TAR 24: Postřehy a zajímavosti ze 4. epizody

ČLÁNEK OBSAHUJE SPOILERY!
Kuala Lumpur jako cíl 4. etapy byl skvělý, ale ještě předtím se týmy musely vypořádat s Roadblockem. Zkrátka jsme se konečně přesunuli z pralesa do civilizace a já osobně jsem za to jedině ráda.

MÁTE-LI PUNČOCHÁČE, NESKÁKEJTE NA TRAMPOLÍNĚ!
The-Amazing-Race-S24E04-HDTV-x264-LOL.mp40555Jedna taková praktická rada od Rachel. Čímž chci opět poukázat na její vždy praktický outfit. Ne, vážně, kdo si na závod kolem světa bere silonky?
Rachel a jí podobné a podobní mě vážně nutí k tomu zamyslet se a napsat článek na téma „Nejnevhodnější oblečení na závod kolem světa“…

LUKŮV COMING OUT?
Při pročítání diskuzních fór (nejen toho našeho českého) mě docela zarazilo, kolik lidí to nevědělo a kolik lidí to dokonce překvapilo. Už při sestavování profilů soutěžících pro tuto sezonu jsem běžně na internetových stránkách narážela na věty typu „hojně se zapojuje jak v komunitě neslyšících, tak i v LGBT komunitě“ a podobné. Brala jsem to tedy jako obecně známý fakt a víc než jeho coming out mě tedy překvapily reakce fanoušků.

KUALA LUMPUR
Z pralesa se týmy vydaly rovnou do hlavního města Malajsie, kde se jeho více než jeden a půl milionu obyvatel opravdu umí bavit, jak se týmy rychle přesvědčily. Těžko uvěřit, že před nějakými 150 lety byla na místě současného velkoměsta založena malá osada, kde přebývali dělníci pracující v cínových dolech.

401

402Týmy okusily noční život velkoměsta v podobě Detour. Na výběr tu byly úkoly Master Mix nebo Mix Master. Že je to prašť jako uhoď? Takový hluchý by jistě nesouhlasil.
Margie a Lukovi tedy moc na výběr nezbývalo a museli se pustit do koktejlového úkolu. To bylo ale rozlitého džusu. Holt závod není vždycky fér. Luke do závodu šel i přes svůj handicap a s tím, že může přijít něco podobného musel počítat.
Několik týmů to raději vzdalo a přesunulo se k DJskému pultu, který se nakonec jevil jako snazší úkol.
Každopádně poměrně náročné úkoly nejen zamíchaly pořadím, ale myslím, že i vytvořily zajímavé časové odstupy mezi týmy. Jen doufám, že se na začátku příští etapy nesejdou všichni na letišti.

DVA ZÁBĚRY NAJEDNOU
The-Amazing-Race-S24E04-HDTV-x264-LOL.mp40401Co mě mile překvapilo a doufám, že to nějakou dobu vydrží je rozdělený obraz, kde v jedné části sledujeme, jak tým plní úkol a v druhém části můžeme sledovat rozhovor.
Rozhovory k reality show neodmyslitelně patří, využít však rozdělení obrazu na dvě části se jeví jako skvělý nápad. Každý ať si kouká na co chce. Někdo na plnění úkolu, jiný do výstřihu soutěžící…

No a na závěr už tradiční anketa. Přestože tato etapa byla neeliminační, počet týmů se nám snižuje. Tentokrát tedy už jen 2 oblíbené týmy:

Komu jste v průběhu 4. epizody nejvíce fandili?

Angie

Angie

Velká fanynka nejrůznějších reality show a seriálů všech možných žánrů, redaktorka tohoto webu a moderátorka fóra.

4 Comments

 1. JL (původně Dobrodinac_JL)

  Zdravím,
  Trochu zklamu ty co čekali na první verzi titulků k TAR24x04 v neděli. Mám je sice hotové, ale bez autokorekce a vychytání nejhorších překlepů je nepustím. Tak vydržte do zítřejšího večera.

  • JL

   Ještě jednou k předchozí zprávě. Je vidět, jak to vypadá, když si člověk nezkontroluje to co napsal. Takže, už ne Dobrodinac ani Dobrodinec, ale jen prosté JL. Dobrodincem jsem byl při předchozí
   epizodě.

 2. XtttX

  Budem úprimný, epizódu som ešte nevidel(a ani sa mi do nej veľmi nechce)…
  To že je Luke gay som vedel, ale vždy mi prišlo divné prečo to neprezentovali v TV, ba čo viac, snažili sa vyvolať dojem že Luke je hetero(kamarátstvo s Jaimie a Carou). Lukova hluchota už evidentne nikoho neinteresuje, tak sa produkcia snaží zaujať diváka inak.

  • Angie Angie

   Na mě to taky působí jakoby si nechávali eso v rukávu a čekali na tu správnou chvíli. Když Margie a Luke závodili ve 14. a pak i v 18. sérii, gaye v obou sériích zastupovali Mel a Mike, takže to, že je Luke hluchý „stačilo“. Tady už žádného jiného gaye nemáme (pokud vím), takže je potřeba zaujmout. Souhlasím s tebou.

   Jinak tenhle díl je mnohem lepší než předchozí, dej tomu šanci…

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.