TAR 24: Postřehy a zajímavosti z 2. epizody

ČLÁNEK OBSAHUJE SPOILERY!
V pořadí 2. epizoda 24. série The Amazing Race se může pyšnit hned několika prvenstvími, z nich minimálně jedno není právě potěšující. Pojďme se společně opět podívat na pár postřehů a zajímavostí opět doplněných anketou na závěr.

KDE JE INTRO!?
Začneme hned tím výše zmíněným nelichotivým prvenstvím. Tohle bylo poprvé po 276-ti odvysílaných epizodách The Amazing Race, kdy chybělo nebo respektive byla odvysílána zkrácená verze intra. Zkrácené intro trvalo 12 vteřin a já jsem si musela 2x posunout epizodu zpátky, abych se ujistila, že tam intro jak ho známe skutečně chybělo.
Je pochopitelné, že čím více času ušetří zkrácením intra, tím více času mohou věnovat samotnému závodu. Osobně si ale myslím, že je to škoda, protože tohle intro se jim skutečně povedlo! Uvidíme, zda se jednalo pouze o záležitost jedné epizody, aby do ní mohli vměstnat více hádek mezi Markem a Mallory nebo zda se jedná o trvalou změnu.

POŘADÍ ODCHODU TÝMŮ
Nepojmenovaný 2Někdo si všiml, někdo si možná nevšiml, ale týmy do 2. etapy nevyrážely ve stejném pořadí, v jakém dorazily do etapové zastávky na konci minulé epizody.
Jako první vyrazili na cestu kovbojové, následovaní Brandonem a Rachel. Jako třetí ovšem na konci minulé etapy dorazili Dave a Connor a za nimi Margie a Luke. Tyto dva týmy však opustily etapovou zastávku v opačném pořadí. Margie a Luke vyrazili do další etapy o 7 minut dříve než Dave a Connor. Páté, šesté a sedmé místo se v příchodu a odchodu nelišilo.
Na 8. místě minule dorazili John s Jessicou, pak Caroline a Jennifer a jako předposlední Joey a Meghan. Na startu další etapy ale Joey a Meghan vyráželi o 4 minuty dříve než tyto dva týmy. Na Caroline a Jennifer tak zbylo poslední startovní místo. Ve výsledku to znamená, že Margie s Lukem a Joey s Meghan vyráželi dříve.
Není to poprvé, co se něco podobného stalo. Vždy však bylo vysvětleno, zda se jednalo o časový bonus kvůli technickým či produkčním problémům, případně časovou penalizaci jiného týmu kvůli chybám, kterých se dopustili. Tentokrát jsme se ovšem vysvětlení nedočkali.
TAR je na realizaci velice obtížná reality show a problémům se samozřejmě nevyhne. Diváci by si podle mě zasloužili alespoň zmínku, proč ke změně pořadí týmů došlo. Rozhodně si nemyslím, že by se jednalo o nějakou ostudu, přiznat, že se někde stala chybka nebo zádrhel.

CHEN CLAN ACADEMY
Týmy tentokrát zůstaly v Číně. Prvním místem, kam se vypravily pro další nápovědu byla Chen Clan Academy, založená v roce 1894. Zde byli původně ubytováváni mladí chlapci, kteří se připravovali na „Císařské zkoušky“, které měly za úkol vybrat nejvhodnější kandidáty pro službu císaři. Později se z akademie stala střední škola a dnes zde sídlí Muzeum lidového umění v Kantonu.

202

Jelikož se komplex skládá z celkem 19-ti budov a 6-ti nádvoří, docela mě překvapilo, že se všem týmům podařilo najít to správné místo na 1. pokus.

JIANZI NEBO BAŇKY?
Detour přestává být Detour ve chvíli, kdy si všechny týmy vyberou stejný úkol. Stalo se tomu právě teď a všechny týmy se sešly v Liwanhu Park, aby si vyzkoušely Jianzi.

203

Jianzi je tradiční asijská hra, ve které mají hráči za úkol udržet vyvážený míček ve vzduchu za pomoci jakékoliv části těla mimo rukou. Klasicky se hra hraje přes síť podobně jako badminton nebo volejbal. Týmy si však vyzkoušely neformální verzi této oblíbené zábavy, kterou si volné chvilky v Číně vyplňují všechny věkové kategorie od dětí až po babičky a dědečky.
Druhou možností byla tradiční čínská masáž pomocí baněk. Bohužel tuto Detour si nevybral ani jeden z týmů. Ostatně, kdo by si chtěl lehnout na lůžko a nechat si namasírovat záda od profesionálů, když se může potit v parku, že?

JEŠTĚ JEDNO PRVENSTVÍ
204Když už jsem na začátku zmiňovala ona prvenství, je tu ještě jedno na závěr.
To, že se na podložce v etapové zastávce sejdou dva až tři týmy ve stejný čas není nic neobvyklého. Tentokrát se však před Philem sešlo najednou 7 týmů z celkových 10-ti. Není se čemu divit, že už čtvrtí příchozí Dave a Connor ho zmátli takovým způsobem, že jim nejprve oznámil špatné pořadí. Další týmy už si raději přepočítal…
Znamená to ale hlavně také velmi těsný start příští etapy. Myslím, že se za necelý týden máme na co těšit.

V komentářích očekávám vaše postřehy. Čeho jste si všimli a co mi uniklo? Epizodu můžete samozřejmě také rozebrat v příslušném vlákně na našem fóru.

A tady už je slíbená anketa. Týmů máme stále ještě dost, takže vybrat můžete opět až 3 možnosti:

Komu jste v průběhu 2. epizody nejvíce fandili?

Angie

Angie

Velká fanynka nejrůznějších reality show a seriálů všech možných žánrů, redaktorka tohoto webu a moderátorka fóra.

3 Comments

 1. Dobrodinec_JL

  Zdravím
  Na Twitteru Jennifer Wayne je objevilo vysvětlení k různým startům.
  Údajně některé týmy dostaly výhodu z důvodu chyb zaviněných produkcí.

 2. XtttX

  Super článok!!!
  Ja som sa ani veľmi nedivil že si tímy vyberali Jianzi, a nikto nešiel na tú procedúru… Predsa len je lepšie mať úlohu „pod kontrolou“, ako podstupovať riziko a odovzdať sa osudu.

  Ja ešte doplním jedno prvenstvo… Najrýchlejšie využitie EP. 😀

  • Angie Angie

   Děkuji 🙂

   Nejrychlejší využití EP jsem taky měla na seznamu toho, co chci zmínit. Pak jsem ale zjistila, že o tom napíšu jednu větu a zbytek je můj osobní názor. Raději jsem to teda nechala jen na fóru…

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.