TAR 26: Čtvrtý vyřazený tým

THE AMAZING RACE

V páté etapě závodu kolem světa o milion dolarů byl vyřazen v pořadí čtvrtý tým. Vyřazení odpovídali na otázky od fanoušků a tady je překlad rozhovoru.

Uvědomili jste si, proč vám na tuto etapu dali auto? A proč jste to vzdali, když jste relativně dobře začali?
Kurt: V tom autě jsem se necítil bezpečně. Ostatní kolem nás proletěli, troubili na nás, srdce mi bušilo. Nepovažuji to za vzdávání se. Shodli jsme se na jiném řešení – bezpečnějším. Bergen mi hned na startu řekl, že už řídil manuál na otcově farmě, ale to byl malý kluk. Věděli jsme, že to jednou přijde a že to bude komedie.
Bergen: Určitě jsem si to uvědomoval, jsem fanoušek show už od první série, když mi bylo asi 10 let. Věděl jsem, že etapa, kde budeme muset sami řídit přijde a to zejména v případě, že vyrazíme do Evropy. Také jsem si uvědomoval, že ve chvíli, kdy sedneme do auta, budeme vyřazeni. Pokud dostanete na začátku etapy auto, v 9 z 10 případů ho budete potřebovat i po zbytek etapy, o čemž jsme se i tentokrát přesvědčili. Co se „vzdávání se“ týká, respektoval jsem svého partnera, který se necítil bezpečně, když jsem řídil. Jediné rozhodnutí, kterého lituji je to, že jsem na něj v tu chvíli netlačil trochu více. Věci se ale udály tak rychle.

Když jste šli do závodu, proč jste se nejdřív nenaučili řídit manuál?
Kurt: Snažil jsem se, vlastně jsem i naboural auto, když jsem to trénoval. Bylo to něco, co jsem prostě nezvládl. Jeden z mých největších strachů je autonehoda. Viděl jsem, jak jeden z mých nejlepších kamarádů při dopravní nehodě téměř zemřel a jsem si jistý, že mě to poznamenalo na celý život. Nikdy se necítím v autě bezpečně, když řídí někdo jiný.
Bergen: Neoblíbená otázka… od chvíle, co jsem se dozvěděl, že jsem vybraný do závodu uběhla jen hrozně krátká chvíle, než závod začínal. Zatímco jiné týmy to věděli už měsíce dopředu, já jsem to zjistil až těsně před závodem samotným. Já už jsem manuál dříve řídil a myslel jsem si, že si na to zase vzpomenu, ale věděl jsem, že to nebude sranda. Souhlasím, měl jsme trénovat, ale mohli jste vidět, jaký jsem udělal pokrok (ujel jsem 2 míle než jsem zastavil).

Byli jste zklamaní nebo se vám spíše ulevilo, když Phil vešel do čekárny na nádraží, aby vás vysvobodil z vašeho utrpení?
Kurt: Utrpení? Nebylo to utrpení podle mého názoru. Viděl jsem spoustu špatných věcí, které někoho v životě potkali. Já jsme zdravý, mám skvělou rodinu a jsem šťastný. Takže nebudu plakat nad rozlitým mlékem. Neskákal jsem zrovna radostí, když Phil přišel, ale nebyl jsem ani zaskočený.
Bergen: Myslím, že můj obličej mluvil za vše. Byl jsem zklamaný a zahanbený, že Phil musel přijít za námi, když jsme nedokončili etapu a nebyli eliminováni na podložce.

Kdyby jste byli pozváni do All Stars série, šli byste do toho znovu?
Kurt: Já bych do toho určitě šel, pokud by mě pozvali. Proč by ne? Nejdůležitější z toho všeho byl ten zážitek z poznávání cizích kultur a vytváření nových přátelství.
Bergen: Rozhodně! Z ničeho bych neměl větší radost, než kdybych mohl závodit znovu, ať už znovu s někým naslepo nebo s někým koho znám. Mám pocit, že by to pro mě bylo vykoupení. Další závod by mi umožnil ukázat fanouškům, že jsem konkurence a že mám to, co je potřeba k vítězství!

Čeho z toho, co jste se naučili během závodu si ceníte nejvíce?
Kurt: Neřekl bych, že jsem se naučil jednu věc, která má nejvyšší hodnotu. Když se neučíte, jako byste nebyli naživu. Naučil jsem se, že se nesmím nikým nechat stáhnout dolů. Naučil jsem se, že můžete být přáteli s ostatními týmy a přitom si zdravě konkurovat. Naučil jsem se, že zvládnu cokoliv, když jsem zvládl TAR.
Bergen: Mohl bych napsat knihu s odpověďmi na tuto otázku, ale shrnu to: trpělivost, odhodlání, respekt a uznání. Trpělivost – musíte mít nebo se z toho zblázníte. Věci se ne vždy vyvíjí tak, jak byste chtěli. Odhodlání – musíte být konkurenceschopní, abyste se dostali v závodu dál. Respekt – každá kultura je jedinečná a vy musíte respektovat jejich způsob života. Uznání – někdy bereme náš život jako samozřejmost. Tato zkušenost mi otevřela oči, ukázala mi, co se děje po celém světě. Měl jsem vážně štěstí, že jsem tohle mohl zažít.

Kromě etapy, ve které jste byli vyloučeni, který úsek závodu byl nejtěžší a proč?
Kurt: Nejtěžší etapa závodu byla podle mě ta první. Běh blátem byl brutální. Následovalo 14 hodin letu do Tokia (kdy jsme byli ještě prakticky špinaví od bláta) a hned po výstupu z letadla závod pokračoval. Pak jsme spali v kóji, do které jsem se ani nevešel, protože jsem moc vysoký a to všechno s někým, koho jsem v životě neviděl.
Bergen: Řekl bych, že nejtěžší byla 1. etapa, protože se závodu teprve přizpůsobujete. Prošli jsme bahnitou překážkovou dráhu, pak jsme letěli do Tokia, museli jsme se tam zorientovat, což bylo nesmírně obtížné a nakonec ještě tančit.

Který tým byl váš nejoblíbenější?
Kurt: Nemůžu si vybrat nejoblíbenější tým i když jsem se snažil. Byla tam spousta skvělých lidí a já jsem je všechny hrozně rád poznal.
Bergen: Upřímně, nemohu tuto otázku zodpovědět. Každý tým je jedinečný svým vlastním způsobem. Jsem šťastný, že z těch 20 dalších závodníků mohu některé nazvat nejlepšími přáteli a vím, že když se vydám do New Yorku, Michiganu, Alabamy, na Floridu, do Kalifornie, Arizony, Las Vegas, Kentucky atd, budu mít možnost se s těmito skvělými lidmi potkat.

Myslíte, že kdybyste se vy dva setkali někde jinde, ne v závodě, že by váš vztah vypadal jinak?
Kurt: Když jsme procházeli procesem rozhovorů pro show, ptali se nás, jak si představujeme svého partnera a jak naopak ne… nedávalo mi smysl, proč nás dali dohromady. Oba jsme chtěli stejného chlapa a oni nám dali přesný opak. Nicméně poté, co jsme byli vyloučeni jsme se dozvěděli, že nás dali dohromady právě proto, že jsme si tak podobní a budeme spolu bojovat. Bergen Olson je skvělý člověk, který si zaslouží někoho, kdo to s ním bude myslet vážně. Mimo závod spolu asi na čaj nepůjdeme, ale dali nás dohromady, tak jsme hráli.
Bergen: Bohužel si to nemyslím. Znáte ten pocit, když někoho poprvé uvidíte a víte, že se vám líbí? To se prostě nestalo. Nejsme si souzeni, takže nemyslím, že setkání mimo závod by to nějak změnilo. Kurt je skvělý člověk a někoho si najde, já to vím! Pokud jde o mě, tak já taky! V současnosti jsem single, takže tady jsem kluci: Instagram – bolson2224; Twitter – bergenolson; Facebook – Bergen Olson.

Angie

Angie

Velká fanynka nejrůznějších reality show a seriálů všech možných žánrů, redaktorka tohoto webu a moderátorka fóra.

1 komentář

  1. Tereeeza Tereeeza

    Tihle dva k sobě prostě neseděli, Kurt na mě působil jako gay, který až moc chce ukázat, že je gay, trochu afektovaná mluva, pohyby hlavou a opravdu mě tím vytáčel, Bergen byl naopak pohodový kluk, který šel do závodu s odhodláním, bohužel narazil na špatného spoluhráče. To vlastně naznačil i tím, že každý pochází z odlišného prostředí a Kurtovi o výhru tolik nejde, chce lásku a tu nenašel 🙂
    Bergena mi bylo hrozně líto u žádosti o ruku, moc bych mu přála, aby partnera konečně našel, myslela jsem, že je etapové vítězství dožene k větším výsledkům, ale manuál a Američani, vždycky se najde někdo, komu to nejde, škoda 🙂

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.