TAR 24: Postřehy a zajímavosti z 11. epizody

ČLÁNEK OBSAHUJE SPOILERY!
Dnes se pokusím vrátit k začátkům těchto článků, jejichž smyslem mělo být sepsání nějakých detailů a zajímavostí o navštívených místech, ne psaní rekapitulací nebo vlastních názorů na epizodu, kterou jsme viděli a na kterou si každý může udělat názor vlastní. Uvidíme, zda se mi to podaří.

ANGLIE
Poslední čtyři týmy se musely nejprve vydat vlakem napříč Španělskem, konkrétně ze Sevilly do Madridu. Odtud už soutěžící pokračovali letecky do Londýna v Anglii. V hlavním městě se však příliš neohřáli. Na letišti už na ně čekaly přistavené vozy a oni se mohli vydat na cestu dlouhou přes 200mil (více než 320km) do Liverpoolu.

1101

V Liverpoolu musely týmy najít slavný stadion Anfield, postavený už v roce 1884. V současnosti je domovským stadionem klubu Liverpool FC. Na obrovském stadionu, který má kapacitu přes 45.000 diváků si týmy vyzkoušely své fotbalové dovednosti. Někteří se snažili co nejrychleji splnit úkol, jiní si však možnost stát na trávníku jednoho z nejznámějších stadionů náležitě vychutnali.

ROADBLOCK
Další zastávkou byl akvadukt Pontcysyllte. Tento 18 kilometrů dlouhý akvadukt je postavený ve výšce 40 metrů nad údolím řeky Dee. Byl postaven v období průmyslové revoluce na začátku 19. století a najdeme jej i na Seznamu světového dědictví UNESCO.

1102

Člen týmu, který plnil tento Roadblock, měl za úkol naučit se během cesty z jedné strany akvaduktu na druhou „básničku“ ve velštině, keltském jazyce, kterým mluví ve Walesu a v příhraničních oblastech.

„SHOOT IT“ nebo „BOOT IT“
Řeč je samozřejmě už o Detour, který zavedl týmy na panství Bolesworth. Jedná se o hrad nebo spíše venkovské sídlo asi 3 kilometry od vesničky Tattenhall na severozápadě Anglie.

1103

Sídlo bylo postaveno v roce 1829 a od roku 1856 je ve vlastnictví rodiny Barbour. Sídlo včetně přilehlých pozemků je památkově chráněnou oblastí. Zahrady, které jsme měli možnost vidět jsou otevřeny i pro veřejnost a majitelé zde nabízí zájemcům možnost odpočinout si od velkoměstského shonu.

1104Týmy dostaly možnost si tyto odpočinkové aktivity vyzkoušet na vlastní kůži.
Střílení na pohyblivý terč se ve skutečnosti odborně nazývá trap. Jedná se o sportovní střelbu, kdy střelec dvouhlavňovou brokovnicí sestřeluje tvz. holuby. V minulosti se střílelo na holuby živé, ti jsou dnes už nahrazeni kotoučky s přesně danými parametry.
Druhou možností byl hod holínkou. Na první pohled se může tenhle „sport“ zdát dosti bláznivým, ale věřte, že i tato disciplína má přesně daná pravidla, včetně barvy a velikosti holínky. Původně tato tradice vznikla v hrabství Yorkshire v severní Anglii.
Jen tak pro zajímavost, co byste si zvolili vy?

A na závěr už si dáme tradiční anketu:

Najlepšia séria - The Amazing Race

 • The Amazing Race 11 (13%, 6 Votes)
 • The Amazing Race 7 (20%, 9 Votes)
 • The Amazing Race 5 (4%, 2 Votes)
 • The Amazing Race 10 (4%, 2 Votes)
 • The Amazing Race 17 (27%, 12 Votes)
 • The Amazing Race 15 (9%, 4 Votes)
 • The Amazing Race 18 (22%, 10 Votes)

Počet hlasujících: 45

Angie

Angie

Velká fanynka nejrůznějších reality show a seriálů všech možných žánrů, redaktorka tohoto webu a moderátorka fóra.

3 komentáře

 1. JL

  Zdravím,
  Ještě je jedna zajímavost této etapy, která však nesouvisí s místem konání.
  Dle pravidel, která byla zavedena po The Amazing Race 3, mohou členové týmu v průběhu závodu udělat každý pouze šest Zátarasů. Všechny týmy to zatím splňuji, kromě Dava a Connora. Connor jich už udělal sedm a Dave čtyři. Takže pokud ve dvanácté etapě nebudou Zátarasy dva, tento tým již nyní porušil základní pravidlo. Čekám jak k se k tomu zachová produkce pořadu. Bude benovolentní, protože je Dave starý, nebo budou nějakým způsobem potrestáni?

  • JL

   Ješte jedna možnost pro Dava a Connora jak srovnat ty nesrovnalosti se Zátarasy:
   Vzhledem k tomu, že v závěrečné etapě před cílem v Las Vegas, budou muset zvládnout umění magie v úkolu navrženém iluzionistou Davidem Copperfieldem, může si Connor jeden Zátaras odčarovat a Dave naopak přičarovat.

  • Angie Angie

   Jo, taky jsem si všimla. Čekám, jestli to budou nějak řešit nebo jestli je opravdu nečekají ještě 2 Roadblocky, které by tím pádem byli pro Davea povinné.
   Doufám ale, že to alespoň zmíní, jestli to pravidlo bylo zrušené nebo jestli ho porušili a co by to pro ně znamenalo…

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.