a cítím, že by byla zábava ho trochu prozkoumat. Chci dál podnikat a doufám, že brzy založíme rodinu. A pokud se někdy v budoucnu naskytne příležitost zúčastnit se TAR, třeba série, ve které budou závodit vítězové, určitě o tom budeme uvažovat.

Co plánujete udělat s milionem dolarů?
Jason: Ještě jsme neměli moc času o tom přemýšlet. Chtěl bych ale navštívit ostatní soutěžící a seznámit se s jejich rodinami. Měli jsme štěstí, že jsme závodili s tak skvělými lidmi, dokonce ani Marie není tak špatná.
Amy: Proboha, co se nedá dělat s milionem dolarů? Cestování bylo vždycky součástí mého života. Před závodem jsem navštívila 18 zemí a doufám, že i nadále budu moct objevovat svět. Jak už zmínil Jason, chtěli bychom navštívit ostatní. Den díkůvzdání jsme ve skutečnosti strávili s Nicole a Travisem a finálový víkend zase s několika dalšími týmy, takže doufáme, že je budeme moci navštívit i doma a seznámit se s jejich rodinami a přáteli. Věnuji se také charitě, je to moje vášeň, která zabírá většinu mého času, takže se těším, že výhrou budu moct přispět ještě více.

Jasone a Amy předvedli jste ten nejlepší výkon. Vítězství si ze všech vítězů zasloužíte nejvíce. Jaké je vaše tajemství toho, že jste zůstali tak klidní po celou dobu závodu?
Jason: Děkujeme. Nemáme na to žádný konkrétní recept. To, co jste viděli bylo naše jednání v každodenních situacích. Jsme velmi starostliví a milující lidé, snažíme se tak inspirovat ostatní. Nevím, jestli je to naše tajemství, ale zůstáváme v klidu a používáme zdravý rozum a přemýšlíme metodicky. Opravdu nám to pomohlo být lepším týmem. Klíčem je udržet si klid a spolupracovat, nebojovat proti sobě.
Amy: Jsem velmi hrdá na to, jak jsme hráli. Vytvořili jsme si skvělá přátelství s dalšími týmy, hráli poctivě, nikdy jsme se nevzdali nebo nevymlouvali. Pracovali jsme společně a vytrvali. Všechna ta druhá místa jsme využili jako motivaci, abychom se udrželi na vrcholu, aniž bychom si museli pomoci Express Pasem nebo U-Turn. Hráli jsme inteligentně, nikdy jsme neměnili Detour, před každým Roadblockem jsme to dobře promysleli, pokládali jsme spoustu otázek taxikářům zatímco nás vezli, abychom byli dostatečně připraveni a vyhnuli se chybám. Když jsme se chystali do finálové etapy, Jason a já jsme byli hrdí na to, jak jsme hráli. Věděli jsme, že ať už vyhrajeme nebo prohrajeme, budeme se cítit jako vítězové.

Jason a Amy: Děkujeme vám za vaše otázky a vážíme si toho, že jste sledovali tuto sérii The Amazing Race!

Angie

Angie

Velká fanynka nejrůznějších reality show a seriálů všech možných žánrů, redaktorka tohoto webu a moderátorka fóra.

1 komentář

  1. Veľký sympaťáci, celú dobu som im fandil, som rád že to nakoniec vyhrali… inak som celý čas žil v tom, že sú už zasnúbení. Amy je kosť 🙂 a ešte je aj chytrá, niekto vyhral nielen milión ale aj terno v podobe tejto baby 🙂

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.